Help Sales ÁSZF

Gonda László remizett Berkes Ferenccel, megőrizte félpontos előnyét

Címkék: 63. Férfi bajnokság Gyula

A Gyulán zajló 63. férfi bajnokság ötödik fordulójában az éllovas Gonda László és a címvédő Berkes Ferenc játszmája az 55. lépésben döntetlennel ért véget. A remivel Gonda megőrizte félpontos előnyét. A tavalyi bajnokság ezüstérmese, Bánusz Tamás vereséget szenvedett Pap Gyulától, Horváth Csaba a sereghajtó Tóth Ervin ellen könnyen nyert. Nagy Gábor harmadik győzelmét szerezte meg,  Horváth Ádám harmadszor kapott ki. Medvegy Zoltán nem tudta érvényesíteni gyalogelőnyét Czebe Attilával szemben.

 

Nagy érdeklődéssel vártuk Gonda László és Berkes Ferenc összecsapását. A mesternégyessel rajtoló Gonda félpontos előnyének birtokában a döntetlen elérésének taktikájával játszott, Berkes a korai vezércserével békés vizekre evezett. A játszmát két királyig játszották, de már korábban megjósolhattuk a várható pontosztozkodást.

 

A játéknap legérdekesebb partiját Pap Gyula és Bánusz Tamás vívta. A tavalyi bajnokság ezüstérmese a nyitásból előnyösebb pozícióval jött ki, de az elsietett c3-on történő cserével Pap Gyula jutott kezdeményezéshez. Érdekes gondolat volt a tisztáldozat, a gyorsan fogyó gondolkodási idő mellett nem könnyű a védekező fél helyzete. Bánusz fontos tempókat ajándékozott ellenfelének, majd különböző színű futós végjátékban próbált menekülést keresni. Pap időzavarban kicsit rontott, de a szabadgyalogja végül eldöntötte a játszma sorsát.

 

Horváth Csaba immár egyedül harmadik  a tabellán, könnyű győzelmet aratott a sereghajtó Tóth Ervinnel szemben.

Rossz formában sakkozik Horváth Ádám, harmadik vereségét szenvedte el, míg junior bajnokunk, Nagy Gábor harmadik nyerésének örülhetett.

Medvegy Zoltán is messze a várakozás alatt játszik. Czebe Attila ellen gyalogot nyert, esélye volt első győzelme megszerzésére, de végül lépésismétléssel remi lett a parti.

 

Az 5. forduló eredményei:

Horváth Csaba (2537) – Tóth Ervin (2477) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 35)

Pap Gyula (2522) – Bánusz Tamás (2598) 1 – 0 (Réti megnyitás, 61)

Medvegy Zoltán (2537) – Czebe Attila (2451) döntetlen (Modern védelem, 42)

Gonda László (2552) – Berkes Ferenc (2677) döntetlen (Pirc védelem, 55)

Nagy Gábor (2404) – Horváth Ádám (2531) 1 – 0 (Indiai védelem, 34)

 

A bajnokság állása:

1.Gonda László 4,5 pont

2. Berkes Ferenc 4

3. Horváth Csaba 3,5

4-5. Nagy Gábor és Pap Gyula 3

6. Bánusz Tamás 2,5

7. Czebe Attila 2

8. Horváth Ádám 1,5

9. Medvegy Zoltán 1

10.Tóth Ervin 0

 

Hely.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

GM

Gonda Laszlo

2552

*

½

1

1

1

1

4.5

4.5

4

7.50

2

GM

Berkes Ferenc

2677

½

*

1

½

1

1

4.0

4.0

3

10.75

3

GM

Horváth Csaba

2537

0

*

½

1

1

1

3.5

3.5

3

4.75

4

IM

Nagy Gábor

2404

0

*

0

1

1

1

3.0

3.0

3

2.50

5

GM

Pap Gyula

2522

½

1

*

1

½

0

3.0

3.0

2

8.50

6

GM

Bánusz Tamás

2598

0

½

0

*

1

1

2.5

2.5

2

3.75

7

GM

Czebe Attila

2451

0

½

0

*

½

1

2.0

2.0

1

2.00

8

GM

Horváth Ádám

2531

0

0

0

1

*

½

1.5

1.5

1

3.50

9

GM

Medvegy Zoltán

2537

0

0

0

½

½

*

1.0

1.0

0

1.75

10

IM

Tóth Ervin

2477

0

0

0

0

0

*

0.0

0.0

0

0.00

 

 

A 6. forduló párosítása:

Tóth Ervin (2477) – Horváth Ádám

Berkes Ferenc – Nagy Gábor

Czebe Attila – Gonda László

Bánusz Tamás – Medvegy Zoltán

Horváth Csaba – Pap Gyula

 

Gonda,L (2552) - Berkes,F (2677)
Pirc védelem [B07]

1.d4 d6 2.e4 Hf6 3.f3 e5

Félpontos hátránnyal a címvédő a korai vezércserére szavazott. Gonda László stratégiáját meghatározta, hogy döntetlen a vezetés megtartását jelentette számára.

4.dxe5 dxe5 5.Vxd8+ Kxd8 6.Fc4 Ke8 7.Fe3 Hbd7 8.He2 c6 9.a4 Fc5 10.Kf2 b6 11.Hd2 Ke7 12.Bhd1 Fxe3+ 13.Kxe3 Bd8 14.Hc1 He8 15.Fe2 Hd6 16.Hc4 Hxc4+ 17.Fxc4 f6 18.Hb3 a5 19.g3

19...Fa6 20.Fxa6 Bxa6 21.f4 Baa8 22.Bd3 Hf8 23.Bad1 Bd7 24.B1d2 Bc8 25.Bc3 Bd6 26.Bxd6 Kxd6 27.Bd3+ Kc7 28.fxe5 fxe5 29.Bd2 Hd7 30.Bf2 Hf6 31.h3 Kd6 32.g4 Ke6 33.Bd2 g5 34.Bf2

34...h5 35.gxh5 Bh8 36.Bf3 Hxh5 37.Hd2 Hf4 38.Hc4 b5 39.Hxa5 bxa4 40.Hxc6 Bc8 41.Hb4 Bc4 42.c3

42...a3 43.bxa3 Bxc3+ 44.Kf2 Hxh3+ 45.Kg3 Hf4 46.Bxc3 He2+ 47.Kg4 Hxc3 48.Kxg5 Hxe4+ 49.Kg4 Hc3 50.Kf3 Kd6 51.Ke3 Hd5+ 52.Ke4 Hxb4 53.axb4 Kc6 54.Kxe5 Kb5 55.Kd4 Kxb4 és döntetlen

 

Pap,Gy (2522) - Bánusz,T (2598)
Réti megnyitás [A05]

1.Hf3 Hf6 2.g3 g6 3.b3 Fg7 4.Fb2 0-0 5.Fg2 b6 6.He5 d5 7.d4 Fb7 8.c4 e6 9.Hc3 Hfd7 10.Hd3 Fxd4 11.cxd5 Hf6 12.Hf4 e5 13.Vd2 Fxc3?!

Elsietett csere. 13...c5 14.e3 Fxc3 15.Vxc3 Hbd7 16.0-0 Be8 utáni állás sötétre előnyös.

14.Vxc3 Hbd7 15.0-0-0?!

Pap Gyula a bonyodalmakat, a tisztáldozatot választotta. 15.d6! Vc8 (15...Fxg2 16.dxc7 Ve7 17.Hxg2 Bac8 18.He3 Bfe8 19.0-0, 15…c6) 16.Vxc7 Fxg2 17.Hxg2 Va6 18.Vc4 b5 19.Vb4 Vc6 20.f3 Bac8 21.He3 érdekes küzdelemhez vezetett volna.

 

15...exf4 16.Fh3 Hc5 17.f3 Be8 18.Bd2 Kg7 19.gxf4 Fc8 20.f5 Vd6?!

21.e4 Hcd7?! 22.fxg6 Vc5?

23.Fxd7 Vxc3+ 24.Fxc3 Fxd7 25.gxh7 Kxh7 26.Fxf6

A különböző színű futók némi reményt nyújtottak Bánusz Tamásnak.

26...Bg8 27.Bc2 Bac8 28.Kb2 c5 29.dxc6

Jobb volt a 29.Fe5 Bg6 30.h4 Bcg8 31.a4, vagy 29.d6 terv is.

29...Bxc6 30.Bxc6 Fxc6 31.Bc1 Fb5 32.Bc7 Bg2+ 33.Ka3 Kg6 34.Fe5 f6 35.Fg3 a5 36.Bb7 Fd3 37.Bxb6 Fb1

38.Ka4 Bxa2+ 39.Kb5 Kf7 40.Bb7+ Kg6 41.Bb6 Kf7 42.Kc4 a4 43.bxa4 Bxa4+ 44.Kc3 Fa2 45.Kd3 Fc4+ 46.Kd4 Fe2+ 47.Ke3 Fd1 48.Bb7+ Kg6 49.Fd6 Ba2 50.Ff8 f5?

51.e5 Ba4 52.Fb4 Kg5 53.Bg7+ Kh6 54.Bb7 Kg5 55.f4+ Kg4 56.e6 Ba6 57.Bg7+ Kh5 58.e7 Be6+ 59.Kd2 Kh6 60.Bg5 Fg4

61.h3 és sötét feladta

 

Horváth,Cs (2537) - Tóth,E (2477)
Királyindiai védelem [E73]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Fe2 0-0 6.Fg5 a6 7.Hf3 Fg4 8.0-0 Hfd7 9.d5 a5 10.Bc1 Ha6 11.h3 Fxf3 12.Fxf3 Hac5 13.b3 c6 14.Vc2 Bc8 15.Bb1 h6 16.Fe3 cxd5 17.exd5 f5 18.g3 g5 19.He2 Ve8 20.Fg2 b5

21.f4 bxc4 22.bxc4 gxf4 23.Bxf4 He5 24.Bxf5 Hcd3 25.Bxf8+ Vxf8 26.Hd4 Hb4 27.Ve2 Hxc4 28.Bf1 Ve8 29.Hf5 He5 30.Fxh6 Fxh6 31.Hxh6+ Kh8 32.Fe4 Bc3

33.Hf7+ Vxf7 34.Bxf7 Hxf7 35.Vb2 és sötét feladta

 

Nagy,G (2404) - Horváth,Á (2531)
Indiai védelem [A50]

1.d4 Hf6 2.c4 b6 3.Hf3 Fb7 4.g3 g6 5.Fg2 Fg7 6.0-0 0-0 7.d5 e6 8.Hc3 Ha6 9.e4 Hc5 10.e5 Hg4 11.Ff4 exd5 12.h3 Hh6 13.Fg5 Ve8 14.cxd5 a5 15.Vd2 Hf5 16.g4 He7 17.Ff6 h6 18.Bfe1 Kh7 19.Hd4

Nagy Gábor válogathatott a jó folytatások között. Figyelmet érdemelt a 19.d6 Hg8 (19...Hc6 20.dxc7 Hb4 21.Hb5) 20.dxc7 Vc8 21.Fxg7 Kxg7 22.Hb5 folytatás is.

19...Hg8 20.g5 d6 21.Fxg7 Kxg7 22.exd6 Vd7 23.dxc7 Vxc7 24.gxh6+ Hxh6 25.d6 Vd8 26.Fxb7 Hxb7 27.Be7 Hc5 28.Vf4 Vc8

29.d7! Hxd7 30.He6+ Kh7 31.Hxf8+ Hxf8 32.He4 He6 33.Ve5 Vc4 34.Bxe6 és sötét feladta

 

Medvegy,Z (2537) - Czebe,A (2451)
Modern védelem [A41]

1.Hf3 g6 2.d4 Fg7 3.g3 d6 4.Fg2 Hd7 5.0-0 e5 6.c4 He7 7.dxe5 dxe5 8.Vc2 0-0 9.Bd1 c6 10.Hc3 Vc7 11.b3 Hc5 12.Fa3 b6 13.He1 Ff5 14.e4 Fg4 15.f3 Fe6 16.Fxc5 bxc5 17.Ha4 Bad8

18.Hxc5

Medvegy Zoltán gyalogot nyert, aligha gondolta, hogy nem tudja első nyerését elkönyvelni.

18...Fc8 19.Kh1 Fh6 20.Bxd8 Bxd8 21.Bd1 Bxd1 22.Vxd1 Va5 23.Ha4 Fe6 24.Ff1 Hc8 25.Hc2 Fg5 26.c5 h5 27.h4 Fh6 28.Kh2 g5 29.hxg5 Fxg5 30.Fh3 Fxh3 31.Kxh3 He7 32.Ha3 Hg6 33.Hc4 Vb4 34.a3

Jobb volt a 34.Hd6 Va5 35.Hf5 Vb5 36.a3 terv.

34...Vb7 35.Hc3 h4 36.g4 Hf4+ 37.Kh2 He6 38.b4 Va6 39.Vd3 Hf4 40.Vf1 He6 41.Vd3 Hf4 42.Vf1 He6 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: Juhász Gábor)

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az amerikai bajnokságon So, Xiong és Robson külön versenyt vív, So előnye fél pont
2020. 10. 28.

Wesley So mesterhármassal rajtolt az online amerikai bajnokságon
2020. 10. 27.

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog