Help Sales ÁSZF

Gonda László mesterhármassal vezet, Berkes Ferenc remizett a bajnokság 3. fordulójában

Címkék: 63. Férfi bajnokság Gyula

A Gyulán zajló 63. férfi bajnokságon Gonda László mesterhármassal vezet. A mai játéknapon Nagy Gábor ellen nyert. A címvédő Berkes Ferenc fordulatos partiban remizett Pap Gyulával, mindketten nyerést szalasztottak el. Bánusz Tamás a sereghajtó Tóth Ervint győzte le, Horváth Csaba villámgyőzelmet aratott. 104 lépésig gyötörte egymást Medvegy Zoltán és Horváth Ádám, döntetlen lett a vége.

 

A harmadik fordulóban a világossal játszók három partit nyertek. Gonda László újabb győzelmével félpontos előnyre tett szert. A junior bajnok Nagy Gáborral sokáig jól ismert elméleti varit játszott, Gonda türelmesen építette fel állását. Sötét fontos tempót ajándékozott, világos királyszárnyi támadást kezdeményezhetett. Az éllovas válogathatott az esélyes folytatások között.

A játéknap legérdekesebb partiját Pap Gyula és Berkes Ferenc játszotta. Az angol megnyitású játszmában Pap elkerülte a lépésismétléses remit, a küzdelemre szavazott. Mindketten kihagytak esélyes folytatásokat, Berkes a taktikai bonyodalmakban előnybe kerülhetett volna, majd Pap Gyula minőségáldozattal nyerőesélyt teremtett, de kihagyta a sorsdöntő vezérlépést, békekötéssel zárult a csata.

Bánusz Tamás centrumáttöréssel használta ki Tóth Ervin királyállást meggyengítő lépését. Horváth Csaba villámgyőzelmet aratott. 104 lépésig tartott Medvegy Zoltán és Horváth Ádám küzdelme.

 

A 3. forduló párosítása:

Bánusz Tamás (2598) – Tóth Ervin (2477) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 40)

Horváth Csaba (2537) – Czebe Attila (2451) 1 – 0 (Pirc védelem, 24)

Pap Gyula (2522) – Berkes Ferenc (2677) döntetlen (Angol megnyitás, 39)

Medvegy Zoltán (2537) – Horváth Ádám (2531) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 104)

Gonda László (2552) – Nagy Gábor (2404) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 40)

 

A bajnokság állása:

1.Gonda László 3 pont

2. Berkes Ferenc 2,5

3-4. Horváth Csaba és Bánusz Tamás 2

5-6. Pap Gyula és Horváth Ádám 1,5

7-8. Nagy Gábor és Czebe Attila 1

9. Medvegy Zoltán 0,5

10.Tóth Ervin 0

 

A 4. forduló párosítása:

Tóth Ervin – Nagy Gábor

Horváth Ádám – Gonda László

Berkes Ferenc – Medvegy Zoltán

Czebe Attila – Pap Gyula

Bánusz Tamás – Horváth Csaba

 

Bánusz,T (2598) - Tóth,E (2477)
Királyindiai védelem [E69]

1.Hf3 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 0-0 5.0-0 d6 6.d4 Hbd7 7.Hc3 e5 8.e4 c6 9.h3 exd4 10.Hxd4 Be8 11.Fe3 Hc5 12.Vc2 a5 13.Bad1 Ve7 14.Bfe1 a4 15.Vd2 Hfd7 16.f4 Hb6 17.Ff1 Fe6 18.b3 axb3 19.axb3 Ba3 20.Vc2

Figyelmet érdemelt a 20.Hb1 Baa8 (20...Hxb3 21.Vf2 Hxd4 22.Hxa3) 21.Hxe6 fxe6 22.Vxd6 Vxd6 23.Bxd6 Hxe4 24.Bdd1 Hc8 25.g4 folytatás.

20...Fd7 21.Ff2 h5 22.Hde2 Hc8 23.Hb1 Ba8 24.Hec3 g5?

Tóth Ervin elnézte Bánusz Tamás nagyon erős válaszlépését.

 

25.e5! dxe5 26.fxg5 Bd8 27.h4 b6 28.b4 He6 29.b5 Hc5 30.Fg2 Ha7 31.bxc6 Fxc6 32.Hd5

Világos nagy fölénybe került.

32...Fxd5 33.Fxd5 Bac8

34.g6 Bxd5 35.cxd5 Hb5 36.Ve2 Hd6 37.Vxh5 fxg6 38.Vxg6 Bf8 39.Fxc5 bxc5 40.Ve6+ és sötét feladta

 

Gonda,L (2552) - Nagy,G (2404)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.b3 Fb4+ 6.Fd2 Fe7 7.Fg2 c6 8.0-0 0-0 9.Vc2 d5 10.Bd1 Hbd7 11.a4 c5 12.a5 Bc8 13.axb6 Vxb6 14.Va2 Fb7 15.Fa5 Vd6

A Tata Stel szuperversenyen Lékó Péter a kínai Wang Hao ellen a 15...Va6 16.dxc5 Hxc5 17.Hbd2 dxc4 18.bxc4 Fd8 19.He5 Fxg2 20.Kxg2 Fxa5 21.Vxa5 Vxa5 22.Bxa5 Bc7 folytatást választotta.

16.dxc5 Vxc5 17.He1 He5 18.Hd3 Hxd3 19.exd3 Vd4 20.Fc3 Vb6 21.Hd2 a6 22.Hf3 Va7 23.Ve2 Bfd8 24.He5 dxc4 25.bxc4 Fxg2 26.Kxg2 Fd6 27.Hf3 Hd7 28.Ba5 Hc5?

29.d4 Hb7 30.Bh5 Ff8 31.d5!?

Kimaradt a 31.Hg5 h6 32.Ve4 g6 33.d5 Hc5 34.Vd4 f6 35.Hxe6 lehetőség.

31...Hc5 32.Bd4 Ve7 33.Vc2 f5 34.Bdh4 h6 35.dxe6 Hd3 36.Ve2 Bc6

 

37.Hd4 Bxd4 38.Bxd4 Hc5 39.Bxf5 Bxe6 40.Vf3 és sötét feladta

 

Pap,Gy (2522) - Berkes,F (2677)
Angol megnyitás [A29]

1.c4 e5 2.Hc3 Hf6 3.Hf3 Hc6 4.g3 Hd4 5.Fg2 Hxf3+ 6.Fxf3 Fb4 7.0-0 0-0 8.Fg2 Be8 9.d3 c6 10.Fd2 h6 11.e4

Berkes Ferenc a tavalyi bajnokságon világossal játszotta a változatot. Papp Gábor ellen a 11.Bb1 a5 12.a3 Ff8 13.Va4 d5 14.cxd5 cxd5 folytatásban előnyt nem tudott elérni.

11...Fc5 12.h3 d6 13.Kh2

13...b5 14.cxb5 cxb5 15.Hxb5 Fa6 16.a4 Bb8 17.b4 Fxb5 18.axb5 Fd4 19.Ba5 Fb6 20.Ba3 Fd4 21.Ba5 Fb6 22.Ba3 Fd4 23.Ff3

Világos elkerülte a lépésismétlést.

23...Bxb5 24.Vb1 Bb8 25.Va2 Be7 26.Fd1 d5 27.f3 Bc7 28.Kg2 Bbc8 29.Fb3 Fc3 30.Fe3 Fxb4 31.Bxa7 Fc5

Jobb volt a 31...Bxa7 32.Fxa7 Ba8 33.Vf2 Vc7 34.Fe3 Vc3 változat.

32.Fxc5 Bxc5 33.f4? dxe4!

34.Bxf7!? Kh8?

A címvédő 34...Vxd3! 35.Bd7+ (35.Bxf6+ Kh7) 35...Hd5 36.Kg1 Kh8 37.Bxd5 Vxg3+ 38.Vg2 Vxb3 39.Bxc5 Bxc5 40.Vxe4 Bc4 41.Vf3 Vb6+ 42.Vf2 Vxf2+ 43.Bxf2 exf4 fonalas változatban nyerhetett volna.

35.fxe5 Bxe5?

36.B1xf6! gxf6 37.Va7 Vg8 38.Bxf6 Vg5

39.Bf7?

Időzavarban Pap Gyula nem látta a nyerő folytatást, a 39.Va6! Bc7 40.h4 lehetőséget.

39...Vg6 40.Va1 Bce8 41.Bf8+ Bxf8 42.Vxe5+ Vg7 43.Vxg7+ Kxg7 44.dxe4 és döntetlen

Horváth,Cs (2537) - Czebe,A (2451)
Pirc védelem [B08]

1.d4 d6 2.Hf3 g6 3.e4 Hf6 4.Hc3 Fg7 5.h3 a6 6.Fd3 0-0 7.0-0 b5 8.e5 Hfd7 9.Fe4 c6 10.exd6 exd6 11.Ff4 Hf6 12.Fd3 Fe6 13.Be1 Ba7 14.Vd2 c5 15.dxc5 dxc5 16.Hg5 Hh5? 17.Fe3 Bc7 18.Hxe6 fxe6 19.Bad1 Vc8 20.He4 e5? 21.Fe2 Hf4 22.Fg4 Vb7 23.Ff3 Hc6 24.Hxc5 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog