Help Sales ÁSZF

Gledura vereséget szenvedett az indiai Adhibantól, az utolsó forduló előtt négyen az élen

Címkék: Sharjah Masters 2017 Gledura

A Sharjah Masters 2017 torna nyolcadik fordulójában Gledura Benjámin vereséget szenvedett az indiai Baskaran Adhibantól. A spanyol megnyitású partiban a rajtlistán hatodik Adhiban ritkább változattal meglepte nagymesterünket, a középjátékban futópárjával előnyösebben állt, a 32. lépésben Benjámin feladásra kényszerült. Az utolsó forduló előtt 6,5 ponttal négyen az élen, a kínai Wang Hao, Adhiban és  két ukrán sakkozó, Jurij Krivoruscsko és Martyin Kravcsiv. Tizenketten gyűjtöttek 6 pontot, Gledura 5,5 pontjával a 20. helyen várja az ukrán Jurij Kuzubov elleni partiját, a világos bábukat vezetheti.

Sharjah Masters 2017 Gledura

A Sardzsában zajló viadalon Gledura Benjáminhoz nem volt kegyes a párosítás, az indiai sakkozás egyik legjobbjával, a 24 éves Baskaran Adhibannal szemben sötéttel kellett felvenni a harcot. Hetedik partiját a kínai Wang Hao ellen Adhiban pocsékul játszotta, de sajnos tudtuk, hogy hasonló tévelygéssel nem könnyíti meg nagymesterünk dolgát. Adhiban Tromsőben tagja volt a bronzérmes indiai válogatottnak, számos nyílt versenyen végzett az élen, vagy ért el magas helyezést. Januárban sikerrel mutatkozott be Wijk aan Zee-ben a Tata Steel Chess szuperversenyen, holtversenyes harmadik helyezése igazi szenzáció volt.

Sharjah Masters 2017 Gledura

Adhiban a spanyol megnyitásban az 5.Hc3-as változatot játszotta meg, amely meglepetéssel érte Benjámint. A sorozatos cserék után az indiai sakkozó futópárjával jobban állt, kezdeményezett. A bástyák cseréje után még erősebbé vált a futópár, a vezérszárnyi gyaloggyengeségek miatt is aggódni kellett. Gledura nem találhatott mentséget, elvesztette veretlenségét, és a svájci rendszerre jellemzően visszaesett  a táblázaton, a 20. helyről várhatja az ukrán Jurij Kuzubov elleni befejező játszmáját.

A várakozásnak megfelelően az  élen álló duó, az ukrán Martyn Kravcsiv és Wang Hao gyorsan remizett, várták, hogy hányan érik utol őket. Az egyiptomi Bassem Amin és a lengyel Radoslaw Wojtaszek is csak rövid időt töltött a sakktábla mellett. Az ukrán Jurij Krivorucsko kihasználta a felkínált esélyt, az azerbajdzsáni Arkadij Naiditsch a kapkodásban kihagyta a nyerést. Négyes holtverseny az élen, az utolsó játéknap sok érdekességet ígér.

Sharjah Masters 2017 Gledura

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Martyn Kravcsiv (ukrán, 2708, 6) – Wang Hao (kínai, 2683, 6)  döntetlen

Bassem Amin (egyiptomi, 2660, 5,5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2745, 5,5)  döntetlen

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2708, 5,5) – Matthias Bluebaum (német, 2632, 5,5)  1 - 0

Sethuraman S. P. (indiai, 2629, 5,5) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2702, 5,5) döntetlen

Baskaran Adhiban (indiai, 2682, 5,5) – Gledura Benjámin (magyar, 2588, 5,5)  1 - 0

Parham Maghsoodloo (iráni, 2576, 5,5) – Sandro Mareco (argentin, 2664, 5,5)  döntetlen

Xu Yinglun (kínai, 2540, 5,5) – Laurent Fressinet (frrancia, 2662, 5,5) döntetlen

Alekszander Arescsenko (ukrán, 2682, 5) – Jan-Christian Schroeder (német, 2543, 5)  1 - 0

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2675, 5) – Srinath Narayanan (indiai, 2472, 5)  1 - 0

Xu Xiangyu (kínai, 2503, 5) – Eduardo Iturrizaga Bonelli (venezuelai, 2673, 5) döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2666, 5) – Dronavalli Harika (indiai, 2539, 5)  döntetlen

Chakkravarthy Deepan (indiai, 2483, 5) – Salem A. R. Saleh (Egyesült Emírségekbeli, 2652, 5) 0 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

 TB4 

Élő+/-

1

5

GM

Wang Hao

CHN

2683

6,5

37,5

40,5

5,0

11,7

2

6

GM

Baskaran Adhiban

IND

2682

6,5

34,5

38,0

6,0

10,5

3

2

GM

Jurij Krivorucsko

UKR

2708

6,5

33,0

35,0

5,0

4,8

4

21

GM

Martyn Kravcsiv

UKR

2641

6,5

32,5

35,5

5,0

13,5

5

4

GM

Arkadij Naiditsch

AZE

2702

6,0

36,5

38,5

4,0

-0,2

6

16

GM

Laurent Fressinet

FRA

2662

6,0

35,0

37,5

4,0

3,8

7

17

GM

Bassem Amin

EGY

2660

6,0

34,5

37,0

4,0

5,1

8

11

GM

Vlagyimir Akopjan

ARM

2675

6,0

34,5

36,5

4,0

0,3

9

23

GM

Sethuraman S. P.

IND

2629

6,0

33,5

35,5

5,0

5,0

45

GM

Alan Pichot

ARG

2556

6,0

33,5

35,5

5,0

6,7

11

1

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2745

6,0

33,5

35,5

4,0

-2,9

12

47

Xu Yinglun

CHN

2540

6,0

32,5

35,0

4,0

12,5

13

15

GM

Sandro Mareco

ARG

2664

6,0

31,5

34,5

5,0

0,6

14

36

GM

Parham Maghsoodloo

IRI

2576

6,0

31,5

34,5

4,0

8,7

15

7

GM

Alekszander Arescsenko

UKR

2682

6,0

31,5

33,5

4,0

-0,6

16

18

GM

Salem A. R. Saleh

UAE

2652

6,0

30,0

31,5

5,0

-7,3

17

10

GM

Gawain Jones

ENG

2676

5,5

35,5

38,0

5,0

-1,6

18

12

GM

Eduardo Iturrizaga Bonelli

VEN

2673

5,5

34,5

36,5

3,0

-6,3

19

28

GM

Ahmed Adly

EGY

2593

5,5

34,0

36,5

3,0

4,4

20

31

GM

Gledura Benjámin

HUN

2588

5,5

33,5

36,5

4,0

3,8

Az utolsó forduló párosítása:

Wang Hao (kínai, 2683, 6,5) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2708, 6,5)

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2745, 6) – Baskaran Adhiban (indiai, 2682, 6,5)

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2702, 6) – Martyn Kravcsiv (ukrán, 2641, 6,5)

Salem A. R.Saleh (Egyesült Emírségekbeli, 2652, 6) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2682, 6)

Sethuraman S. P. (indiai, 2629, 6) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2675, 6)

Sandro Mareco (argentin, 2664, 6) – Alan Pichot (argentin, 2556, 6)

Laurent Fressinet (francia, 2662, 6) – Parham Maghsoodloo (iráni, 2576, 6)

Xu Yinglun (kínai, 2540, 6) – Bassem Amin (egyiptomi, 2660, 6)

Eltaj Safarli (azerbajdzsáni, 2680, 5,5) – Pouya Idani (iráni, 2576, 5,5)

Ahmed Adly (egyiptomi, 2593, 5,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2676, 5,5)

Gawain Jones (angol, 2676, 5,5) – Xu Xiangyu (kínai, 2503, 5,5)

Eduardo Iturrizaga Bonelli (venezuelai, 2673, 5,5) – Nodirberk Abdusattorov (üzbég, 2429, 5,5)

Laxman R. R. (indiai, 2403, 5,5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2666, 5,5)

Gledura Benjámin (magyar, 2588, 5,5) – Jurij Kuzubov (ukrán, 2643, 5,5)

Dronavalli Harika (indiai, 2539, 5,5) – Mihajlo Olekszijenko (ukrán, 2643, 5,5)

Matthias Bluebaum (német, 2632, 5,5) – Ahmad Asqarizadeh (iráni, 2410, 5,5)

Narayanan Sunilduth Lyna (indiai, 2526, 5,5) – Benjamin Bok (holland, 2596)

Adhiban,B (2682) - Gledura,B (2588)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.Hc3 b5 6.Fb3 Fe7 7.a4 b4 8.Hd5 0-0 9.0-0 d6 10.d4 Fg4 11.dxe5 dxe5 12.Fe3 Ha5 13.Hxf6+ Fxf6 14.Fd5 c6 15.Fa2 Vc7 16.h3 Bfd8 17.Ve2 Fxf3 18.Vxf3

 

Sharjah Masters 2017 Gledura

18...Vb7 19.Fc5 Bd2 20.Bac1 Bad8 21.Bfd1

 

Sharjah Masters 2017 Gledura

21...b3

Világos futópárja miatt a 21...Bxd1+ 22.Bxd1 xd1+ 23.Vxd1 Fe7 24.Fe3 folytatásban is nehéz sötét helyzete.

22.cxb3 Bxb2 23.Bxd8+ Fxd8 24.Vd3 Fe7?!

Meg kellett volna próbálni a 24...Fg5 25.Bc2 Bxc2 26.Vxc2 Vc7 27.Fb4 Hb7 28.Fe1 Vb6 29.b4 Hd6 változatot, de világos előnyéhez kétség sem férhet.

25.Bc2 Bxc2 26.Vxc2 Vd7

 

Sharjah Masters 2017 Gledura

27.b4 Fxc5 28.Vxc5 Vd1+ 29.Kh2 Vd2 30.Vxe5 h6 31.Ve8+ Kh7 32.Vxf7 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog