Help Sales ÁSZF

Gledura nyert állásban örökös sakkot engedélyezett üzbég ellenfelének

Címkék: Sharjah Masters 2017 Gledura Benjámin

A Sharjah Masters 2017 tornán 31 sakkozó nyerte meg második játszmáját is. A rajtlistán előkelően jegyzett résztvevők közül a kínai Wang Hao, az indiai Adhiban, az angol Gawain Jones és a francia Laurent Fressinet nem hibázott. Szomorkodhatunk legfiatalabb nagymesterünk, Gledura Benjámin döntetlene miatt. Túljátszotta a 2005-ben született üzbég Javohir Szindarovot, de nyert állásban örökös sakkot engedélyezett ellenfelének.  

 

Sharjah Masters 2017 Gledura Benjámin

Sardzsában a második forduló után két szerény pontszámú indiai sakkozónő vezeti a versenyfutást, a rajtlistán előkelően jegyzett nagymestereket a 40-es szorzóiknak köszönhetően megelőzik. Nem lehet kétségünk, hogy éllovasi szerepkörük csak ideiglenes, de mindenképpen sakktörténeti érdekesség.

A magas helyezésre esélyesek közül a kínai Wang Hao, az indiai Adhiban, az angol Gawain Jones és a francia Laurent Fressinet sikerrel vette a második akadályt is.

Az utolsó lépésig biztosra vettük, hogy Gledura Benjámin is csatlakozik a 2 pontosok csoportjához. Legfiatalabb nagymesterünk a várakozásnak megfelelően túljátszotta a 2005-ben született üzbég Javohir Szindarovot. Számos taktikai megoldás is kínálkozott döntő előny szerzésére, Benji itt-ott kerülte a látványosabb megoldásokat. Oly egyszerűnek tűnt a győzelem megszerzését jelentő bástyasakk, ehelyett Gledura örökös sakkot engedélyezett a védtelen bástya leütésével. Fél pontot ajándékozott ellenfelének…

 

Sharjah Masters 2017 Gledura Benjámin

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

Lyna Sunilduth (indiai, 2526, 1) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2708, 1)  döntetlen

Narayanan (indiai, 2507, 1) – Wang Hao (kínai, 2683, 1)   0 - 1

Chakkravarthy Deepan (indiai, 2483, 1) – Adhiban B. (indiai, 2682, 1)  0 - 1

Srinath Narayanan (indiai, 2472, 1) – Gawain Jones (angol, 2676, 1)  0 - 1

Ahmad Asqarizadeh (iráni, 2410, 1) – Laurent Fressinet (francia, 2662, 1) 0 - 1

Mihajlo Olekszijenko (ukrán, 2643, 1) – Xu Xiangyu (kínai, 2503, 1)  1 - 0

Martyin Kravcsiv (ukrán, 2641, 1) – Dcunha Viani Antonio (indiai, 2410, 1)  1 - 0

Sethuraman S. P. (indiai, 2629, 1) – Eduard Kanter (orosz, 2383, 1)  1 - 0

Babu Lalith (indiai, 2593, 1) – Rathnakaran K. (indiai, 2383, 1)  0 - 1

Gledura Benjámin (magyar, 2588, 1) – Javohir Szindarov (üzbég, 2374, 1)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

K

Élő+/-

1

151

Agrawal Vantika

IND

2130

2,0

1,0

40

18,4

157

Nutakki Priyanka

IND

2084

2,0

1,0

40

12,4

3

5

GM

Wang Hao

CHN

2683

2,0

0,5

10

2,7

6

GM

Adhiban B.

IND

2682

2,0

0,5

10

4,5

10

GM

Gawain Jones

ENG

2676

2,0

0,5

10

4,3

16

GM

Laurent Fressinet

FRA

2662

2,0

0,5

10

3,8

20

GM

Mihajlo Olekszijenko

UKR

2643

2,0

0,5

10

3,1

21

GM

Martyin Kravcsiv

UKR

2641

2,0

0,5

10

4,0

87

IM

Rathnakaran

IND

2383

2,0

0,5

10

7,7

93

IM

Mahadean Siva

IND

2363

2,0

0,5

10

0,0

104

FM

Ishaq Saeed

UAE

2312

2,0

0,5

20

16,2

134

FM

Raunak Sadhawani

IND

2218

2,0

0,5

40

16,0

135

WGM

Anda Safranska

FRA

2217

2,0

0,5

20

5,2

137

AGM

Malhotra Nishant

IND

2198

2,0

0,5

20

5,4

138

CM

Mittal Aditya

IND

2183

2,0

0,5

40

15,6

142

WFM

Seshadri Srija

IND

2166

2,0

0,5

20

7,8

38    31   GM       Gledura Benjámin            HUN     2588    1,5       1,0      10   - 0,5

 

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Wang Hao (kínai, 2683, 2) – Sethuraman S. P. (indiai, 2629, 29

Adhiban B. (indiai, 2682, 2) – Pouya Idani (iráni, 2576, 2)

Gawain Jones (angol, 2676, 2) – Alan Pichot (argentin, 2556, 2)

Laurent Fressinet (francia, 2662, 2) – Ishaq Saeed (Egyesült Emírségekbeli, 2312, 2)

Rathnakaran K. (indiai, 2383, 2) – Mihajlo Lekszijenko (ukrán, 2643, 2)

Mahadevan Siva (indiai, 2363, 2) – Martyin Kravcsiv (ukrán, 2641, 2)

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2708, 1,5) – Prasanna Vishnu (indiai, 2534, 2)

Christian Schroeder (német, 2543, 1,5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2745, 1,5)

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2702, 1,5) – Xu Yinglun (kínai, 2540, 1,5)

Dronavalli Harika (indiai, 2539, 1,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2676, 1,5)

Temur Kujbokarov (üzbég, 2491, 1,5) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2675, 1,5)

Eduardo Iturrizaga Bonelli (venezuelai, 2673, 1,5) – Narayanan Sunilduth Lyna (indiai, 2526, 1,5)

Miguel Santos Ruiz (spanyol, 2480, 1,5) –Gabriel Szargiszjan (örmény, 2666, 1,5)

Laxman R. R. (indiai, 2403, 1,5) – Bassem Amin (egyiptomi, 2660, 1,5)

Javohir Szindarov (üzbég, 2374, 1,5) – Jurij Kozubov (ukrán, 2643, 1,5)

Ahmed Adly (egyiptomi, 2593, 1,5) – Stany G. A. (indiai, 2495, 1,5)

Anand Saurabh (indiai, 2284, 1,5) – Gledura Benjámin (magyar, 2588, 1,5)

 

Gledura,B (2588) - Szindarov,J (2374)
Királyindiai védelem [E62]

1.Hf3 g6 2.d4 Hf6 3.g3 Fg7 4.Fg2 0-0 5.c4 d6 6.0-0 c6 7.Hc3 Vb6 8.c5 Vd8 9.cxd6 exd6 10.e4 Ha6 11.Ff4 Hc7 12.Vd2 Fg4

 

Sharjah Masters 2017 Gledura Benjámin

13.d5 c5 14.Bfe1

Nagymesterünk számos kecsegtető folytatás között választhatott. [14.h3 Fxf3 15.Fxf3 Be8 16.Bfe1 nyerte el leginkább tetszésemet.

14...Hh5 15.Fh6 Fxh6 16.Vxh6 Fxf3 17.Fxf3 Hf6 18.a4 a6 19.Vf4 Be8 20.Beb1 a5 21.Be1 Be5 22.Vd2 Ha6 23.Fg2 Vb6 24.Ff1 Hb4 25.Fc4 Bae8 26.f3 Hd7?!

Passzív állásában a 11 éves üzbég sakkozó törvényszerűen hibázott.

27.f4 B5e7

Sharjah Masters 2017 Gledura Benjámin

28.Be2

Benjámin nem használta ki a felkínált esélyt. 28.e5 dxe5 29.d6 Be6 30.Bad1 (30.Fxe6 Bxe6 31.Bed1 c4+?! 32.Vf2 Vc6) 30...Bf6 31.Fb5 c4+ 32.Vf2 Vxf2+ 33.Kxf2 kitűnő lehetőséget adott.

28...f6 29.Bae1 Vd8 30.b3 Hb6 31.Hb5 Kg7 32.Vc3 Vd7 33.Ha3

A taktikai megoldásokat Benji kerülte. 33.Hxd6 Vxd6 34.e5 fxe5 35.fxe5 Vb8 36.d6 Hxc4 37.dxe7 Hb6 38.e6+ Kg8 39.Bd2 H6d5 40.Vf3 Bxe7 (40...Hxe7 41.Vf7+ Kh8 42.Be4) 41.Bxd5 Hxd5 42.Vxd5 b6 43.Kg2 nehéz feladat elé állította volna az ifjú üzbég titánt.

33...Vg4 34.Fb5 Bd8 35.Kg2 Bf8 36.h3 Vh5 37.Fc4 Bfe8

 

Sharjah Masters 2017 Gledura Benjámin

38.g4?!

Simán nyert a 38.Hb5 Hc8 (38...Bd7 39.e5 H4xd5 40.exf6+ Kh6 41.Vd2 Hxc4 42.bxc4 Bxe2+ 43.Bxe2 Hxf6 44.Be6 Vf5 45.Hxd6 Bxd6 46.Vxd6) 39.g4 Vh4 40.e5 fxe5 41.fxe5 Kg8 42.Bf2 Bxe5 43.Bxe5 Bxe5 44.Hxd6 folytatás.

38...Vh4 39.Hb5 Bd8 40.Bf2 Kg8?

 

Sharjah Masters 2017 Gledura Benjámin

41.e5! fxe5 42.fxe5 Hxc4 43.bxc4 dxe5 44.d6 Bee8 45.Ve3 e4 46.Bef1 Hd3 47.Bf6 g5?

Szindarov vesztőt húzott 47...Bf8 helyett.

48.Hc3 Hf4+ 49.Kh2 Bd7 50.He2

Még erősebb volt az 50.Hd5 Vxh3+ 51.Vxh3 Hxh3 52.Kxh3 Bed8 53.He7+ Kh8 54.Hf5 választás.

50...Hxe2? 51.Vxe2 h5 52.Vd2 hxg4 53.Vd5+ Kg7 54.Bf7+ Kh6

 

Sharjah Masters 2017 Gledura Benjámin

55.Bxd7??

Örökös sakkot engedélyezett! 55.B1f6+ Kh5 56.Bxd7 Vxh3+ 57.Kg1 Vg3+ 58.Kf1 Vh3+ 59.Ke2 nyert volna.

55...Vxh3+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

A csapat Európa-bajnokságon a címvédő orosz válogatottak vezetik a rajtlistákat
2021. 11. 11.

Az ukrán Sevcsenko győzött a "rigai varázsló", Mihail Tal emlékére rendezett villámversenyen
2021. 11. 10.

Firouzja szenzációs sikere, tornagyőztesként, Caruana ezüstérmesként lett világbajnokjelölt
2021. 11. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog