Help Sales ÁSZF

Gledura ígéretes állásból remizett az egyiptomi Aminnal

Címkék: Sharjah Masters 2017 Gledura

A Sharjah Masters 2017 torna hetedik fordulójában Gledura Benjámin remizett az egyiptomi Bassem Aminnal. Nagymesterünk a kettős huszárjátékban ígéretes állást ért el, az időzavar fenyegető árnyékában azonban nem találta meg a legjobb folytatást. A kínai Wang Hao sötéttel nyert a túlzottan sokat kockáztató indiai Baskaran Adhibannal szemben, félpontos előnnyel holtversenyben vezet az ukrán Martyin Kravcsiv társaságában. Tizenketten az üldöző bolyban, Benjámin nehéz párosítást kapott, Adhiban ellen sötéttel játssza nyolcadik partiját.

Sharjah Masters 2017  Gledura

A Sardzsában zajló viadal hajrája egyre izgalmasabb, váratlan eredmények is születtek a hetedik játéknapon. Gledura Benjámin némi meglepetésre 1.e4-gyel nyitott, alighanem számolt az egyiptomi Bassim Amin választásával, a kettüs huszárjáték került megjátszásra. Amin gyors királyszárnyi akciót kezdeményezett, Gledura hosszasan mérlegelte az állás kínálta esélyt, kerülte a túlzott bonyodalmakat, nem vállalta királyszárnyának felszakítását. Ellenfele hibáját kihasználva előnybe került, de az idő szorításában nem találta meg a legesélyesebb folytatást, Amin örülhetett a döntetlennek. Benjámin nehéz sorsolást kapott, a 12 fős üldöző boly tagjaként az indiai Baskaran Adhibannal sötéttel játssza nyolcadik partiját.

Sharjah Masters 2017  Gledura

A forduló egyik meglepetéseként az indiai sakkozó világossal vesztett a kínai Wang Hao ellen. Túlzottan erőszakosan játszott, gyalogáldozattal indított királyszárnyi támadást, de akcióját Wang Hao biztosan hárította, majd kiskombinációval döntő előnyt ért el.

Az ukrán Martyin Kravcsiv jóval bölcsebb volt, döntetlennel megőrizte holtversenyes vezető pozícióját. A nyolcadik körben Wang Hao és Kravcsiv csap össze, az esetleges döntetlen előrevetíti, hogy holtverseny alakulhat ki a befejező játéknap előtt.

A rajtlistát vezető lengyel Radoslaw Wojtaszek könnyű győzelmet aratott, az azerbajdzsáni Arkadij Naiditsch eredeti stílusa érvényesült. Az ukrán JurijKrivorucsko is felzárkózott. Az angol Gawain Jones búcsút inthetett előkelő helyezésnek, a nemzetközi címmel nem rendelkező kínai Xu Yinglun szereplése nagy elismerést érdemel.

Sharjah Masters 2017  Gledura

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Adhiban B. (indiai, 2682, 5,5) – Wang Hao (kínai, 2683, 5)  0 - 1

Sandro Mareco (argentin, 2664, 5) – Martyin Kravcsiv (ukrán, 2641, 5,5)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2662, 5) – Sethuraman S. P. (indiai, 2629, 5) döntetlen

Gledura Benjámin (magyar, 2588, 5) – Bassem Amin (egyiptomi (2660, 5)  döntetlen

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2745, 4,5) – Benjamin Bok (holland, 2596, 4,5)  1 - 0

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2708, 4,5) – Rasmus Svane (német, 2570, 4,5) 1 - 0

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2702, 4,5) – Pouya Idani (iráni, 2576, 4,5)  1 - 0

Ahmed Asly (egyiptomi, 2593, 4,5) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2682, 4,5)  döntetlen

Gawain Jones (angol, 2676, 4,5) – Xu Yinglun (kínai, 2540, 4,5)  0 - 1

Dronavalli Harika (indiai, 2539, 4,5) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2675, 4,5) döntetlen

Eduardo Itarruziga Bonelli (venezuelai, 2673, 4,5) – Alan Pichot (argentin, 2556, 4,5)  döntetlen

Parham Maghsoodloo (iráni, 2576, 4,5)Jurij Kuzubov (ukrán, 2643, 4,5)  1 - 0

Srinath Narayanan (indiai, 2472, 4,5) – Mihajlo Olekszijenko (ukrán, 2643, 4,5)  döntetlen

Matthias Bluebaum (német, 2632, 4,5) – Prasanna Vishnu (indiai, 2534, 4,5) 1 – 0

Az élcsoport állása

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

 TB4 

Élő+/-

1

5

GM

Wang Hao

CHN

2683

6,0

26,5

29,0

5,0

12,3

2

21

GM

Martyn Kravcsiv

UKR

2641

6,0

23,5

26,5

5,0

12,9

3

6

GM

Baskaran Adhiban

IND

2682

5,5

26,5

30,0

5,0

6,8

4

17

GM

Bassem Amin

EGY

2660

5,5

26,5

28,5

4,0

3,9

5

4

GM

Arkadij Naiditsch

AZE

2702

5,5

25,0

27,5

4,0

0,8

16

GM

Laurent Fressinet

FRA

2662

5,5

25,0

27,5

4,0

5,5

7

22

GM

Matthias Bluebaum

GER

2632

5,5

25,0

27,0

5,0

0,9

8

1

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2745

5,5

25,0

26,5

4,0

-1,7

9

47

Xu Yinglun

CHN

2540

5,5

24,5

26,5

4,0

10,8

10

15

GM

Sandro Mareco

ARG

2664

5,5

24,0

27,0

5,0

1,8

11

23

GM

Sethuraman S. P.

IND

2629

5,5

24,0

26,5

5,0

4,0

12

31

GM

Gledura Benjámin

HUN

2588

5,5

24,0

26,5

4,0

7,5

13

2

GM

Jurij Krivorucsko

UKR

2708

5,5

24,0

26,0

4,0

0,8

14

36

GM

Parham Maghsoodloo

IRI

2576

5,5

21,5

24,0

4,0

7,5

15

11

GM

Vlagyimir Akopjan

ARM

2675

5,0

28,5

30,0

3,0

-2,1

16

7

GM

Alekszander Arescsenko

UKR

2682

5,0

25,0

27,5

3,0

-3,7

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

Martyn Kravcsiv (ukrán, 2708, 6) – Wang Hao (kínai, 2683, 6)

Bassem Amin (egyiptomi, 2660, 5,5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2745, 5,5)

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2708, 5,5) – Matthias Bluebaum (német, 2632, 5,5)

Sethuraman S. P. (indiai, 2629, 5,5) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2702, 5,5)

Baskaran Adhiban (indiai, 2682, 5,5) – Gledura Benjámin (magyar, 2588, 5,5)

Parham Maghsoodloo (iráni, 2576, 5,5) – Sandro Mareco (argentin, 2664, 5,5)

Xu Yinglun (kínai, 2540, 5,5) – Laurent Fressinet (frrancia, 2662, 5,5)

Alekszander Arescsenko (ukrán, 2682, 5) – Jan-Christian Schroeder (német, 2543, 5)

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2675, 5) – Srinath Narayanan (indiai, 2472, 5)

Xu Xiangyu (kínai, 2503, 5) – Eduardo Iturrizaga Bonelli (venezuelai, 2673, 5)

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2666, 5) – Dronavalli Harika (indiai, 2539, 5)

Chakkravarthy Deepan (indiai, 2483, 5) – Salem A. R. Saleh (Egyesült Emírségekbeli, 2652, 5)

Gledura,B (2588) - Amin,B (2660)
Kettős huszárjáték [C55]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Hf6 4.d3 Fe7 5.0-0 0-0 6.Hc3 d6 7.a3 Kh8

A Wijk aan Zee-i Tata Steel szuperversenyen Rapport Richárd kétszer is a 7...Fe6 8.Hd5 változatban csatázott. Dmitrij Andrejkin ellen a 8...Vd7 (Jan Hepomnjacsijjal szemben a 8...a5 9.Hg5 Fxd5 10.exd5 Hb8 11.f4 Hbd7 12.Fa2 a4 13.Kh1 c6 14.dxc6 bxc6 15.fxe5 Hxe5 16.d4 Hg6 változatban kiegyenlítette esélyeit.) 9.Fg5 Fxd5 10.exd5 Hd4 11.Hxd4 exd4 12.Vf3 Bae8 13.Bae1 Fd8 14.h3 Va4 15.Vd1 folytatásban gondjai voltak, de végül remire mentette a partit.

8.b4 Hg8

Az egyiptomi nagymester gyors királyszárnyi akciót próbált kezdeményezni.

9.b5 Ha5 10.Fa2 f5 11.Fd2 c6 12.a4 a6 13.bxc6 bxc6

 

Sharjah Masters 2017  Gledura

14.d4 fxe4 15.Hxe4 Fg4 16.Ve1

Benjámin hosszas tűnődés után elvetette a 16.dxe5 Fxf3 (16...d5 17.Hg3 Hb7 18.Fe3 Vc7 19.c4) 17.gxf3 dxe5 18.Bb1 Vc7 19.Kh1 lehetőséget.

16...Hb7 17.Heg5 exd4 18.Ve4 Hf6 19.Vxd4 Hc5 20.Bae1 Fxf3 21.Hxf3 Hfd7?

Egyenlő esélyt adott a 21...d5 22.He5 Bc8 23.f3 Hfd7 folytatás.

 

Sharjah Masters 2017  Gledura

22.Fa5! Vxa5 23.Bxe7 Hf6 24.Vxd6 Vxa4

A játszma egyik kritikus pillanata.

 

Sharjah Masters 2017  Gledura

25.Vxc5

Ígéretesnek tűnik a 25.Vg3 Vg4 26.Ve5 Hfd7 27.Ve2 Bab8 28.h3 Vf4 29.Bd1 választás.

25...Vxa2 26.c4 Vc2 27.Bfe1

Újabb nagy dilemma előtt állt Benjámin, ideje elég vészesen fogyott. 27.Hd4 Vg6 28.Vxc6 a5 29.He6 Bfc8 30.Vd6 Be8 31.Hc7 Bxe7 32.Vxe7 számításba jött.

27...a5 28.h3 a4 29.Hg5

Bassim Amin megkönnyebbülhetett.

29...a3 30.He6 Bg8 31.Hg5

 

Sharjah Masters 2017  Gledura

31...h6 32.Hf7+ Kh7 33.B7e2 Vg6 34.He5 Vh5?

 

Sharjah Masters 2017  Gledura

35.Ba2

Sajnos nem volt idő a 35.Ve3 Bgd8 (35...a2 36.g4 Ve8 (36...a1V? 37.Vd3+ g6 38.gxh5 Va3 39.hxg6+ Kg7 40.Vf5) 37.Ba1) 36.Ba1 c5 37.g4 Ve8 38.Bxa3 lehetőséget alaposan meggondolni.

35...Bge8 36.f4 Vf5 37.Bxa3 Bxa3 38.Vxa3 Vxf4 39.Vd3+ Kg8 40.Hf3 Bxe1+ 41.Hxe1 He4 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

Fotók: Anasztazia Karlovics

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog