Gibraltáron meglepetésekkel kezdődött a torna, tizenöten rajtoltak mesterhármassal

Címkék: Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang

Gibraltáron tizenöten rajtoltak mesterhármassal a 11. Tradewise nyílt versenyen. Meglepetések is színesítették a játéknapokat, az ukrán Vaszilij Ivancsuk és az amerikai Gata Kamsky az első fordulóban hullajtott el fél-fél pontot, a címvédő angol Nigel Short második partijában szenvedett csúfos vereséget. A harmadik körben a bolgár exvilágbajnoknő, tavaly a vb-n döntőt játszó Antoaneta Sztefanova a rajtlistán negyedik lengyel Radoslaw Wojzaszeket győzte le. Hoang Thanh Trang 2, Rudolf Anna 1,5 pontot gyűjtött eddig. A tíz fordulós svájci rendszerű viadalon 246-an játszanak, köztük 55 férfi és női nemzetközi nagymester.  

 

Gibraltáron meglepetésekkel kezdődött meg az esztendő egyik legjelentősebb nyílt versenye. Svájci rendszerű tornákon megszoktuk, hogy a „bemelegítő” fordulók a legjobbak számára csak afféle sétagaloppnak számítanak, hozzák a kötelező győzelmeket. A 2011-es viadalon szenzációs eredménnyel győztes, háromszoros olimpiai bajnok, világbajnokjelölt, a rajtlistán első ukrán Vaszilij Ivancsuk világossal csak remizett a 2218 Élő-pontos görög Hristos Zygourisszal. Az amerikai Gata Kamsky sötéttel játszva osztozott meg a ponton a svájci Andreas Aernivel (2206), az elhullajtott fél pontot riválisokkal szembeni győzelemmel kell majd pótolni. A legjobbak rangsorába tartozó többi nagymester sorban gyűjtötte be a kötelező győzelmeket.

Nyeréssel rajtolt női olimpiai válogatottunk két tagja, Hoang Thanh Trang és Rudolf Anna is. Éltáblásunk sötéttel a walesi John Thorntont (2053) győzte le, Anna az angol Nigel Dennist (1904) kényszerítette megadásra. A második forduló szenzációjaként kikapott a címvédő angol Nigel Short, pályafutása egyik legcsúfosabb vereségét szenvedte el. A spanyol Ismael Teran Alvarez (2399) okozott oly kellemetlen perceket az 1993-ban Garri Kaszparovval PCA világbajnoki döntőt játszó, a két évvel ezelőtti torna ezüstérmesének. Nem örült a lett Alekszej Shirov (2708) sem, hogy a spanyol Manuel Bellon Lopez (2404) fél pontot rabolt tőle. Az ACP (Profi Sakkozók Szövetsége) elnöke, az izraeli Emil Szutovszkij (2684) világossal nem bírt a grúz női sakkozás egyik reménységével, Salome Meliával (2403). Anna a luxemburgi Alberto Daviddel (2599) osztozott meg a ponton, Trang a fehérorosz Andrej Olhovik (2246) ellen győzött.

A harmadik fordulóban nagymesternőink nehéz párosítást kaptak. Hoang Thanh Trang már a nyitásban jelentős hátrányba került, a lengyel Dariusz Swiercz könnyen nyert. Rudolf Annát a francia Sebastien Maze győzte le. A játéknap óriási meglepetéseként a 2004-2006 között világbajnoknő, tavaly Hanti-Manszijszkban a döntőben rapid rájátszásban az ukrán Anna Usenyina ellen vereséget szenvedő bolgár Antoaneta Sztefanova legyőzte a viadal negyedik kiemeltjét, a lengyel Radoslaw Wojtaszeket. A grúz Nana Dzagnidze is mesterhármassal rajtolt, a szlovén Anna Muzicsuk, az ukrán színekben játszó Maria Mizicsuk,  a litván Viktorija Cmilyte, a grúz Salome Melia és az indiai Dronavalli Harika 2,5 pontos.

 

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Michael Adams (angol, 2725, 2) – Meelis Kanep (észt, 2512, 2) 1 – 0

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2516, 2) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2723, 2) 1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711, 2) – Ju Wenjun (kínai, 2505, 2) 1 - 0

Mohammed Al-Sayed (katari, 2507, 2) – David Navara (cseh, 2710, 2)  döntetlen

Joseph Gallagher (svájci, 2499, 2) – Le Quang Liem (vietnami, 2705, 2)  0 - 1

Athanasios Mastrovasilis (görög, 2498, 2) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 2)  0 - 1

Yu Yangyi (kínai, 2688, 2) – Anna Zatonskih (amerikai, 2491, 2)  1 - 0

Valentyina Gunyina (orosz, 2490, 2) – Eduardo Iturrizaga (venezuelai, 2650, 2)  0 - 1

Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2650, 2) – Elisabeth Paehtz (német, 2482, 2)  1 - 0

Grigorij Oparin (orosz, 2478, 2) – Kiril Georgijev (bolgár, 2643, 2) döntetlen

Gawain Jones (angol, 2632, 2) – Raj Tischbierek (német, 2472, 2)  1 - 0

Dariusz Swiercz (lengyel, 2627, 2) – Hoang Thang Trang (magyar, 2469, 2)  1 - 0

Maria Muzicsuk (ukrán, 2471, 2) – Artur Juszupov (német, 2611, 2)  döntetlen

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 1,5) – Espen Forsaa (norvég, 2305, 2)  1 - 0

Sophie Milliet (francia, 2403, 1,5) – Gata Kamsky (amerikai, 2740, 1,5) 0 - 1

Sebastien Maze (francia, 2546, 1,5) – Rudolf Anna (magyar, 2312, 1,5)  1 – 0

 

A verseny élcsoportjának állása:

1-15. Michael Adams, Maxime Vachier-Lagrave, Le Quang Liem, Nyikita Vityjugov, Yu Yangyi, Eduardo Iturrizaga, Antoaneta Sztefanova, Vladiszlav Tkacsijev, Gawain Jones, Jan Elveszt, Dariusz Swiercz, Ivan Salgado Lopez, Kaido Kulaots, Nana Dzagnidze és Artur Jakubiec 3 pont

16-42. David Navara, Ismael Teran Alvarez, Kiril Georgijev, Mahammed Al-Sayed, Gata Kamsky, Emil Szutovszkij, Vaszilij Ivancsuk, Artur Juszupov, …  2,5

59. Hoang Thanh Trang 2

105. Rudolf Anna 1,5

 

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Gawain Jones (angol, 2632, 3) – Michael Adams (angol, 2725, 3)

Dariusz Swiercz (lengyel, 2627) – Maxime Vachier-Lagarave (francia, 2711, 3)

Le Quang Liem (vietnami, 2705, 3) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2606, 3)

Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 3) – Kaido Kulaots (észt, 2587, 3)

Eduardo Iturrizada (venezuelai, 2650, 3) – Nana Dzagnidza (grúz, 2555, 3)

Artur Jakubiec (lengyel, 2518, 3) – Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2650, 3)

Gata Kamsky (amerikai, 2740, 2,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2516, 3)

Viktorja Cmilyte (litván, 2515, 2,5) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 2,5)

David Navara (cseh, 2710, 2,5) – Dronavalli Harika (indiai, 2514, 2,5)

Emil Szutovszkij (izraeli, 2684, 2,5) – Mohammed Al-Sayed (katari, 2507, 2,5)

David Larino Nieto (2497, 2,5) – Daniel Fridman (német, 2667, 2,5)

Kiril Georgijev (bolgár, 2643, 2,5) – Maria Muzicsuk (ukrán, 2471, 2,5)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2582, 2,5) – Salome Melia (grúz, 2403, 2,5)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2469, 2) – Aryan Tari (norvég, 2268, 2)

Rudolf Anna (magyar, 2312, 1,5) – Alistair Compton (Új-zélandi, 2087, 1,5)

Teran Alvarez,I (2399) - Short,N (2690)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Vb6 7.Fe3 a6

Kelepcébe kerül a vezér a 7...Vxb2? 8.Hb5 Ha6 9.a3 változatban.

8.a3 Va7

Elfogják a vezért 8...Vxb2-re 9.Ha4-gyel.

9.He2 Hc6 10.c3 c4

Világos szabad kezet kapott a királyszárnyi akciójához.

11.g4 b5 12.Hg3 Hb6 13.Fg2 Ha4 14.Vc2 Fd7 15.0-0 h6 16.Bae1 0-0-0 17.f5 Kb8 18.Bf2 Fc8 19.Hh5 Vd7 20.Hh4 Bg8 21.Bef1 Ve8 22.h3 exf5? 23.Hxf5 f6

Már reménytelen sötét helyzete a 23...Fxf5 24.Bxf5 f6 25.Ff4 fxe5 26.Fxe5+ Kc8 27.Fg3 változatban is.

 

 

24.exf6! Fxf5

Halálos 24...g6-ra a 25.He7 Fxe7 26.f7 Vd7 27.fxg8V Bxg8 28.Hf6 folytatás.

25.Ff4+ Fd6 26.Fxd6+ Bxd6 27.Vxf5 g6 28.Vf4 Vd8 29.f7 Bf8 30.Hg7 g5 31.Vg3 Ka7

 

32.Be1 és sötét feladta

 

Sztefanova,A (2516) - Wojtaszek,R (2723)
Grünfeld védelem [D77]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 d5 5.Hf3 0-0 6.0-0 dxc4 7.Ha3 Hc6 8.Hxc4 Fe6 9.b3 Fd5 10.Fb2 a5 11.a4 Hb4 12.e3 e6 13.Ve2 Fe4 14.He1 Fxg2 15.Hxg2 Ve7 16.Bfd1 Bfd8 17.Bac1 Hd7 18.Hf4 c6 19.Fa3 Ff8 20.Fb2 Bdb8 21.e4 Be8 22.Vf3 Fg7 23.e5 Bed8 24.Hd3 Ff8 25.Hc5 Hxc5 26.dxc5  

 

 

26...Bxd1+?

A lengyel nagymester a 26...Vxc5 27.Hd6 Fxd6 28.Bxc5 Fxc5 29.h4 Bd5 30.Bxd5 cxd5 31.h5 Bc8 változatban a vezérért elegendő ellenértéket kapott volna.

27.Bxd1 Hd5

A c5 gyalog életben maradt. 27...Vxc5??-re 28.Bd7 Fe7 29.Fd4 azonnal nyert volna.

28.Fd4 Fg7 29.h4 h5 30.Kg2 Vc7 31.Ve4 Bd8 32.Bd3 Fh6 33.Bf3 He7?

 

34.Fc3 Bd5 35.Fxa5 Vb8 36.Fc3 Hf5 37.Hb6 Bd1 38.Bd3 Bc1 39.Fd2 Fxd2 40.Bxd2 Kg7 41.Vf4 Bb1 42.Hc4 Bxb3

 

43.Vg5 Vf8 44.Vf6+ Kh7 45.Bd7 Hh6 46.Hd2 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog