Impresszum Help Sales ÁSZF

Gibraltáron Short legyőzte Caruanát, Nakamura, Adams és Anton Guijarro az élen

Címkék: Gibraltár Tradewise Masters 2017 sakkfesztivál

A Gibraltáron zajló Tradewise Masters torna hatodik fordulójában az angol Nigel Short legyőzte a világranglista második amerikai Fabiano Caruanát, az osztrák Valentin Dragnev az ukrán Vaszilij Ivancsukot. Az amerikai Hikaru Nakamura, az angol Michael Adams és a spanyol David Anton Guijarro vezet 5,5 ponttal, a triónál hatan gyűjtöttek fél ponttal kevesebbet. Papp Petra 83 lépésben harcolta ki a döntetlent az izraeli Alexander Huzmannal szemben, 4 pontjával a legjobban helyezett sakkozónk. Gledura Benjámin, Gara Tícia és Szabó Bence győzött, Kozák Ádám, Kántor Gergely és Lázárné Vajda Szidónia remizett a hatodik játéknapon.

Gibraltár Tradewise Masters 2017 sakkfesztivál

Az angol Nigel Short az esztendő egyik legerősebb nyílt tornája előtt azzal vigasztalta drukkereit, hogy a nagyon erős mezőnyben ne várjanak tőle kiemelkedő eredményt, de a hatodik játéknapon rácáfolt önmagára. A forduló egyik legnagyobb meglepetéseként az egykori világbajnoki döntős a világranglista második amerikai Fabiano Caruanát győzte le. A Caro-Kann védelmű játszma érdekessége, hogy Short végig kézben tartotta a kezdeményezést, hol jobban, hol még előnyösebb állást játszhatott, 71 lépésben megadásra kényszerítette a rajtlistát vezető Caruanát.

Gibraltár Tradewise Masters 2017 sakkfesztivál

A svájci rendszerű tornákon gyakrabban játszó, címvédőként szereplő amerikai Hikaru Nakamura nem hibázott, a párosítás is kedvezett neki. Az angol Michael Adams 2-0-ra nyert az aranyérmes kínai női válogatott első két táblása ellen, a világbajnoknő Hou Ji-fan után a világbajnoki döntős Ju Wenjunt is legyőzte. A spanyol David Anton Guijarro az ACP elnökét, az izraeli Emil Szutovszkij kényszerítette feladásra.

Fölényes pozíciót vesztett el az ukrán Vaszilij Ivancsuk, minőségáldozatát – elnézését – nem is értettem. A bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov és szekundánsa Ivan Cseparinov sikerrel vette a hatodik akadályt, egymás ellen küzdenek a hetedik fordulóban.

Gibraltár Tradewise Masters 2017 sakkfesztivál

Sakkozóink közül Papp Petra áll a legjobban, 4 pontjával a népes negyedik pontcsoportban. Nagy csatában harcolta ki a döntetlent az izraeli Alexander Huzmannal szemben. A rutinos nagymester nehezen látta be, hogy Petra jó védekezése miatt a bástyavégjátékot nem tudja megnyerni, 83 lépést követően történt meg a békekötés.

Kántor Gergely és Kozák Ádám szintén magasabb értékszámú ellenféllel küzdött meg és remizett. Gledura Benjámin, Gara Tícia és Szabó Bence győzött, Lázárné Vajda Szidónia játszmája döntetlennel zárult.

Gibraltár Tradewise Masters 2017 sakkfesztivál

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Hikaru Nakamura (amerikai, 2785, 4,5) – Maxime Lagarde (francia, 2594, 4,5)  1 - 0

Michael Adams (angol, 2751, 4,5) – Ju Wenjun (kínai, 2583, 4,5)  1 - 0

Emil Szutovszkij (izraeli, 2628, 4,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2650, 4,5)  0 - 1

Nigel Short (angol, 2675, 4) – Fabiano Caruana (amerikai, 2827, 4)  1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796, 4) – Abhijeet Gupta (indiai, 2645, 4)  1 - 0

Veszelin Topalov (bolgár, 2739, 4) – David Howell  (angol, 2655, 4)  1 - 0

Yu Yangyi (kínai, 2738, 4) – Kacper Piorun (lengyel, 2651, 4)  1 - 0

Makszim Matlakov (orosz, 2701, 4) – Varuzhan Akobian (amerikai, 2633, 4)  döntetlen

Sethuraman S. P. (indiai, 2637, 4) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2689, 4)  0 - 1

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 4) – Vagyim Zvjagincev (orosz, 2679, 4)  döntetlen

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2752, 3,5) - Valentin Dragnev (osztrák, 2492, 3,5)  0 - 1

Peter Szvidler (orosz, 2748, 3,5) – Kevin Spragett (kanadai, 2542, 3,5)  1 - 0

Katyerina Lahno (orosz, 2530, 3,5) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2724, 3,5)  döntetlen

Borisz Gelfand (izraeli, 2721, 3,5) – Nitzan Steinberg (izraeli, 2486, 3,5)  1 - 0

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2702, 3,5) – Johan Salomon (norvég, 2470, 3,5)  1 - 0

Dmitrij Kollars (német, 2500, 3,5) – Samuel Shankland (amerikai, 2674, 3,5)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2660, 3,5) – Lela Dzsavahisvili (grúz, 2455, 3,5)  1 - 0

Nino Bacsiasvili (grúz, 2492, 3,5) – Eduardo Iturrizaga Bonelli (venezuelai, 2652, 3,5)  0 - 1

Hou Ji-fan (kínai, 2651, 3,5) – Pia Cramling (svéd, 2454, 3,5)  döntetlen

Alexander Huzman (izraeli, 2557, 3,5) – Papp Petra (magyar, 2352, 3,5)  döntetlen

Kántor Gergely (magyar, 2448.3) – Grigorij Oparin (orosz, 2625, 3)  döntetlen

Kozák Ádám (magyar, 2376, 3) – Marc Narcisco Dublan (spanyol, 2508, 3)  döntetlen

Gledura Benjámin (magyar, 2589, 2,5) – Gerben Veltkamp (holland, 2166, 2,5)  1 - 0

Antonio Villar Reymundo (perui, 2212, 2,5) – Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2364, 2,5)  döntetlen

Szabó Bence (magyar, 2378, 2) – Borna Derakhshani (iráni, 2195, 2)  1 - 0

Christian Mueller-Dehn (német, 2170, 2) – Gara Tícia (magyar, 2378, 2)  0 – 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

w-we

1

5

GM

Michael Adams

ENG

2751

5,5

24,5

17,0

22,25

1,01

2

3

GM

Hikaru Nakamura

USA

2785

5,5

22,5

15,5

20,50

0,79

3

24

GM

David Anton Guijarro

ESP

2650

5,5

21,5

14,5

20,00

1,55

4

16

GM

Nigel Short

ENG

2675

5,0

22,5

15,0

18,75

0,93

5

2

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2796

5,0

22,0

15,0

18,25

0,27

6

7

GM

Veszelin Topalov

BUL

2739

5,0

22,0

14,5

18,50

0,27

7

13

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2689

5,0

22,0

14,5

18,25

0,68

8

8

GM

Yu Yangyi

CHN

2738

5,0

22,0

14,5

18,00

0,54

9

67

IM

Valentin Dragnev

AUT

2492

5,0

20,0

13,5

15,50

1,74

10

34

GM

Maxime Lagarde

FRA

2594

4,5

25,5

17,5

17,75

1,19

11

21

GM

EduardoIturrizaga Bonelli

VEN

2652

4,5

24,0

16,5

15,75

0,74

12

15

GM

Vagyim Zvjagincev

RUS

2679

4,5

23,5

16,5

17,00

0,21

13

38

GM

Ju Wenjun

CHN

2583

4,5

23,0

15,0

15,25

1,12

14

10

GM

Borisz Gelfand

ISR

2721

4,5

23,0

14,5

15,75

-0,21

15

18

GM

Laurent Fressinet

FRA

2660

4,5

22,5

15,5

16,00

0,07

16

11

GM

Arkadij Naiditsch

AZE

2702

4,5

22,5

15,0

17,00

0,12

17

31

GM

Sebastien Maze

FRA

2613

4,5

22,5

15,0

15,75

0,41

18

28

GM

Emil Szutovszkij

ISR

2628

4,5

22,5

14,5

14,75

0,75

19

27

GM

Varuzhan Akobian

USA

2633

4,5

22,0

15,0

15,50

0,48

20

12

GM

Makszim Matlakov

RUS

2701

4,5

21,5

14,0

15,75

-0,02

21

47

GM

Anna Muzicsuk

UKR

2558

4,5

21,0

14,0

14,50

0,72

22

32

GM

Daniele Vocaturo

ITA

2606

4,5

20,5

14,0

14,75

0,33

23

33

GM

Daniel Fridman

GER

2594

4,5

20,5

13,5

15,75

0,17

24

58

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2512

4,5

20,5

13,5

14,25

1,21

25

72

GM

Das Debashis

IND

2472

4,5

20,5

12,5

13,00

1,33

26

6

GM

Peter Szvidler

RUS

2748

4,5

19,5

13,5

14,25

-0,41

27

30

GM

Romain Edouard

FRA

2613

4,5

19,5

13,0

14,25

-0,03

28

116

FM

Ehud Shachar

ISR

2374

4,5

19,0

14,0

13,75

2,08

29

37

GM

Babu Lalith

IND

2587

4,5

18,0

12,0

12,75

0,31

30

9

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2724

4,0

24,5

16,0

16,00

-0,53

31

17

GM

Samuel Shankland

USA

2674

4,0

23,5

16,5

14,75

-0,51

32

23

GM

Kacper Piorun

POL

2651

4,0

23,0

15,5

13,00

0,18

33

1

GM

Fabiano Caruana

USA

2827

4,0

23,0

15,0

14,00

-1,01

26

GM

Sethuraman S. P.

IND

2637

4,0

23,0

15,0

14,00

0,07

35

20

GM

David Howell

ENG

2655

4,0

23,0

15,0

13,50

0,40

36

22

GM

Hou Ji-fan

CHN

2651

4,0

23,0

15,0

13,25

-0,03

50

126

WGM

Papp Petra

HUN

2352

4,0

19,0

13,0

11,75

1,34

80

36

GM

Gledura Benjámin

HUN

2589

3,5

20,5

12,5

10,25

-0,78

85

84

IM

Kántor Gergely

HUN

2448

3,5

19,5

13,0

8,75

0.43

89

114

FM

Kozák Ádám

HUN

2376

3,5

19,0

14,0

10,25

1,04

138

122

IM

Lázárné Vajda Szidónia

HUN

2364

3,0

17,0

11,0

5,50

-0,79

141

113

WGM

Gara Tícia

HUN

2378

3,0

16,5

13,5

12,25

-0,86

150

112

IM

Szabó Bence

HUN

2378

3,0

15,0

10,0

7,25

-13,1

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

David Anton Guijarro (spanyol, 2650, 5,5) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2785, 5,5)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796, 5) – Michael Adams (angoöl, 2751, 5,5)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2689, 5) – Veszelin Topalov (2739, 5)

Valentin Dragnev (osztrák, 2492, 5) – Yu Yangyi (kínai, 2738, 5)

Peter Szvidler (orosz, 2748, 4,5) – Nigel Short (angol, 2675, 5)

Borisz Gelfand (izraeli, 2721, 4,5) – Sebastien Maze (francia, 2613, 4,5)

Daniele Vocaturo (olasz, 2606, 4,5) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2702, 4,5)

Maxime Lagarde (francia, 2594, 4,5) – Makszim Matlakov (orosz, 2701, 4,5)

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2679, 4,5) – Daniel Fridman (német, 2594, 4,5)

Ju Wenjun (kínai, 2583, 4,5) – Laurent Fressinet (francia, 2660, 4,5)

Eduardo Iturrizaga Bonelli (venezuelai, 2652, 4,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 4,5)

Varuzhan Akobian (amerikai, 2633, 4,5) – Das Debashis (indiai, 2472, 4,5)

Babu Lalith (indiai, 2587, 4,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2628, 4,5)

Romain Edouard (francia, 2613, 4,5) – Ehud Shachar (izraeli, 2374, 4,5)

Fabiano Caruana (amerikai, 2827, 4) – Katyerina Lahno (orosz, 2530, 4)

Nyikita Vityjugov (orosz,  2724, 4) – Valentyina Gunyina (orosz, 2524, 4)

Papp Petra (magyar, 2352, 4) – Alexander Donchenko (német, 2559, 4)

Andrei Istratescu (francia, 2593, 3,5) – Kántor Gergely (magyar, 2448, 3,5)

Justin Sarkar (amerikai, 2428, 3,5) – Gledura Benjámin (magyar, 2589, 3,5)

Awonder Liang (amerikai, 2496, 3,5) – Kozák Ádám (magyar, 2376, 3,5)

Gerben Veltkamp (holland, 2166, 3) – Szabó Bence (magyar, 2378, 3)

Gara Tícia (magyar, 2378, 3) – Juan Antonio Villar Reymundo (perui, 2212, 3)

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2364, 3) – Sebastien Finsterwalden (német, 2130, 3)

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog