Gibraltáron Rapport Richárd kettős győzelemmel rajtolt

Címkék: Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport

Gibraltáron, a Tradewise nyílt versenyen harminckilenc résztvevő rajtolt kettős győzelemmel. Rapport Richárd első partiját a skót Alan Tate ellen nyerte meg, majd világossal tisztáldozatos villámgyőzelmet aratott a norvég Aryan Tarival szemben. Nagymesterünk harmadik partiját sötéttel a kínai női válogatott Ju Wenjunnal játssza. A második játéknap meglepetését a rajtlistát vezető bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov döntetlene jelentette.

 

A svájci rendszerű versenyekre jellemzően az első két forduló a legjobbak számára csak „sétamenet”, jelentős Élő-pont különbségekkel párosítják össze a sakkozókat. Az első játéknap szenzációját a kontinensbajnok orosz Alekszandr Motiljev veresége jelentette, a mongol Badrakh Galmandakh (2240) győzte le. Rapport Richárd skót ellenfél, Alan Tate ellen hozta a kötelezőt.

 

A második körben a rajtlistát vezető bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov és az orosz Peter Szvidler remije okozott szenzációt. Rapport Richárd eredeti megnyitás után gyors királyszárnyi támadást indított, tisztáldozatát a norvég Arian Tari kisebb hezitálás után elfogadta, a nyílt h vonalon gyors büntetés járt érte.

 

Az első forduló érdekesebb eredményei:

Veszelin Topalov (bolgár, 2800) – Emilio Miguel Sanchez Jerez (spanyol, 2282) 1 – 0

Jovana Vojinovic (szerb, 2301) Hikaru Nakamura (amerikai, 2776) 0 – 1

Peter Szvidler (orosz, 2739) – Ellinor Frisk (svéd, 2266) 1 – 0

Tereza Olsarova (cseh, 2288) Nyikita Vityjugov (orosz, 2735) 0 – 1

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733) Tom Rydstrom (svéd, 2292) 1 – 0

Kambez Nuri (svájci, 2305) Yu Yangyi (kínai, 2724) 0 – 1

Pentala Harikrishna (indiai, 2723) – Eric de Haan (holland, 2299) 1 - 0

Alan Tate (skót, 2297) - Rapport Richárd (magyar, 2716) 0 – 1

Makszim Matlakov (orosz, 2695) – Peter Lombaers (holland, 2291) 1 – 0

Stephan Buchal (német, 2273) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681) 0 – 1

Makszim Rodhstein (izraeli, 2680) – Dirceu Vianu (brazil, 2268) 1 – 0

Vlagyimir Proszviriakov (amerikai, 2257) – Wei Yi (kínai, 2675) 0 – 1

Badrakh Galmandakh (mongol, 2240) – Alekszandr Motiljev (orosz, 2665) 1 - 0

 

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Das Debashis (indiai, 2503) – Veszelin Topalov (bolgár, 2800)  döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2776) – Dronavalli Harika (indiai, 2496) 1 - 0

Dennis Wagner (német, 2501) – Peter Szvidler (orosz, 2739) döntetlen

Nyikita Vityjugov (orosz, 2735) – Danny Raznikov (izraeli, 2494) 1 - 0

Rasmus Svane (német, 2496) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733)  0 - 1

Yu Yangyi (kínai, 2724) – Sundar Shyam (indiai, 2489)  1 - 0

Quinten Ducarmon (holland, 2488) – Pentala Harikrishna (indiai, 2723)  0 - 1

Rapport Richárd (magyar, 2716) – Aryan Tari (norvég, 2487)  1 – 0

Lela Zsavahasvili (grúz, 2486) – Makszim Matlakov (orosz, 2695)  döntetlen

Ivan Cseparinov (bolgár, 2681) – Axel Smith (svéd, 2483)  1 - 0

Natalija Zsukova (ukrán, 2482) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2680)  0 - 1

Wei Yi (kínai, 2675) – Alan Pichot (argentin, 2480)  1 - 0

Das Arghyadip (indiai, 2476) – Hou Ji-fan (kínai, 2673)  0 - 1

 

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Tamir Nabaty (izraeli, 2579, 2) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2776, 2)

Hannes Stefansson (izlandi, 2573, 2) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2735, 2)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733, 2) – Victor Mihalevszki (izraeli, 2571, 2)

Grigorij Oparin (orosz, 2551, 2) – Yu Yangyi (kínai, 2724, 2)

Pentala Harikrishna (indiai, 2723, 2) – Joan-Christian Chirila (román, 2548, 2)

Ju Wenjun (kínai, 2547, 2) – Rapport Richárd (magyar, 2716, 2)

Babu Lalith (indiai, 2537, 2) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 2)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2680, 2) – Stig Allan Rasmussen (dán, 2526, 2)

Bela Hitenasvili (grúz, 2526, 2) – Wei Yi (kínai, 2675, 2)

Hou Ji-fan (kínai, 2673, 2) – Al-Sayed Mohammed (katari, 2516, 2)

 

Tate,A (2297) - Rapport,R (2716)
Francia védelem [C07]

1.e4 c5 2.Hf3 a6 3.c3 e6 4.d4 d5 5.Hbd2 Hc6 6.Fd3 cxd4 7.cxd4 dxe4 8.Hxe4 Hf6 9.0-0 Fe7 10.a3 0-0 11.Fe3 Hd5 12.Bc1 Vb6 13.Vc2 h6 14.Hc5 Bd8 15.Fh7+ Kh8 16.Fe4 Ff8 17.Ve2 Kg8 18.Bfd1 Fd7 19.Fxd5 exd5 20.He5 Fe8 21.Vg4 Bd6 22.Hcd3 Bad8 23.h4 He7 24.h5 f6 25.Hf3 Fd7 26.Vf4 Ff5 27.b4 Vb5 28.Hc5 Fc8 29.Hd3 Ve8 30.g4

30...Be6 31.Hc5 Bc6 32.Hh2 f5 33.Hd3? fxg4 34.He5 Bf6 35.Vg3 Hf5 36.Vg2 Hh4 37.Vg3 Vxh5 38.Bxc8 Bxc8 39.Hhxg4 Be6 40.Vh3 Bce8 41.Ff4 Fd6 42.Bd3 Fxe5 43.Hxe5 Bf6 44.Fc1 Bxe5! és világos feladta

 

Rapport,R (2716) - Tari,A (2487)
Vezérgyalog megnyitás [D03]

1.d4 Hf6 2.Fg5 d5 3.e3 Hbd7 4.Hf3 c5 5.c3 e6 6.Hbd2 Fe7 7.Fd3 0-0 8.a4 b6 9.Vb1 Fb7 10.h4 h6 11.Ff4 Hg4

 

12.Hg5 Hgf6?! 13.Bh3 Vc8 14.Hdf3

 

14...hxg5? 15.hxg5 He4 16.Fxe4 dxe4 17.Kd2 g6 18.Vh1 f6 19.Bh7 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: www.gibraltarchesscongress.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog