Help Sales ÁSZF

Gibraltáron nyolcan vezetnek holtversenyben a hatodik forduló után

Címkék: Gibraltár

Gibraltáron, a Tradewise nyílt verseny hatodik fordulójában Almási Zoltán izgalmas játszmában győzte le az orosz olimpiai bajnokcsapat tagját, Nagyezsda Koszincevát. Polgár Judit világossal remizett az argentin Rubren Felgaerrel. Óriási esélyt szalasztott el Erdős Viktor az azeri Sahriyar Mamedgyarovval szemben, fonalas nyerést hagyott ki, végül elvesztette a partit. Rapport Richárd vezére elkalandozott, ezt használta ki az indiai Negi Parimarjan. Nyolcas holtverseny az élen, Polgár Judit és Almási Zoltán félpontos hátránnyal az üldözőbolyban. A hetedik fordulóban Polgár Judit a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan ellen sötét lesz.

                         

Izgalmas csaták zajlottak a 10 fordulós svájci rendszerű viadal hatodik játéknapján is. Nagymestereink közül ezúttal Almási Zoltán nyert. Nem könnyen született meg győzelme az orosz olimpiai bajnokcsapat éltáblása, Nagyezsda Koszinceva ellen. A szicíliai védelmű partiban ellenkező oldalra sáncoltak a felek és nagymesterünk minőségáldozattal keresett esélyt. Koszinceva két bástyát kapott a vezéréért és a bonyolult állásban végül nem bírta a feszültséget, hibázott és döntő anyagi hátrányba került.

Polgár Judit a Maróczy-változatban küzdött meg az argentin Ruben Felgaerrel. Sötét hibáját kihasználva Judit kedvező esélyeket kapott, de nem tudta győzelemig fokozni előnyét.

Óriási esélyt hagyott kihasználatlanul Erdős Viktor. A királyindiai védelmű játszmában teljesen gúzsba kötötte az azeri Sahriyar Mamedgyarov haderejét, fonalas nyerést hagyott ki. Teljesen reménytelen állásából Mamedgyarov kiszabadult, sajnos Viktor hathatós segítségével meg is nyerte a partit.

Rapport Richárd ezúttal a Caro-Kann védelemre szavazott. Az indiai Parimarjan Negi a nyitásban gyalogot áldozott, az adok-kapok végén már közel egyenlőek voltak az esélyek. Ricsi vezérével azonban nem tért haza a védelembe, kalandozott, s ezt Negi kihasználta, a tisztvesztést nem lehetett hárítani.

A holtversenyben vezetők megosztoztak a ponton. A grúz Nana Dzagnidze nagy csatában harcolta ki a döntetlent az indiai Krishnan Sasikiran ellen. Nyolcan vezetnek 5 ponttal.

 

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Gopal G N (indiai, 2566, 4,5) – Michael Adams (angol, 2724, 4,5)  döntetlen

Nana Dzagnidze (grúz, 2535, 4,5) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 4,5) döntetlen

Erdős Viktor (magyar, 2634, 4) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2747, 4)  0 - 1

Varuzhan Akobian (amerikai, 2617, 4) – Le Quan Liem (vietnami, 2714, 4)  döntetlen

Polgár Judit (magyar, 2710, 4) – Ruben Felgaer (argentin, 2571, 4)  döntetlen

Alberto David (luxemburgi, 2598, 4) – Viorel Bologan (moldáviai, 2680, 4)  döntetlen

David Howell (angol, 2603, 4) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2703, 4)  1 - 0

Humpy Koneru (indiai, 2589, 4) – Nigel Short (angol, 2677, 4) 0 - 1

Parimarjan Negi (indiai, 2641, 4) – Rapport Richárd (magyar, 2543, 4)  1 - 0

Viktor Laznicka (cseh, 2704, 3,5) – El Debs Felipe de Cresce (brazil, 2497, 4)  döntetlen

Emanuel Berg (svéd, 2550, 3,5) – Peter Szvidler (orosz, 2749, 3,5)  döntetlen

Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2537, 3,5) – Almási Zoltán (magyar, 2717, 3,5)  0 - 1

Antoaneta Sztefanova (2523, 3,5) – Alekszej Shirov (spanyol, 2710, 3,5)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

1-8. Nigel Short, Michael Adams, Sahriyar Mamedgyarov, Krishnan Sasikiran, David Howell, Gopal G N, Nana Dzagnidze és Parimarjan Negi 5 pont

9-20. Le Quang Liem, Hou Ji-fan, Polgár Judit, Almási Zoltán, Szergej Movszeszjan, Alberto David, Viorel Bologan, Ruben Felgaer, El DEps Felipe de Cresce, Varuzhan Akobian, Tamir Nabaty és Salem A R Saled 4,5

21-59.Viktor Laznicka, Peter Szvidler, Mircea-Emilian Parligras, Humpy Koneru,  Alekszej Shirov, … Erdős Viktor,… Rapport Richárd 4

 

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

Sahriyar Mamedgyarov (azer, 2747, 5) – Parimarjan Negi (indiai, 2641, 5)

Michael Adams (angol, 2724, 5) – David Howell (angol, 2603, 5)

Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 5) – Gopal G N (indiai, 2566, 5)

Nigel Short (angol, 2677, 5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2535, 5)        

Almási Zoltán (magyar, 2717, 4,5) – Alberto David (luxemburgi, 2598, 4,5)

Le Quang Liem (vietnami, 2714, 4,5) – Tamir Nabty (izralei, 2563, 4,5)

Hou Ji-fan (kínai, 2605, 4,5) – Polgár Judit (magyar, 2710, 4,5)

Ruben Felgaer (argentin, 2571, 4,5) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2700, 4,5)

El DEbs Felipe de Cresce (brazil, 2497, 4,5) – Viorel Bologan (moldáviai, 2680, 4,5)

Salem A R Saleh (Egyesült Arab Emírségek, 2505, 4,5) – Varuzhan Akobian (amerikai, 2617, 4,5)

Peter Szvidler (orosz, 2749, 4) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2523, 4)

Marc Arnold (amerikai, 2482, 4) – Erdős Viktor (magyar, 2634, 4)

Rapport Richárd (magyar, 2543, 4) – Gerald Loew (német, 2251, 4)

Koszinceva,N (2537) - Almási,Z (2717)
Szicíliai védelem [B42]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Fd3 Fc5 6.Hb3 Fe7 7.Vg4 Ff6 8.Vg3 Hc6 9.Hc3 Hge7 10.Ff4 e5 11.Fd2 d6 12.h4 Hb4 13.Fg5 Fxg5 14.hxg5 Hg6 15.0-0-0 Fe6 16.Ff1 Vb6 17.Kb1 Bc8 18.Vf3 a5 19.g3

Számításba jött a 19.Fb5+ Ke7 20.Fa4 terv is.

19...0-0 20.Fh3 a4 21.Hxa4 Va6 22.Hc3     


 

22...Bxc3!?

A minőségáldozattal Almási Zoltán ellenesélyeket teremtett.

23.Vxc3 Vxa2+ 24.Kc1 Va4 25.Kd2 Bc8 26.Ba1 Vb5 27.Vxc8+ Fxc8 28.Ba8 Hf8 29.Bxc8

Nagyezsda két bástyát kapott a vezérért ellenértékként.

29…Vb6 30.Bf1 g6 31.f4

Az orosz olimpiai bajnoknő jobban játszhatott volna a 31.c3 Ha6 32.Kc2 Vb5 33.Bd1 Ve2+ 34.Kc1 folytatással.

31...Hc6 32.f5 Vb4+ 33.Ke3 gxf5 34.Fxf5 Kg7 35.Bf2? He7 36.Be8?

A bástya védtelen mezőre lépett.

36...d5    

Nagymesterünk azonnali nyerést hagyott ki 36...Vb6+  37.Kf3 Hxf5 38.exf5 Vc6+-kal.

37.c3 Hxf5+ 38.exf5 Vxb3 39.f6+ Kg8 40.Bf5 d4+ 41.Kf3 d3 42.Bd8 Ve6 43.Ke4 Vc4+ 44.Ke3 Vb5 45.Ke4 Vc4+ 46.Ke3 Vc7 47.Bd5 Hg6 48.Kxd3 h6 49.gxh6 Kh7 50.Bf3 Vb6 51.b4 Ve6 és világos feladta

Polgár,J (2710) - Felgaer,R (2571)
Szicíliai védelem [B38]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.f3 g6 6.c4 Hc6 7.Fe3 Fg7 8.Vd2 0-0 9.Hc3 Hxd4 10.Fxd4 Fe6 11.Bc1 Va5 12.Fd3 a6 13.He2 Vxd2+ 14.Kxd2 b5 15.cxb5 axb5 16.a3 Bfb8 17.Bc7 b4 18.Fa7 Bc8 19.Bhc1 bxa3 20.bxa3 Fh6+ 21.f4 Kf8

Számításba jött a 21...d5 22.e5 Hg4 23.Fd4 Hxh2 folytatás.

22.a4 Bxc7 23.Bxc7 Fc8 24.Fb6 e5 25.g3

 

25...d5 26.a5 Hxe4+ 27.Kc2 exf4?! 28.Hxf4 Fxf4 29.gxf4 Fa6 30.Fxa6 Bxa6 31.Bd7

Judit fokozhatta volna előnyét a 31.Kd3 Hd6 32.Bc6 Hb7 33.Kc3 Ba8 34.Kb4 folytatásban.

31...Hf6 32.Bd6 Ke7 33.Bc6 Ba8 34.Fc5+ Ke8 35.Fb4 Hh5 36.f5          

Jobbnak tűnik a 36.Bc7 Hxf4 37.Be7+ Kd8 38.Bxf7 He6 39.Bxh7 Bc8+ 40.Kd3 változat.

36...gxf5 37.Bh6 Hf4 38.Bxh7 Ba6 39.Kb3 Hd3 40.Bh3 Hxb4 41.Kxb4 Kd7 42.Kb5 Bf6 43.Bd3  

 

 

43...Kc7 44.Bxd5 f4 45.Bd2 f3 46.Bf2 Bf5+ 47.Kb4 Kb7 48.h3 f6 49.Kc4 Bxa5 50.Bxf3 Bh5 51.Bxf6 Bxh3 és döntetlen

Erdős,V (2634) - Mamedgyarov,S (2747)
Királyindiai védelem [E62]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hf3 Fg7 4.g3 0-0 5.Fg2 d6 6.Hc3 c6 7.0-0 Va5 8.e4 Fg4 9.h3 Fxf3 10.Fxf3 Hfd7 11.Fe3 c5 12.dxc5 dxc5 13.e5 Vc7 14.Hd5 Vd8  

 

 

15.e6

Viktor másik lehetősége 15.Hf6+ Fxf6 16.Fxb7 Hxe5 17.Fxa8 Va5 18.Ve2 Hbc6 19.Fxc6 Hxc6 20.Bfd1 lett volna.

15...fxe6 16.Hf4 Vb6 17.Fg4 Bf6 18.b4 Vc6 19.b5 Vc8 20.Hd3 a6 21.a4 axb5 22.cxb5 b6 23.Fg5 Hf8 24.He5 Ba7 25.Hc4 Bf7 26.Hxb6 Vb7

 

27.Vd8! Fxa1 28.Fxe6 Fd4

 

29.Fh6?!

Viktor azonnali nyerést hagyott ki 29.Ve8 Kh8 (29...Vf3 30.Ff4) 30.Fd5 Vc7 31.Vxf7 folytatással.

 29...Hbd7 30.Hxd7?

Még mindig nyerőesélyt adott  a 30.Ve8 Vf3 31.Kh2 Fxf2 32.Vxf7+ Vxf7 33.Fxf7+ Kxf7 34.Bxf2+ Ke8 35.Hxd7 Hxd7 36.Ba2 változat.

30...Ba8 31.Vb6?   

Ez már végzetes hiba.

31...Vf3 32.Fxf7+ Kxf7 33.Vc6 Vxg3+ 34.Kh1 Vxh3+ 35.Kg1 Bxa4 36.Hxf8 Vxh6 37.Vf3+ Ff6 38.Vb3+ c4 39.Vxa4 Vg5+ 40.Kh1 Vh4+ 41.Kg1 Vg4+ 42.Kh2 Fe5+ 43.f4 Fxf4+ 44.Bxf4+ Vxf4+ 45.Kg2 Vd2+ 46.Kh3 Vc3+ 47.Kg2 Kxf8

Az azeri sakkozó döntő anyagi előnnyel zárta a kalandokat.

48.Va8+ Kg7 49.Ve4 e5 50.b6 Vb2+ 51.Kh1 Vb5 52.Vb7+ Kh6 53.Ve7 Vb1+ 54.Kh2 Vc2+ 55.Kg3 Vd3+ 56.Kg2 Ve4+ 57.Kg3 Vf4+ 58.Kh3 c3 59.b7 c2 60.b8V c1V 61.Vbf8+ Vxf8 62.Vxf8+ Kh5 63.Vf3+ Kg5 64.Vg2+ Kh6 65.Vf3 Vf4 66.Va8 e4 67.Ve8 Kh5 68.Vg8 Kh6 69.Ve8 e3 70.Kg2 Vf2+ 71.Kh1 Vf3+ 72.Kg1 e2 73.Kh2 Vf2+ 74.Kh3 e1B és világos feladta

Negi Parimarjan (2641) - Rapport,R (2543)
Caro-Kann védelem [B16]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hd2 dxe4 4.Hxe4 Hf6 5.Hxf6+ gxf6 6.Fe3 Vb6 7.Fd3 Vxb2 8.He2 Vb4+ 9.c3 Va5 10.0-0 Ff5 11.Vb1 Fxd3 12.Vxb7 Fg7 13.Vxa8 0-0 14.Bfb1 Fxb1 15.Bxb1 Hd7 16.Vxc6 Vxa2 17.Bc1 Hb6 18.Hf4 Fh6 19.Vb7 Be8 20.h3 Fg5 21.c4!? Hxc4 22.Vd5 Bc8 23.h4 Fxf4 24.Fxf4 Ve2?  

A vezérnek a védelemben lett volna  a helye.

 

 

25.Fh6! f5 26.Vb7 Be8 27.Vb5 Bc8 28.d5! Vg4 29.Vd7 Ba8 30.Vc6 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog