Gibraltáron négyes holtverseny után az orosz Nyikita Vityjugov győzött

Címkék: Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang

Gibraltáron az orosz Nyikita Vityjugov elsőségével fejeződött be a Tradewise Sakkfesztivál mestercsoportja. Vityjugov négyes holtversenyben végzett az élen a francia Maxime Vachier-Lagrave, az indiai Chanda Sandipan és a címvédő angol Nigel Short társaságában. Az első helyet eldöntő rájátszáson az orosz sakkozó először indiai riválisát győzte le, majd Nigel Short is megadásra kényszerült. Heten gyűjtöttek fél ponttal kevesebbet, a kínai Zhao Xue lett a legeredményesebb női sakkozó. Hoang Thanh Trang  a negyedik pontcsoportban végzett 6,5 ponttal, Rudolf Anna 5,5-tel fejezte be szereplését.

Meglepő fordulatok, nagy hibák jellemezték az éltáblán Nyikita Vityjugov és Maxime Vachier-Lagrave partiját. A játszma végül örökös sakkal lett remi. Meglepetésre a vietnami Le Quang Liem világossal kapott ki az indiai Chapan Sandipantol, remizett a címvédő Nigel Short a cseh David Navarával, így négyen értek el 8 pontot.

Az első hely sorsát rájátszás döntötte el. Két-kétjátszmás páros meccsekre került sor, partinként 10-10 perc és lépésenként 5-5 másodperc gondolkodási idővel. A várakozásnak megfelelően Nyikita Vityjugov legyőzte Chanda Sandipant, a második játszmában meg is kegyelmezett ellenfelének. A másik ágon a címvédő Nigel Short nem kis meglepetésre megadásra kényszerítette a rapid műfajban kontinensbajnok Maxime Vachier-Lagravet. A döntőt Vityjugov kezdhette világossal és nagy kapkodásban is remek technikával érvényesítette anyagi előnyét, 104 lépésben nyert. A második összecsapás 69 lépés után lett döntetlen. Nyikita Vityjugov megérdemelten győzött, veretlenül harcolta végig a tíz fordulót, 20 ezer fontos díjat vehetett át. Holtversenyes társai 12-12 ezer fontot kaptak.

A női első díjat a kínai Zhao Xue nyerte, nagyszerű eredményének méltó jutalma volt a 12 ezer font. Az utolsó fordulóban a rajtlistán első, háromszoros olimpiai bajnok ukrán Vaszilij Ivancsukkal osztozott meg a ponton. A kínai nagymesternő fél ponttal előzte meg a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovát, a kétszeres olimpiai bajnoknő Valentyina Gunyinát és a szlovén Anna Muzicsukot, akik 5.500 fonttal lettek gazdagabbak. Hoang Thanh Trang a negyedik pontcsoportban többek között holtversenyben végzett Nana Dzagnidzével, Maria Muzicsukkal és Pia Cramlinggal.

 

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 7,5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711, 7,5) döntetlen

David Navara (cseh, 2710, 7) – Nigel Short (angol, 2690, 7,5)  döntetlen

Zhao Xue (kínai, 2554, 7) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 7) döntetlen

Kiril Georgijev (bolgár, 2643, 7) – Michael Adams (angol, 2725, 7)  döntetlen

Le Quang Liem (vietnami, 2705, 7) – Chanda Sandipan (indiai, 2590, 7) 0 - 1

Gata Kamsky (amerikai, 2740, 6,5) – Jose Ibarra Jerez (spanyol, 2538, 6,5)  1 - 0

Ruben Felgaer (argentin, 2557, 6,5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2723, 6,5) döntetlen

Pia Cramling (svéd, 2518, 6,5) – Yu Yangyi (kínai, 2688, 6,5) 0 - 1

Stephen Gordon (angol, 2533, 6,5) – Daniel Fridman (német, 2667, 6,5)  0 - 1

Gawain Jones (angol, 2632, 6,5) – Joseph Gallagher (svájci, 2499, 6,5)  döntetlen

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2606, 6,5) – Grigorij Oparin (orosz, 2478, 6,5) 1 - 0

Alekszej Shirov (lett, 2708, 6) – Mohammed Al-Sayed (katari, 2507, 6) 1 - 0

Emil Szutovszkij (izraeli, 2684, 6) – Ju Wenjun (kínai, 2505, 6)

Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2650, 6) – Valentyina Gunyina (orosz, 2490, 6)  0 - 1

Anna Muzicsuk (szlovén, 2582, 6) – Ralf Akesson (svéd, 2441, 6)  1 - 0

Elisabeth Paehtz (német, 2482, 6) – Reinier Vazquez Igarza (spanyol, 2565, 6) döntetlen

Hoang Thanh Trang (magyar, 2469, 6) – Nana Dzagnidze (grúz, 2555, 6)  döntetlen

Rudolf Anna (magyar, 2312, 4,5) – Jorgen Karlsson (svéd, 2165, 4,5) 1 – 0

 

Az első helyet eldöntő rájátszás:

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711) – Nigel Short (angol, 2690) 0,5 – 1,5

(Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711) – Nigel Short (angol, 2690) 0 – 1)

Nigel Short– Maxime Vachier-Lagrave döntetlen)

 

Chanda Sandipan (indiai, 2590) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2694) 0,5 – 1,5

(Chanda Sandipan – Nyikita Vityjugov 0 – 1

Nyikita Vityjugov – Chanda Sandipan döntetlen)

 

Nyikita Vityjugov (orosz, 2694) – Nigel Short (angol, 2690)  1,5 – 0,5

(Nyikita Vityjugov – Nigel Short  1 – 0

Nigel Short – Nyikita Vityjugov döntetlen)

 

A 11. Tradewise mesterverseny végeredménye:

1. Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 2830, + 17,7) 8 pont

2. Nigel Short (angol, 2690, 2730, + 7) 8

3-4. Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711, 2777, + 10,2) és Chanda Sandipan (indiai, 2590, 2762, + 22,7) 8

5-11. David Navara (cseh, 2710, 2742, + 5,2), Gata Kamsky (amerikai, 2740, 2730, + 1,2), Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 2726, - 1,4), Yu Yangyi (kínai, 2688, 2726, + 5,9), Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2606, 2698, + 13,1), Daniel Fridman (német, 2667, 2653, - 0,2) és Zhao Xue (kínai, 2554, 2621, + 10,8) 7,5

12-24. Michael Adams (angol, 2725, 2760, + 4,6), Kiril Georgijev (bolgár, 2643, 2752, + 13,2), Le Quang Liem (vietnami, 2705, 2726, + 4,3), Gawain Jones (angol, 2632, 2678, + 4,3), Ruben Felgaer (argentin, 2557, 2635, + 12,1), Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2723, 2622, - 10,2), Alekszej Shirov (lett, 2708, 2614, - 9,1), Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2516, 2611, + 13,8), Valentyina Gunyina (orosz, 2490, 2593, + 15,4), Anna Muzicsuk (szlovén, 2582, 2589, + 2,5), Joseph Gallagher (svájci, 2499, 2538, + 7,9), Mateusz Bartel (lengyel, 2629, 2521, - 10,5) és Stefan Kuipers (holland, 2431, 2384, - 1,4) 7

25-47. Eduardo Iturrizaga (venezuelai, 2650, 2631, - 0,8), Grigorij Oparin (orosz, 2478, 2592, + 17,8), Nana Dzagnidze (grúz, 2555, 2572, + 3,8), Dariusz Swiercz (lengyel, 2627, 2571, - 4,8),… Maria Muzicsuk (ukrán, 2471, 2516, + 7,8), Hoang Thanh Trang (magyar, 2469, 2512, + 7,3), Pia Cramling (svéd, 2518, 2509, + 1,8), Elisabet Paehtz (német, 2482, 2504, + 4,9), Dronavalli Harika (indiai, 2514, 2475, - 3),… 6,5

97. Rudolf Anna (magyar, 2312, 2218, - 16,5)

 

Vityjugov,N (2694) - Vachier-Lagrave,M (2713)
Királyindiai védelem [E60]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.f3 e6 4.e4 d5 5.e5 Hh5 6.f4?! Vh4+ 7.g3 Hxg3 8.Hf3 Vh5 9.hxg3 Vxh1 10.Hc3 h5?! 11.Fe3 h4 12.gxh4 c6 13.Kd2

 

13...Bxh4 14.Hxh4 Vxh4 15.Vf3 Fd7 16.Fd3 Ha6 17.Bh1 Vd8 18.a3 dxc4 19.Fxc4 Va5

 

 

20.Bh7 0-0-0 21.Bxf7 Hc7 22.Kc2 b5 23.Fb3 b4 24.axb4 Fxb4 25.He4 Hd5 26.Fd2?! Fxd2 27.Hxd2 Bh8 28.Hf1? Ve1 29.Fxd5 exd5

 

30.Bxd7 Kxd7 31.Vg4+ Kc7 32.Vxg6 Vf2+?

A francia nagymester nyerésre játszhatott volna a 32...Kb6 33.Vd3 Vf2+ 34.Kb3 Vxf4 35.He3 Ve4 változatban.

33.Hd2 Bh2?

Örökös sakkot engedélyezett.

34.Vd6+ Kb7 35.Vb4+ Kc8 36.Vf8+ és döntetlen

 

Le Quang Liem (2705) - Sandipan,C (2590)
Szláv védelem [D12]

1.c4 c6 2.Hf3 d5 3.d4 Hf6 4.e3 Ff5 5.Hc3 e6 6.Hh4 Fe4 7.f3 Fg6 8.Vb3 Vc7 9.Fd2 Hbd7 10.Bc1 Fe7 11.g3 Hh5 12.cxd5 Fxh4 13.gxh4 exd5 14.Kd1 0-0 15.Fe1?

Mi szólt  a 15.Hxd5 Vd8 16.Hc3 b6 17.Vc4 c5 18.Fe2 változat ellen?

15...Bfe8 16.Ff2 Vd6 17.Hb1 c5 18.Hd2? cxd4 19.exd4 Hb6 20.Bc3 Be7 21.Va3 Vf6 22.Vb4

 

 

22...Hf4 23.a4 Bd8 24.b3 a6 25.Bg1 Bde8 26.Bg5 Hd7 27.Kc1 h6 28.Bg1 He2+ 29.Fxe2 Bxe2 30.Vxb7 Bxf2

Azonnal nyert a 30...Vf4 31.Bd1 Bxf2 32.Vxd7 (32.Vc7 Vxd4) 32...Be1 folytatás.

31.Vxd7 Bee2 32.Bd1 Vxd4 33.Vc8+ Kh7 34.Vc5

 

34...Vxd2+ 35.Bxd2 Bxd2 36.h5 Ff5 37.Ve3 Ba2 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Carlsen átvette a vezetést, egy pont az előnye Ding Liren, Aronjan és So előtt
2019. 06. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog