Help Sales ÁSZF

A gibraltári sakkfesztivál Masters versenyén harmadszor ünnepelhetik tornagyőztesként az amerikai Hikaru Nakamurát. A befejező játéknapon Nakamura és a francia Maxime Vachier-Lagrave győzött, holtversenyben végeztek az élen. Kettőjük párharcát rájátszás döntötte el, az amerikai világbajnokjelölt négy döntetlen után a „hirtelen halál” partiban nyert, első helyezettként 20 ezer font lett a jutalma, Vachier-Lagrave 16 ezret kasszírozott. A legjobb női versenyző díját, 15 ezer fontot az ukrán Anna Muzicsuk vehette át. Az utolsó fordulóban Rapport Richárd és Almási Zoltán győzött, 7-7 ponttal zárták szereplésüket. Gledura Benjamin remizett, a nagymesteri norma mellett még 24,2 Élő-pontot is gyűjtött, 6,5 pontját, remek teljesítményét a 2691-es perfrmance-pontszám hűen tükrözi.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

A gibraltári sakkfesztivál igazgatója, Stewart Conquest nagymester idén is sok elismerést kapott. A remek mezőnyű érdekes verseny, a résztvevőknek biztosított jó feltételek, a tavaszi időjárás érthetően vonzóvá teszi a fesztivált, a különböző kategóriájú viadalokat. Természetesen a Masters verseny partijait kíséri a legnagyobb érdeklődés, három nagy ász is vállalta a megmérettetést. A moszkvai világbajnok-jelölti versenyre készülő, címvédőként, kétszeres győztesként játszó amerikai Hikaru Nakamura nem tudta megismételni tavalyi szárnyalását, de a hajrában erősített, végül harmadszor is megnyerte az esztendő legerősebb nyílt versenyét. Holtversenyben végzett a francia Maxime Vachier-Lagrave társaságában, a rájátszást 3-2-re megnyerte, 20 ezer fontot kasszírozott. A francia nagymester is megőrizte veretlenségét, 16 ezer fonttal vigasztalódhatott.

Hatos holtverseny alakult ki a harmadik helyen. A 7 pontosok csoportjában két ezüstérmes olimpikonunk, Rapport Richárd és Almási Zoltán. Rapport egy, Almási két partit vesztett, számos esélyt hagytak kihasználatlanul.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

A torna egyik sztárja lett a 16 éves Gledura Benjamin. Az ötszörös világbajnok Viswanathan Anand legyőzése, második nagymesteri normája, a 24,2 megszerzett Élő-pont, a 2691-es performance-pontszám hű tükre kitűnő teljesítményének. A norma teljesítése volt célja, ez határozta meg versenyzési taktikáját. Alaposan kidolgozott megnyitási repertoárja jól segítette.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

A női éljátékosok külön versenyében az ukrán világbajnoknő nővére, Anna Muzicsuk 7 ponttal zárt, kiérdemelte a legjobbnak járó 15 ezer fontot, a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova lett a második, de a többiek is a díj mellé még Élő-pontokat gyűjtöttek.

Vajda Szidónia döntetlene az első fordulóban az exvilágbajnok Viswanathan Anand ellen nagy szenzációt jelentett, kár, hogy a jó folytatással adós maradt. Sakkozóink teljesítményeit az Élő-pontok, a performance-pontszámok jól tükrözik.

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

A torna legnagyobb egyénisége Vishy Anand. A 46 esztendős ötszörös világbajnok nem szokott hozzá, hogy a „mezőnyben” sakkozzon. Sokat hibázott, de eszébe sem jutott, hogy szabadnapot vegyen ki, próbálta menteni a „menthetetlent”. Döbbenetes tíz partijának 2568-as performance-pontszáma, az elvesztett 21,9 Élő-pont. A vállalt kötelezettségének eleget tett, fantasztikus előadást is tartott. Nagy bajnok ő, nincs ideje a kesergésre, február 12-től már Zürichben versenyet, március 10-én kezdődik Moszkvában a világbajnok-jelölti verseny.

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Hikaru Nakamura (amerikai, 2787, 7) – David Anton Guijarro (spanyol, 2639, 7)  1 - 0

Sebastien Maze (francia, 2591, 7) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2785, 7) 0 - 1

Pentala Harikrishna (india, 2755, 7) – Li Chao (kínai, 2751, 7)  döntetlen

Etienne Bacrot (francia, 2697, 7) – Sethuraman S. P. (indiai, 2639, 7) döntetlen

Yu Yangyi (kínai, 2747, 6,5) – Gawain Jones (angol, 2625, 6,5)  0 - 1

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2732, 6,5) – Gujrathi Vidit Santosh (indiai, 2642, 6,5)  döntetlen

Nils Grandelius (svéd, svéd, 2635, 6,5) – Markus Ragger (osztrák, 2689, 6,5)  döntetlen

Emil Szutovszkij (izraeli, 2647, 6,5) – Axel Bachmann (német, 2610, 6,5)  1 - 0

Babu Lalith (indiai, 2553, 6,5) – Rapport Richárd (magyar, 2721, 6) 0 - 1

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2727, 6) – Aryan Tari (norvég, 2556, 6) döntetlen

Pavel Tregubov (orosz, 2582, 6) – Laurent Fressinet (francia, 2700, 6)  0 - 1

Szergej Grigorjanc (orosz, 2580, 6) – Ni Hua (kínai, 2697, 6)  döntetlen

Federico Perez Ponsa (argentin, 2577, 6) – David Howell (angol, 2685, 6)  1 - 0

Almási Zoltán (magyar, 2684, 6) – Gopal G. N. (indiai, 2525, 6)  1 - 0

Grigorij Oparin (orosz, 2565, 6) – Nigel Short (angol, 2684, 6)  döntetlen

Marija Muzicsuk (ukrán, 2554, 6) – Lazaro Bruzon Batista (kubai, 2666, 6)  0 - 1

Yuliya Shvayger (izraeli, 2381, 6) – Gata Kamsky (amerikai, 2665, 6)  0 - 1

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2660, 6) – Tan Zhongyi (kínai, 2504, 6)  döntetlen

Fabien Libiszewski (lengyel, 2515, 6) – Surya Ganguly (indiai, 2660, 6)  döntetlen

Anna Muzicsuk (ukrán, 2537, 6) – Salem A. R. Saleh (Egyesült Emírségekbeli, 2627, 6)  1 - 0

Romain Edouard (francia, 2617, 6) – Moulthun Ly (ausztrál, 2474, 6)  1 - 0

Eylon Nakar (izraeli, 2479, 6) – Abhijeet Gupta (indiai, 2613, 6)  0 - 1

Luka Lenic (szlovén, 2611, 6) – Gledura Benjamin (magyar, 2515, 6)  döntetlen

Erik Blomqvist (svéd, 2492, 5,5) – Viswanathan Anand (indiai, 2784, 5,5)  0 - 1

Fodor Tamás (magyar, 2500, 5,5) – Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2392, 5,5)  0 - 1

Csonka Balázs (magyar, 2415, 5) – Erdős Viktor (magyar, 2613, 5)  döntetlen

Galyas Miklós (magyar, 2459, 5) – Tyimofej Galiszky (ukrán, 2379, 5)  döntetlen

Pia Cramling (svéd, 2523, 4.5) – Gara Anita (magyar, 2339, 4,5)  1 - 0

Nagy Gábor (magyar, 2413, 4,5) – Lance Henderson De La Fuente (spanyol, 2270, 4,5)  0 - 1

Vajda Szidónia (magyar, 2359, 4) – Claus Seyfried (német, 2137, 4)  1 - 0

Gerben Weltkamp (holland, 2135, 4) – Papp Petra (magyar, 2308, 4)  0 - 1

A 14. Tradewise nyílt verseny végeredménye:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

Élő+/-

1

2

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2785

8,0

2838

6,8

2

1

GM

Hikaru Nakamura

USA

2787

8,0

2811

3,4

3

11

GM

Etienne Bacrot

FRA

2697

7,5

2786

10,3

4

25

GM

Sethuraman S. P.

IND

2639

7,5

2781

19,4

5

4

GM

Pentala Harikrishna

IND

2755

7,5

2773

3,5

6

28

GM

Gawain Jones

ENG

2625

7,5

2730

14,2

7

5

GM

Li Chao

CHN

2751

7,5

2721

-1,3

8

22

GM

Emil Szutovszkij

ISR

2647

7,5

2628

-0,9

9

14

GM

Markus Ragger

AUT

2689

7,0

2737

7,6

10

32

GM

Abhijeet Gupta

IND

2613

7,0

2716

15,0

35

GM

Sebastien Maze

FRA

2591

7,0

2716

16,9

12

7

GM

Dmitrij Jakovenko

RUS

2732

7,0

2711

-1,1

13

24

GM

David Anton Guijarro

ESP

2639

7,0

2706

10,7

14

18

GM

Lazaro Bruzon Batista

CUB

2666

7,0

2703

5,9

15

26

GM

Nils Grandelius

SWE

2635

7,0

2692

9,5

16

9

GM

Rapport Richárd

HUN

2721

7,0

2682

-3,6

17

47

GM

Anna Muzicsuk

UKR

2537

7,0

2677

17,5

18

23

GM

Gujrathi Vidit Santosh

IND

2642

7,0

2675

5,7

19

16

GM

Almási Zoltán

HUN

2684

7,0

2662

-1,9

20

30

GM

Romain Edouard

FRA

2617

7,0

2650

5,5

21

39

GM

Federico Perez Ponsa

ARG

2577

7,0

2628

8,0

22

10

GM

Laurent Fessinet

FRA

2700

7,0

2624

-7,7

23

19

GM

Gata Kamsky

USA

2665

7,0

2612

-5,3

24

33

GM

Luka Lenic

SLO

2611

6,5

2693

10,7

25

57

IM

Gledura Benjamin

HUN

2515

6,5

2691

24,2

26

43

IM

Aryan Tari

NOR

2556

6,5

2676

17,0

27

8

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2727

6,5

2670

-6,2

28

6

GM

Yu Yangyi

CHN

2747

6,5

2657

-9,2

29

12

GM

Ni Hua

CHN

2697

6,5

2643

-6,0

30

45

GM

Babu Lalith

IND

2553

6,5

2641

12,8

31

56

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2515

6,5

2637

17,0

Az első helyen holtversenyben végzett Maxime Vachier-Lagrave és Hikaru Nakamura párharcát rájátszás döntötte el. Először 2 partit játszottak 10-10 perc és lépésenként 5-5 másodperc bónusszal, két döntetlen született. Nem született döntés a villámpartikban sem (3-3 perc és 2-2 másodperc).  A csata a „hirtelen halál” játszmában dőlt el, világosnak 4, sötétnek 3 perce volt 2-2 másodperc extra idővel, a sötéttel játszó Nakamura győzött, harmadszor vehette át a győztesnek járó trófeát és a 20 ezer fontos első díjat, Vachier-Lagrave 16 ezerrel vigasztalódott.

R.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

H.

K

Élő+/-

9

GM

Rapport Richárd

2721

1

1

1

½

½

1

0

½

½

1

7,0

16

10

-3,60

16

GM

Almási Zoltán

2684

1

1

½

1

0

1

0

1

½

1

7,0

19

10

-1,90

31

GM

Erdős Viktor

2613

1

½

½

½

½

½

½

½

½

½

5,5

86

10

-22,00

57

IM

Gledura Benjamin

2515

1

1

½

½

½

½

1

½

½

½

6,5

25

10

24,20

66

GM

Fodor Tamás Jr.

2500

1

0

½

½

½

1

0

1

1

0

5,5

93

10

-11,50

78

IM

Galyas Miklós

2459

1

0

½

1

0

1

½

1

0

½

5,5

96

10

-7,30

101

FM

Csonka Balázs

2415

½

1

½

0

½

0

½

1

1

½

5,5

108

10

-5,80

102

IM

Nagy Gábor

2413

1

½

0

0

1

0

1

1

0

0

4,5

161

10

-16,60

127

IM

Vajda Szidónia

2359

½

0

1

0

½

½

0

1

½

1

5,0

138

10

-10,00

135

IM

Gara Anita

2339

0

1

0

1

0

1

½

1

0

0

4,5

150

10

1,20

146

WGM

Papp Petra

2308

0

½

1

½

½

½

½

½

0

1

5,0

131

20

7,00

Lalith, B (2554) - Rapport,R (2721)
Holland védelem [A85]

1.d4 f5 2.Hf3 Hf6 3.c4 g6 4.Hc3 Fg7 5.Ff4 c5 6.e3 He4 7.Bc1 Hc6 8.Fe2 d6 9.d5 Hxc3 10.bxc3

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

10...e5 11.dxe6 Fxe6 12.Vxd6

Az indiai sakkozó a 12.Fxd6 b6 13.0-0 folytatással jobban állhatott volna.

12...Vxd6 13.Fxd6 b6 14.Hg5 Fg8 15.Ff3 0-0-0

Ricsi már kedvezőbb állást játszhatott.

16.Fxc6 Bxd6 17.Fd5 Fxd5 18.cxd5 Bxd5 19.c4 Bd3 20.Ke2 Ba3 21.Bc2 Be8 22.Bd1 Be7 23.Hxh7 f4 24.Bd3 Bxd3 25.Kxd3 fxe3 26.f3 b5 27.Hg5 b4 28.Be2 Fd4 29.Hh3 a5 30.Hf4

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

30...a4 31.Hd5 Be6

Figyelmet érdemelt a 31...Bb7 32.Hxe3 Fxe3 33.Bxe3 b3 34.Be1 bxa2 35.Ba1 Bb2 változat.

32.Kc2 Bd6 33.Kd3 Kd8 34.h4 Bd7 35.g4 Bb7 36.Kc2

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

36...b3+ 37.Kb1 Bh7 38.Bh2 e2 39.Bxe2 Bxh4 40.axb3 axb3 41.Be1 Bh2 42.Hf4 Fc3 43.Bd1+ Ke8 44.Hd5 Fh8 45.g5

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

45...Bb2+ 46.Kc1 Ba2 47.He3 Fc3 és világos feladta

Almási,Z (2684) - Gopal ,G N (2522)
Réti megnyitás [A09]

1.Hf3 d5 2.g3 g6 3.c4 dxc4 4.Ha3 Fg7 5.Hxc4 Hc6 6.d3 e5 7.Fd2 Hge7 8.Fg2 a5 9.0-0 0-0 10.Fc3 f6 11.Vc2 Fe6 12.Bfd1 Vd7 13.Hcd2 b6 14.Bac1 Bac8 15.e3 Hd5 16.a3 Bfd8

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

17.d4 Vf7 18.dxe5 Hxc3 19.Vxc3 Hxe5 20.Hxe5 fxe5 21.He4 h6 22.Vc6 Kh8 23.h4 Bd7 24.Bxd7 Vxd7 25.Kh2 Vxc6 26.Bxc6 Ff5 27.Hc3

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

27...e4 28.Fxe4 Fxe4 29.Hxe4 Fxb2 30.a4 Be8 31.Hd2 Bf8 32.Kg2 Bf7 33.Bxg6 Bf6 34.Bg4 Be6 35.Kf3 Fc3 36.Hc4 Fb4 37.Ke2 Fc5 38.Kd3 Bf6 39.Ke2 c6 40.Be4 Kg7

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016 Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit Aeroflot-verseny Rapport Richárd Csapat-világbajnokság 2015 Grand Chess Tour Sparkassen Chess Meeting Biel Sakkfesztivál Világkupa Baku Grand Prix 2015/16 Csapat Európa-bajnokság Tata Steel Chess 2016

41.g4 Bf8 42.Be6 Bc8 43.f4 b5 44.axb5 cxb5 45.Hxa5 b4 46.Hb3 Ff8 47.Bb6 Bc2+ 48.Kf3 Bc3 49.Hd4 Kf7 50.Bb7+ Ke8 51.g5 Fc5 52.Hf5 hxg5 53.hxg5 b3 54.g6 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog