Help Sales ÁSZF

Gibraltáron hét forduló után négyes holtverseny az élen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Gibraltáron zajló International  Chess Festival Masters viadal hetedik fordulója után négyes holtverseny az élen. A kínai világbajnokjelölt Wang Hao a 14 esztendős kínai  Praggnanandhaa győzelmi szériáját szakította meg.. Az iráni  Parham Maghsoodloo sötéttel nyert az argentin Alan Pichot ellen. Az orosz derbin David Paravjan volt sikeres, míg az orosz Andrej Jeszipenko „rápihent” a hajrára, játék nélkül kapott fél pontot. Két orosz sakkozó, Daniil Juffa és Mihail Kobalja gyűjtött fél ponttal kevesebbet a vezető négyesnél. Huszonkilencen az 5 pontosok csoportjában, többek között az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov, a francia Maxime Vachier-Lagrave, a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov és a szabadkártyás orosz világbajnokjelölt orosz Kirill Alekszejenko. Kozák Ádám elszenvedte második vereségét, a 13 éves indiai Leon Luke Mendonca győzte le.

 

A Gibraltáron zsjló Masters viadalon három fordulóval a befejezés előtt négyes holtverseny az élen. A Tavalyi FIDE Grand Swiss tornán elért első helyével világbajnok-jelölti címet szerzett kínai Wang Hao megállította a sorozatban öt játszmát is megnyerő 14 éves indiai Praggnanandhaa-t.

 

Az interneten nagy sikere volt annak a felvételnek, ahogy a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov  a hatodik forduló után ifjú titán legyőzőjével elemzett, a nagy bajnokok támogatják a trónkövetelőket. Nem véletlen, hogy az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és a világbajnoki döntős izraeli Borisz Gelfand nemrég a legtehetségesebb indiai ifiknek edzőtábort, konzultációt tartott.

 

Változatlanul remekel a két évvel korábbi junior világbajnok iráni Parham Maghsoodloo, az ő stílusának ideális a svájci rendszerű lebonyolítás. Az argentin Alan Pichot eddig várakozáson felül teljesített.

A tornán az orosz sakkozást a szabadkártyás világbajnokjelölt Kirill Alekszejenkot leszámítva nem a legismertebb nagymesterek képviselik, kissé meglepő az eredményességük. David Paravjan nyerte a háziderbit, míg Andrej Jeszipenko kihasználta az utolsó lehetőséget, hogy nem kért párosítást, játék nélkül kapott fél pontot. David Juffa nemzetközi viszonylatban kevéssé ismert, míg Mihail Koballija az utóbbi években inkább ifi edzőként jeleskedett.

 

A 29 fős pontcsoportban igazi nagyágyúk, többek között az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov, a francia Maxime Vachier-Lagrave és Veszelin Topalov. A női sakkozók külön versenyt vívnak a magas díjazásukért, a kazah Zsanszaja Abdumalik és a grúz Bela Hotenasvili eddig a legeredményesebb.  

A 17 éves Kozák Ádám elszenvedte második vereségét, a 2006-os születésű indiai Leon Luke Mendonca volt a legyőzője. A versenyen 33 indiai sakkozó játszik!

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Result

Pont

Név

Élő

R.

1

3

GM

Wang Hao

2758

5

1 - 0

5

GM

Praggnanandhaa R

2602

31

2

30

GM

Alan Pichot

2606

5

0 - 1

5

GM

Parham Maghsoodloo

2674

13

3

22

GM

David Paravjan

2629

5

1 - 0

5

GM

Mihail Antipov

2562

47

4

29

GM

Murali Karthikeyan

2606

½ - ½

GM

Maxime Vachier-Lagrave

2770

2

5

45

GM

Vahap Sanal

2569

½ - ½

GM

Kirill Alekszejenko

2704

7

6

10

GM

Michael Adams

2694

½ - ½

GM

Noel Studer

2546

55

7

11

GM

Ivan Cseparinov

2686

½ - ½

GM

Jose Carlos Ibarra Jerez

2548

52

8

15

GM

Adhiban B.

2654

½ - ½

GM

Jan Werle

2545

56

9

46

GM

Daniil Juffa

2566

½ - ½

GM

Krishnanan Sasikiran

2648

18

10

80

GM

Sardul Gagare

2481

½ - ½

GM

Alexander Donchenko

2647

19

11

21

GM

Narayanan S. L.

2637

½ - ½

GM

Bela Hotenasvili

2446

103

12

1

GM

Sahriyar Mamedgyarov

2770

4

1 - 0

4

GM

Anna Muzicsuk

2539

58

13

4

GM

Veszelin Topalov

2738

4

1 - 0

4

GM

Vasilios Kotronias

2526

63

14

64

GM

Johann Hjartarson

2524

4

0 - 1

4

GM

David Navara

2717

5

43

115

IM

Leon Luke Mendonca

2417

1 - 0

GM

Kozák Ádám

2543

65

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

TB1

1

16

GM

Andrej Jeszipenko

RUS

2654

6,0

2941

2

3

GM

Wang Hao

CHN

2758

6,0

2933

3

13

GM

Parham Maghsoodloo

IRI

2674

6,0

2846

4

22

GM

David Paravjan

RUS

2629

6,0

2831

5

46

GM

Daniil Juffa

RUS

2566

5,5

2779

6

27

GM

Mihail Kobalija

RUS

2609

5,5

2737

7

47

GM

Mihail Antipov

RUS

2562

5,0

2754

8

52

GM

Jose Carlos Ibarra Jerez

ESP

2548

5,0

2752

9

56

GM

Jan Werle

NED

2545

5,0

2733

10

11

GM

Ivan Cseparinov

GEO

2686

5,0

2726

11

4

GM

Veszelin Topalov

BUL

2738

5,0

2704

12

80

GM

Shardul Gagare

IND

2481

5,0

2701

13

32

GM

Luigi Basso Pier

ITA

2600

5,0

2700

14

2

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2770

5,0

2698

15

45

GM

Vahap Sanal

TUR

2569

5,0

2691

16

7

GM

Kirill Alekszejenko

RUS

2704

5,0

2686

17

1

GM

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2770

5,0

2684

18

48

GM

Chopra Aryan

IND

2562

5,0

2679

19

51

GM

Sebastien Maze

FRA

2550

5,0

2664

20

10

GM

Michael Adams

ENG

2694

5,0

2654

21

103

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2446

5,0

2651

22

15

GM

Adhiban B.

IND

2654

5,0

2645

23

12

GM

Gawain Jones

ENG

2679

5,0

2643

24

5

GM

David Navara

CZE

2717

5,0

2641

25

87

IM

Zsanszaja Abdumalik

KAZ

2471

5,0

2636

26

29

GM

Murali Karthikeyan

IND

2606

5,0

2635

116

65

GM

Kozák Ádám

HUN

2523

3,5

2480

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Result

Pont

Név

Élő

R.

1

13

GM

Parham Maghsoodloo

2674

6

6

GM

Wang Gao

2758

3

2

16

GM

Andrej Jeszipenko

2654

6

6

GM

David Paravjan

2629

22

3

27

GM

Mihail Kobalija

2609

GM

Daniil Juffa

2566

46

4

31

GM

Praggnanandhaa R

2602

5

5

GM

Sahriyar Mamedgyarov

2770

1

5

32

GM

Luigi Basso Pier

2600

5

5

GM

Maxime Vachier-Lagrave

2770

2

6

47

GM

Mihail Antipov

2562

5

5

GM

Veszelin Topalov

2738

4

7

5

GM

David Navara

2717

5

5

GM

Murali Karthikeyan

2606

29

8

7

GM

Kirill Alekszejenko

2704

5

5

GM

Alan Pichot

2606

30

9

51

GM

Sebastien Maze

2550

5

5

GM

Michael Adams

2694

10

10

55

GM

Noel Studer

2546

5

5

GM

Ivan Cseparinov

2686

11

11

52

GM

Jose Carlos Ibarra Jerez

2548

5

5

GM

Gawain Jones

2679

12

12

56

GM

Jan Werle

2545

5

5

GM

Ivan Saric

2655

14

13

57

GM

Gukesh D

2542

5

5

GM

Adhiban B.

2654

15

14

19

GM

Alexander Donchenko

2647

5

5

GM

Vahap Sanal

2569

45

15

87

IM

Zsanszaja Abdumalik

2471

5

5

GM

Narayanan S. L.

2637

21

16

25

GM

Daniele Vocaturo

2622

5

5

GM

Chopra Aryan

2562

48

17

103

GM

Bela Hotenasvili

2446

5

5

GM

Nustafa Yilmaz

2607

28

18

9

GM

Makszim Matlakov

2698

5

GM

Shardul Gagare

2481

80

56

65

GM

Kozák Ádám

2523

4

FM

Eric De Haan

2308

158

Verőci Zsuzsa

Fotók: gibchess.com John Saunders Niki Riga

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubov kiegyenlített, sötéttel nyerte meg az első partit Nakamura ellen
2020. 06. 02.

Nakamura a döntő első mérkőzésén 2,5 - 1,5-re legyőzte Dubovot
2020. 06. 01.

Nakamura a "hirtelen halál" partiban győzte le a bástyát elnéző Carlsent, bejutott a döntőbe
2020. 05. 30.

Nakamura a második mérkőzésen legyőzte Carlsent, a harmadik meccs dönt, Dubov már döntős
2020. 05. 29.

Az első mérkőzésen Carlsen 3 - 0-ra győzte le Nakamurát, Dubov 2,5 - 1,5-re nyert Ding Liren ellen
2020. 05. 28.

Az elődöntőben Nakamura-Carlsen és Dubov-Ding Liren párharcokra kerül sor 
2020. 05. 27.

Carlsen kettős győzelemmel elődöntős, Karjakin és Dubov párharcát a harmadik mérkőzés dönti el
2020. 05. 26.

Nakamura elsőként elődöntős, Ding Liren és Yu Yangyi párharcában a harmadik mérkőzés dönt
2020. 05. 25.

Az első meccsen Carlsen 2,5 - 0,5-re nyert So ellen, Dubov 3 - 0-ra győzte le Karjakint 
2020. 05. 24.

Nakamura és Yu Yangyi a "hirtelen halál" parti megnyerésével vezetést szerzett 
2020. 05. 23.

Nakamura a Lindores Abbey Rapid Challenge körverseny győztese, nyolcan jutottak tovább
2020. 05. 21.

A második játéknapon Carlsen két vereséget is elszenvedett, Nakamura és Karjakin az élen
2020. 05. 21.

Az első játéknap után négyes holtverseny az élen
2020. 05. 20.

Kedden kezdődik a Magnus Carlsen Chess Tour második tornája
2020. 05. 18.

Carlsen kétpontos előnnyel győzött, Lahno a "hirtelen halál" parti megnyerésével lett első
2020. 05. 18.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog