Gibraltáron az utolsó forduló dönt, hármas holtverseny az élen

Címkék: Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang

A Gibraltár Tradewise Sakkfesztivál mestercsoportjában az utolsó forduló előtt az orosz Nyikita Vityjugov, a francia Vachier-Lagrave és az angol Nigel Short félpontos előnnyel vezet a hetes üldözőboly előtt. Short és Vityjugov egymással játszva remizett, Vachier-Lagrave az amerikai Gata Kamskyt bonyolult csatában győzte le. A női különdíjakért folyó versenyben a kínai Zhao Xue vezet, az utolsó játéknapon az ukrán Vaszilij Ivancsukkal mérkőzik meg. Kettős győzelmet arattak nagymesternőink, Hoang Thanh Trang 6, Rudolf Anna 4,5 pontot gyűjtött eddig.

 

Az utolsó fordulóra maradt a döntés az esztendő egyik legjelentősebb nyílt tornáján. A versenykiírás szerint holtverseny esetén az első hely sorsát rájátszás dönti el. Az angol Nigel Short és az orosz Nyikita Vityjugov partiját az óvatosság jellemezte, a második pontcsoportban sorban eldőltek a játszmák. A francia Maxime Vachier-Lagrave mesterhármassal tört előre, bonyolult csatában diadalmaskodott  az amerikai Gata Kamsky ellen. A kínai Yu Yangyi a bástyavégjátékban rosszul mérte fel esélyeit. Az ukrán Vaszilij Ivancsuk a nők külön versenyében jó helyezésre esélyes szlovén Anna Muzicsukot győzte le. Az indiai Chand Sandipan a lett színekben játszó Alekszej Shirovot kényszerítette megadásra. Értékes győzelmet aratott a kínai Zhao Xue, és vezeti a női versenyt, riválisai sorban vereséget szenvedtek. Hoang Thanh Trang újabb nyeréssel sokat javított pozícióján, a grúzok olimpiai bajnoknőjével, Nana Dzagnidzével szembeni csatával zárja szereplését, Rudolf Anna ötven százalékra jött fel.

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Nigel Short (angol, 2690, 7) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 7)  döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711, 6,5) – Gata Kamsky (amerikai, 2740, 6,5) 1 - 0

Yu Yangyi (kínai, 2688, 6,5) – David Navara (cseh, 2710, 6)  0 - 1

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 6) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2582, 6) 1 - 0

Michael Adams (angol, 2725, 6) – Jan Ehlvest (amerikai, 2603, 6)  1 - 0

Chanda Sandipan (indiai, 2590, 6) – Alekszej Shirov (lett, 2708, 6)  1 - 0

Reinier Vazquez Igarza (spanyol, 2565, 6) – Le Quang Liem (vietnami, 2705, 6) 0 - 1

Daniel Fridman (német, 2667, 6) – Ruben Felgaer (argentin, 2557, 6)  döntetlen

Eduardo Iturrizaga (venezuelai, 2650, 6) – Zhao Xue (kínai, 2554, 6)  0 - 1

Nana Dzagnidze (grúz, 2555, 6) – Kiril Georgijev (bolgár, 2643, 6)  0 - 1

Jose Ibarra Jose (spanyol, 2538, 6) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2606, 6)  döntetlen

Grigorij Oparin (orosz, 2478, 6) – Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2650, 5,5)  döntetlen

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2723, 5,5) – Viktorija Cmilyte (litván, 2515, 5,5)  1 - 0

Dronavalli Harika (indiai, 2514, 5,5) – Gawain Jones (angol, 2632, 5,5)  0 - 1

Ju Wenjun (kínai, 2505, 5,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2629, 5,5)  döntetlen

Joseph Gallagher (svájci, 2499, 5,5) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2627, 5,5) 1 - 0

Olga Dolzsikova (norvég, 2239, 5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2469, 5)  0 - 1

Dietmar Gieritz (német, 2112, 3,5) – Rudolf Anna (magyar, 2312, 3,5)  0 - 1

 

Az élcsoport állása:

1-3. Nyikita Vityjugov, Maxime Vachier-Lagrave és Nigel Short 7,5 pont

4-10. Le Quang Liem, Michael Adams, David Navara, Kiril Georgijev, Vaszilij Ivancsuk, Chanda Sandipan és Zhao Xue 7

11-22. Gata Kamsky, Yu Yangyi, Gawain Jones, Ivan Salgado Lopez, Grigorij Oparin, Radoslaw Wojtaszek, Ruben Felgaer, Daniel Fridman, Jose Ibarra Jerez, Stephen Gordon, Pia Cramling és Josepgh Gallagher 6,5

23-48. Eduardo Ituzziraga, Vladiszla Tkacsijev, Jan Ehlvest, Mohammed Al-Sayed, Antoaneta Sztefanova, Nana Dzagnidze, Anna Muzicsuk, Artur Jakubiec,… Hoang Thang Trang, … 6

124. Rudolf Anna 4,5

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 7,5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711, 7,5)

David Navara (cseh, 2710, 7) – Nigel Short (angol, 2690, 7,5)

Zhao Xue (kínai, 2554, 7) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 7)

Kiril Georgijev (bolgár, 2643, 7) – Michael Adams (angol, 2725, 7)

Le Quang Liem (vietnami, 2705, 7) – Chanda Sandipan (indiai, 2590, 7)

Gata Kamsky (amerikai, 2740, 6,5) – Jose Ibarra Jerez (spanyol, 2538, 6,5)

Ruben Felgaer (argentin, 2557, 6,5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2723, 6,5)

Pia Cramling (svéd, 2518, 6,5) – Yu Yangyi (kínai, 2688, 6,5)

Stephen Gordon (angol, 2533, 6,5) – Daniel Fridman (német, 2667, 6,5)

Gawain Jones (angol, 2632, 6,5) – Joseph Gallagher (svájci, 2499, 6,5)

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2606, 6,5) – Grigorij Oparin (orosz, 2478, 6,5)

Alekszej Shirov (lett, 2708, 6) – Mohammed Al-Sayed (katari, 2507, 6)

Emil Szutovszkij (izraeli, 2684, 6) – Ju Wenjun (kínai, 2505, 6)

Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2650, 6) – Valentyina Gunyina (orosz, 2490, 6)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2582, 6) – Ralf Akesson (svéd, 2441, 6)

Elisabeth Paehtz (német, 2482, 6) – Reinier Vazquez Igarza (spanyol, 2565, 6)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2469, 6) – Nana Dzagnidze (grúz, 2555, 6)

Rudolf Anna (magyar, 2312, 4,5) – Jorgen Karlsson (svéd, 2165, 4,5)

 

Short,N (2690) - Vityjugov,N (2694)
Szláv védelem [D17]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 dxc4 5.a4 Ff5 6.Hh4 Fc8 7.e3 e6 8.Fxc4 c5 9.0-0 cxd4 10.exd4 Fe7 11.Hf3 Hc6 12.Ff4 0-0 13.Be1 Fd7 14.d5 exd5 15.Hxd5 Hxd5 16.Fxd5 Fe6 17.Fxe6 fxe6 18.g3 Vd5 19.Vxd5 exd5 20.Bad1 Bad8 21.Kg2 Bd7 22.Be2 h6 23.Bed2 Bfd8 24.He5 Hxe5 25.Fxe5 Kf7 26.Fd4 b6 27.f4 Bc8 28.Kf3 Fb4 29.Bd3 Bc2 30.h3 g6 31.g4 Ke6 32.Be3+ Kf7 33.Be2 Bdc7 34.Bd3 Bxe2 35.Kxe2 Bc2+ 36.Kf3 Bh2 37.Kg3 Bc2 38.Fh8 Ke6 39.Be3+ és döntetlen

Vachier-Lagrave,M (2711) - Kamsky,G (2740)
Grünfeld védelem [D94]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.Hf3 a6 5.e3 g6 6.Fe2 Fg7 7.0-0 0-0 8.Fd2 e6 9.He5 Hbd7 10.Bc1 Hxe5 11.dxe5 Hd7 12.f4 f6 13.exf6 Hxf6 14.Kh1 Be8 15.g4 b5 16.g5 Hd7 17.b3 Fb7 18.Ff3 Vb6 19.e4

 

19...dxe4?!

Az amerikai nagymester fölöslegesen nyitotta az állást, a 19...d4 20.He2 c5 21.Hg3 Bf8 változatban kedvezőbben állhatott volna.

20.Hxe4 c5 21.Ve1 b4 22.Bd1 Bad8 23.Fg2 Bf8 24.Vg3 Fd4 25.Bde1 Bf7 26.Hf2 Bdf8 27.Hg4 Fg7 28.Fxb7 Vxb7+ 29.Vg2 Vxg2+ 30.Kxg2 e5

 

31.Be4 exf4 32.Fxf4 a5 33.Kg3 a4 34.Bd1 axb3 35.axb3 Ba8 36.Bd5 Ba3 37.Be3 h5 38.gxh6 Fd4 39.Bf3 Hf8 40.Bd8 Kh7

 

41.Fe3 Bxf3+ 42.Kxf3 Fxe3 43.Kxe3 He6 44.Bd7+ Kg8 45.h4 Bxb3+ 46.Ke4 Bh3 47.Ke5 Hd4 48.Hf6+ Kf8  

 

 

49.h5 Be3+ 50.Kd5 és sötét feladta

 

Yu Yangyi (2688) - Navara,D (2710)

 

35...f5 36.Ke3 g5 37.g3

Döntetlenhez vezetett a 37.fxg5 hxg5 38.g4 Ba4 39.gxf5 exf5 40.Bg1 f4+ 41.Ke2 Ba2 42.Bxg5 Bxb2 43.e6 Bxc2+ 44.Kf1 Bc8 45.e7 Be8 46.Be5 e3 47.Ke2 Kg7 48.Be4 b5 49.h4 Kf7 50.Bxf4+ Kxe7 51.Kxe3 Ke6 folytatás.

37...Kg7 38.c4?! Kg6 39.h3 b6 40.g4

 

40...Ba4 41.gxf5+ exf5 42.fxg5 hxg5 43.h4 gxh4 44.Kf4

 

 

44...Bxc4 45.Bg1+ Kf7 46.Kxf5 e3 47.e6+ Ke7 48.Be1 h3 49.Bxe3 Bh4 50.Be1 h2 51.Bh1

 

51...b5 52.Ke5 Bh5+ 53.Kd4 Kxe6 54.Kc3 Bh4 55.Kb3 Kd5 56.Ka3 Kc4 57.Bc1+ Kd3 58.Bh1 Ke2 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog