Gibraltáron a vietnami Le és az orosz Vityjugov vezet, ötödik partijukat is megnyerték

Címkék: Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang

Gibraltáron, a Tredewise nyílt verseny ötödik fordulója után a vietnami Le Quang Liem és az orosz Nyikita Vityjugov vezet hibátlan teljesítménnyel. Nyolcan, köztük a két évvel ezelőtt tornagyőztes, a rajtlistán első ukrán Vaszilij Ivancsuk gyűjtött fél ponttal kevesebbet. Hoang Thanh Trang 3, Rudolf Anna 2 pontos a 246 fős mezőnyben.

Félidejéhez érkezett a Gibraltáron zajló Tradewise nyílt verseny. Öt forduló után a svájci rendszerű tornákon korábban is nagyon sikeres vietnami Le Quang Liem és az orosz Nyikita Vityjugov hibátlan teljesítménnyel vezet. Le többek között már győzött a Moszkva Open tornán és két éve az Aeroflot-viadal megnyerésével elnyerte a dortmundi szuperversenyre szóló meghívót is. Az első fordulóban váratlanul csak remiző ukrán Vaszilij Ivancsuk ismét nyert, az amerikai Gata Kamsky azonban csak remizett. A kínai Yu Yangyi kombinatív sakkját érthetően elismerés övezi.

Hoang Thanh Trangnak nem volt szerencséje a párosítással, sötéttel a lett Alekszej Shirovtól kapott ki. Kedvezőbb Élő-pontokkal a riválisok könnyebb ellenfeleket kaptak, jó napot zártak. A bolgár Antoaneta Sztefanova, a grúz Nana Dzagnidze, a svéd Pia Cramling, az amerikai Anna Zatonskih és a német Elisabeth Paehtz is 4 pontos. „Jutalmul” a hatodik fordulóban szupernagymesterekkel játszhatnak.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Eduardo Iturrizaga (venezuelai, 2650, 4) – Le Quang Liem (vietnami, 2705, 4) 0 - 1

Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 4) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2627, 4) 1 - 0

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 3,5) – Jan Ehlveszt (amerikai, 2603, 3,5) 1 - 0

Chanda Sandipan (indiai, 2590, 3,5) – Gata Kamsky (amerikai, 2740, 3,5) döntetlen

Michael Adams (angol, 2725, 3,5) – Ruben Falgaer (argentin, 2557, 3,5) döntetlen

Jose Ibarra Carlos (spanyol, 3,5, 2538) – David Navara (cseh, 2710, 3,5) 0 - 1

Yu Yangyi (kínai, 2688, 3,5) – Stephen Gordon (angol, 2533, 3,5) 1 - 0

Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2650, 3,5) – Ismael Teran Alvarez (spanyol, 2399, 3,5) 1 - 0

Mahammed Al-Sayed (katari, 2507, 3,5) – Kiril Georgijev (bolgár, 2643, 3,5) 0 - 1

Salome Melia (grúz, 2403, 3,5) – Gawain Jones (angol, 2632, 3,5) 0 - 1

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2723, 3) – Artur Jakubiec (lengyel, 2518, 3,5) döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711, 3) – Raj Tischbierek (német, 2472, 3) 1 - 0

Alekszej Shirov (lett, 2708, 3) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2469, 3) 1 - 0

Edward Lee Kai Jie (szingapúri, 2164, 2) – Rudolf Anna (magyar, 2302, 2) 1 - 0

 

Az élcsoport állása:

1-2.Le Quang Liem és Nyikita Vityjugov 5 pont

3-8. Yu Yangyi, David Navara, Vaszilij Ivancsuk, Gawain Jones, Kiril Georgijev és Vladiszlav Tkacsijev 4,5

9-30. Michael Adams, Dariusz Swiercz, Eduardo Iturrizaga, Maxime Vachier-Lagrave, Antoaneta Sztefanova, Gata Kamsky, Chana Sandipna, Ivan Salgado Lopez, Kaido Kulaots, Artur Jakubiec, Nana Dzagnidze, Daniel Fridman, Alekszej Shirov,.. 4

61. Hoang Thanh Trang 3

157. Rudolf Anna 2

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Le Quang Liem (vietnam, 2705, 5) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 5)

Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2650, 4,5) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 4,5)

David Navara (cseh, 2710, 4,5) – Gawain Jones (angol, 2632, 4,5)

Kiril Georgijev (bolgár, 2643, 4,5) – Yu Yangyi (kínai, 2688, 4,5)

Gata Kamsky (amerikai, 2740, 4) – Kaido Kulaots (észt, 2587, 4)

Nana Dzagnidze (grúz, 2555, 4) – Michael Adams (angol, 2725, 4)

Ruben Felgaer (argentin, 2557, 4) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711, 4)

Pia Cramling (svéd, 2518, 4) – Alekszej Shirov (spanyol, 2708, 4)

Artur Jakubiec (lengyel, 2518, 4) – Nigel Short (angol, 2690, 4)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 251, 4) – Daniel Fridman (német, 2667, 4)

Meelis Kanep (észt, 2512, 4) – Eduardo Iturrizaga (venezuelai, 2650, 4)

David Larino Nieto (spanyol, 2497, 4) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2627, 4)

Anna Zatonskih (amerikai, 2491, 4) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2606, 4)

Grigorij Oparin (orosz, 2478, 4) – Chanda Sandipan (indiai, 2590, 4)

Hoang Thanh Tran (magyar, 2469, 3) – Wilson Palencia (kolumbiai, 2282,3)

Rudolf Anna (magyar, 2312, 2) – Milan Kandic (szerb, 2090, 2)

 

Iturrizaga,E (2650) – Le Quang Liem (2705)
Félszláv védelem [D43]

1.d4 d5 2.Hf3 Hf6 3.c4 c6 4.Hc3 e6 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.e3 Hd7 8.Fd3 dxc4 9.Fxc4 Fd6 10.0-0 Ve7 11.e4 e5 12.d5 Hb6 13.Fb3 0-0 14.h3 Bd8 15.a3 a5 16.Ve2 a4 17.Fa2 Fc5 18.Bfd1 Bd6 19.dxc6 bxc6 20.Bxd6 Fxd6 21.Bc1 Hd7 22.Bd1 Fc7 23.Vc2 Hc5 24.He2 Fb6 25.Hg3 g6 26.Vc3 Fc7 27.Bc1 Ba5 28.h4 Kg7 29.h5 Fd7 30.Fc4 Hb7 31.hxg6 fxg6 32.Bd1 Fe8 33.Fa2 Hd6 34.b4?! axb3 35.Vxb3 Hf7 36.Bd3 Bb5 37.Vc2 Vc5 38.Bc3 Vb6 39.Fxf7?

 

39...Bb2 40.Bb3 Bxc2 41.Bxb6 Fxb6 42.Fxe8 Fxf2+ 43.Kh2 Kf6 44.Hh4 Bc3 45.Hf3 c5 46.a4 c4 47.Fb5 Bc2 48.a5 c3 49.a6 Ba2 és világos feladta

 

Yu Yangyi (2688) - Gordon,S (2533)
Szicíliai védelem [B94]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fg5 Hbd7 7.Ve2 g6 8.0-0-0 e5 9.Hb3 h6 10.Fe3 b5 11.f3 Fb7 12.a3 Bc8 13.Vd2 Vc7 14.Kb1 Fc6 15.Fd3 Hb6 16.Ha5 Fa8

 

 

 

17.Fxb5+! axb5 18.Hxb5 Vb8 19.Hxd6+ Fxd6 20.Vxd6 Ha4 21.Vb4 Vxb4 22.axb4 Bb8 23.Fd2 Hd7 24.Bhe1 Ke7 25.b3 Hab6 26.b5 Hc8 27.Fb4+ Ke6

 

 

28.c4 f5 29.exf5+ gxf5 30.Bd2 Bh7 31.Kb2 h5 32.Bed1 Bb6 33.Ka3 h4 34.h3 e4 35.f4 e3 36.Be1 Hd6 37.Bxe3+ He4 38.Hc6 Kf6 39.Fc3+ Ke6 40.Fa5 Bxc6 41.bxc6 Fxc6 42.b4 Bg7 43.b5 Fb7 44.Fb4 He5 45.Bd4 Bxg2 46.fxe5 Bg3 47.Bb3 f4 48.Fe1 Kxe5 49.Bdd3 Hc5 50.Fxg3 hxg3 51.Bxg3 fxg3 52.Bxg3 Kd4 53.Kb4 Hd3+

 

54.Bxd3+ Kxd3 55.Kc5 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog