Gibraltáron a cseh David Navara megnyerte negyedik partiját is

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Gibraltáron zajló Tradewise Masters viadal negyedik fordulójában a cseh David Navara megszerezte negyedik győzelmét, a 11 fős üldöző boly előtt félpontos előnnyel vezet. Papp Gábor világossal remizett a kazah Rinat Jumabajevvel. Sötéttel ért el értékes döntetlent Kozák Ádám, a női világranglistán harmadik, világbajnok-jelölt ukrán Anna Muzicsukkal remizett, 2,5 pontja van. Folytatta remek szereplését az iráni Sarasadet Khademalsharieh, a címvédő örmény Levon Aronjannal osztozott meg a ponton.

 

A viadal negyedik fordulójában mindkét sakkozónk döntetlennel folytatta szereplését. A mesterhármassal kezdő Papp Gábor minimális előnnyel játszhatott a kazah Rinat Jumabajev ellen, aki a különböző színű futós végjátékban végül kiremizte a partit.

A 16 éves Kozák Ádám sötéttel a női világranglista harmadik, világbajnoki ezüstérmes ukrán Anna Muzicsukkal szemben sötéttel harcolta ki az értékes fél pontot.

 

A cseh David Navara sötéttel aratott újabb győzelmet. Szabadgyalogja ellen a román ÍDaniel-Deac Bogdan tehetetlennek bizonyult. A játéknap szenzációja volt az itáni Sarasadat Khademalsharieh döntetlene a címvédő örmény Levon Aronjannal szemben. A kínai világbajnoknő Ju Wenjun az ukrán Vaszilij Ivancsukkal osztozott meg a ponton. Az ukrán Marija Muzicsuk a horbát Ivan Sariccsal remizett. Az angol Michael Adams tanulságos végjátékban győzte le az orosz Katyerina Lahnot. Másodszor remizett a rajtlistát vezető francia Maxime Vachier-Lagrave.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

R.

1

37

GM

Daniel-Deac Bogdan

2603

3

0 - 1

3

GM

David Navara

2738

6

2

38

GM

Papp Gábor

2603

3

½-½

3

GM

Rinat Jumabajev

2604

35

3

2

GM

Levon Aronjan

2767

½-½

3

IM

Sarasadet Khademalsharieh

2468

94

4

31

GM

Daniele Vocaturo

2626

½-½

GM

Maxime Vachier-Lagrave

2780

1

5

3

GM

Wesley So

2765

1 - 0

GM

Sebastien Maze

2596

39

6

7

GM

Arkadij Naiditsch

2734

1 - 0

GM

Ramus Svane

2594

40

7

36

GM

Maxime Lagarde

2604

½-½

GM

Nyikita Vityjugov

2720

8

8

9

GM

Le Quang Liem

2714

½-½

GM

Fernando Peralta

2580

46

9

48

GM

Ju Wenjun

2575

½-½

GM

Vaszilij Ivancsuk

2713

10

10

11

GM

Vladiszlav Artyemijev

2709

1 - 0

GM

Suri Vaubhav

2590

41

11

54

GM

Katyerina Lahno

2560

0 - 1

GM

Michael Adams

2701

13

12

58

GM

Miguel Santos Ruiz

2543

½-½

GM

Ivan Cseparinov

2691

15

13

16

GM

Gawain Jones

2691

½-½

GM

Alejandro Ramirez

2567

51

14

62

GM

Marija Muzicsuk

2540

½-½

GM

Ivan Saric

2690

17

36

50

GM

Anna Muzicsuk

2569

½-½

IM

Kozák Ádám

2425

115

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

1

6

GM

David Navara

CZE

2738

4,0

3328

2

3

GM

Wesley So

USA

2765

3,5

2864

3

94

IM

Sarasadat Khademalsharieh

IRI

2468

3,5

2862

4

88

IM

Harsha Bharathakoti

IND

2481

3,5

2860

5

11

GM

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2709

3,5

2849

6

7

GM

Arkadij Naiditsch

AZE

2734

3,5

2841

7

13

GM

Michael Adams

ENG

2701

3,5

2823

20

GM

Nils Grandelius

SWE

2682

3,5

2823

9

18

GM

Adhiban B.

IND

2689

3,5

2816

10

26

GM

Romain Edouard

FRA

2643

3,5

2814

11

35

GM

Rinat Jumabajev

KAZ

2604

3,5

2794

12

38

GM

Papp Gábor

HUN

2603

3,5

2784

13

46

GM

Fernando Peralta

ARG

2580

3,0

2732

14

48

GM

Ju Wenjun

CHN

2575

3,0

2722

15

62

GM

Mariaj Muzicsuk

UKR

2540

3,0

2718

16

9

GM

Le Quang Liem

VIE

2714

3,0

2711

17

8

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2720

3,0

2699

92

115

IM

Kozák Ádám

HUN

2425

2,5

2416

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

R.

1

6

GM

David Navara

2738

4

GM

Vesley So

2765

3

2

20

GM

Nils Grandelius

2682

GM

Arkadij Naiditsch

2734

7

3

35

GM

Rinat Jumabajev

2604

GM

Vladiszlav Artyemijev

2709

11

4

13

GM

Michael Adams

2701

GM

Papp Gábor

2603

38

5

94

IM

Sarasadat Khademalsharieh  

2468

GM

Adhiban B.

2689

18

6

8

GM

Nyikita Vityjugov

2720

3

IM

Bharathakoti Harsha

2481

88

7

1

GM

Maxime Vachier-Lagrave

2780

3

3

GM

Ju Wenjun

2575

48

8

46

GM

Fernando Peralta

2580

3

3

GM

Levon Aronjan

2767

2

9

47

GM

Daniil Juffa

2578

3

3

GM

Yu Yangyi

2764

4

10

49

GM

Murali Karthikeyan

2570

3

3

GM

Hikaru Nakamura

2749

5

11

51

GM

Alejandro Ramirez

2567

3

3

GM

Le Quang Liem

2714

9

12

10

GM

Vaszilij Ivancsuk

2713

3

3

GM

Miguel Santos Ruiz

2543

58

13

15

GM

Ivan Cseparinov

2691

3

3

GM

Sipke Ernst

2540

61

14

55

GM

Babu Lalith

2547

3

3

GM

Gawain Jones

2691

16

15

17

GM

Ivan Saric

2690

3

3

GM

Nguyen Thai Dai Van

2535

64

16

21

GM

Pavel Eljanov

2680

3

3

GM

Marija Muzicsuk

2540

62

17

59

GM

Humpy Koneru

2541

3

3

GM

Sethuraman S. P.

2665

22

36

115

IM

Kozák Ádám

2425

3

GM

Victor Mikhalevski

2581

44

Verőci Zsuzsa

Fotók: gibchess.com

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen a Lindores Abbey rapidverseny győztese 
2019. 05. 26.

A Lindores Abbey rapidverseny félidejében Ding Liren és Magnus Carlsen holtversenyben vezet
2019. 05. 25.

Moszkvában orosz rangadó dönt, Alekszandr Griscsuk és Jan Nepomnjacsij játssza a döntőt
2019. 05. 25.

A moszkvai GP-n Griscsuk már döntős, Nepomnjacsij és Wojtaszek párharca rájátszásban dől el
2019. 05. 24.

Két döntetlen született a Grand Prix elődöntőjének első játszmáiban
2019. 05. 23.

A moszkvai Grand Prix Nakamura-Griscsuk és Nepomnjacsij-Wojtaszek párharcokkal folytatódik 
2019. 05. 22.

A moszkvai GP-n a lengyel Wojtaszek már elődöntős, három párharcban rájátszás dönt
2019. 05. 21.

Négy döntetlen a moszkvai GP második fordulójának első játszmáiban
2019. 05. 20.

Moszkvában Nakamura és So jutott a Grand Prix második fordulójába
2019. 05. 19.

Felejthetetlen grúziai utazásom története, találkozás a régi nagy ellenfelekkel
2019. 05. 19.

Moszkvában hatan már továbbjutottak, Dubov szenzációs játékkal legyőzte Girit
2019. 05. 18.

Kettős kínai siker az IMSA villámversenyein, Rapport Richárd bronzérmes, Lékó Péter ötödik lett 
2019. 05. 18.

A moszkvai GP-n Nepomnjacsij, Duda és Wojtaszek rajtolt győzelemmel
2019. 05. 17.

Az IMSA World Masters villámversenyén Rapport félpontos hátránnyal a második, Lékó holtversenyben harmadik
2019. 05. 17.

Az orosz Alekszandra Kosztenjuk és az ukrán Anton Korobov az IMSA rapid tornák győztesei
2019. 05. 17.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog