Help Sales ÁSZF

Gara Tícia és Vajda Szidónia sötéttel, Gara Anita világossal győzött a 4. fordulóban 

Címkék: Női Európa-bajnokság 2016

A Mamaiban zajló Európa-bajnokság negyedik fordulójában Gara Tícia, Gara Anita és Vajda Szidónia győzött, Papp Petra és Rudolf Anna Vereséget szenvedett. Tícia tetszteős kombinációval használta ki az orosz Galunova középen rekedt királyának sebezhető helyzetét,  Szidónia szépen túljátszotta a török Kubra Ozturkot. Anita az orosz Pusztovoita nagy hibáját használta ki. Petra nen tudott megbirkózni az orosz Anasztazia Bodnaruk eredeti játékával, Anna döntetlent ígérő bástyavégjátékban nem találta meg a helyes védőtervet. Az izraeli Yuliya Shvayger mesternégyessel egyedül vezet, a török Ekaterina Atalik, az ukrán Inna Gaponenko és az orosz Alekszandra Gorjacskina gyűjtött fél ponttal kevesebbet. Tícia, Anita és Szidónia 3-3 pontot gyűjtött, Petra kettőt, Anna egypontos. A 11 fordulós viadalról tizennégyen kvalifikálják magukat a 2018. évi kieséses rendszerű világbajnokságra.

Női Európa-bajnokság 2016

A kontinensbajnokság negyedik fordulójában három magyar győzelemnek örülhettünk. A leggyorsab nyerés Gara Tícia nevéhez fűződik, aki az orosz Tszveta Galunova ellen már a nyitás után jobban állt, majd a középen rekedt király helyzetét tetszetős kombinációval használta ki.

Vajda Szidónia a török Kubra Ozturk ellen pontos stratégiával került előnybe, majd kiskombinációval gyalogot nyert.

A szicíliai védelmű csatározásban Gara Anita szerzett lépéselőnyt, jobban is folytathatta volna akcióját. Előnyét eltékozolta, de szerencsére az orosz Daria Daria Pusztovoitova a kritikus pozícióban vesztőt húzott, aláaknázott mezőre lépett huszárjával.

Az orosz Anasztazia Bodnaruk kedveli a váratlan megoldásokat, Papp Petrával szemben királyszárnyi akciót erőltetett. A szokatlan állásban Petra biztató előnyt is elérhetett volna, ehelyett ellenfele tudta elképzelését megvalósítani, taktikai lehetőségeit kihasználni.

Nagyot küzdött Rudolf Anna, de az idő szorításában végül a bástyavégjátékban nem találta meg a helyes védőtervet. Az azerbajdzsáni Khayala Abdulla királya segíteni tudta a szabadgyalog előrenyomulását. Anna a középjátékban is elmulasztott egy jó lehetőséget.

A 22 esztendős, a nemzetközi mezőnyben ismeretlennek számító izraeli Yuliya Shvayger megnyerte negyedik partiját is, félpontos előnnyel vezet. Hárman, a török Ekaterina Atalik, az ukrán Inna Gaponenko és az orosz Alekszandra Gorjacskina 3,5 pontnál tart. Huszonegy fős a következő pontcsoport, Tícia, Anita és Szidónia is 3 pontot gyűjtött 4 partijából, az ötödik játéknapon mindhárman rangadót játszanak.  

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 3) – Ekaterina Atalik (török, 2408, 3)  döntetlen

Zeinab Mamegyarova (azerbajdzsáni, 2236, 3) – Yuliya Shvayger (izraeli, 2415, 3)  0 - 1

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2507, 2,5) – Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 2,5)  döntetlen

Elisabeth Paehtz (német, 2489, 2,5) – Daria Csarocskina (orosz, 2362, 2,5)  döntetlen

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2485, 2,5) – Olga Zimina (olasz, 2361, 2,5)  1 - 0

Monika Socko (lengyel, 2469, 2,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2322, 2,5)  döntetlen

Maria Kurszova (örmény, 2319, 2,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2409, 2,5)  döntetlen

Meri Arabidze (grúz, 2363, 2,5) – Jovanka Houska (angol, 2383, 2,5)  döntetlen

Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 2) – Gunay Mammadzava (azerbajdzsáni, 2318, 2)  döntetlen

Papp Petra (magyar, 2342, 2) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2475, 2)  0 - 1

Jevgenyija Ovod (orosz, 2329, 2) – Anna Usenyina (ukrán, 2450, 2) döntetlen

Olga Girja (orosz, 2443, 2) – Olga Babij (ukrán, 2337, 2)  döntetlen

Marina Brunello (olasz, 2336, 2) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2442, 2)  1 - 0

Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 2) – Elena-Luminita Cosma (román, 2333, 2)  1 - 0

Tszveta Galunova (orosz, 2149, 2) – Gara Tícia (magyar, 2352, 2)  0 - 1

Gara Anita (magyar, 2345, 2) – Daria Pusztovoitova (orosz, 2304, 2)  1 - 0

Kubra Ozturk (török, 2226, 2) – Vajda Szidónia (magyar, 2345, 2)  0 - 1

Rudolf Anna (magyar, 2301, 1) – Khayala Abdulla (azerbajdzsáni, 2209, 1)  0 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

1

15

WIM

Yuliya Shvayger

ISR

2415

4,0

7,5

9,0

2

19

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2408

3,5

8,5

10,5

3

14

IM

Inna Gaponenko

UKR

2415

3,5

8,5

10,0

4

5

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2485

3,5

7,5

8,5

5

76

WGM

Zeinab Mamegyarova

AZE

2236

3,0

10,0

12,0

6

28

IM

Meri Arabidze

GEO

2363

3,0

8,5

10,5

7

46

WGM

Maria Kurszova

ARM

2319

3,0

8,5

9,0

8

17

IM

Nino Hurcidze

GEO

2409

3,0

8,0

10,0

9

23

IM

Jovanka Houska

ENG

2383

3,0

8,0

9,5

10

26

GM

Ketevan Arahamija-Grant

SCO

2364

3,0

8,0

9,0

11

45

IM

Cristina-Adela Foisor

ROU

2322

3,0

8,0

8,5

12

33

WGM

Gara Tícia

HUN

2352

3,0

7,5

9,0

13

4

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2489

3,0

7,5

9,0

8

GM

Monika Socko

POL

2469

3,0

7,5

9,0

15

24

IM

Sabrina Vega Gutierrez

ESP

2375

3,0

7,5

8,5

16

49

WGM

Gunay Mammadzadova

AZE

2318

3,0

7,5

7,5

17

34

IM

Gara Anita

HUN

2345

3,0

7,0

9,0

18

12

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2434

3,0

6,5

8,0

19

1

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2507

3,0

6,5

7,5

20

29

IM

Daria Csarocskina

RUS

2362

3,0

6,5

7,0

21

31

IM

Irina Bulmaga

ROU

2360

3,0

6,0

7,5

22

36

WFM

Julija Oszmak

UKR

2345

3,0

6,0

7,5

40

FM

Marina Brunello

ITA

2336

3,0

6,0

7,5

24

35

IM

Vajda Szidónia

HUN

2345

3,0

5,5

6,0

25

7

IM

Anasztazia Bodnaruk

RUS

2475

3,0

5,0

6,5

57

38

WGM

Papp Petra

HUN

2342

2,0

7,5

8,5

91

57

IM

Rudolf Anna

HUN

2332

1,0

7,5

9,0

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Yuliya Shvayger (izraeli, 2415, 4) – Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 3,5)

Ekaterina Atalik (török, 2408, 3,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2485, 3,5)

Daria Csarocskina (orosz, 2362, 3) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2507, 3)

Irina Bulmaga (román, 2360, 3) – Elisabeth Paehtz (német, 2489, 3)

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2475, 3) – Gara Anita (magyar, 2345, 3)

Gara Tícia (magyar, 2352, 3) – Monika Socko (lengyel, 2469, 3)

Vajda Szidónia (magyar, 2345, 3) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 3)

Nino Hurcidze (grúz, 2409, 3) – Julija Oszmak (ukrán, 2345, 3)

Jovanka Houska (angol, 2383, 3) – Marina Brunello (olasz, 2336, 3)

Cristina-Adela Foisor (román, 2322, 3) – Sabrina Vega Gutierret (spanyol, 2375, 3)

Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 3) – Maria Kurszova (örmény, 2319, 3)

Gunay Mammadzava (azerbajdzsáni, 2318, 3) – Meri Arabidze (grúz, 2363, 3)

Lela Dzsavahisvili (grúz, 2493, 3) – Zeinab Mamegyarova (azerbajdzsáni, 2236, 3)

Narman Kazimova (azerbajdzsáni, 2364, 2,5) – Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 2,5)

Olga Zimina (olasz, 2361, 2,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2476, 2,5)

Anna Usenyina (ukrán, 2450, 2,5) – Sopiko Huhasvili (grúz, 2355, 2,5)

Khayala Abdulla (azerbajdzsáni, 2209, 2) – Papp Petra (magyar, 2342, 2)

Paula-Alexandra Gitu (román, 1949, 1) – Rudolf Anna (magyar, 2301, 1)

Ozturk,K (2226) - Vajda,Sz (2345)
Királyindiai védelem [E74]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Fe2 0-0 6.Fe3 c5 7.dxc5 Va5 8.Fd2 Vxc5 9.b4 Vc7 10.Bc1 Hc6 11.Hd5 Vd7 12.Hxf6+ Fxf6 13.Hf3 b6 14.0-0 Fb7 15.b5 He5 16.Hxe5 Fxe5 17.Fh6 Bfd8 18.f4 Fg7 19.Fxg7 Kxg7 20.Fd3 Vc7

Számításba jött a 20...a6 21.bxa6 Fxa6 22.f5 f6 választás.

21.Ve1 Vc5+ 22.Kh1

Női Európa-bajnokság 2016

22...f6 23.Bc2

A török sakkozónő csak ellenjáték keresésével tudta volna pozíciós hátrányát ellensúlyozni. 23.Bf3 a6 24.Bh3 h5 25.Vg3 Kf7 26.e5 Bg8 27.exf6 exf6 28.Ve1 f5 29.Vd2 volt a lehetséges folytatás.

23...Bac8 24.Be2 Vd4 25.Be3 Bc5 26.Ve2

Női Európa-bajnokság 2016

26...a6 27.Bg3 axb5 28.cxb5 Bdc8

Sötét stratégiájának teljes sikere.

29.Ve3 Vxe3 30.Bxe3 Ba8 31.Be2 Ba3 32.Bd2 Ba4

Női Európa-bajnokság 2016

33.Be1?

Az alapsor gyengesége miatt gyalogot vesztett, de a 33.Be2 Bd4 34.Fb1 (34.Be3 Bc3 35.Bd1 d5) 34...Bxb5 változat sem adott menekülési esélyt.

33...Fxe4 34.Ff1 f5 35.Kg1 Kf6 36.Kf2 Fd5 és világos feladta

Galunova,T (2149) - Gara,T (2352)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.c3 d5 3.exd5 Vxd5 4.d4 Hf6 5.Hf3 e6 6.Ha3 Hc6 7.Fe3 cxd4 8.Hb5 Vd8 9.Hbxd4 Hd5 10.Hxc6 bxc6 11.Fd4 f6 12.Va4 Fd7 13.Vc2 e5 14.Fe3 Hxe3 15.fxe3 Vb6 16.e4 Fe6 17.Fd3 Bd8 18.Ke2?!

A középen rekedt királyra nagy veszélyek leselkedtek!

18...g5 19.g3? g4 20.Hh4?

Tetszetős kiskombinációra adott lehetőséget, de 20.He1 Fh6 után is ezer sebből vérzik világos állása.

Női Európa-bajnokság 2016

20...Bxd3! 21.Kxd3 Fc4+ 22.Kd2 Fh6+ 23.Kd1 Kf7 24.Hf5 Bd8+ 25.Ke1 Fd2+ 26.Kd1 Fg5+ 27.Ke1 Bd2 28.Vxd2 Fxd2+ 29.Kxd2 Vxb2+ és világos feladta

Gara,A (2345) - Pusztovoitova,D (2304)
Szicíliai védelem [B82]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Fe3 a6 7.a3 Hf6 8.f4 d6 9.Vf3 Fe7 10.0-0-0 0-0 11.Fe2 Fd7 12.g4 Hxd4 13.Fxd4 e5 14.fxe5 dxe5 15.Vg3 Fd6 16.Ff2 Bac8 17.Bd2 Fc6 18.Vf3 b5 19.g5 Hd7 20.Bhd1 Fe7 21.Vg4 Hc5 22.Kb1 He6 23.h4 Vb7 24.Hd5 Ba8

Női Európa-bajnokság 2016

25.Hf6+!?

Számításba jött a 25.Fg3 b4 26.Fxe5 bxa3 27.Hxe7+ Vxe7 28.Fd6 Vb7 29.Fxa3 folytatás.

25...Fxf6 26.gxf6 Fxe4 27.fxg7?!

Tartotta volna az előnyt a 27.Fg3 g6 28.Fxe5 Bfd8 29.Vg3 Bxd2 30.Bxd2 Bc8 31.Fc3 változat.

 27...Bfd8 28.h5 Bxd2 29.Bxd2 f5 30.Vg3 Vxg7 31.Vb3 Vf7 32.Bd6 Bc8 33.Fd3 Hc5?

Az orosz sakkozónő vesztőt húzott a 33...Hg5 34.Vxf7+ Kxf7 35.Bxa6 Hf3 folytatás helyett.

Női Európa-bajnokság 2016

34.Vc3 Fxd3 35.cxd3 Vb3 36.Vc1! b4 37.Fxc5 bxa3 38.Vg5+ és sötét feladta

Papp,P (2342) - Bodnaruk,A (2475)
Pirc védelem [B08]

1.e4 d6 2.d4 g6 3.Hc3 Fg7 4.Hf3 Hf6 5.Fe2 0-0 6.0-0 Hc6 7.Fg5 h6 8.Ff4 e6 9.Fe3 Hg4 10.Fc1 f5 11.h3 Hf6 12.e5 He4 13.exd6 Vxd6 14.Hb5 Ve7 15.c3 g5 16.Fd3 Hd6 17.Ve2 a6 18.Ha3 b5 19.Be1 Vf7 20.Fd2 Fd7 21.Hc2 a5

Női Európa-bajnokság 2016

22.a4

Petra előnyösebb állásában számos terv között választhatott. 22.Ha3 b4 23.Hc4 Hxc4 24.Fxc4 Bfe8 25.Vd3 tetszik a legjobban.

22...bxa4 23.Ha3 Bab8 24.Bab1 g4 25.hxg4?!

Sötét eredeti játéka előnyhöz vezetett. 25.He5 Hxe5 26.dxe5 He4 27.Fxe4 fxe4 28.hxg4 Vg6 29.Vxe4 Vxe4 30.Bxe4 Fe8 31.Bee1 Fg6 32.Ba1 Bxb2 33.Hc4 Bc2 34.Bxa4 kis világos előnyt adott volna.

25...fxg4 26.Hh2?

Női Európa-bajnokság 2016

26...e5 27.Hc4 e4

Még erősebb volt a 27...exd4 28.Hxd6 cxd6 29.Fc2 a3 választás.

28.Hxd6 exd3 29.Hxf7 dxe2 30.Hxh6+ Fxh6 31.Fxh6 Bfe8 32.f3? Ff5?!

Kimaradt a 32...a3 33.b3 g3 34.Hg4 Fxg4 35.fxg4 a2 36.Ba1 Bxb3 37.Ff4 Bf8 nyerés.

33.Ba1 g3 34.Hg4 Fxg4 35.fxg4

Női Európa-bajnokság 2016

35...Be4 36.Fc1 Bbe8 37.g5 Bf8 38.Fd2 Bf2 39.Bxa4 He5 40.Bxa5 Hd3 41.Baa1 Hxe1 42.Bxe1 Bh4 43.Fe3 Bf1+ és világos feladta

Rudolf,A (2301) - Abdulla,K (2209)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 b6 4.g3 Fa6 5.b3 Fb4+ 6.Fd2 Fe7 7.Fg2 c6 8.Fc3 d5 9.He5 Hfd7 10.Hxd7 Hxd7 11.Hd2 0-0 12.0-0 f5 13.Vc2 Bc8 14.a4 Ff6 15.Vb2 Ve7 16.b4 Fxc4 17.Hxc4 dxc4 18.e4 fxe4 19.Bfe1 c5 20.dxc5 bxc5 21.b5

Női Európa-bajnokság 2016

21...Fd4 22.Fxd4 cxd4 23.Vxd4 Hc5 24.Ve3 Vf6 25.Ba2 Hd3 26.Bb1 c3 27.Fxe4 c2

Női Európa-bajnokság 2016

28.Fxd3?!

Nagy kár, hogy kimaradt a 28.Fxh7+ Kh8 (28...Kxh7 29.Vxd3+ Vf5 30.Vxf5+ Bxf5 31.Bc1 Bfc5 32.Bb2 Kg6 33.a5) 29.Fxd3 cxb1V+ 30.Fxb1 Vf3 31.Vxf3 Bxf3 32.Fg6 Bf6 33.Fe4 lehetőség.

28...cxb1V+ 29.Fxb1 g6 30.Fe4 Bf7 31.Fc6 Bd8 32.Kg2 Vf5 33.a5 Bd6 34.Ve4 Vxe4+ 35.Fxe4 Bd4 36.Fc6 Bb4 37.Bd2 Kg7 38.f3 Kf6 39.Be2 Bb3 40.h4 Bc7 41.a6 Bb4 42.Kf2 h6 43.Kg2 g5 44.h5 e5 45.g4 Ke6 46.Bd2 Bd4 47.Bb2 Bd6

Női Európa-bajnokság 2016

48.b6 Bcxc6 49.b7 Bb6 50.b8V Bxb8 51.Bxb8 Bxa6

A bástyavégjáték objektíven döntetlen, de az idő szorításában lehet hibázni.

52.Bb5 Ba4 53.Kf2 e4 54.fxe4 Bxe4 55.Kf3 Bf4+ 56.Kg3 Ba4 57.Bc5 Ba3+ 58.Kf2 a5 59.Bb5 a4 60.Ba5 Ba1 61.Kg2 a3

Női Európa-bajnokság 2016

62.Ba6+ Ke5 63.Bxh6 Kf4 64.Ba6?!

Egyszerűbb volt a 64.Bc6 lépéssel remizni.

64...Kxg4 65.h6 Ba2+ 66.Kg1? Kg3 67.Kf1 Ba1+ 68.Ke2 a2 69.h7 Bh1 70.Bxa2 Bxh7

A világos király kiszorítva, a g gyalog előrenyomulását nem lehet megakadályozni.

Női Európa-bajnokság 2016

71.Ba3+ Kg2 72.Ba4 Be7+ 73.Kd1 Kf3 74.Ba3+ Be3 75.Ba5 g4 76.Kd2 Be8 77.Bf5+ Kg2 78.Kd3 g3 79.Kd2 Kg1 80.Kd1 g2 81.Bf7 Be4 82.Kd2 Kh2 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog