Help Sales ÁSZF

Gara Anita legyőzte az Eb rajtlistáját vezető ukrán Anna Muzicsukot, Tranggal együtt a továbbjutásért küzd

Címkék: Riga Női Európa-bajnokság 2017

A Rigában zajló Európa-bajnokság tizedik fordulójában Gara Anita legyőzte a rajtlistát vezető, a teheráni világbajnokságon döntőt játszó ukrán Anna Muzicsukot. A remek győzelem az Eb eddigi legnagyobb szenzációja, Anita óriási lépést tett a jövő évi vb-n való részvételt jelentő kedvező helyezés megszerzésére. A párosítás kevésbé volt kegyes hozzá, az ukrán-orosz olimpia bajnok Katyerina Lahnóval sötéttel játssza utolsó partiját. Hoang Thanh Trang remizett az orosz Alekszandra Gorjacskinával, az örmény Elina Danieljan lesz utolsó ellenfele. A grúz Nana Dzagnidze félpontos előnnyel várhatja az utolsó játéknapot, Gorjacskina a második, Trang és Anita a 12 fős 7 pontos csoport tagja. Lázárné Vajda Szidónia, Papp Petra és Gara Tícia is döntetlent ért el a mai játéknapon. Az utolsó forduló szombaton magyar idő szerint 10 órakor kezdődik.

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

A kontinensbajnokság eddigi legnagyobb, számunkra legkellemesebb meglepetéseként Gara Anita legyőzte a rajtlistát vezető, a teheráni vb-n döntőt játszó, és csak a rájátszásban vereséget szenvedő ukrán Anna Muzicsukot. Nagymesternőnk jobban gazdálkodott az idejével. az ukránok legjobbja került időzavarba, és a végjátékban már nem találhatott mentséget. Anita mesterhármassal jutott a továbbjutás küszöbére, utolsó partiját az ukrán-orosz olimpiai bajnok Katyerina Lahnóval sötéttel játssza, nagy kérdés, hogy Lahno milyen stratégiával ül majd sakkasztalhoz.

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

Hoang Thanh Trang a holtversenyes éllovas orosz Alekszandra Gorjacskinával remizett, Anitához hasonlóan 7 pontja van, az örmény Elina Danieljan lesz a befejező fordulóban az ellenfele.

A grúz Nana Dzagnidze a lengyelek első számú sakkozónőjére Monika Sockora mért vereséget, s szerzett félpontos előnyt. Vajon mennyit kockáztat majd az orosz Natalija Pogonyina a grúzok legjobbja ellen? Érmes helyezésre tör, vagy inkább a biztos továbbjutást tűzi zászlajára?

Nagy csatában remizett Lázárné Vajda Szidónia, Gara Tícia is mindent megpróbált, hogy előbbre lépjen a táblázaton. Papp Petra játszmája küzdelem nélküli döntetlennel ért véget.

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Nana Dzagnidze (grúz, 2528, 7) – Monika Socko (lengyel, 2462, 6,5) 1 - 0

Hoang Thanh Trang (magyar, 2459, 6,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2452, 7)  döntetlen

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2426, 6,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2546, 6,5)  döntetlen

Elisabeth Paehtz (német, 2454, 6,5) – Elina Danieljan (örmény, 2437, 6,5)  döntetlen

Gara Anita (magyar, 2354, 6) – Anna Muzicsuk (ukrán 2587, 6)  1 - 0

Irina Bulmaga (román, 2394, 6) – Katyerina Lahno (orosz, 2543, 6)  0 - 1

Julija Oszmak (ukrán, 2348, 6) – Natalija Pogonyina (orosz, 2478, 6)  0 - 1

Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2446, 6) – Marina Necsajeva (orosz, 2395, 6)  0 - 1

Laura Unuk (szlovén, 2275, 6) – Bela Hotenasvili (grúz, 2445, 6) döntetlen

Alisza Galljamova (orosz, 2444, 6) – Olga Zimina (olasz, 2395, 6)  1 - 0

Natalija Zsukova (ukrán, 2438, 6) – Marina Brunello (olasz, 2354, 6)  1 - 0

Inna Gaponenko (ukrán, 2416, 6) – Karina Ambartszumova (orosz, 2282, 6)  1 - 0

Natalija Buksza (ukrán, 2314, 5,5) – Antoaneta Sztefanova (ECU, 2527, 5,5)  döntetlen

Nino Bacsiasvii (grúz, 2496, 5,5) – Darja Pusztovojtova (orosz, 2411, 5,5)  0 - 1

Olga Girja (orosz, 2470, 5,5) – Bajra Kovanova (orosz, 2376, 5,5) 1 - 0

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2357, 5,5) – Lela Zsavahisvili (grúz, 2456, 5,5)  döntetlen

Nasztaszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2387, 5,5) – Pia Cramling (svéd, 2452, 5,5)  0 - 1

Valentina Golubenko (horvát, 2271, 5,5) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2449, 5,5) 1 - 0

Lilit Mkrtchian (örmény, 2425, 5,5) – Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2355, 5,5) döntetlen

Papp Petra (magyar, 2378, 5) – Khayala Isgandarova (török, 2211, 5) döntetlen

Gara Tícia (magyar, 2325, 4,5) – Evgenyija Doluhanova (ukrán, 2287, 4,5)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

Perf.

1

4

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2528

8,0

56,5

61,5

2671

2

14

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2452

7,5

57,5

62,0

2589

3

3

GM

Katyerina Lahno

RUS

2543

7,0

58,0

63,5

2524

4

2

GM

Marija Muzicsuk

UKR

2546

7,0

56,0

60,5

2563

5

21

GM

Elina Danieljan

ARM

2437

7,0

56,0

60,0

2538

6

12

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2454

7,0

55,0

60,0

2542

7

33

IM

Marina Nacsejeva

RUS

2395

7,0

55,0

59,0

2486

8

20

GM

Natalija Zsukova

UKR

2438

7,0

53,0

57,5

2535

9

23

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2426

7,0

52,5

56,5

2493

10

18

IM

Alisza Galljamova

RUS

2444

7,0

52,0

56,5

2496

11

10

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2459

7,0

51,5

56,0

2509

12

26

IM

Inna Gaponenko

UKR

2416

7,0

51,0

55,0

2447

13

52

IM

Gara Anita

HUN

2354

7,0

50,0

54,0

2479

14

7

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2478

7,0

50,0

54,0

2474

15

9

GM

Monika Socko

POL

2462

6,5

57,0

61,5

2491

16

17

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2445

6,5

53,5

58,5

2472

17

8

WGM

Olga Girja

RUS

2470

6,5

52,0

56,5

2452

18

29

FM

Darja Pusztovojtova

RUS

2411

6,5

52,0

56,0

2464

19

13

GM

Pia Cramling

SWE

2452

6,5

51,5

55,5

2418

20

28

IM

Sabrina Vega Gutierrez

ESP

2413

6,5

49,0

53,0

2404

21

73

WIM

Laura Unuk

SLO

2275

6,5

47,0

50,5

2449

22

75

WGM

Valentina Golubenko

CRO

2271

6,5

46,5

50,5

2362

23

27

IM

Karina Szczepkowska

POL

2414

6,5

46,5

50,0

2341

...    …

35  51     IM         Lázárné Vajda Szidónia        HUN      2355    6,0      48,5     52,5  2341  

51  42  WGM       Papp Petra                            HUN       2378    5,5      53,5    57,5   2324  

73  60  WGM       Gara Tícia                             HUN       2325    5,0      48,0    51,0   2278

 (A dőlt betűvel jelölt résztvevők már a tavalyi Eb-ről továbbjutottak.)

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Natalja Pogonyina (orosz, 2478, 7) – Nana Dzagnidze (grúz, 2528, 8)

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2452, 7,5) - Elisabeth Paehtz (német, 2454, 7)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2546, 7) – Inna Gaponenko (ukrán, 2416, 7)

Katyerina Lahno (orosz, 2543, 7) – Gara Anita (magyar, 2354, 7)

Elina Danieljan (örmény, 2437, 7) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2459, 7)

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2426, 7) – Alisza Galljamova (orosz, 2444, 7)

Marina Necsajeva (orosz, 2395, 7) – Natalija Zsukova (ukrán, 2438, 7)

Karina Szczepkowska (lengyel, 2414, 6,5) – Olga Girja (orosz, 2470, 6,5)

Monika Socko (lengyel, 2462, 6,5) – Laura Unuk (szlovén, 2275, 6,5)

Pia Cramling (svéd, 2452, 6,5) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2413, 6,5)

Bela Hotenasvili (grúz, 2445, 6,5) – Valentina Golubenko (horvát, 2271, 6,5)

Dajra Pusztovojtova (orosz, 2411, 6,5) – Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2446, 6,5)

Anna Muzicsuk (ukrán, 2587, 6) – Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2357, 6)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2527, 6) – Olga Badelka (fehérorosz, 2362, 6)

Lela Zsavahisvili (grúz, 2456, 6) – Sophie Milliet (francia, 2352, 6)

Meri Arabidze (grúz, 2373, 6) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2425, 6)

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2355, 6) – Salome Melia (grúz, 2400, 6)

Papp Petra (magyar, 2378, 5,5) – Zeinab Mamedgyarova (azerbajdzsáni, 2322, 5,5)

Elena Sedina (olasz, 2253, 5) – Gara Tícia (magyar, 2325, 5)

 

Verőci Zsuzsa

 

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog