Help Sales ÁSZF

Férficsapatunk remek 3-1-es győzelemmel a harmadik helyről várhatja a 4. fordulót

Címkék: Csapat Európa-bajnokság 2013

A Varsóban zajló csapat Európa-bajnokság harmadik fordulójában férfi válogatottunk remek győzelmet aratott a spanyolok ellen. Balogh Csaba és Almási Zoltán nyerése mellett Erdős Viktor és Polgár Judit remizett, a 3-1-es sikerrel nagyot léptek előre a táblázaton, a harmadik helyről várhatják az azeriek elleni rangadót. A francia és a cseh együttes harmadszor is győzött, az orosz négyes erejéből csak 2-2-re futotta az angolokkal szemben. Női csapatunk fordulatos találkozón minimális vereséget szenvedett a szerbektől. Hoang Thanh Trang, Papp Petra és Rudolf Anna döntetlent ért el, Gara Anita kikapott. Az ukrán, az örmény és a lengyel együttes vívta meg sikerrel harmadik mérkőzését is.

 

Meggyőző játékkal szerezte meg férficsapatunk második győzelmét. Az éltáblát biztos kézzel tartotta Erdős Viktor. A csapattársakat is megnyugtatta, hogy Balogh Csaba sötéttel játszva egyre nagyobb előnybe került, kellemes gondként válogathatott a nyerések között.

Almási Zoltán spanyol megnyitású játszmája is egyre biztatóbban alakult. Oleg Kornejev tisztjei között megszűnt a harmónia, az anyagi veszteséget nem tudta elkerülni. Nagymesterünk minőségelőnyét a tőle megszokott pontos játékkal vezette győzelemre.

Igarza Reinier Vazquez megállította Polgár Judit győzelmi sorozatát, világossal passzív védekezéssel kiharcolta a döntetlent. A gólarányt is javítva a holtversenyes harmadik helyre lépett előre együttesünk.

Két válogatott nyerte meg harmadik meccsét is. A francia csapat a három legjobbját, Vaszilij Ivancsukot, Ruszlan Ponomarjovot és Anton Korobovot is nélkülöző ukrán négyesre mért meggyőző, 3-1-es vereséget. Etienne Bacrot és Maxime Vachier-Lagrave remizett, Romain Edouard és Vladiszlav Tkacsijev nyert. A csehek könnyedén győzték le a második játéknap szenzációjaként az orosz együttessel szemben diadalmaskodó török gárdát.

A vereség nagyon megviselhette a rajtlistán első orosz válogatottat, 2-2 született az angolokkal vívott csatározásukban. Az éltáblán Alekszandr Griscsuk és Michael Adams, a harmadikon Dmitrij Andrejkin és Nigel Short megosztozott a ponton. Peter Szvidler sötéttel nyert Luke McShane ellen, de Gawain Jones megadásra kényszerítette Alekszandr Morozevicset. A tegnapi balsiker hatására a szakvezetés gyorsan bejelentette, hogy a november 24. és december 5. között Antalyában megrendezendő csapat-világbajnokságon Vlagyimir Kramnyik, Alekszandr Griscsuk, Szergej Karjakin, Nyikita Vityjugov és Jan Nepomnjacsij összeállításban játszik az orosz csapat.

Az örmények játékából hiányzik az igazi átütő erő, minimális arányban nyertek az osztrákok ellen. Az azeriek a házigazdáknak okoztak szomorúságot, a grúzok a címvédő németek verték. Meglepetés a tartalékos összeállításban játszó izraeli négyes sikere. A szlovén éltáblás, Luka Lenic legyőzte Fabiano Caruanát.

A 3. forduló eredményei:

Magyarország (3, 5,5) – Spanyolország (3, 4,5)  3 - 1

Erdős Viktor (2658) – Francisco Vallejo Pons (2705)  döntetlen (Vezércsel, 24)

Ivan Salgado Lopez (2610) – Balogh Csaba (2630) 0 – 1 (Szláv védelem, 35)

Almási Zoltán (2710) – Oleg Kornejev (2637) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 64)

Renier Vazquez Igarza (2588) – Polgár Judit (2689) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 42)

 

Franciaország (4, 5,5) – Ukrajna (4, 5,5)  3 - 1

Csehország (4, 5,5) – Törökország (4, 5,5)  3,5 – 0,5

Románia (3, 6) – Görögország (4, 5,5)  2 - 2

Örményország (3, 4,5) – Ausztria (3, 4,5)  2,5 – 1,5

Lengyelország1 (3, 5) – Azerbajdzsán (3, 4,5)  1,5 – 2,5

Grúzia (3, 4,5) – Németország (3, 4,5)  2,5 – 1,5

Oroszország (2, 4) – Anglia (2, 4)  2 – 2

Izrael (2, 4,5) – Hollandia (2, 5,5)  2,5 – 1,5

Szlovénia (2, 2, 4,5) – Olaszország (2, 4)  2 - 2

Horvátország (2, 4) – Lengyelország2 (2, 4,5)  3 - 1

Dánia (2, 3,5) – Fehéroroszország (2, 4,5)  1 - 3

Izland (1, 3,5) – Lengyelország3 (2, 3,5)  1,5 – 2,5

Szerbia (1, 3,5) – Svédország (1, 3,5)  3,5 – 0,5

Finnország (1, 3) – Bulgária (1, 3,5)  0,5 – 3,5

Montenegró (1, 3,5) – Skócia (1, 3)  3 - 1

Norvégia (0, 2) – Svájc (0, 2)  1,5 – 2,5

Wales (0, 0) – Belgium (0, 3)  0 - 4

Litvánia (0, 3) – Macedónia (0, 2) 4 – 0

 

Az élcsoport állása:

Hely.

Rajtl.

 

Ország

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

9

Csehország

CZE

3

3

0

0

6

23.0

9.0

2

3

Franciaország

FRA

3

3

0

0

6

22.0

8.0

3

7

Magyarország

HUN

3

2

1

0

5

19.0

8.0

4

14

Grúzia

GEO

3

2

1

0

5

17.5

7.0

5

15

Görögország

GRE

3

2

1

0

5

17.0

7.5

6

2

Örményország

ARM

3

2

1

0

5

15.0

7.0

7

6

Azerbajdzsán

AZE

3

2

1

0

5

15.0

7.0

8

19

Románia

ROM

3

1

2

0

4

16.0

8.0

9

4

Ukrajna

UKR

3

2

0

1

4

16.0

6.5

10

17

Fehéroroszország

BLR

3

2

0

1

4

15.0

7.5

11

16

Horvátország

CRO

3

2

0

1

4

12.0

7.0

12

29

Izrael

ISR

3

2

0

1

4

10.5

7.0

13

18

Törökország

TUR

3

2

0

1

4

10.5

6.0

14

24

Lengyelország3

POL

3

2

0

1

4

8.0

6.0

 

A 4. forduló párosítása:

Franciaország (6, 22, 8) – Csehország (6, 23, 9)

Azerbajdzsán (5, 15, 7) – Magyarország (5, 19, 8)

Görögország (5, 17, 17,5) – Grúzia (5, 17,5, 7)

Ukrajna (4, 16, 6,5) – Örményország (5, 15, 7)

Horvátország (4, 12, 7) – Izrael (4, 10,5, 7)

Törökország (4, 10,5, 6) – Fehéroroszország (4, 15, 7,5)

Lengyeloroszág3 (4, 8, 6) – Románia (4, 16, 8)

Ausztria (3, 15,5, 6) – Oroszország (3, 13,5, 6)

Anglia (3, 17, 6) – Montenegró (3, 13,5, 6,5)

Spanyolország (3, 11, 5,5) – Németország (3, 17,5, 6)

Lengyelország1 (3, 13,5, 6,5) – Szlovénia (3, 15, 6,5)

Bulgária (3, 17,5, 7) – Olaszország (3, 12, 6)

Belgium (2, 10,5, 7) – Szerbia (3, 8, 7)

Hollandia (2, 10,5, 7) – Dánia (2, 9, 4,5)

Lengyeország2 (2, 8, 5,5) – Litvánia (2, 13,5, 7)

Svédország (1, 14,5, 4) – Svájc (2, 7, 4,5)

Skócia (1, 10, 4) – Izland (1, 15, 5)

Finnország (1, 4,5, 3,5) – Macedónia (0, 7, 2)

Norvégia (0, 7, 3,5) – Wales (0, 0, 0)

 

Női válogatottunk elszenvedte első vereségét, minimális arányban kikaptak a szerbektől. Az eredmény másképp is alakulhatott volna. Hoang Thanh Trang két vesztése után megnyugtatóan remizett. Gara Anita kedvezőbb pozícióból engedte ki előnyét, majd el is vesztette a játszmát. Papp Petra ellenfele időzavarában hibázott, Andzselija Sztojanovic azonban kihagyta a nyerőesélyes folytatást. Súlyos bakiját sajnos Petra nem használta ki, majd elnézte a szerb sakkozónő taktikai csapását, amivel döntetlenre mentette a partit. Rudolf Anna játszmája biztos győzelmet ígért, döntő anyagi előnybe is került, de a kölcsönös kapkodásban remire rontotta állását.

Három csapat megnyerte harmadik meccsét is. Az ukránok még nagyobb arányban is győzhettek volna, az örmények taroltak. A két évvel ezelőtti ezüstérmes lengyelek is jó formában sakkoznak. A játéknap szenzációja, hogy az izraeli együttes pontot rabolt a grúzoktól, mind a négy parti döntéssel végződött.

A 3. forduló eredményei:

Magyarország (3, 5) – Szerbia (3, 4,5) 1,5 – 2,5

Hoang Thanh Trang (2511) – Natasa Bojkovic (2405) döntetlen (Katalán megnyitás,

Jovana Vojinovic (2352) – Gara Anita (2311) 1 – 0 (Réti megnyitás, 70)

Papp Petra (2300) – Andzselija Sztojanovic (2293) döntetlen (Szicíliai védelem, 42)

Marija Rakic (2291) – Rudolf Anna (2281) döntetlen (Vezércsel, 75)

 

Franciaország (4, 6,5) - Ukrajna (4, 6,5) 1 - 3

Izrael (4, 6) – Grúzia (4, 6,5)  2 - 2

Örményország (4, 7) – Lengyelország3 (4, 6)  4 - 0

Lengyelország1 (4, 6,5) – Románia (3, 6) 2,5 – 1,5

Oroszország (2, 4,5) – Ausztria (2, 3)  4 - 0

Németország (2, 4,5) – Törökország (2, 5,5)  3,5 – 0,5

Azerbajdzsán (2, 3,5) – Spanyolország (2, 3,5) 1 - 3

Bulgária (2, 3,5) – Lengyelország2 (2, 5,5) 1,5 – 2,5

Görögország (2, 4) – Hollandia (2, 5)  2 - 2

Litvánia (2, 4,5) – Belgium (2, 3,5)  4 - 0

Fehéroroszország (1, 2,5) – Szlovénia (1, 3,5)  2 - 2

Horvátország (0, 0,5) – Finnország (1, 2,5)  2,5 – 1,5

Anglia (0, 0) – Csehország (0, 2,5)  0 - 4

Norvégia (0, 0,5) – Olaszország (0, 2)  3 - 1

Svájc (0, 1) – Izland (0, 2) 2 – 2

 

Az élcsoport állása:

Hely.

Rajtl.

Ország

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

6

Örményország

3

3

0

0

6

23.0

11.0

2

4

Lengyelország1

3

3

0

0

6

19.5

9.0

3

1

Ukrajna

3

3

0

0

6

19.0

9.5

4

15

Izrael

3

2

1

0

5

20.0

8.0

5

3

Grúzia

3

2

1

0

5

17.0

8.5

6

12

Szerbia

3

2

1

0

5

13.5

7.0

7

9

Spanyolország

3

2

0

1

4

16.0

6.5

8

2

Oroszország

3

2

0

1

4

15.5

8.5

9

16

Litvánia

3

2

0

1

4

14.0

8.5

10

7

Franciaország

3

2

0

1

4

13.5

7.5

11

5

Németország

3

2

0

1

4

11.5

8.0

12

25

Lengyelország2

3

2

0

1

4

11.0

8.0

13

13

Lengyelország3

3

2

0

1

4

10.0

6.0

14

10

Románia

3

1

1

1

3

19.0

7.5

15

21

Görögország

3

1

1

1

3

16.0

6.0

16

14

Hollandia

3

1

1

1

3

14.0

7.0

17

8

Magyarország

3

1

1

1

3

11.5

6.5

18

11

Bulgária

3

1

0

2

2

11.0

5.0

 

A 4. forduló párosítása:

Lengyelország (6, 19,5, 6) – Örményország (6, 23, 11)

Ukrajna (6, 19, 9,5) – Izrael (5, 20, 8)

Grúzia (5, 17, 8,5) – Szerbia (5, 13,5, 7)

Lengyelország2 (4, 11, 8) – Oroszország (4, 15,5, 8,5)

Litvánia (4, 14, 8,5) – Németország (4, 11,5, 8)

Spanyolország (4, 16, 6,5) – Lengyelország3 (4, 10, 6)

Románia (3, 19, 7,5) – Franciaország (4, 13,5, 7,5)

Magyarország (3, 11,5, 6,5) – Görögország (3, 16, 6)

Hollandia (3, 14, 7) – Fehéroroszország (2, 9, 4,5)

Ausztria (2, 2,5, 3) – Bulgária (2, 11, 5)

Azerbajdzsán (2, 10, 4,5) – Horvátország (2, 3, 3)

Szlovénia (2, 7, 5,5) – Csehország (2, 7, 6,5)

Törökország (2, 9,5, 6) – Belgium (2, 3, 3,5)

Izland (1, 7, 4) – Norvégia (2, 2, 3,5)

Svájc (1, 4, 3) – Finnország (1, 6,5, 4)

Olaszország (0, 6, 3) – Anglia (0, 0, 0)

Erdős,V (2658) - Vallejo Pons,F (2705)
Vezércsel [D38]

1.Hf3 d5 2.d4 Hf6 3.c4 e6 4.Fg5 Fb4+ 5.Hc3 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.e3 0-0 8.Bc1 dxc4 9.Fxc4 c5 10.0-0 cxd4 11.He4 Ve7 12.exd4 Bd8 13.Ve2 Fa5 14.Bfd1 Fb6 15.Fb5 Fd7 16.Hc3 Fxb5 17.Vxb5 Ha6 18.d5 Hc7 19.Ve2 Bd6 20.dxe6 Bxe6 21.Vc4 Bc6 22.Ve2 Be6 23.Vc4 Bc6 24.Ve2 Be6 és döntetlen

Salgado Lopez,I (2610) - Balogh,Cs (2630)
Szláv védelem [D15]

1.c4 Hf6 2.Hf3 c6 3.Hc3 d5 4.e3 a6 5.d4 b5 6.c5 g6 7.He5 Fg7 8.Fe2 0-0 9.0-0 Hfd7 10.f4 Hxe5 11.fxe5 f6 12.e4

A spanyol nagymester új tervvel próbálkozott.  A 12.exf6 exf6 13.e4 b4 14.Ha4 dxe4 változatban sincs gondja sötétnek.

12...fxe5 13.Bxf8+ Vxf8 14.dxe5

 

14...d4 15.Vxd4 Hd7 16.Fd1 Hxe5 17.Fb3+ Kh8 18.Fe3 Hg4 19.Vd3 Hxe3 20.Vxe3 Vf6

Balogh Csabának kedvező pozíciója mellett még jelentős időelőnye is volt.

21.Bf1 Ve5 22.h3 a5 23.Bd1 Fa6 24.a3 Bf8 25.Kh1

 

 

25...h5

Nagymesterünk mindkét szárnyon kezdeményezett, világos többé nem találhatott védelmet.

26.Fc2 Kh7 27.Fb1 Fc8 28.Fa2 Fh6 29.Vg1 b4 30.axb4 axb4 31.Ha4

 

 

31...Fxh3!

Csaba válogathatott a nyerések között.

32.Vh2 Vxh2+!?

Kimaradt a szép nyerés a 32...Fxg2+! 33.Vxg2 Bf4 34.Bd3 Bxe4-gyel, de a játszmafolytatás után sem tartott már sokáig a parti.

33.Kxh2 Fg4 34.Bd3 Bf1 35.g3 Ff3 és világos feladta

Almási,Z (2710) - Kornejev,O (2637)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Fxc6 dxc6 6.0-0 Hd7 7.Fe3 Ve7 8.Hbd2 Fd6 9.d4 0-0 10.c3 Be8 11.Be1 exd4 12.cxd4 Hf8 13.a3 Ve6 14.Hh4 Vg4 15.Vxg4 Fxg4 16.h3 Fd7 17.g4 g6 18.f4 Fe7 19.Hhf3 f5

 

20.gxf5 gxf5 21.Kh2 fxe4 22.Hxe4 Hg6 23.He5 Ff5 24.Hg3 Bf8 25.Bg1 Fd6 26.Baf1 Bae8 27.Fd2 Fe7 28.Fc3 Bd8?

 

29.Be1!

A sötét állásban nagyok a gondok, a tisztek túlterheltek, a világos bástyák ideális helyzetbe kerültek.

29...Fh4 30.Fb4 Fxg3+ 31.Bxg3 Bxd4 32.Fxf8 Kxf8 33.Hf3 Bxf4

 

34.Hg5

A minőségelőnyt Almási Zoltán a tőle megszokott pontossággal érvényesítette.

34...Kg7 35.Bf3 Bxf3 36.Hxf3 c5 37.Kg3 a5 38.Be8 Kf6 39.Bb8 Fe4 40.Bc8 He5 41.Hd2 Fd5 42.Bxc7 Hd3 43.b3 b5 44.Ba7 b4

 

45.Bxa5 bxa3 46.Bxa3 Ke5 47.Ba7 Hc1 48.Bxh7 Fxb3 49.Hxb3 Hxb3 50.h4 c4 51.Bc7 Hd2 52.Kg4 Kd6 53.Bc8 Kd7 54.Ba8 c3 55.Ba2 Ke6 56.h5 Hc4 57.Kf4 Hb2 58.Ba6+ Kf7 59.Bc6 Hd1 60.Kg5 He3 61.Bxc3 Hd5 62.Bc5 He3 63.h6 Hg2 64.Bc8 és sötét feladta

Vazquez Igarza,R (2588) - Polgár,J (2689)
Nimzoindiai védelem [E54]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.Hf3 c5 7.0-0 cxd4 8.exd4 dxc4 9.Fxc4 b6 10.Fg5 Fb7 11.He5 Fxc3 12.bxc3 Hbd7 13.Hxd7 Vxd7 14.Fxf6 gxf6 15.Vg4+ Kh8 16.Vh4 Vd8

 

 

 

17.d5 Fxd5 18.Bad1 Bc8 19.Fxd5 exd5 20.Bd3 Bg8 21.Vh5 Ve7 22.Vxd5 Bgd8 23.Vf3 Bxd3 24.Vxd3 Ve6

Az egyenlő állásból Judit megpróbált előnyt varázsolni, a spanyol sakkozó passzívan, de eredményesen védekezett.

25.Vf3 Vc6 26.Ve2 Vxc3 27.Ve7 Kg7 28.Vxa7 Vd4 29.Va3 Bc3 30.Vb2 Vc4 31.h3 b5 32.Bb1 h5 33.a3 Vd3 34.Vb4 Bc4 35.Vb2 Bc2 36.Vb4 Vf5 37.Bf1 Bc4 38.Vb3 h4 39.Ve3 Vg5 40.Vxg5+ fxg5 41.Bb1 Bc5 42.Bb4 és döntetlen

Hoang Thanh Trang (2511) - Bojkovic,N (2405)
Katalán megnyitás [E08]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fb4+ 5.Fd2 Fe7 6.Hf3 c6 7.Vc2 0-0 8.0-0 b6 9.Ff4 Fb7 10.Bd1 Hbd7 11.He5 Hxe5 12.dxe5 Hd7 13.cxd5 cxd5 14.e4 dxe4 15.Hc3 Vc7 16.Bac1 Bfd8

 

17.Hd5 Vxc2 18.Hxe7+ Kf8 19.Bxc2 Kxe7 20.Bc7 Fd5 21.Bdc1?!

Éltáblásunk a 21.Fg5+ f6 22.Ff4 Bdc8 23.exf6+ gxf6 24.Fxe4 Bxc7 25.Fxd5 Bac8 26.Fxc7 Bxc7 27.Fb3 folytatással jobban játszhatott volna.

21...Ke8 22.Ff1 a6 23.b4 h6 24.h4 b5 25.a3 Hb6 26.Fe3 Hc4 27.Fxc4 Fxc4 28.Fc5 Bd7 29.Bxd7 Kxd7 30.Bd1+ Fd5

A különböző színű futók mellett a döntetlen nem forgott veszélyben.

31.Kf1 h5 32.Ke2 a5 33.bxa5 Bxa5 34.Bc1 Ba8 35.Fd6 Bc8 36.Bxc8 Kxc8 37.Ke3 Kd7 38.Ff8 g6 39.Kd4 Kc6 40.Fe7 Kd7 41.Fb4 Kc6 és döntetlen

Vojinovic,J (2352) - Gara,A (2311)
Réti megnyitás [A13]

1.b3 d5 2.Fb2 c5 3.e3 Hf6 4.Hf3 e6 5.c4 Fe7 6.cxd5 exd5 7.Fb5+ Fd7 8.Fxd7+ Hbxd7 9.0-0 0-0 10.Hc3 Bc8 11.d3 Be8 12.He2 Fd6 13.Hg3 Fxg3 14.hxg3 Hg4 15.Bc1 Vb6 16.Hh4 Ve6 17.d4 b6 18.Vd3 Hdf6 19.dxc5 bxc5 20.Bcd1 c4 21.Vd4 Ve5 22.Bc1 He4 23.bxc4 dxc4 24.Hf3 Vxd4 25.Fxd4  

 

25...Be6

Többet ígért a 25...c3 26.Bc2 Bb8 27.Bfc1 Bb2 28.Bxb2 cxb2 29.Fxb2 Hgxf2 folytatás.

26.Bc2 Ba6 27.Hh4 Hh6 28.Bb1 Hd6 29.Hf3 Hhf5 30.Fa1 h5 31.Hd2 Ba4 32.Bbc1 Bb8

 

 

 

33.e4 c3 34.Bxc3 Hxe4 35.Hxe4 Bxe4 36.Bc5 Hd4 37.Fxd4 Bxd4 38.Bxh5 Bd2 39.a4 Ba2 40.Ba5 Bbb2 41.Bf5 Bc2 42.Be1 Be2?! 43.Bxe2 Bxe2 44.Kf1 Be6 45.Ba5 a6 46.f3 Kf8 47.Bc5 g6 48.g4 Ke7?!

Az egyre kevesebb gondolkodási idő mellett nagyon nehéz a gyaloghátrányos végjátékot játszani.

 

 

49.Bc7+ Kf6 50.Bb7 Bd6 51.Kf2 g5 52.Ke3 Ke6 53.Ke4 f6 54.a5 Bc6 55.Kd4 Bd6+ 56.Kc5 Bd2 57.Kb6 Bxg2 58.Kxa6 Bg3 59.Bb3 f5 60.gxf5+ Kf6

 

 

 

61.Kb7 g4 62.Bb6+ Kxf5 63.fxg4+ Bxg4 64.Bb5+ Ke6 65.a6 Bg7+ 66.Kb6 Kd6 67.a7 Bg8 68.Bb1 Bh8 69.Bd1+ Ke6 70.Ba1 és sötét feladta

Papp,P (2300) - Sztojanovic,A (2293)
Szicíliai védelem [B60]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 d6 4.d4 cxd4 5.Hxd4 Hf6 6.Fg5 e6 7.Vd2 Vb6 8.Hb3 Fe7 9.Fxf6 gxf6 10.0-0-0 Fd7 11.f4 0-0-0 12.Fe2 h5 13.Bhf1 Bdg8 14.g3 Ha5 15.Kb1 Hxb3 16.cxb3 Kb8 17.Ff3 Vb4 18.Ve2 h4 19.g4 Bc8 20.Ve3 Bc7 21.Bd4 Vb6 22.Vd2 Bhc8 23.Fe2 Fe8 24.Bd1 Fc6 25.h3 f5?!

 

26.exf5 d5 27.fxe6 fxe6 28.Ff3 Ff6 29.Bd3 Fe8 30.f5 d4 31.He4 Fe5 32.a4?

Az ellenfél időzavarában nagy hiba. 32.f6 Bc2 33.Vxc2 Bxc2 34.Kxc2 Vc6+ 35.Kb1 Fg6 36.f7 Fxf7 37.Hf2 Vd6 38.Fe4 volt a jó.

32...exf5 33.gxf5 Ff7 34.b4 Bc2 35.Ve1?

 

35...Vc7?

Sztojanovic a 35...Ff4 36.b3 (36.Hc5? B8xc5) 36...Bc1+ 37.Bxc1 Bxc1+ 38.Vxc1 Fxc1 39.Kxc1 Vxb4 változatban nagy előnyt érhetett volna el.

36.Hc5! Bxc5 37.bxc5 Fc4?

 

38.B3d2?!

Kimaradt a nyerés a 38.Fxb7 Fxd3+ 39.Bxd3 Kxb7 40.Ve4+ Vc6 41.Vxe5 Vxc5 42.Ve4+ Vc6 43.Vxd4 változatban.

38...Vxc5 39.Ve4 Bc7 40.Bc2?

Taktikai csapással sötét megmenthette a partit. 40.Bxd4 Fxd4 41.Bxd4 a5 42.Bd8+ Ka7 43.Fd1 jó esélyt adott volna.

40...Fa2+! 41.Kxa2 Vxc2 42.Vxe5 és döntetlen

Rakic,M (2291) - Rudolf,A (2281)
Vezércsel [D58]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.Hf3 Hf6 5.Fg5 h6 6.Fh4 0-0 7.e3 b6 8.Fxf6 Fxf6 9.cxd5 exd5 10.Fd3 Fe6 11.0-0 c5 12.dxc5 bxc5 13.Bc1 Hd7 14.Fb1 Hb6 15.Ve2 Ve7 16.Bfd1 Bfd8 17.h3 g6 18.Be1 Fg7 19.b3 Bac8 20.Hb5 Vb7 21.Ha3 Ff8 22.e4 c4 23.Hb5 dxe4 24.Fxe4 Vd7 25.Hbd4 Fd5 26.He5 Vd6 27.Fxd5 Vxd5 28.Hdc6?

 

 

28...Be8 29.bxc4 Vxc6 30.Hxc6 Bxe2 31.Bxe2 Bxc6 32.Be4 Fb4

Nehéz elhinni, hogy Anna nem tudta érvényesíteni anyagi előnyét.

33.h4 a5 34.h5 gxh5 35.g3?! Kg7 36.Kg2 Kg6 37.Kh3 Kf5 38.Bf4+ Kg6 39.Bc2 Hd7 40.Be2 Hb6 41.Bc2 Hd7 42.Be4 f6 43.Bd4 He5 44.f4 Hg4 45.Be2 Fc3 46.Bd5 f5 47.Bd3 Fb4 48.a3 Fc5 49.Kg2 Bb6 50.Kf3 a4 51.Kg2 Hf6 52.Bd8 He4 53.Ba8 

 

53...Bb3 54.Kh2 Bxa3 55.Ba6+ Kg7 56.Ba5 Ff2 57.Bxf5 Fxg3+ 58.Kg2 Hf6 59.Be6 Fh4 60.Ba6 Hg4? 61.Bxh5 Ff6 62.Bha5 He3+ 63.Kf2 Hxc4 64.Bxa4 Fh4+ 65.Kf1 Bf3+ 66.Kg2 Bxf4 67.Kh3 Fg5 68.Bc6 He5 69.Bxf4 Fxf4 70.Ba6 Fg5 71.Ba5 Hc6 72.Ba6 He5 73.Ba5 Kf6 74.Bxe5 Kxe5 75.Kg2 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog