Help Sales ÁSZF

Férficsapatunk nyerőesélyt szalasztott el, női válogatottunk győzött a 7. fordulóban

Címkék: 40. sakkolimpia Isztambul

Az isztambuli sakkolimpia hetedik fordulójában férficsapatunk Fülöp-szigetek elleni találkozója döntetlennel ért véget. Almási Zoltán győzött, Lékó Péter és Balogh Csaba remizett, Berkes Ferenc nyerőesélyes állást vesztett el. Fontos rangadót nyert és vezet az orosz válogatott, Alekszandr Griscsuk volt a nyerőemberük az azeriekkel szemben. A  kínai együttes az örményeket verte 2,5-1,5-re. Válogatottunk a nyolcadik játéknapon a németekkel küzd meg. Női együttesünk fordulatos mérkőzésen a montenegrói csapat ellen 2,5-1,5-re nyert. Papp Petra győzött, Hoang Thanh Trang, Gara Tícia és Rudolf Anna döntetlent ért el, az üzbégek a következő ellenfelek. A lengyelek nagy esélyt szalasztottak el a címvédő oroszok ellen, hármas holtverseny az élen, a kínai, az orosz és a lengyel csapat gyűjtött 12-12 meccspontot. A nyolcadik játéknapon kétfrontos orosz-ukrán összecsapás lesz.

 

Nagy esélyt szalasztott el férficsapatunk, csak 2-2-öt ért el a Fülöp-szigeteki együttes ellen. A mérkőzés az éltáblán viszonylag gyors remivel kezdődött. So Wesley és Lékó Péter a spanyol megnyitás Marshall támadásában osztozott meg a ponton. Almási Zoltán nagy örömünkre játékba lendült, újabb győzelmet aratott. Oliver Barbosa a Caro-Kann védelmet játszotta meg, nagymesterünk tartós kezdeményezéshez jutott. Az időzavar végén kicsit rontott, de szerencsére ellenfele nem találta meg a legjobb folytatást. A h szabadgyalog végül eldöntötte a pont sorsát.

A harmadik táblán Berkes Ferenc az újdonsült rekorderrel, Eugene Torrével küzdött meg. Az egykori világbajnokjelölt,  Ribli Zoltántól 1983-ban párosmérkőzésen 6-4-re vereséget szenvedő veterán sakkozó 21. olimpiáját játssza. Berkes szépen túljátszotta, kecsegtető folytatások között válaszhatott, de rossz tervet gondolt ki, majd Torre életben hagyott h gyalogja megkeserítette életét. Torre minőségáldozattal került előnybe, és nagy bánatunkra győzelmével kiegyenlített.

Balogh Csaba pozíciója is jóval kedvezőbb volt, de a végjátékban hiba csúszott a kivitelezésbe. A következő ellenfél a német együttes, még veretlenek.

Rangadót nyert az orosz válogatott. Legjobbjuk, Alekszandr Griscsuk győzelme jelentette a két meccspontot, Eltaj Safarli nem bírta ki a nyomást. Tejmur Radzsabov ötös nyerősorozatot követően remizett Vlagyimir Kramnyikkal és mindössze 0,4 pont választja el a 2800 Élő-pontos „klubtagságtól”.

Megbotlott az örmény csapat, az oroszok elleni rangadó hőse, Szergej Movszeszjan ezúttal nagyot hibázott. Az ukránoknál Vaszilij Ivancsuk remekelt. Kihasználta a kedvező párosítást az amerikai négyes.

 

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Fülöp-szigetek (10, 17,5) – Magyarország (10, 16) 2 - 2

Wesley So (2652) – Lékó Péter (2737)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 34)

Almási Zoltán (2713) – Oliver Barbosa (2554)  1 – 0 (Caro-Kann védelem, 53)

Eugene Torre (2469) – Berkes Ferenc (2685)  1 – 0 (Vezérgyalog megnyitás, 81)

Balogh Csaba (2668) – Mark Paragua (2508)  döntetlen (Caro-Kann védelem, 43)

 

Azerbajdzsán (11, 19,5) – Oroszország (11, 16,5)  1,5 – 2,5

Tejmur Radzsabov (azeri, 2788) – Vlagyimir Kramnyik (2797)  döntetlen

Eltaj Safarli (2620) – Alekszandr Griscsuk (2763)  0 - 1

Sahriyar Mamedgyarov (2729) – Szergej Karjakin (2785) döntetlen

Rauf Mamedov (2634) – Dmitrij Jakovenko (2722)  döntetlen

 

Kína (10, 18) – Örményország (11, 16,5)  2,5 – 1,5

Wang Hao (2726) – Levon Aronjan (2816)  döntetlen

Wang Yue (2685) – Szergej Movszeszjan (2698)  1 - 0

Ding Liren (2695) – Vlagyimir Akopjan (2687)  döntetlen

Bu Xiangzhi (2670) – Gabriel Szaragiszjan (2693)  döntetlen

 

Ukrajna (10, 17) – Spanyolország (10, 17,5)  2,5 – 1,5

Moldávia (9, 18,5) – Németország (9, 16)  1,5 – 2,5

Argentína (9, 15) – India (9, 16)  2 - 2

Egyesült Államok (9, 17) – Törökország (9, 16)  3,5 – 0,5

Izrael (9, 14,5) – Franciaország (9, 16)  2 - 2

Grúzia (9, 16,5) – Anglia (9, 15)  1,5 – 2,5

Mexikó (9, 16) – Üzbegisztán (9, 17)  1 - 3

Olaszország (9, 16,5) – Makedónia (9, 16)  1,5 – 2,5

 

Az élcsoport állása

 

Helyezés

Rajtlista

Ország

Ford.

+

=

-

TB1

TB2

TB3

1

1

Oroszország

RUS

7

6

1

0

13

165.0

19.0

2

6

Kína

CHN

7

6

0

1

12

165.0

20.5

3

2

Ukrajna

UKR

7

6

0

1

12

144.5

19.5

4

3

Örményország

ARM

7

5

1

1

11

154.5

18.0

5

5

Egyesült Államok

USA

7

4

3

0

11

147.5

20.5

6

4

Magyarország

HUN

7

5

1

1

11

147.0

18.0

7

7

Azerbajdzsán

AZE

7

5

1

1

11

141.5

21.0

8

14

Németország

GER

7

4

3

0

11

141.0

18.5

9

33

Üzbegisztán

UZB

7

5

1

1

11

137.0

20.0

10

35

Fülöp-szigetek

PHI

7

5

1

1

11

134.0

19.5

11

11

Anglia

ENG

7

4

3

0

11

133.0

17.5

12

49

Makedónia

MKD

7

5

1

1

11

123.0

18.5

13

15

Kuba

CUB

7

5

0

2

10

144.5

21.0

14

13

India

IND

7

3

4

0

10

141.0

18.0

15

18

Spanyolország

ESP

7

5

0

2

10

131.5

19.0

16

30

Lettország

LAT

7

5

0

2

10

125.0

18.0

17

8

Franciaország

FRA

7

4

2

1

10

125.0

18.0

18

25

Románia

ROU

7

5

0

2

10

123.0

19.5

19

20

Szerbia

SRB

7

4

2

1

10

123.0

19.5

20

19

Horvátország

CRO

7

4

2

1

10

123.0

16.0

21

16

Lengyelország

POL

7

5

0

2

10

120.0

18.5

22

29

Argentína

ARG

7

4

2

1

10

119.5

17.0

23

9

Hollandia

NED

7

5

0

2

10

116.5

19.0

24

12

Izrael

ISR

7

4

2

1

10

113.0

16.5

25

28

Szlovénia

SLO

7

5

0

2

10

112.0

16.0

 

 

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása

 

Ország

Pont

MP

:

MP

Pont

Ország

1

Oroszország

19

13

:

12

19½

Ukrajna

2

Kína

20½

12

:

11

21

Azerbajdzsán

3

Örményország

18

11

:

11

20

Üzbegisztán

4

Makedónia

18½

11

:

11

20½

Egyesült Államok

5

Németország

18½

11

:

11

18

Magyarország

6

Anglia

17½

11

:

11

19½

Fülöp-szigetek

7

Franciaország

18

10

:

10

21

Kuba

8

India

18

10

:

10

19½

Szerbia

9

Spanyolország

19

10

:

10

16½

Izrael

10

Lettország

18

10

:

10

19

Hollandia

11

Románia

19½

10

:

10

17

Argentína

12

Horvátország

16

10

:

10

18½

Lengyelország

13

Görögország

20

9

:

10

16

Szlovénia

 

 

Női sakkolimpia

 

 

Fordulatos mérkőzésen végül győzött női válogatottunk a jóval szerényebb Élő-pontokkal rendelkező montenegrói együttes ellen. Hoang Thanh Trang ezúttal nem tudott előnybe kerülni, Gara Tícia a remiért küzdött meg. Rudolf Anna óriási időzavarban végül megmenekült a vereségtől, az újoncként remekül helytálló Papp Petra győzelme 2 meccspontot jelentett.

 

Nagy esélyt szalasztottak el a lengyelek, az oroszok örülhetnek, hogy megúszták az oly gyanús mérkőzést, amelyet nagy arányban is elveszíthettek volna. A kínaiak a grúzokra mértek vereséget, némi komplikációval négy remi született az ukrán-francia meccsen.

 

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Magyarország (9, 17) – Montenegró (9, 16)  2,5 – 1,5

Hoang Thanh Trang (2464) – Jovana Vojinovic (2337)  döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 38)

Alekszandra Milovic (2181) – Gara Tícia (2385)  döntetlen (Szicíliai védelem, 68)

Rudolf Anna (2289) – Tijana Blagojevic (2004)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 43)

Kristina Bacic (1801) – Papp Petra (2302)  0 – 1 (Vezérgyalog megnyitás, ?)

 

Oroszország (11, 18,5) – Lengyelország (11, 19)  2 - 2

Valentyina Gunyina (2507) – Monika Socko (2467)  döntetlen

Nagyezsda Koszinceva (2524) – Iweta Rajlich (2412)  döntetlen

Alekszandra Kosztenjuk (2489) – Jolanta Zawadzka (2377)  0 - 1

Natalija Pogonyina (2448) – Karina Szczepkowska (2375)  1 - 0

 

Grúzia (10, 18,5) – Kína (10, 18,5)  1,5 – 2,5

Nana Dzagnidze (2547) – Hou Ji-fan (2599)  döntetlen

Bela Hotenasvili (2509) – Ju Wenjun (2528)  1 - 0

Lela Zsavahasvili (2458) – Huang Qian (2449) 0 - 1

Nino Hurcidze (2444) – Ding Yixin (2424)  0 - 1

 

Ukrajna (10, 17,5) – Franciaország (10, 19)  2 - 2

Szerbia (9, 16,5) – Vietnam (10, 16,5)  2 - 2

Spanyolország (9, 16) – Görögország (9, 15)  2,5 – 1,5

Észtország (9, 16,5) – India (9, 15,5)  1 - 3

Üzbegisztán (9, 15,5) – Peru (9, 16)  2,5 – 1,5

Szlovákia (9, 14,5) – Irán (8, 17,5)  0,5 – 3,5

 

Az élcsoport állása

 

Helyezés

Rajtlista

Ország

 

Ford.

+

=

-

TB1

TB2

TB3

1

1

Kína

CHN

7

5

2

0

12

168.5

21.0

2

2

Oroszország

RUS

7

5

2

0

12

165.5

20.5

3

7

Lengyelország

POL

7

5

2

0

12

160.5

21.0

4

4

Ukrajna

UKR

7

4

3

0

11

160.5

19.5

5

14

Franciaország

FRA

7

5

1

1

11

146.0

21.0

6

12

Magyarország

HUN

7

5

1

1

11

144.0

19.5

7

28

Vietnam

VIE

7

5

1

1

11

133.5

18.5

8

6

India

IND

7

5

1

1

11

133.0

18.5

9

11

Spanyolország

ESP

7

5

1

1

11

130.0

18.5

10

35

Üzbegisztán

UZB

7

5

1

1

11

124.5

18.0

11

3

Grúzia

GEO

7

4

2

1

10

144.5

20.0

12

5

Egyesült Államok

USA

7

4

2

1

10

142.5

20.0

13

19

Szerbia

SRB

7

4

2

1

10

137.5

18.5

14

10

Románia

ROU

7

5

0

2

10

130.0

19.0

15

8

Örményország

ARM

7

5

0

2

10

129.0

17.5

16

13

Bulgária

BUL

7

4

2

1

10

128.5

19.0

 

 

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása

 

Ország

Pont

MP

:

MP

Pont

Ország

1

Lengyelország

21

12

:

12

21

Kína

2

Oroszország

20½

12

:

11

19½

Ukrajna

3

Franciaország

21

11

:

11

18½

Spanyolország

4

Üzbegisztán

18

11

:

11

19½

Magyarország

5

Vietnam

18½

11

:

11

18½

India

6

Szerbia

18½

10

:

10

20

Grúzia

7

Fülöp-szigetek

18½

10

:

10

20

Egyesült Államok

8

Örményország

17½

10

:

10

19

Románia

9

Bulgária

19

10

:

10

18

Csehország

10

Litvánia

19

10

:

10

21

Irán

11

Svájc

18

10

:

10

19½

Kazahsztán

 

So, W (2652) - Lékó,P (2737)
Spanyol megnyitás [C89]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 0-0 8.c3 d5 9.exd5 Hxd5 10.Hxe5 Hxe5 11.Bxe5 c6 12.d4 Fd6 13.Be1 Vh4 14.g3 Vh3 15.Be4 g5 16.Vf1 Vh5 17.Hd2 f5 18.Fd1 Vh6 19.Be1 f4 20.He4 Fc7 21.a4

Peter Szvidler 2007-ben Lékó Péter ellen a 21.Ff3 Fh3 22.Vd3 Bf7 23.Fd2 Baf8 24.Fh1 Bg7 25.Ff3 Bgf7 26.Fh1 Bg7 folytatásban remizett lépésismétléssel.

21...Fh3 22.Ve2 Ff5 23.Hc5

 

23...Bae8 24.Vxe8 Bxe8 25.Bxe8+ Kf7 26.Be1 Vh3! 27.He4 Fxe4 28.Bxe4 fxg3 29.fxg3 Fxg3 30.hxg3 Vxg3+ 31.Kh1 Vh3+ 32.Kg1 Vg3+ 33.Kh1 Vh3+ 34.Kg1 és döntetlen

 

Almási,Z (2713) - Barbosa,O (2554)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hd2 e6 5.Hb3 Hd7 6.Hf3 a6 7.Fe2 He7 8.0-0 Hc8 9.He1 Fg6 10.Hd3 Vc7 11.Hf4 He7 12.Fd2 c5 13.c3 cxd4 14.Hxg6 hxg6 15.cxd4 Hc6 16.Bc1 Vb6 17.Fe3 Fe7 18.Fd3

 

18...0-0-0 19.Vf3 Bdf8 20.Bc3 Kb8 21.Bfc1 Fb4 22.B3c2 Fe7 23.Bd2 Ka8 24.h3 Va7 25.a3 Fd8  

 

 

26.Ve2 Vb6 27.Bc3 Fe7 28.Vf3 g5 29.Bdc2 f6 30.Ve2 Hdb8 31.exf6 gxf6 32.Hc5 Fxc5 33.Bxc5 Bc8

 

34.b4 Ha7 35.Vd2 Hd7 36.Bxc8+ Bxc8 37.Bxc8+ Hxc8 38.g3 Hd6 39.Ve2 Vc7 40.Vh5

Számításba jött a 40.h4 gxh4 41.gxh4 e5 42.h5 e4 43.Fxa6 folytatás.

40...Vc3 41.Vg6 Ka7

 

42.h4 gxh4 43.gxh4 Vxa3 44.Kh2 a5? 45.bxa5 Hf8 46.Vg3 Vxd3  

 

 

47.Vxd6 Hg6 48.Vb6+ Ka8 49.Vd8+ Ka7 50.Vxf6 Ve4 51.Kg3 Vb1 52.f3 Vd3 53.Ff2 és sötét feladta

 

Torre,E (2469) - Berkes,F (2685)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 d5 2.Hf3 e6 3.Ff4 Fd6 4.Fg3 Hf6 5.Hbd2 b6 6.e3 Fb7 7.Fb5+ c6 8.Fd3 c5 9.c3 Hc6 10.0-0 0-0 11.He5 He7 12.Vc2 Bc8 13.Bae1 c4 14.Fe2 b5 15.Fh4 He4 16.Fxe7 Vxe7 17.f3 Hxd2 18.Vxd2 f6 19.Hg4 e5 20.Fd1 e4 21.f4  

 

 

21...b4 22.Hf2 Bc6 23.Fg4 Bb8 24.Ve2 Bb6 25.Ff5 g6 26.Fh3 Fc6 27.Bd1 Kg7 28.Bd2 a5 29.Hd1 a4 30.f5 g5 31.Fg4 a3 32.bxa3 bxa3 33.g3 h6 34.Kg2 Fc7 35.Bh1 Vd6 36.Fh5 Fd7 37.Fg6 Bh8 38.Vh5 Bb1 39.Bf1 Ve7 40.Hf2 Bxf1 41.Kxf1 Fa4 42.Hd1 Kf8 43.Kg2 Vg7 44.Bf2 Ke7 45.h4  

 

 

45...Bb8

Biztosra vettük Fecó győzelmét...

46.Bf1 g4

Számításba jött a 46...gxh4 47.gxh4 Fc2 48.Vg4 Bb1 49.Hf2 Bb2 50.Ba1 Fd3 folytatás.

47.Vxg4 Bb1 48.Hf2 Bb2 49.Ba1 Vg8 50.Kg1 Kd7

Nagymesterünk félt világos esetleges ellenjátékától? 50...Fa5 51.Vf4 (51.Hxe4 dxe4 52.Vxe4+ Kd6 53.Vf4+ Kd7) 51...Vb8 nyert volna.

51.Hh3 h5 52.Vxh5 Fxg3 53.Vg4 Fh2+

A veterán ellenfélnek volt kevesebb ideje. 53...Fd6 54.Fh5 Vxg4+ 55.Fxg4 Fb3! 56.axb3 (56.h5 Bxa2 57.Bxa2 Fxa2 58.h6 Ff8) 56...cxb3 nyerést adott volna.

54.Kh1 Vb8 55.Ff7 Vg3

Gyorsan meghúzott, elhibázott vezércsere.

56.Vxg3 Fxg3 57.Fxd5  

 

 

57...Fb3?!

A tisztáldozatos ötletet láthattuk az előző változatból, de most hiba volt.

58.axb3!?

Torre kihagyta az 58.h5 Fd6 59.Hf4 Bxa2 60.Bxa2 Fxa2 61.h6 Ff8 62.h7 Fg7 63.He2 Fb3 64.Hc1 a2 65.Hxa2 Fxa2 66.Kg2 Ke7 67.Fxe4 lehetőséget.

58...a2 59.Bxa2 Bxa2 60.bxc4 Be2

 

61.h5 Bxe3 62.h6 Be2 63.Kg1 Bh2 64.h7 Bxh3 65.Kg2 Bxh7 66.Kxg3 e3? 67.Kf3 Bh3+ 68.Ke2 Kc7

 

69.Ff3 Kb6 70.Kxe3 Bg3 71.c5+ Kb5 72.c6 Bg7 73.Kd3 Ba7 74.Fd5 Bg7 75.c4+ Kb4?

 

76.Fe6 Bc7 77.Fd7 Ba7 78.c5 Bc7 79.Ke4 Kc4 80.Fe6+ Kb4 81.Kd5 és sötét feladta

 

Balogh,Cs (2668) - Paragua,M (2508)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.h4 h5 5.c4 e6 6.Hc3 He7 7.Hge2 Fg4 8.Fg5 Vb6 9.Vd2 Hd7 10.Hg3 f6 11.exf6 gxf6 12.Fe3 Hf5 13.Hxf5 Fxf5 14.cxd5 cxd5 15.Bc1 Bc8 16.Fd3 Fxd3 17.Vxd3 Kf7 18.0-0 Fg7 19.He2 f5 20.Hf4 Hf6 21.f3 Va6 22.Vxa6 bxa6 23.Kf2 a5 24.Ke2 Bhe8 25.Kd3 Ff8 26.Bxc8 Bxc8 27.Bc1 Bxc1 28.Fxc1 a4 29.a3 Fd6 30.He2 Hd7 31.Ff4 Fe7 32.g3 Hb6 33.Hc3 Fd8 34.Fb8 a6 35.Ff4 Ke8 36.Fh6 Fc7 37.He2 Hc4 38.Fc1 Kd7 39.Kc2 Fb6 40.Fd2 Fc7 41.Fg5 Fb6 42.Fd2 Fc7 43.Fg5 Fb6 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az amerikai bajnokságon So, Xiong és Robson külön versenyt vív, So előnye fél pont
2020. 10. 28.

Wesley So mesterhármassal rajtolt az online amerikai bajnokságon
2020. 10. 27.

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog