Help Sales ÁSZF

Férficsapatunk nagyszerű győzelmével feljött a hatodik helyre, női együttesünk harmadszor kapott ki

Címkék: Sakkolimpia Tromsø

Nagyszerű győzelmet aratott férficsapatunk a norvégiai Tromsøben zajló sakkolimpia kilencedik fordulójában, 3-1-re legyőzte Izrael együttesét. Balogh Csaba és Rapport Richárd világossal megnyerte partiját, Lékó Péter és Almási Zoltán remizett. Hat helyet lépett előre válogatottunk, Románia  a következő ellenfél. Az éltáblán a franciák a kínaiakkal mérkőznek meg, a két csapatnak 15-15 pontja van, válogatottunknak és még négy gárdának 14-14. Női együttesünk újabb vereséget szenvedett el, Mádl Ildikó nyert, Gara Anita remizett, Hoang Thanh Trang és Gara Tícia kikapott, a németek így minimális győzelmet arattak. A vesztéssel csapatunk a 20. helyre esett vissza. Folytatódott az orosz-kínai versenyfutás, az ukránok feljöttek a harmadik helyre.

 

Ma jobbak voltatok” – mondta őszinte elismeréssel az izraeliek negyedik táblása, a Sakkozók Profi Szövetségének elnöke, Emil Szutovszkij.. A kombinatív játékot annyira kedvelő nagymester a bonyodalmakban alul maradt Rapport Richárddal szemben. A hajrában magára talált Ricsi tisztáldozattal jutott támadáshoz, anyagi előnyt szerzett.

Balogh Csaba is világossal győzött, meggyőző játékkal végig kézben tartotta a partit, minőségelőnyét érvényesítette. Lékó Péter gond nélkül egyenlítette ki esélyeit, Almási Zoltán kicsit kedvezőbb pozíciót játszhatott. A meglepetések olimpiáján a 3-1-es győzelem a hajrában nagyon sokat ért, csapatunk nagyot lépett előre.

Döntetlennel zárult az éltáblán a kínai-ukrán rangadó. A franciák ismét nyertek, az azeriek újabb döntetlennel zárták meccsüket. A norvég második csapat csak minimális arányban kapott ki az oroszoktól.

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

 

Izrael – Magyarország 1 – 3

Borisz Gelfand (2753) – Lékó Péter (2740) döntetlen

Balogh Csaba (2637) - Maxim Rodhstein (2671) 1 – 0

Ilia Szmirin (2656) – Almási Zoltán (2690) döntetlen

Rapport Richárd (2704) – Emil Szutovszkij (2624) 1 - 0

 

No.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

Kína

24

14

2

:

2

13

23

Ukrajna

2

Csehország

22½

13

:

13

23

Franciaország

3

Norvégia

19

11

2

:

2

11

20½

Törökország

4

Azerbajdzsán

21½

13

2

:

2

13

22½

Románia

5

Izrael

22

12

1

:

3

12

21

Magyarország

6

Bulgária

21

12

:

12

22

Kuba

7

Fehéroroszország

20½

12

2

:

2

12

22

Hollandia

8

Argentína

21½

12

2

:

2

12

22½

India

9

Egyesült Államok

22

12

2

:

2

12

21

Németország

10

Örményország

21½

12

2

:

2

12

20½

Szerbia

11

Oroszország

21

11

:

11

19½

Norvégia2

12

Spanyolország

20½

11

2

:

2

11

19

Lettország

13

Lengyelország

21½

11

:

½

11

20

Svájc

 

Az élcsoport állása:

 

H.

 

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Kína

9

6

3

0

15

276.0

26.0

102.00

2

Franciaország

9

7

1

1

15

260.0

25.5

98.00

3

Ukrajna

9

6

2

1

14

257.0

25.0

96.00

4

Azerbajdzsán

9

6

2

1

14

248.5

23.5

103.00

5

Bulgária

9

6

2

1

14

247.0

23.5

101.00

6

Magyarország

9

6

2

1

14

240.5

24.0

97.00

7

Románia

9

6

2

1

14

235.0

24.5

94.00

8

Egyesült Államok

9

5

3

1

13

241.0

24.0

94.00

9

Oroszország

9

5

3

1

13

241.0

23.5

101.00

10

India

9

5

3

1

13

240.0

24.5

93.00

11

Hollandia

9

5

3

1

13

237.5

24.0

99.00

12

Csehország

9

6

1

2

13

237.0

24.0

98.00

13

Örményország

9

5

3

1

13

235.5

23.5

100.00

14

Lengyelország

9

6

1

2

13

228.5

25.0

88.00

15

Üzbegisztán

9

6

1

2

13

222.0

22.5

96.00

16

Szerbia

9

5

3

1

13

220.0

22.5

101.00

17

Vietnam

9

5

3

1

13

212.0

25.0

85.00

18

Németország

9

4

5

0

13

211.0

23.0

92.00

 

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

 

T.

R.

 

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Team

 

R.

1

3

Franciaország

25½

15

:

15

26

Kína

7

2

2

Ukrajna

25

14

:

14

23½

Azerbajdzsán

8

3

24

Horvátország

23½

12

:

12

21

Norvégia

14

4

5

Magyarország

24

14

:

14

24½

Románia

32

5

18

Bulgária

23½

14

:

13

25

Lengyelország

15

6

6

Egyesült Államok

24

13

:

13

23½

Argentína

35

7

29

Szerbia

22½

13

:

13

23½

Oroszország

1

8

12

Németország

23

13

:

13

24½

India

19

9

11

Hollandia

24

13

:

13

22½

Üzbegisztán

33

10

16

Csehország

24

13

:

13

22½

Fehéroroszország

27

11

31

Vietnam

25

13

:

13

23½

Örményország

4

 

Női sakkolimpia

 

Harmadszor kapott ki női csapatunk, a németek ellni minimális vereséggel a 20. helyre estek vissza. Mádl Ildikó hatalmas csatában győzött, Gara Anita remizett. Az éltáblán Hoang Thanh Trang a bonyodalmakban eltévedt, Elisabeth Paehtz juttatta vezetéshez együttesét, Gara Tícia nem tudta megmenteni pozícióját.

Meglepetéssel indult az örmény-orosz találkozó, Elina Danieljan vereséget mért Katyerina Lahnóra, végül az éllovas hozta a „kötelezőt”. A kínaiak javítottak a gólarányukon, az ukránok már a harmadikok, s ma az oroszokkal vívnak meg.

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

 

Németország – Magyarország 2,5 – 1,5

Elisabeth Paehtz (2464) – Hoang Thanh Trang (2485) 1 – 0

Mádl Ildikó (2347) – Zoya Schleining (2369) 1 – 0

Tatjana Melamed (2364) – Gara Anita (2327) döntetlen

Gara Tícia (2321) – Sarah Hoolt (2318) 0 – 1

 

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

Örményország

22½

13

:

16

25½

Oroszország

2

Észtország

17½

10

:

10

20

Norvégia

3

Franciaország

23

13

½

:

14

25

Kína

4

India

23½

12

:

13

21½

Ukrajna

5

Spanyolország

21

12

:

½

12

23

Argentína

6

Románia

21½

12

:

12

21

Vietnam

7

Németország

21½

12

:

12

20½

Magyarország

8

Lengyelország

19½

12

:

11

22

Mongólia

9

Indonézia

20

11

½

:

11

21½

Grúzia

10

Egyesült Államok

21

11

2

:

2

11

21

Montenegró

11

Szerbia

18½

11

:

11

21

Szlovákia

12

Horvátorrszág

21

11

:

11

22

Fehéroroszország

13

Bulgária

23

11

3

:

1

11

21

Kolumbia

 

Az élmezőny állása:

 

H.

 

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Oroszország

9

9

0

0

18

301.0

28.0

102.00

2

Kína

9

8

0

1

16

294.0

28.5

101.00

3

Ukrajna

9

7

1

1

15

236.5

24.0

95.00

4

Spanyolország

9

6

2

1

14

246.0

24.5

93.00

5

Németország

9

7

0

2

14

234.0

24.0

93.00

6

Románia

9

7

0

2

14

230.0

24.0

90.00

7

Lengyelország

9

6

2

1

14

226.0

22.0

100.00

8

Grúzia

9

6

1

2

13

250.5

25.0

100.00

9

Franciaország

9

6

1

2

13

244.5

23.5

107.00

10

Bulgária

9

6

1

2

13

230.5

26.0

89.00

11

Örményország

9

6

1

2

13

221.0

24.0

93.00

12

Szlovákia

9

6

1

2

13

201.5

23.5

85.00

13

Horvátország

9

6

1

2

13

193.5

23.5

81.00

14

Kazahsztán

9

6

1

2

13

183.5

21.0

91.00

20

Magyarország

9

6

0

3

12

204.0

22.0

102.00

 

Az élmezőnyben a 10. forduló párosítása:

 

T.

R.

Team

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

R.

1

3

Ukrajna

24

15

:

18

28

Oroszország

2

2

38

Norvégia

22½

12

:

12

23

Azerbajdzsán

22

3

1

Kína

28½

16

:

14

24½

Spanyolország

11

4

12

Németország

24

14

:

14

24

Románia

6

5

4

Grúzia

25

13

:

14

22

Lengyelország

8

6

17

Kazahsztán

21

13

:

13

23½

Franciaország

9

7

18

Szlovákia

23½

13

:

13

26

Bulgária

14

8

35

Horvátország

23½

13

:

13

24

Örményorzág

10

9

42

Svájc

23

12

:

12

25

India

5

10

27

Csehország

25

12

:

12

23

Üzbegisztán

46

11

20

Vietnam

22½

12

:

12

23

Egyesült Államok

7

12

24

Argentína

23½

12

:

12

23

Montenegró

54

13

13

Magyarország

22

12

:

11

23½

Mongólia

28

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog