Help Sales ÁSZF

Férficsapatunk megszerezte első győzelmét, 3-1-re nyert, női együttesünk 1-1-re végzett Szlovákiával

Címkék: 35. Mitropa-kupa Prága

A Mitropa-kupa hatodik fordulójában férficsapatunk megszerezte első győzelmét, Szlovákia ellen 3-1-re nyert. Papp Gábor 91 lépésben győzött, Korpa Bence először nyert, Horváth Ádám és Kántor Gergely remizett. Női válogatottunk két döntetlennel 1-1-re végzett a szlovák duóval szemben, Vajda Szidónia és Havanecz Bianka játszott, együttesünk a harmadik helyen áll. A férfiaknál holtverseny az élen, Csehország és Németország gyűjtött 10-10 meccspontot, a női mezőnyben a németek előnye egy pont. Hetedik ellenfelünk Olaszország lesz.

35. Mitropa-kupa Prága

A Prágában zajló 35. Mitropa-kupa hatodik fordulójában végre nyert férficsapatunk. Az időzavarokat ezúttal sem nélkülöző küzdelmekben 3-1-es győzelem született. Korpa Bence játszmája fejeződött be elsőnek, a nyerésével együttesünk lépéselőnyt szerzett. A legnagyobb izgalmat Horváth Ádám partija okozta, időzavarban kétszer is taktikai csapás lehetőséget hagyta ki Marian Jurcik, a kapkodásban végül lépésismétléssel lett döntetlen az összecsapás. Ötödször is remizett Kántor Gergely.

Az éltáblán a két vereséget is elszenvedő Papp Gábor 91 lépéses győzelemmel tette még magabiztosabbá a csapat sikerét. Christopher Repka a bástya a bástya és huszár elleni végjátékban sokáig jól védekezett, de az idő szorításában vesztőt húzott.

Csehország „A” és Németország válogatottja 10-10 meccspontot gyűjtött a hat forduló során, a cseheknek féllel több a táblapontja. A német-osztrák meccsen az éltáblán dőlt el a két meccspont sorsa. Az olaszok pontot raboltak az éllovastól.

A 6. forduló eredményei:

Szlovákia – Magyarország  1 - 3

Christopher Repka (2494) – Papp Gábor (2596)  0 – 1 (Vezércsel, 91)

Horváth Ádám (2515) – Marian Jurcik (2484) döntetlen (Szicíliai védelem, 34)

Stefan Mazur (2440) – Korpa Bence (2461)  0 – 1 (Szicíliai védelem, 37)

Kántor Gergely (2424) – Jergus Pechac (2477) döntetlen (Királyindiai védelem, 53)

Németország – Ausztria  2,5 – 1,5

Svájc – Csehország B  1 - 3

Horvátország – Szlovénia  1 - 3

Olaszország – Csehország A  2 - 2

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Csehország A

 * 

2

2

3

3

10

17,0

0

2

Németország

 * 

2

3

2

10

16,5

0

3

Ausztria

2

 * 

2

6

12,0

0

4

Horvátország

½

½

 * 

3

1

6

11,0

2

5

Olaszország

2

½

1

 * 

2

3

6

11,0

0

6

Magyarország

2

 * 

2

2

3

5

12,0

0

7

Svájc

½

2

 * 

1

5

11,0

2

8

Szlovénia

2

3

2

½

 * 

2

5

11,0

0

9

Csehország B

1

1

2

3

2

 * 

4

10,5

0

10

Szlovákia

1

2

½

1

1

 * 

3

8,0

0

A 7. forduló párosítása:

Csehország A – Németország

Magyarország – Olaszország

Szlovénia – Szlovákia

Csehország B – Horvátország

Ausztria - Svájc

Női együttesünk mérkőzése két döntetlennel ért véget. Julia Kocsetkova és Vajda Szidónia sorozatos cserékkel osztozott meg a ponton. Havanecz Bianka szemre kicsit tetszetősebb állásában nem talált olyan tervet, amivel a reminél többet érhetett volna el. Válogatottunk harmadik a viadal kétharmada után.

A németek hozták a kötelező győzelmet, az olaszok először nyertek 2-0-ra. A lengyelek és a horvátok első győzelmüket aratták.

A 6. forduló eredményei:

Szlovákia – Magyarország  1 - 1

Julia Kocsetkova (2337) – Vaja Szidónia (2345)  döntetlen (Caro-Kann védelem, 30)

Havanecz Bianka (2240) – Monika Motycakova (2160)  döntetlen (Réti megnyitás, 35)

Németország – Ausztria   2 - 0

Svájc – Lengyelország  0 - 2

Horvátország – Szlovénia  1,5 – 0,5

Olaszország – Csehország  2 – 0

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Németország

 * 

1

1

2

2

2

10

9,5

0

2

Olaszország

1

 * 

2

1

1

9

8,0

0

3

Magyarország

 * 

1

1

2

½

8

7,5

0

4

Szlovákia

1

½

1

 * 

½

6

6,0

2

5

Csehország

0

½

 * 

1

1

2

6

6,0

0

6

Ausztria

0

1

1

½

 * 

1

5

5,0

1

7

Lengyelország

0

0

1

1

 * 

2

1

5

5,0

1

8

Svájc

1

½

½

1

0

 * 

4

4,5

0

9

Horvátország

0

½

½

0

 * 

4

4,0

0

10

Szlovénia

½

½

1

½

½

 * 

3

4,5

0

A 7. forduló párosítása:

Csehország – Németország

Magyarország – Olaszország

Szlovénia – Szlovákia

Lengyelország – Horvátország

Ausztria - Svájc

Repka,C (2494) - Papp,G (2596)
Vezércsel [D37]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 d5 4.Hc3 Fe7 5.Ff4 0-0 6.e3 Hbd7 7.c5 Hh5 8.Fd3 Hxf4 9.exf4 b6 10.b4 a5 11.a3 c6 12.0-0 Vc7 13.g3 Fa6 14.Fxa6 Bxa6 15.Ve2 Ba7 16.f5 e5 17.dxe5 bxc5 18.bxc5 Be8 19.e6 Ff6 20.exf7+ Kxf7 21.Hg5+ Fxg5 22.Vh5+ Kf8 23.Vxg5 Ve5 24.Bac1 d4 25.Ha4 Hf6 26.Hb2 h6 27.Vd2 Vxf5

35. Mitropa-kupa Prága

28.Bfe1 Bxe1+ 29.Bxe1 Vxc5 30.Bc1 Vd5 31.Hd3 Be7 32.Hf4?! Ve4 33.f3 Ve3+ 34.Vxe3 Bxe3 35.Bxc6 Bxf3 36.a4?!

35. Mitropa-kupa Prága

36...Ba3 37.Bc4 d3 38.Bd4 d2 39.Bxd2 Bxa4 40.Bc2 g5 41.Hd3 Ke7 42.Bc6 Hg4

Pontosabb volt a 42...h5 43.Ba6 Ba1+ 44.Kg2 g4 folytatás.

43.Ba6?! Ba3 44.Hc5 Ba2 45.h3 Hf6 46.Ba7+ Ke8 47.Ba8+ Kf7 48.Ba7+ Kg6 49.g4 Hd5 50.Ba6+ Kf7 51.Bxh6 a4

35. Mitropa-kupa Prága

52.Hxa4?!

Repka bízott abban, hogy bástyával a bástya és huszárral szemben eléri a döntetlent, de a védekező félnek kevés gondolkodási idő mellett könnyű hibázni. 52.He4 Ke7 53.Ba6 a3 54.Hxg5 Hc3 55.h4 jobb volt.

52...Bxa4 53.h4 He3 54.Bh5 Ba1+ 55.Kh2 Ba2+ 56.Kg3 Hf1+ 57.Kf3 Ba3+ 58.Kg2 He3+ 59.Kg1 gxh4 60.Bxh4 Ba2 61.g5 Kg6 62.Be4 Bg2+ 63.Kh1 Be2 64.Ba4 Kxg5

35. Mitropa-kupa Prága

65.Kg1 Bg2+ 66.Kh1 Be2 67.Kg1 Kf5 68.Bb4 Bg2+ 69.Kh1 Bg8 70.Kh2 Hd5 71.Bb5 Ke4 72.Ba5?! Hf4 73.Ba4+ Kf5 74.Ba3 Bg2+ 75.Kh1 Kg4 76.Ba8 Bd2 77.Ba3 He2 78.Ba8 Hf4 79.Ba3 He2 80.Ba8 Kf3 81.Bf8+ Hf4 82.Kg1 Bd1+ 83.Kh2 Be1 84.Bf7 Be8 85.Kg1 Bh8 86.Bf5 Bd8 87.Bf7 Bc8

35. Mitropa-kupa Prága

88.Kh2?

Világos vesztőt húzott, a remit csak 88.Bf5 tartotta volna.

88...Bg8! 89.Bf5 Bg2+ 90.Kh1 Bg4 91.Kh2

Mattba lépett, de 91.Bf7 Kf2 92.Bh7 Bg1+ 93.Kh2 Bg5 94.Kh1 Bf5 95.Kh2 He2 96.Kh3 (96.Kh1 Hg1 97.Bh2+ Kf1 98.Bh8 Hf3 99.Bh3 Kf2 100.Bh7 Bg5) 96...Bf4 97.Bh6 Hg1+ 98.Kh2 Bg4 99.Bf6+ Hf3+ is már nyert volna.

91...Kf2 és világos feladta

Horváth,Á (2515) - Jurcik,M (2484)
Szicíliai védelem [B83]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e6 6.Fe2 Fe7 7.0-0 0-0 8.f4 Hc6 9.Fe3 e5 10.Hb3 exf4 11.Bxf4 Fe6 12.Hd5 Fxd5 13.exd5 He5 14.Bf1 Be8 15.Vd2 Bc8 16.c3 a6 17.a4 Vd7 18.a5 Fd8 19.Kh1 He4 20.Vd4 Hg4 21.Fxg4 Vxg4 22.Bf3 Ff6 23.Vd3?

Horváth Ádám már nagy időzavarban volt, taktikai elnézése büntetlen maradt.

35. Mitropa-kupa Prága

23...Vg6?!

Kimaradt a gyalognyerés a 23...Fxc3 24.Fd4 (24.bxc3-ra sötét tetszetős motívumokkal használja ki a világos haderő sebezhető helyzetét: 24...Bxc3 25.Vd1 (25.Vf1 Bxb3 26.Fb6 Bb5) 25...Bxe3 26.Bxe3 Hf2+ 27.Kg1 Bxe3 28.Kxf2 Vf4+ 29.Kg1 Bxb3 30.h3 Bb5 31.Ve2 g6 a nyerést adó folytatás.) 24...Fxd4 25.Hxd4 Vg5 gyalogelőnnyel.

24.Bd1 Bc7 25.Hd4 Fxd4 26.Fxd4 Bce7 27.Bdf1?! Hg5 28.Bf5 f6 29.Vg3 He4 30.Vf4?

A kölcsönös kapkodásban újabb hiba.

35. Mitropa-kupa Prága

30...Vf7?!

Szerencsére Jurcik nem látta a 30...Hd2! 31.Vxd2 (31.Bg1 Be4 32.Vf2 Be2) 31...Be2 32.B5f2 Bxd2 33.Bxd2 Vg5 34.Bfd1 Be1+ 35.Bxe1 Vxd2 36.Be8+ Kf7 37.Bd8 Vd1+ 38.Fg1 Vxd5 folytatást.

31.Vg4 Vg6 32.Vf4 Vf7 33.Vh4 Vg6 34.Vf4 és döntetlen

Mazur,S (2440) - Korpa,B (2461)
Szicíliai védelem [B83]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Fe2 Hf6 7.Fe3 Fe7 8.0-0 0-0 9.f4 d6 10.Kh1 Hxd4 11.Fxd4 e5 12.Fe3 b6 13.fxe5 dxe5 14.Fg5 Fb7 15.Fxf6 Fxf6 16.Fd3 Fe7 17.Vh5 Fb4 18.Hb5 Ve7 19.a3 Fc5 20.Bf3 g6 21.Vh6

35. Mitropa-kupa Prága

21...f5 22.Hc3 f4

Meglepő elhatározás. 22...Vg7 23.Vd2 (23.Vxg7+ Kxg7 24.Bff1 Fd4) 23...Kh8 tartotta volna a feszültséget.

23.Fc4+ Kh8 24.Fd5 Fd4 25.Bd1 Fxc3

Kiengedte az előnyt, de a szlovák sakkozó nem használta ki a lehetőséget.

26.Bxc3 Bad8 27.Bcd3?! Fc8 28.h4? Fg4 29.B1d2 f3 30.gxf3?

A súlyos időzavarban levő Mazur vesztőt húzott.

30...Fxf3+ 31.Kh2

35. Mitropa-kupa Prága

31...Bf4 32.Kg3 Fh5 33.Vg5 Bg4+ 34.Vxg4 Fxg4 35.Kxg4 Bf8 36.Kg3 Bf4 37.Bh2 Vd7 és világos feladta

Kántor,G (2424) - Pechac,J (2477)
Királyindiai védelem [E63]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hf3 Fg7 4.g3 0-0 5.Fg2 d6 6.Hc3 Hc6 7.0-0 a6 8.Ff4 Fg4 9.Bc1 Hd7 10.d5 Fxf3 11.exf3 Hd4 12.Be1 c5 13.dxc6 bxc6 14.b3 Hc5 15.Fg5 Be8 16.He4 Hce6 17.Fd2 f5 18.Hg5 Hxg5 19.Fxg5 Vd7 20.Fe3 c5 21.f4 Bab8 22.h4 h5 23.Fxd4 Fxd4 24.Be6 Kh7 25.Fd5 a5 26.Vf3 a4 27.Bce1 axb3 28.axb3 Bb6 29.B1e2 Kh6 30.Vd3 Ff6 31.Ba2 Beb8 32.Ba3 Vc8 33.Be2 Ba6 34.Bea2 Bxa3 35.Bxa3 e6 36.Ff3 Fd4 37.Ba7 Vd8 38.Kg2 Bb4 39.Bb7 Bxb7 40.Fxb7 Va5 41.Vf3 Ve1 42.Fc8 Kg7 43.Fa6 Vd2 44.Fb5 Vc2 45.Fa4 Kh7 46.Vb7+ Kh6 47.Vf3 Kg7 48.Vb7+ Kf6 49.Vf3 Vd2 50.Fb5 Kg7 51.Fa4 Kh6 52.Fb5 Fg7 53.Ve3 Vxe3 és döntetlen

Kocsetkova,J (2337) - Vajda,Sz (2345)
Caro-Kann védelem [B15]

1.e4 c6 2.d4 g6 3.Hc3 d5 4.h3 Fg7 5.Hf3 Hf6 6.Fd3 dxe4 7.Hxe4 Hxe4 8.Fxe4 0-0 9.0-0 Hd7 10.c3 e5 11.dxe5 Hxe5 12.Fe3 Hxf3+ 13.Fxf3 Fe6 14.Vxd8 Bfxd8 15.Bfd1 Ff6 16.Bxd8+ Bxd8 17.Bd1 Bxd1+ 18.Fxd1 Fxa2 19.Fxa7 Fe6 20.Fe3 Kf8 21.Ff3 h5 22.Fc5+ Ke8 23.Kf1 Fc4+ 24.Fe2 Fxe2+ 25.Kxe2 Kd7 26.Kd3 Ke6 27.Ke4 Fe5 28.g4 hxg4 29.hxg4 f5+ 30.gxf5+ gxf5+ és döntetlen

Havanecz,B (2240) - Motycakova,M (2160)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 d5 2.g3 c6 3.Fg2 Fg4 4.h3 Fh5 5.0-0 Hd7 6.d4 e6 7.c4 Hgf6 8.cxd5 exd5 9.Vb3 Vb6 10.Ve3+ Fe7 11.Hh4 Fg6 12.Hxg6 hxg6 13.Hc3 Vd8 14.Vd3 0-0 15.Bd1 Be8 16.e4 dxe4 17.Hxe4 Hxe4 18.Fxe4 Hf6 19.Fg2 Vb6 20.Fd2 Bad8 21.Fc3 Hd5 22.a4 a5 23.Vc4 Ff6 24.Be1 Bxe1+ 25.Bxe1 Hc7 26.Bd1 Hd5 27.Fe4 Kf8 28.Kg2 Fe7 29.Bd3 Ff6 30.Bf3 Bd7 31.Bd3 Bd8 32.Kh2 Hb4 33.Bd2 Hd5 34.Bd3 Hb4 35.Bd2 Hd5 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Válogatottunk három győzelemmel kezdte meg szereplését az Online Sakkolimpián
2021. 09. 08.

Az Online Rapid Sakkolimpia a legjobb csapatok küzdelmeivel folytatódik, válogatottunk megkezdi szereplését
2021. 09. 08.

Rapport győzelemmel rajtolt az Altibox Norway Chess 2021 viadalon
2021. 09. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog