Help Sales ÁSZF

Férficsapatunk harmadik győzelmével már második, női együttesünk hatodszor remizett

Címkék: 33. Mitropa-kupa

A szlovákiai Ruzsomberokban zajló  33. Mitropa-kupa hatodik játéknapján férficsapatunk 3,5-0,5-re legyőzte a házigazdák első számú együttesét, és a második helyről várhatja a hetedik fordulóban a szlovákok második gárdájával szembeni meccset. Ács Péter, Héra Imre és Szabó Krisztián győzött, Ruck Róbert remizett. A németek hasonló arányban nyertek, megőrizték vezető pozíciójukat. Női együttesünk hatodszor is döntetlent ért el, Varga Melinda nyert, Dudás Eszter ismét kikapott. 

 

 

A hatodik játéknapon a dobogós helyezésekre esélyes együttesek „kiütéses” győzelmeket arattak. A rajtnál mutatott kissé bizonytalan játék után lendületbe jött férficsapatunk, a második helyen álló házigazdák első számú válogatottját is magabiztosan, meggyőző arányban, 3,5 – 0,5-re győzte le. Az éltáblán Ruck Róbert korai döntetlene után nagymestereink sorban nyeréseket könyvelhettek el. Szabó Krisztián nyitotta meg a „mesterhármast”, Stefan Mazur a szicíliai védelem Najdorf-változatának 6.f4-es varijában szerényebb tudással rendelkezett. Héra Imre győzelméhez egy pillanatig sem fért kétség, Ács Péter csapatunk legjobb pontszerzője a hat partijából gyűjtött 5 pontjával.

Az egy meccspontos előnnyel vezető németek a lengyelek elleni nyeréssel őrizték meg első helyüket. Az osztrákok újabb sikert könyvelhettek el. Az olaszok a sereghajtó szlovák második csapat ellen győztek.

  

A 6. forduló eredményei:

Magyarország – Szlovákia „A”  3,5 – 0,5

Ruck Róbert (2572) – Peter Mihalik (2562) döntetlen (Félszláv védelem, 21)

Tomas Petrik (2511) – Ács Péter (2572) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 47)

Héra Imre (2559) – Marian Jurcik (2469) 1 – 0 (Indiai védelem, 47)

Stefan Mazur (2426) – Szabó Krisztián (2543) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 36)

 

Lengyelország – Németország 0,5 – 3,5

Svájc – Csehország  2 - 2

Olaszország – Szlovákia „B”  3,5 – 0,5

Ausztria – Franciaország 3,5 – 0,5

 

Hely.

 

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

1

Németország

 * 

2

2

10

15.0

2

Magyarország

 * 

2

2

2

9

15.5

3

Ausztria

2

2

 * 

2

9

14.5

4

Olaszország

2

 * 

2

3

8

14.5

5

Szlovákia „A”

½

2

 * 

3

7

13.0

6

Svájc

2

2

½

 * 

2

2

3

6

11.5

7

Lengyelország

½

1

 * 

3

4

11.0

8

Franciaország

2

½

½

2

 * 

3

4

9.5

9

Csehország

2

1

1

 * 

2

2

9.0

10

Szlovákia „B”

½

1

1

½

2

 * 

1

6.5

 

A 7. forduló párosítása:

Franciaország – Lengyelország

Szlovákia „A” – Ausztria

Szlovákia „B” – Magyarország

Csehország – Olaszország

Németország - Svájc

 

Női válogatottunk hatodszor is remizett. A forgatókönyv a viadalon már megszokott volt, Varga Melinda ismét remekelt, sötéttel negyedik játszmáját nyerte meg. Az oly görcsös akarással játszó Dudás Eszter világossal játszva negyedik partiját vesztette el. Julia Kocsetkova közel 100 ponttal több Élő-ponttal rendelkezik, de a végjátékban a „semmiből”, Eszter hibáját kihasználva tudott egyenlíteni.  

A vezető olasz együttes 3 pontra növelte előnyét a meglepetésre a lengyelekkel csak döntetlent játszó németek előtt. Harmadik győzelmét aratta az osztrák duó. A szlovénok előreléptek az utolsó helyről.

 

A 6. forduló eredményei:

Magyarország – Szlovákia „A”  1 - 1

Dudás Eszter (2227) – Julia Kocsetkova (2322) 0 – 1 (Pirc védelem, 60)

Veronika Gazikova (2144) – Varga Melinda (2163) 0 – 1 (Caro-Kann védelem, 74)

 

Lengyelország – Németország  1 - 1

Szlovénia – Csehország „A”  1,5 – 0,5

Olaszország – Szlovákia „B” 1,5 – 0,5

Ausztria – Csehország „B”  1,5 – 0,5

 

Hely.

 

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

1

Olaszország

 * 

2

1

2

2

11

10.0

2

Németország

 * 

1

½

1

2

8

7.5

3

Ausztria

0

½

 * 

1

2

7

6.5

4

Magyarország

1

1

 * 

1

1

1

1

6

6.0

5

Lengyelország

0

1

0

1

 * 

2

6

5.5

6

Szlovákia „B”

½

½

½

 * 

1

5

5.5

7

Szlovákia „A”

½

1

½

 * 

1

1

5

5.5

8

Szlovénia

½

1

½

1

 * 

½

4

5.0

9

Csehország „A”

1

0

1

1

½

 * 

1

4

4.5

10

Csehország „B”

0

0

½

1

1

 * 

4

4.0

 

A 7. forduló párosítása:

Csehország „B” – Lengyelország

Szlovákia „A” – Ausztria

Szlovákia „B” – Magyarország

Csehország „A” – Olaszország

Németország - Szlovénia

 

Petrik,T (2511) - Ács,P (2572)
Spanyol megnyitás [C69]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fxc6 dxc6 5.0-0 f6 6.d4 exd4 7.Hxd4 c5 8.He2 Vxd1 9.Bxd1 Fd7 10.Fe3 0-0-0 11.Hbc3 Be8 12.Bd2 Fc6 13.Bad1 b6 14.Hf4 Hh6 15.Hfd5 Hg4 16.Ff4 He5 17.b3 Kb7 18.He3 g6 19.Hcd5 Fg7 20.f3 Bhf8 21.h4 f5 22.exf5 gxf5 23.h5 h6 24.Kf2 Bf7 25.c4 Bef8 26.Bh1 Fe8 27.Ke2 a5 28.Bh3 Hc6 29.Bg3 Hd4+ 30.Kf2 He6

31.Bxg7?! Hxg7 32.Fxh6 Bh8 33.Fxg7 Bxg7 34.Hxf5 Bd7 35.Be2 Fxh5 36.Hf4 Ff7 37.g4

37...b5 38.cxb5 c4 39.bxc4 Fxc4 40.Bb2 Bh1 41.He3 Ff7 42.He2 Bd3 43.Bc2 Ba3 44.Hc3?

44...Fg6 45.He4 Bh2+ 46.Hg2 Bh3 47.Hc5+ Ka7 és világos feladta

 

Héra,I (2559) - Jurcik,M (2469)
Indiai védelem [A50]

1.c4 Hf6 2.Hf3 b6 3.g3 Fb7 4.d4 c5 5.d5 b5 6.Fg2 bxc4 7.Hc3 d6 8.Hd2 g6 9.Hxc4 Fg7 10.Va4+ Vd7 11.Vc2 Vc7 12.0-0 0-0 13.b3 Hbd7 14.Fb2 Fa6 15.a4 Bab8 16.Ha3 Vb7 17.Hcb5 Fxb5 18.axb5 a6?!

19.bxa6 Vxb3? 20.a7 Vxc2? 21.axb8V Bxb8 22.Hxc2 Bxb2 23.Ba8+ Ff8 24.Bc1 h5 25.f4 Kh7 26.Ff3 Bb6 27.Ha3 Bb3 28.Hc4 Bxf3? 29.exf3 Hxd5 30.Bd8 H5f6

31.Bb1 Fg7 32.Bb7 d5 33.He5 Hf8 34.Bxe7 He6 35.Bc8 c4 36.Hxf7 Hd4 37.Hg5+ Kh6 38.g4 c3 39.Hf7+ Kh7 40.Hg5+ Kh6 41.Bcc7 c2 42.Kg2 c1V 43.Bxc1 hxg4 44.fxg4 Hxg4 45.Hf7+ Kh7 46.Hd6 Kh6 47.Bcc7 és sötét feladta

 

Mazur,S (2426) – Szabó,K (2543)
Szicíliai védelem [B93]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.f4 e5 7.Hf3 Hbd7 8.a4 Vc7 9.Fd3 Fe7 10.0-0 0-0 11.Kh1 Hc5 12.fxe5 dxe5 13.Fg5 Fe6 14.Hh4

14...Hfxe4 15.Hxe4 Hxe4 16.Fxe7 Vxe7 17.Fxe4 Vxh4 18.Fxb7 Ba7 19.Fd5  

 

 

19...Bd7 20.c4 Fxd5 21.cxd5 Vc4 22.d6 Ve6 23.Ve2 Bxd6 24.b4 Bb8 25.b5 axb5 26.axb5 Bdb6 27.Ba6 h6 28.Bxb6 Bxb6 29.Be1 Ve8 30.Bb1 f5 31.Vc4+ Kh7 32.Vc5 Ve6 33.h3 f4 34.Be1 f3 35.Kh2 Va2 36.Bg1 Bg6 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog