Help Sales ÁSZF

Férficsapatunk győzelemmel, női válogatottunk döntetlennel rajtolt a csapat Eb-n

Címkék: Csapat Európa-bajnokság 2013

Varsóban férficsapatunk győzelemmel, női válogatottunk döntetlennel rajtolt a 19. Európa-bajnokságon. A taktikai táblasorrendet választó férficsapatunk Almási Zoltán és Polgár Judit győzelmeivel 3-1-re nyert a dánok ellen. Erdős Viktor és Bánusz Tamás remizett. Női csapatunk négy eldőlt partival 2-2-öt ért el a fehéroroszok ellen. Európa-bajnoknőnk, Hoang Thanh Trang és Gara Tícia  vesztett, Gara Anita és Papp Petra győzött. A második játéknapon Almásiék a grúzokkal, Trangék az izlandiakkal mérkőznek meg.

A csütörtök esti kapitányi értekezleten adták le a szakvezetők a végleges táblasorrendet. A legnagyobb meglepetést férfi válogatottunk összeállítása jelentette. A svájci rendszerű lebonyolításban a meccspontok döntenek, együttesünk két legjobbja, Almási Zoltán és Polgár Judit a harmadik és a negyedik táblán szerepel. A taktika, hogy az éltáblát Erdős Viktor tartani tudja, Balogh Csabára hárul a hasonló szerep, míg Zoltán és Judit a „góllövő” szerepre készült.

Az első fordulóban a dánok nem jelentettek gondot, a győzelmeket Almási Zoltán és Polgár Judit hozta. Almási gyalogelőnyét biztos kézzel érvényesítette, Judit a tőle megszokott lendületes támadással nyerte meg játszmáját. Erdős Viktor világossal, a válogatott újonca, Bánusz Tamás sötétte remizett.

Nehezen született meg a rajtlistán első orosz válogatott minimális győzelme. Peter Szvidler, Dmitrij Andrejkin és Jevgenyij Tomasevszkij csak remizett, Alekszandr Morozevics győzelme jelentette a két meccspontot. A háromszoros olimpiai bajnok örmény együttes erejéből négy döntetlenre futotta a bolgárok ellen. Az éltáblán az exvilágbajnok Veszelin Topalov és Levon Aronjan remizett. Meglepetésként könyvelhetjük el, hogy az azeriek is pontot vesztettek a svédekkel szemben. Botlottak a hollandok, a Buenos Aires-i olimpiai bajnok válogatottunk tagja, Ribli Zoltán szakmai segítségét élvező osztrákok szép sikert értek el. Az esélyes együttesek kisebb-nagyobb küzdelmekben kevés kivétellel hozták a „kötelezőt”.

 

Az első forduló eredményei:

Magyarország – Dánia  3 - 1

Erdős Viktor (2658) – Sune Berg Hansen (2563) döntetlen (Vezércsel, 36)

Jakob Vang Glud (2526) - Almási Zoltán (2710) 0 – 1 (Angol megnyitás, 52)

Polgár Judit (2689) – Allan Stig Rasmussen (2486) 1 – 0 (Panov támadás, 40)

Mads Andersen (2499) – Bánusz Tamás (2593) döntetlen (Szláv védelem, 46)

 

Oroszország – Szerbia 2,5 – 1,5

Bulgária – Örményország 2 - 2

Franciaország – Szlovénia  2,5 – 1,5

Lengyelország2 – Ukrajna 1 - 3

Anglia – Lengyelország3  3 - 1

Svédország – Azerbajdzsán  2 - 2

Ausztria – Hollandia  2,5 – 1,5

Csehország – Izland  2,5 – 1,5

Izrael – Németország  1,5 – 2,5

Spanyolország – Montenegró  2 - 2

Svájc – Lengyelország1  1 - 3

Olaszország – Finnország  3 - 1

Belgium – Grúzia  1,5 – 2,5

Görögország – Litvánia  2,5 – 1,5

Macedónia – Horvátország  1,5 – 2,5

Fehéroroszország – Norvégia  3 - 1

Skócia – Törökország  1 - 3

Románia – Wales  4 - 0

 

A 2. forduló párosítása:

Törökország (2, 3) Oroszország (2, 2,5)

Fehéroroszország (2, 3) – Franciaország (2, 2,5)

Ukrajna (2, 3) – Horvátország (2, 3)

Görögország (2, 2,5) – Anglia (2, 3)

Grúzia (2, 2,5) – Magyarország (2, 3)

Olaszország (2, 3) – Csehország (2, 2,5)

Németország (2, 2,5) – Lengyelország (2, 2,5)

Ausztria (2, 3) – Románia (2, 4)

Örményország (1, 2) – Montenegró (1, 2)

Azerbajdzsán (1, 2) – Bulgária (1, 2)

Svédország (1, 2) – Spanyolország (1, 2)

Hollandia (0, 1,5) - Wales (0, 0)

Szerbia (0, 1,5) – Skócia (0, 1)

Szlovénia (0, 1,5) – Norvégia (0, 1)

Macedónia (0, 1,5) – Lengyelország2 (0, 1)

Lengyelország3 (0, 1) – Litvánia (0, 1,5)

Dánia (0, 1) – Belgium (0, 1,5)

Izland (0, 1,5) – Finnország (0, 1)

Svájc (0, 1) – Izrael (0, 1,5)

 

A női viadalon pontot vesztett válogatottunk, a Fehéroroszország együttesével vívott csatában meglepetésre Európa-bajnoknőnk, Hoang Thanh Trang és Gara Tícia is vereséget szenvedett. Papp Petra biztos kézzel nyert, Gara Anita a bástyavégjátékban jobban tájékozódott ellenfelénél. Az esélyes csapatok nem botlottak, érvényesítették a „papírformát”.

 

Az első forduló eredményei:

Magyarország – Fehéroroszország 2 - 2

Hoang Thanh Trang (2511) – Nasztazia Ziaziulkina (2350)  0 – 1 (Vezérgyalog megnyitás, 40)

Lanita Stetsko (2226) - Gara Tícia (2350) 1 - 0 (Szicíliai védelem, 45)

Gara Anita (2311) – Tatjana Revo (2075) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 83

Maria Nevioszeleja (2074)  – Papp Petra (2300)  0 – 1 (Szicíliai védelem, 57)

 

Azerbajdzsán – Ukrajna  1 - 3

Oroszország – Csehország  3 - 1

Ausztria – Grúzia  0,5 – 3,5

Lengyelország1 – Olaszország  3,5 – 0,5

Görögország – Németország  2,5 – 1,5

Örményország – Horvátország  3,5 – 0,5

Anglia – Franciaország  0 - 4

Lengyelország2 – Spanyolország  1,5 – 2,5

Románia – Svájc  4 - 0

Szlovénia – Bulgária  1,5 – 2,5

Szerbia – Törökország  2,5- 1,5

Norvégia – Lengyelország3  0,5 – 3,5

Hollandia – Belgium  1 - 3

Finnország – Izrael  0,5 – 3,5

Litvánia – Izland  3 - 1

 

A 2. forduló párosítása:

Izrael (2, 3,5) – Oroszország (2, 3)

Grúzia (2, 3,5) – Bulgária (2, 2,5)

Spanyolország (2, 2,5) – Lengyelország1 (2, 3,5)

Belgium (2, 3) – Örményország (2, 3,5)

Franciaország (2, 4) – Görögország (2, 2,5)

Szerbia (2, 2,5) – Románia (2, 4)

Lengyelország3 (2, 3,5) – Litvánia (2, 3)

Ukrajna (2, 3) – Fehéroroszország (1, 2)

Izland (0, 1) – Magyarország (1, 2)

Németország (0, 1,5) – Svájc (0, 0)

Horvátország (0, 0,5) – Hollandia (0, 1)

Olaszország (0, 0,5) – Azerbajdzsán (0, 1)

Csehország (0, 1) – Ausztria (0, 0,5)

Lengyelország2 (0, 1,5) – Anglia (0, 0)

Finnország (0, 0,5) – Szlovénia (0, 1,5)

Törökország (0, 1,5) – Norvégia (0, 0,5)

 

Erdős,V (2658) - Hansen,S (2563)
Vezércsel [D36]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.Hc3 d5 4.cxd5 exd5 5.Fg5 c6 6.Vc2 Fe7 7.e3 Hbd7 8.Fd3 0-0 9.Hf3 Be8 10.h3 Hf8 11.0-0 g6 12.Bab1 a5 13.a3 He6 14.Fh6 Hg7 15.b4 axb4 16.axb4 Ff5 17.Fxg7 Fxd3 18.Vxd3 Kxg7 19.b5 Ba3 20.bxc6 bxc6 21.Vc2 Va8 22.Bfc1 Bc8 23.Vd1 Fd6 24.Bc2 Bb8 25.Bbc1 Bb6 26.Hb1 Baa6 27.Hbd2 Bb5 28.Ve2 Bbb6 29.He1 Ba3 30.Hdf3 He4 31.Hd3 Ba1 32.Vd1 Baa6 33.Vf1 Vb7 34.Hd2 Hf6 35.Hf3 He4 36.Hd2 Hf6 37.Hf3 He4 38.Hd2 és döntetlen

Glud,J (2526) - Almási,Z (2710)
Angol megnyitás [A30]

1.c4 Hf6 2.Hf3 c5 3.g3 b6 4.Fg2 Fb7 5.0-0 g6 6.Hc3 Fg7 7.d4 cxd4 8.Vxd4 d6 9.b3 Hbd7 10.Fb2 0-0 11.Bfd1 Bc8 12.Bac1 Bc5 13.b4 Bc8 14.Hd5 a5 15.bxa5 bxa5 16.Vh4?  

 

16...Hxd5 17.Fxg7 Kxg7 18.cxd5 Bxc1 19.Bxc1 Hf6 20.Hd4 Fxd5 21.Fxd5 Hxd5 22.Hc6 Vc7 23.Vg5 e6 24.e4 Hf6 25.e5 dxe5 26.Hxe5 Vd6 27.Hc4 Vd4 28.He3 a4 29.Bc4 Va1+ 30.Kg2 a3 31.Bh4 h5 32.Bf4 Hh7 33.Ve7 Vxa2 34.Hc4? Vb3 35.Vxa3 Vxa3 36.Hxa3 Hf6 37.Hc4 Hd5 38.Bd4 Ba8 39.Bd3 g5 40.Bb3 Bc8 41.Hd6 Bc6 42.He4 Kg6 43.Ba3 g4 44.Hd2 Bc2 45.He4 f5 46.Hd6 h4 47.gxh4 Kh5 48.Ba5 Bd2 49.Hc4 Bd3 50.Ba1 Bc3 51.He5 Hf4+ 52.Kg1 Kxh4 és világos feladta

Polgár,J (2689) - Rasmussen,A (2486)
Panov támadás [D42]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.exd5 cxd5 4.c4 Hf6 5.Hc3 e6 6.Hf3 Fe7 7.cxd5 Hxd5 8.Fd3 Hc6 9.0-0 0-0 10.Be1 Hf6 11.a3 b6 12.Fg5 Fb7 13.Fc2 Bc8 14.Vd3 g6 15.h4 Bc7 16.Bad1 Hd5

 

17.Hxd5 exd5 18.Fh6 Be8 19.h5 Fd6 20.Fg5 Fe7 21.Ve3 Bc8 22.Vf4 Fxg5?! 23.Hxg5 Bxe1+ 24.Bxe1 Vf8 25.Be3!

Újabb tiszt kapcsolódott be a sötét király elleni támadásba.

25...Be8 26.Bg3

Egy világverseny első fordulójában fokozott a teher. Nagymesternőnk a 26.Hxh7 Kxh7 27.hxg6+ fxg6 28.Vg5 He7 29.Bh3+ Kg7 30.Vh6+ Kf7 31.Fxg6+ Hxg6 32.Bf3+ Ke7 33.Vh7+ Kd8 34.Bxf8 Hxf8 35.Vxb7 simán nyerhetett volna.

26...He7 27.Bf3 f5 28.Fa4 Fc6 29.Fxc6 Hxc6 30.Bg3 h6? 31.Hf3 g5

 

32.Hxg5! hxg5 33.Bxg5+ Kh7 34.Bxf5 Be1+ 35.Kh2 Vb8 36.Bf7+ Kg8 37.Bc7 He7 38.h6 Be6 39.Vg3+ Bg6 40.h7+ és sötét feladta

Andersen,M (2499) - Bánusz,T (2593)
Szláv védelem [D10]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.cxd5 cxd5 4.Ff4 Hc6 5.e3 Ff5 6.Hc3 Hf6 7.Vb3 Ha5 8.Va4+ Fd7 9.Vc2 Bc8 10.Fd3 e6 11.Hf3 Fe7 12.0-0 0-0 13.h3 Hc4 14.Bfc1 Va5 15.He5 Hxe5 16.dxe5 He4 17.Fxe4 dxe4 18.Vxe4 Fb4 19.Vd4 Fxc3 20.Bxc3 Bxc3 21.Vxc3 Vxc3 22.bxc3 Bc8 23.Bc1 Fa4 24.e4 Bc5 25.f3 Bb5 26.Bf1 Bb2 27.Bf2 Bxf2 28.Kxf2 Fb5 29.g4 h6 30.h4 Fc4 31.a3 Kh7 32.Fe3 a6 33.Fb6 Fb5 34.Ke3 Fc4 35.h5 g6 36.hxg6+ Kxg6 37.f4 h5 38.f5+ Kg5 39.gxh5 Kxh5 40.Kd4 Fb5 41.Kc5 Fd3 42.fxe6 fxe6 43.Kd6 Fc4 44.Kc7 Kg4 45.Kxb7 Kf4 46.Fd4 Kxe4 és döntetlen

 

Hoang,T (2511) - Ziaziulkina,A (2350)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.Ff4 c5 4.e3 d5 5.Hbd2 Fd6 6.Fg3 0-0 7.c3 Vc7 8.He5 Hfd7 9.Fd3 Hc6 10.f4 f6 11.Vh5 f5 12.Fh4 Vb6 13.Bb1 cxd4 14.exd4 Fxe5 15.fxe5

 

15...Hxd4 16.cxd4 Vxd4 17.Fe2 Hxe5 18.Ff2 Hd3+ 19.Fxd3 Vxd3 20.Vf3 Vb5 21.Fd4 f4 22.Fe5?

 

22...Bf5 23.Vc3 d4 24.Fxd4 e5 25.a4 Vd5 26.Ff2 e4 27.Fd4 Bg5 28.0-0?

 

 

28...e3! 29.Hf3 Fh3 30.g3 Bf8 31.Vc2 Bg6? 32.Vc5 Ve4 33.Hh4? e2 34.Vxf8+ Kxf8 35.Hxg6+ Vxg6 36.Bxf4+ Kg8 37.Be1 Ff1? 38.a5 Vd3 39.Fc3 Ve3+ 40.Kh1 Fh3 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog