Help Sales ÁSZF

Férficsapatunk négy remije a horvátokkal, női válogatottunk 3-1-re kikapott a címvédő orosz együttestől

Címkék: Csapat Európa-bajnokság

A görögországi Porto Carrasban zajló 18. sakkcsapat Európa-bajnokság második fordulójában férficsapatunk a horvátokkal mérkőzött meg és négy döntetlennel 2-2-re véződött a találkozó. Lékó Péter, Almási Zoltán, Balogh Csaba és Gyimesi Zoltán  vette fel a harcot, a páratlan táblákon játszottak sötéttel  nagymestereink. Három gyors remi született, Gyimesi Zoltán kedvezőbb állását nem tudta győzelemig fokozni. A játéknap nagy rangadóján a címvédő azeriek 3-1-re legyőzték a kétszeres olimpiai bajnok, csapat-világbajnokságot nyert örmény válogatottat. Az első helyre ransorolt orosz csapat 3,5-0,5-re nyert a csehek ellen.  Női válogatottunk az olimpiai bajnok, kétszeres Európa-bajnok orosz együttessel csatázott, 3-1-es vereséget szenvedett, a játszmák az állások alapján kedvezőbb eredményt ígértek.

Kedvező férficsapatunk második fordulóbeli párosítása, a 16. helyre rangsorolt horvátokkal mérkőzik meg. Első partiját világossal remiző Berkes Ferenc helyett Balogh Csaba játszik, sötéttel győzelmet arató Almási Zoltán és Gyimesi Zoltán a világos bábukat vezeti majd.

Nem kis szerencsével győzte le az orosz csapat a moldávokat, Alekszandr Morozevics volt a nyerőemberük, de "sikeréhez" ellenfele hathatós segítséget nyújtott, kihagyott egy szép remikombinációt, majd a kapkodásban ütésbe tette bástyáját. A csehek ellen játéklehetőséget kap Szergej Karjakin, Morozevics kipihenheti a nyerés izgalmait. Csemege az ukrán-bolgár mérkőzés is, különösen az éltáblán Vaszilij Ivancsuk és Veszelin Topalov játszmája ígért nagy csatát.

A játéknap rangadóját a kétszeres olimpiai bajnok, csapat-világbajnokságot nyert örmények a címvédő azeriekkel vívták. Parádés szereposztással igazi tétmeccs volt, de ezúttal Radzsabovék remekeltek. Az örményektől a világossal játszó Levon Aronjan és Vlagyimir Akopjan csak remizett, az azeriek mindkét világos partijukat megnyerték. Gadir Guszejnov az oly megbízható örmény sakkozóra, Gabriel Szargiszjanra mért csapást, Vugar Gasimov is begyűjtötte az egész pontot. 

Három gyors döntetlennel indult a horvátok elleni meccsünk. Hrvoje Stevicnek már a megnyitása is sugallta, hogy remizni szeretne Lékó Péterrel, elképzelését meglepően korán, 22 lépésben siker koronázta. Balogh Csaba partija csak 15 lépésig tartott, míg Almási Zoltán és Ivan Saric egy két évvel korábbi Gasimov-Anand parti nyomán haladt, nagymesterünk a 25. lépésben tért el az említett játszmától, de csak egyet húzott még, s remit kínált. Gyimesi Zoltán a győzelemért, a két meccspontért küzdött. Végig jobban állt, jelentős időelőnye is volt, de Ante Brkic állta a sarat, az időellenőrzés után a lecsökkent anyag mellett nem volt nyerhető az állás.

Az orosz válogatott az első játéknapi bukdácsolás után rendezte sorait, sakkozóik csak egyetlen döntetlent engedélyeztek a cseheknek. A bolgár sakkozókat dicséri az olimpiai bajnok ukránokkal kivívott négy döntetlenes 2 -2. Nagy lehet az öröm a házigazdáknál, legyőzték az angolokat.

A második forduló eredményei: 

Horvátország (2, 3) – Magyarország (2, 3)  2 - 2

Hrvoje Stevic (2612) – Lékó Péter (2720)  döntetlen (Skót megnyitás, 22)

Almási Zoltán (2707) –Ivan Saric (2648)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 26)

Mladen Palac (2580) –Balogh Csaba (2662)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 15)

Gyimesi Zoltán (2652) – Ante Brkic (2605)  döntetlen (Grünfeld védelem, 51)

 

Csehország (2, 3,5) – Oroszország (2, 2,5) 0,5 - 3,5

David Navara (2724) – Peter Szvidler (2755)  0 - 1

Viktor Laznicka (2703) – Alekszandr Griscsuk (2752)  0 - 1

Zbynek Hracek (2628) – Szergej Karjakin (2763) döntetlen

Jiri Stocek (2600) – Jan Nepomnjacsij (2730)  0 - 1

 

Ukrajna (2, 3,5) – Bulgária (2, 2,5)  2 - 2

Vaszilij Ivancsuk (2775) – Veszelin Topalov (2768)  döntetlen

Ruszlan Ponomarjov (2723) – Ivan Cseparinov (2650)  döntetlen

Alekszander Mojszejenko (2715) – Alekszander Delcsev (2629)  döntetlen

Zahar Efimenko (2702) – Kiril Georgijev (2666)  döntetlen

 

Örményország (2, 3,5) – Azerbajdzsán (2, 2,5)  1 - 3

Levon Aronjan (2802) - Tejmur Radzsabov (2781) döntetlen

Szergej Movszeszjan (2710) – Vugar Gasimov (2757)  0 - 1

Vlagyimir Akopjan (2681) – Sahriyar Mamedgyarov (2733)  döntetlen

Gabriel Szargiszjan (2671) – Gadir Guszejnov (2636)  0 - 1

 

Anglia (2, 2,5) – Görögország (2, 4)  1,5 - 2,5

Németország (2, 3) – Izrael (2, 3)  2 - 2

Szerbia (2, 4) – Spanyolország (2, 2,5)  1,5 - 2,5

Törökország (2, 2,5) – Románia (2, 4)  1 - 3

Franciaország (1, 2) – Litvánia (1, 2) 3,5 - 0,5

Svédország (1, 2) – Hollandia (1, 2) 1,5 - 2,5

Lengyelország (1, 2) – Finnország (1, 2) 4 - 0

Ciprus (0, 0) – Grúzia (0, 1,5)  0 - 4

Moldávia (0, 1,5) –Luxemburg (0, 0) 4 - 0

Izland (0, 1,5) – Szlovénia (0, 1,5)  1 - 3

Olaszország (0, 1,5) – Wales (0, 0)  3,5 - 0,5

Ausztria (0, 0,5) – Lettország (0, 1,5)  1 - 3

Dánia (0, 1) – Skócia (0, 0, 1)  2 - 2

Svájc (0, 1,5) – Norvégia (0, 0,5)  2 - 2

Macedónia (0, 1) – Montenegró (0, 1)  1,5 - 2,5

A verseny élcsoportjának állása:

1. Románia 4 meccspont, 7 pont

2. Görögország 4, 6,5

3. Oroszország 4, 6

4. Azerbajdzsán 4, 5,5

5. Spanyolország 4, 5

6. Lengyelország 3, 6

7. Ukrajna 3, 4,5

8. Franciaország 3, 5,5

9. Németország 3, 5

10-11. Magyarország és Horvátország 3, 5

12. Izrael 3, 5

13. Bulgária 3, 4,5

14. Hollandia 3, 4,5

 

 A 3. forduló párosítása:

Görögország (6, 6,5) – Azerbajdzsán (4, 5,5)

Románia (4, 7) – Spanyolország (4, 5)

Oroszország (4, 6) – Hollandia (3, 4,5)

Horvátország (3, 5) – Ukrajna (3, 5,5)

Magyarország (3, 5) – Németország (3, 5)

Izrael (3, 5) – Franciaország (3, 5,5)

Bulgária (3, 4,5) – Lengyelország (3, 6)

Anglia (2, 4) – Örményország(2, 4,5)

Lettország (2, 4,5) – Csehország (2, 4)

Törökország (2, 3,5) – Szerbia (2, 5,5)

Montenegró (2, 3,5) – Moldávia (2, 5,5)

Szlovénia (2, 3,5) – Olaszország (2, 5)

Grúzia (2, 5,5) – Skócia (1, 3)

Norvégia (1, 2,5) – Dánia (1, 3)

Finnország (1, 2) – Svédország (1, 3,5)

Litvánia (1, 2,5) – Svájc (1, 3,5)

Wales (0, 0,5) – Ausztria (0, 1,5)

Ciprus (0, 0) – Macedónia (0, 2,5)

Luxemburg (0, 0) – Izland (0, 2,5)

 

Női válogatottunk a lettek elleni minimális győzelmet követően a címvédő, olimpiai bajnok orosz válogatottal csatázott. Remélhettük, hogy sakkozónőink már elfelejtették a tavalyi sakkolimpián elszenvedett 4-0-s vereséget.A meccs előtt második helyen álló együttesünk a vesztés után már nem volt többé versenyben előkelő helyezésért.  Kedvezőbbnek tűnt a színelosztás, Hoang Thanh Trang váltotta Mádl Ildikót az éltáblán.

Az internetes közvetítés csődöt mondott, időnként jöttek lépések, majd a javítások. Az oroszokkal vívott csata igen izgalmasan alakult. Gara Anita szicíliai védelme "zátonyra futott" az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk ellen, de Hoang Thanh Trang nyerőesélyes állást ért el Nagyezsda Koszincevával szemben. Rudolf Anna is hárította Tatjana Koszinceva fenyegetéseit, Gara Tícia egyenlő esélyű állást játszott Valentyina Gunyina ellen. A végjátékban a rutinos Koszinceva nővérek sajnos másfél pontot gyűjtöttek be, Nagyezsda reménytelennek tűnő pozíciójából kiharcolta a döntetlent, míg Tatjana győzött. Gara Tícia remijével 3-1-es vereséggel ért véget a partik állása alapján biztatóbb összecsapás.

A bolgár-ukrán mérkőzés éltábláján Katyerina Lahno sötéttel győzte le a bolgár exvilágbajnok Antoaneta Sztefanovát. és ez meghatározta a meccs lefolyását. Rangadót nyertek a grúzok. A kedvező párosításnak köszönhetően a szerbek vezetik a tabellát.

A második forduló eredményei:

Magyarország (2, 2,5) – Oroszország (2, 3)  0,5 - 2,5

Hoang Thanh Trang (2446) – Nagyezsda Koszinceva (2546) (Vezérgyalog megnyitás,

Tatjana Koszinceva (2526) – Rudolf Anna (2347) 1 - 0 (Caro-Kann védelem, 57)

Gara Tícia (2375) – Valentyina Gunyina (2514) döntetlen (Caro-Kann védelem, 73)

Alekszandra Kosztenjuk (2439) – Gara Anita (2340) 1 - 0 (Szicíliai védelem, 42)

 

Bulgária (2, 3) – Ukrajna (2, 2,5)  1 - 3

Grúzia (2, 2,5) – Lengyelország (2, 3)  2,5 - 1,5

Hollandia (2, 2,5) – Németország (2, 3,5)  2 - 2

Franciaország (2, 3) – Románia (2, 3) 1,5 - 2,5

Szerbia (2, 4) – Svájc (2, 2,5)  3,5 - 0,5

Spanyolország (2, 3) – Csehország (1, 2)  1,5 - 2,5

Örményország (1, 2) – Horvátország (0, 1) 2,5 - 1,5

Norvégia (0, 0) – Szlovénia (0, 1,5)  0 - 4

Izrael (0, 1) – Anglia (0, 1)  3 - 1

Ausztria (0, 0,5) – Görögország (0, 1,5)  1 - 3

Azerbajdzsán (0, 1,5) – Litvánia (0, 1)  2 - 2

Montenegró (0, 1) – Lettország (0, 1,5)  2,5 - 1,5

Törökország (0, 1,5) – Olaszország (0, 1) 2,5 - 1,5

 

A verseny élcsoportjának állása:

1. Szerbia 4 mecspont, 7,5 pont

2. Oroszország 4, 6

3. Ukrajna 4, 5,5

4. Románia 4, 5,5

5. Grúzia 4, 5

6. Németország 3, 5,5

7. Hollandia 3, 4,5

8. Csehország 3, 4,5

9. Örményország 3, 4,5

...

18. Magyarország 2, 3,5

 

A 3. forduló párosítása:

Oroszország (4, 6) – Románia (4, 5,5)

Szerbia (4, 4, 7,5) – Grúzia (4, 5)

Ukrajna (4, 5,5) – Hollandia (3, 4,5)

Németország (3, 5,5) – Örményország (3, 4,5)

Csehország (3, 4,5) – Törökország (2, 4)

Svájc (2, 3) – Lengyelország (2, 4,5)

Görögország (2, 4,5) – Magyarország (2, 3,5)

Izrael (2, 4) – Bulgária (2, 4)

Franciaország (2, 4,5) – Montenegró (2, 3,5)

Azerbajdzsán (1, 3,5) – Spanyolország (2, 4,5)

Szlovénia (2, 5,5) – Litvánia (1, 3)

Horvátország (0, 2,5) – Ausztria (0, 1,5)

Lettország (0, 3) –Norvégia (0, 0)

Olaszország (0, 2,5) – Anglia (0, 2)

 

Stevic,H (2612) - Lékó,P (2720)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hxc6 bxc6 6.Hd2 d5 7.exd5 cxd5 8.Fb5+ Fd7 9.Fxd7+ Vxd7 10.0-0 Fe7 11.Hf3 0-0 12.b3 He4 13.Fb2 Ff6 14.Fxf6 Hxf6 15.Be1 a5 16.a4 c5 17.Be5 Bfe8 18.Bxe8+ Bxe8 19.Vd2 Vc7 20.Be1 Bb8 21.h3 h6 22.Hh4 c4 és döntetlen

Almási,Z (2707) - Saric,I (2648)
Spanyol megnyitás [C78]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fc5  6.c3 b5  7.Fb3 d6 8.d4 Fb6 9.a4 Bb8 10.axb5 axb5  11.Vd3 0-0 12.Fg5 exd4 13.cxd4 h6 14.Fh4 g5 15.Fg3 Hh5 16.Bc1 Fd7 17.e5 Kg7 18.exd6 Hxg3 19.dxc7 Vxc7 20.hxg3 Vd6 21.Hc3 Hxd4 22.Hd5 Hxb3 23.Vxb3  b4 24.Hxb6 Vxb6 25.Vd5

A nagymesterek megismételték a Bundesliga két évvel ezelőtti szezonban játszott Vugar Gasimov és Viswanathan Anand partiját. Az azeri sakkozó 25.Vd3-mal folytatta, 25… Bfd8 26.Ba6 Fb5 27.Bxb6 Fxd3 28.Bxb8 Bxb8 29.He5 Ff5 30.Bc7 Fe6 31.Hc6 Bb6 32.Hd4 Bd6 33.Hxe6+ Bxe6 34.Kf1 Be4 35.b3 g4 36.Bb7 Kg6 37.f3 gxf3 38.gxf3 Be3 39.Bxb4 Bxf3+ 40.Kg2 és döntetlenben egyeztek meg.

25...Bfd8 26.Ve5+ és döntetlen

Palac,M (2580) - Balogh,Cs (2662)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.Be1 Hd6 6.Hxe5 Fe7 7.Ff1 Hxe5 8.Bxe5 0-0 9.d4 Ff6 10.Be1 Be8 11.Bxe8+ Hxe8 12.c3 d5 13.Ff4 c6 14.Fd3 g6 15.Hd2 és döntetlen

Gyimesi,Z (2652) - Brkic,A (2605)
Grünfeld védelem [D83]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Ff4 Fg7 5.e3 0-0 6.Bc1 Fe6 7.Vb3 c5 8.Vxb7 Vb6 9.Vxb6 axb6 10.Hf3 Hc6 11.dxc5 bxc5 12.cxd5 Hxd5 13.Hxd5 Fxd5 14.Bxc5 e6 15.Fc4 Fxc4 16.Bxc4 Bxa2 17.0-0 Ha5 18.Bc5 Hb7 19.Bc7 Bxb2 20.g4 Bb5 21.Kg2 Be8

Az idei orosz csapatbajnokságon Vlagyimir Malahov és Peter Szvidler is tesztelte a változatot. A 21...h6 22.Bd1 g5 23.Fg3 Ff6 24.Hd4 Bb6 25.Hc6 Hc5 26.He5 Bb5 27.Ba7 He4 28.Hd7 Bc8 29.Ba4 folytatásban remiztek.

22.Bfc1 e5 23.Fg3 Hd6 24.Bd7 He4 25.Bcc7 Bf8 26.g5 Hxg3 27.hxg3 e4 28.Hd2 Be5 29.Ba7 Fh8 30.Bdb7 Bxg5 31.Hxe4 Bd5 32.f4 h6 33.g4 Bd3 34.Kf2 Be8 35.Ke2 Bdd8 36.Kf3 Bd3 37.Bd7 Bxd7 38.Bxd7 Fb2 39.Bb7 Fg7 40.Hd6 Bf8 41.e4

 

41...Ba8 42.Bxf7 Bd8 43.Hb7 Bd3+ 44.Ke2 Bg3 45.Bd7 Bxg4 46.Hc5 h5 47.He6 Fh6 48.Kf3 Bg1 49.f5 gxf5 50.exf5 Bf1+ 51.Ke4 és döntetlen

Hoang,Thanh Trang (2446) - Koszinceva,N (2546)
Vezérgyalog megnyitás [D00]

1.d4 Hf6 2.Fg5 d5 3.Fxf6 exf6 4.e3 Fd6 5.c4 dxc4 6.Fxc4 0-0 7.Hc3 f5 8.Hf3 Hd7 9.Vc2 Hf6 10.Fd3 g6 11.h4 c6 12.0-0-0 Ve7 13.h5 b5 14.hxg6 fxg6 15.Kb1 Bb8 16.e4 b4

Kevesebb gondot okozott volna sötétnek a 16...Hxe4 17.Hxe4 fxe4 18.Fxe4 Vxe4 19.Vxe4 Ff5 20.Hg5 Ff4 21.Bd3 Fxe4 22.Hxe4 Bbd8 változat.

17.e5 bxc3 18.exd6 Vxd6 19.Vxc3 Hd5 20.Vd2 Bf7 21.Bde1 Bfb7 22.b3 Fe6 23.Fc4 f4?! 24.Kb2

 Jobb volt a 24.Ka1 Fg4 25.Hg5 Bf8 26.Be5 folytatás.

24...Bb4 25.Hg5 Ff5 26.Ka1?

 

26...Bxc4!

 Időzavarban is látta Nagyezsda a taktikai csapást.

27.bxc4 Hb4 28.Bc1 Hc2+

Nagyobb bajt okozhatott volna a 28...Hd3 29.Hf3 Hxc1 30.Bxc1 Vc7 31.Vc3 a5 folytatás.

29.Bxc2 Fxc2 30.c5 Vd5?

 

31.Hxh7! Vf5 32.Vc3 Bb1+ 33.Bxb1 Fxb1 34.Hf6+ Vxf6 35.Kxb1

A gyalogelőnyös vezérvégjáték szép reményekkel kecsegtetett.

35...Vf5+ 36.Vc2 Vf6 37.Vc3 Vf5+ 38.Vc2 Vg4 39.f3 Vh5 40.Kb2 Kh7 41.Ve4 Vg5 42.Kb3

Számításba jött a 42.Vxc6 Vxg2+ 43.Kb3 Vf1 44.Vc7+ Kg8 45.Vxf4 Vb1+ 46.Ka3 Vd3+ 47.Kb2 folytatás.

 42...Vxg2 43.Vxf4 Ve2 44.Ve4 Vd1+ 45.Kc3 Va1+ 46.Kd3 Vd1+ 47.Ke3 Ve1+ 48.Kd3 Vd1+ 49.Kc3 Va1+ 50.Kd2 Vxa2+ 51.Ke3 Vb3+ 52.Kf4 Vb8+ 53.Ve5 Vf8+ 54.Ke4 Vf7 55.d5 cxd5+ 56.Vxd5 Ve7+ 57.Kd3 Kg7 58.c6

 

58...Kf8 59.Kd4 Vc7 60.Kc4 Ke7 61.Ve4+ Kf7 62.Vd5+ Ke7 63.Vc5+ Ke6 64.Kb5 g5 65.Ve3+ Kf7 66.Ve4 Kf6 67.Vd5 Vb6+ 68.Kc4 Vc7 69.Vd4+ Ke6 70.Vd5+ Kf6 71.Vc5 Ke6 72.Kb5 Kf6 73.Vf8+ Kg6 74.Ve8+ Kf6 75.Vh8+ Kf5 76.Vh3+ Kf6 77.Vh6+ Kf5 78.Vf8+ Ke6 79.Vg8+ Kf6 80.Vf8+ és döntetlen

Koszinceva,T (2526) - Rudolf,A (2347)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 He7 6.0-0 Fg6 7.Hbd2 Hf5 8.Hb3 Hd7 9.a4 h5 10.a5 Fe7 11.Ff4 0-0 12.He1 h4 13.g4 hxg3 14.hxg3 c5 15.dxc5 Hxc5 16.Hxc5 Fxc5 17.c3 a6 18.Hd3 Fa7 19.Kg2 Bc8 20.Bh1 d4 21.c4 Bxc4 22.Bh3 Bc8 23.Ff3 He7 24.Vh1

 

24...f6 25.exf6 gxf6 26.Bd1 Kf7 27.Bh6 Bh8 28.Bxh8 Vxh8 29.Vxh8 Bxh8 30.Fxb7 e5 31.Fc1 Bb8 32.Fxa6 Fe4+? 33.f3 Fd5 34.b4 e4 35.fxe4 Fxe4+ 36.Kf2 Fxd3 37.Fxd3 Bxb4 38.Bh1 Ba4 39.a6 Ke6 40.Bh8?! Fc5 41.g4 Hc6 42.Ff4 He5?

Remiesélyeket adott a 42...Kd5 43.Fb8 Ba2+ 44.Kf3 Ba3 folytatás.

43.Fxe5 fxe5 44.Be8+ Kd5 45.g5

A világos szabadgyalogok eldöntik a játszma sorsát.

45...Ba2+ 46.Kf3 Ba3 47.Bd8+ Ke6 48.Ke4 Ba1 49.Fc4+ Ke7 50.Bd5 Fb6 51.Bxe5+ Kd6 52.Bd5+ Kc7 53.g6 Bg1 54.Kf5 Bg3 55.Kf6 Bf3+ 56.Bf5 Bg3 57.g7 és sötét feladta

Gara,T (2375) - Gunyina,V (2514)
Caro-Kann védelem [B14]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.exd5 cxd5 4.c4 Hf6 5.Hc3 g6 6.Vb3 Fg7 7.cxd5 0-0 [%clk 1:32] 8.Fe2 Ha6 9.Ff3 Vb6 10.Vxb6 axb6 11.Hge2 Hb4 12.0-0 Bd8 13.d6 Bxd6 14.Ff4 Bd7 15.Fe5 Hfd5 16.Fxg7 Kxg7 17.a3 Hxc3 18.bxc3 Hc6 19.Hf4 Ba5 20.Hd3 Bc7 21.Hf4 e6 22.Bfb1 He7 23.Bb3 Ba4 24.He2 Ba6 25.Bab1 Hd5 26.h3 h5 27.Fxd5 exd5 28.Hf4 Ba5 29.Be1 Bc6 30.Hd3 Ff5 31.Hb4 Be6 32.Kf1 h4 33.Bxe6 fxe6 34.Ke2 Fe4 35.f3 Ff5 36.Hd3 Fxd3+ 37.Kxd3 b5 38.Ke3 g5 39.f4 Kf6 40.Kf3 Kf5 41.fxg5 Kxg5 42.g3 hxg3 43.Kxg3 Kf5 44.Kf3 Ba8 45.h4 b4 46.axb4 Bh8 47.Bb1 Bxh4 48.Ke3 Kf6 49.Ba1 Bh7 50.Ba7 Kf5 51.Kf3 Bh4 52.Ke3 Kf6 53.Ba1 Bh7 54.Ba7 Kf5 55.Kd3 Kf4 56.Ba1 Bh3+ 57.Kc2 Ke4 58.Bg1 Bh2+ 59.Kb3 Be2 60.Bg7 b5 61.Bb7 e5 62.dxe5 d4 63.cxd4 Be3+ 64.Kb2 Kxd4 65.Bxb5 Kc4 66.Bb8 Bxe5 67.Ka3 Be1 68.Bc8+ Kb5 69.Bc5+ Kb6 70.Kb3 Bb1+ 71.Kc4 Bc1+ 72.Kd5 Bd1+ 73.Kc4 Bc1+ és döntetlen

Kosztenjuk,A (2439) - Gara,A (2340)
Szicíliai védelem [B72]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 g6 6.Fe3 7.f3 b5 8.Vd2 Fb7 9.a4 b4 10.Hd1 e5 11.Hb3 d5 12.Fc5 Fxc5

Számításba jött a 12...dxe4 13.Vxb4 Fd5 14.Fxf8 Hc6 15.Vc5 exf3 folytatás.

13.Hxc5 Fc6 14.Vxb4 0-0 15.Hf2 a5 16.Vc3 Vb6 17.Fd3 Bc8 18.Vxe5 Hbd7 19.Hxd7 Ve3+ 20.Kf1 Hxd7 21.Vd6 dxe4 22.fxe4 Bab8 23.b3 Bb6 24.Be1 Vh6 25.Vd4

A kalandokat az exvilágbajnoknő anyagi előnnyel zárta.

25...Vf4 26.Ve3 Vf6 27.Kg1 Fb7 28.e5 Vh4 29.Fc4 Be8 30.Hd3 Vg4 31.Vf2 Be7 32.h3 Vg5 33.h4 Vg4 34.Bh3 Vh5 35.Bg3 Vh6 36.Vd4 Fa6 37.Hc5 Fxc4 38.Hxd7 Bxd7 39.Vxd7 Vxh4 40.Vg4 Vxg4 41.Bxg4 Fe6 42.Bd4 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog