Férficsapatunk 3-1-re nyert Svájc ellen, női válogatottunk minimális arányban kikapott az oroszoktól

Címkék: Csapat Európa-bajnokság 2013

A varsói Európa-bajnokság hetedik fordulójában férficsapatunk 3-1-re legyőzte Svájc együttesét. Az éltáblán Balogh Csaba nyert, válogatottunk újonca, Bánusz Tamás sötéttel győzött, Almási Zoltán és Polgár Judit remizett. Együttesünk az angolokkal játssza következő meccsét. A francia csapat megőrizte éllovasi pozícióját, a rajtlistán első orosz gárda kikapott az örményektől. Női válogatottunk nagy csatában 2,5-1,5-re vereséget szenvedett a háromszoros kontinens-és kétszeres olimpiai bajnok orosz együttestől. Rudolf Anna nyert, Hoang Thanh Trang remizett, Gara Tícia és Papp Petra elvesztette játszmáját. Az ukránok az örményeket előzik meg két meccsponttal. A lengyelek harmadik csapata a következő ellenfelünk.

 

Férficsapatunk „kötelező” győzelmet aratott a 9 fordulós svájci rendszerű kontinensviadal hetedik játéknapján. A svájciakkal vívott meccs jól indult, hiszen Balogh Csaba remekül használta ki Yannick Pelletier elsietett e5 lépését. A centrumgyalog a világos tisztek össztűzébe került, Csaba az alapsor gyengeségét kiskombinációval használta ki, gyalogot nyert. Anyagi előnyét biztos kézzel érvényesítette.

Almási Zoltán sötéttel, Polgár Judit világossal nem tudott előnyt kicsiholni, küzdelmeik döntetlennel értek véget.

 

Válogatottunk újonca, Bánusz Tamás megszerezte első győzelmét. A Szvesnyikov változatban Richard Forster sokáig jól tartotta magát, az időellenőrzés után már nagymesterünk kezdeményezhetett. Végjátékban begyűjtötte a pontot.

A két veretlen együttes, az azeriek és a franciák csatája 2-2-vel fejeződött be. A mai fordulóban a legnagyobb érdeklődés a az orosz-örmény derbit kísérte. Folytatódott a rajtlistát vezető oroszok kálváriája, az újabb vereséggel búcsút inthettek dobogós álmaiknak. Hatalmas meglepetés, hogy a törökök 3,5-0,5-re győzték le a címvédő németeket.

 

A 7. forduló eredményei:

Magyarország (7, 13,5) – Svájc (7, 12)  3 - 1

Balogh Csaba (2630) – Yannick Pelletier (2575) 1 – 0 (Francia védelem, 56)

Joseph Gallagher (2504) – Almási Zoltán (2710)  döntetlen (Benoni védelem, 44)

Polgár Judit (2689) – Nico Georgiadis (2423)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 44)

Richard Forster (2452) – Bánusz Tamás (2593) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 89)

 

Azerbajdzsán (10, 14,5) – Franciaország (11, 15)  2 - 2

Sahriyar Mamedgyarov (2757) – Etienne Bacrot (2749)  döntetlen

Tejmur Radzsabov (2715) – Maxime Vachier-Lagrave (2742)  döntetlen

Rauf Mamedov (2647) – Romain Edouard (2653)  1 - 0

Gadir Guszejnov (2607) – Vladiszlav Tkacsijev (2637)  0 – 1

 

Oroszország (9, 16) – Örményország (9, 13,5)  1,5 – 2,5

Alekszandr Griscsuk (2785)  - Levon Aronjan (2801)  döntetlen

Peter Szvidler (2752) – Szergej Movszeszjan (2700)  döntetlen

Alekszandr Morozevics (2727) – Vlagyimir Akopjan (2681)  döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (2722) – Gabriel Szargiszjan (2676)  0 - 1

 

Ukrajna (8, 13,5) – Fehéroroszország (8, 13,5)  2 - 2

Grúzia (8, 13,5) – Anglia (8, 14)  2 - 2

Horvátország (8, 13,5) – Görögország (8, 14)  1 - 3

Szlovénia (7, 13) – Hollandia (7, 15)  0,5 – 3,5

Románia (7, 14,5) – Csehország (7, 14)  1,5 – 2,5

Szerbia (6, 14) – Olaszország (7, 12,5)  2 - 2

Törökország (6, 11,5) – Németország (6, 12,5)  3,5 – 0,5

Lengyelország1 (6, 13) – Spanyolország (6, 12)  2,5 – 1,5

Svédország (5, 11,5) – Lengyelország3 (6, 12,5)  3 - 1

Bulgária (5, 13) – Izland (5, 12)  2,5 – 1,5

Ausztria (5, 9,5) – Izrael (5, 10) 0,5 – 3,5

Lengyelország2 (4, 9) – Montenegró (5, 10,5) 1,5 – 2,5

Litvánia (4, 12) – Dánia (4, 11)  2 - 2

Skócia (3, 8,5) – Belgium (4, 12)  2 - 2

Finnország (3, 9) – Wales (0, 1)  4 - 0

Norvégia (2, 7) – Macedónia (2, 9)  2,5 – 1,5

 

Az élcsoport állása:

Hely.

Rajtl.

 

Ország

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

3

Franciaország

7

5

2

0

12

137.0

17.0

111.0

2

6

Azerbajdzsán

7

4

3

0

11

129.0

16.5

111.0

3

2

Örményország

7

5

1

1

11

106.5

16.0

101.5

4

15

Görögország

7

4

2

1

10

128.0

17.0

108.5

5

9

Csehország

7

4

1

2

9

122.0

16.5

111.0

6

7

Magyarország

7

3

3

1

9

119.5

16.5

104.5

7

4

Ukrajna

7

3

3

1

9

115.0

15.5

108.5

8

1

Oroszország

7

4

1

2

9

109.5

17.5

103.5

9

14

Grúzia

7

3

3

1

9

106.5

15.5

106.5

10

5

Anglia

7

3

3

1

9

103.5

16.0

102.0

11

17

Fehéroroszország

7

4

1

2

9

98.5

15.5

103.0

12

8

Hollandia

7

4

1

2

9

87.5

18.5

78.0

13

18

Törökország

7

3

2

2

8

91.5

15.0

101.5

14

12

Lengyelország

7

3

2

2

8

91.0

15.5

98.0

15

16

Horvátország

7

3

2

2

8

84.5

14.5

99.5

16

13

Olaszország

7

3

2

2

8

83.5

14.5

105.5

 

A 8. forduló párosítása:

Tábla

Rajtl.

 

Ország

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Ország

 

Rajtl.

1

3

Franciaország

17

12

:

11

16

Örményország

2

2

6

Azerbajdzsán

16½

11

:

10

17

Görögország

15

3

8

Hollandia

18½

9

:

9

17½

Oroszország

1

4

4

Ukrajna

15½

9

:

9

15½

Grúzia

14

5

5

Anglia

16

9

:

9

16½

Magyarország

7

6

17

Fehéroroszország

15½

9

:

9

16½

Csehország

9

7

12

Lengyelország1

15½

8

:

8

14½

Horvátország

16

8

13

Olaszország

14½

8

:

8

15

Törökország

18

9

31

Svájc

13

7

:

7

16

Románia

19

10

30

Montenegró

13

7

:

7

16

Szerbia

20

11

25

Svédország

14½

7

:

7

15½

Bulgária

21

12

29

Izrael

13½

7

:

7

13½

Szlovénia

22

13

23

Lengyelország3

13½

6

:

6

13

Németország

10

14

11

Spanyolország

13½

6

:

5

10

Ausztria

27

15

26

 

Dánia

13

5

:

5

13

Finnország

32

16

33

Belgium

14

5

:

5

13½

Izland

28

17

36

Norvégia

4

:

5

14

Litvánia

34

18

35

Macedónia

10½

2

:

4

10½

Skócia

37

19

38

Wales

1

0

:

4

10½

Lengyelország2

24

 

Remekült harcolt női csapatunk a kétszeres olimpiai bajnok, címvédő, háromszoros kontinensbajnok orosz együttessel szemben, balszerencsés vereséget szenvedett. Nagyon közel álltak nagymesternőink, hogy pontot raboljanak. Fordulatokban gazdag küzdelmeket láttunk, a rutin végül az ellenfélnek segített.

 

A tavalyi és az idei Európa-bajnoknő csatázott az éltáblán. Valentyina Gunyina előnybe került Hoang Thanh Tranggal szemben, de nem találta meg a nyerőesélyes folytatást. A különböző színű futók miatt remi lett az ütközetük.

Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk az orosz csapat legjobb pontszerzője, újabb nyerésével már hat partiból 5,5 pontnál tart. Kiskombinációval minőségelőnyt szerzett, Gara Tíciának kompenzációja vot, de időzavarban nem védekezett pontosan, harmadik vereségét szenvedte el.

Papp Petra sokáig nagyon biztatóan állt a spanyol megnyitású játszmában. Natalija Pogonyina nehéz pillanatokat élt át, elhibázott cserék után azonban már nála volt a kis előny. A vezérvégjátékban nagy kapkodást láttunk, az idő szorításában Petra rossz sakkot adott be, Pogonyina királya eltáncolhatott, és végül 85 lépés után saját és csapatának a győzelmének örülhetett.

Sorozatban harmadik partiját nyerte meg Rudolf Anna. Olga Girja elkerülte a lépésismétlést, de vesztére tette. Anna anyagi előnyt szerzett, amit biztos kézzel érvényesített.

Korántsem volt sétagalopp a vezető ukránok találkozója a házigazdák harmadik csapatával. A grúz-lengyel rangadó pontosztozkodással zárult, az örmények messze a várakozás felett teljesítenek. Az éltáblán Elina Danieljan 6-ből 5, a második emberük, Lilit Mkrtchian 7-ből 6 ponttal repíti a csapatot. A holnapi ukrán-örmény összecsapás eldöntheti az aranyérem sorsát, fontos rangadó az orosz-grúz meccs.

 

A 7. forduló eredményei:

Magyarország (8, 13,5) – Oroszország (13, 16,5)  1,5 – 2,5

Hoang Thanh Trang (2511) – Valentyina Gunyina (2509) döntetlen (Szláv védelem, 58)

Alekszandra Kosztenjuk (2510) – Gara Tícia (2350) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 57)

Papp Petra (2300) – Natalija Pogonyina (2499) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 85)

Olga Girja (2447) – Rudolf Anna (2281) 0 – 1 (Vezércsel, 60)

 

Lengyelország3 (9, 13,5) – Ukrajna (11, 17,5)  1,5 – 2,5

Grúzia (9, 16) – Lengyelország (9, 14)  2 - 2

Örményország (9, 18) – Lengyelország2 (8, 14)  3 - 1

Németország (7, 14) – Bulgária (7, 12,5)  1 - 3

Spanyolország (7, 11,5) – Litvánia (7, 14,5)  1 - 3

Izrael (7, 14,5) – Csehország (7, 14)  1 - 3

Románia (6, 14) – Belgium (6, 10)  3,5 – 0,5

Azerbajdzsán (6, 11,5) – Hollandia (6, 13) 1,5 – 2,5

Ausztria (5, 8,5) – Franciaország 5, 12) 2,5 – 1,5

Szerbia (5, 10,5) – Norvégia (5, 8,5) 3,5 – 0,5

Fehéroroszország (5, 10,5) – Olaszország (5, 12,5)  2,5 – 1,5

Törökország (4, 12) – Anglia (4, 5,5) 1,5 – 2,5

Finnország (2, 7) – Görögország (4, 9,5)  1,5 – 2,5

Szlovénia (3, 10) – Izland (3, 8,5)  2,5 – 1,5

Svájc (3, 9,5) – Horvátország (2, 7)  3 – 1

 

Az élcsoport állása:

Hely.

Rajtl.

 

Ország

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Ukrajna

7

6

1

0

13

137.5

20.0

2

6

Örményország

7

5

1

1

11

140.5

21.0

3

3

Grúzia

7

3

4

0

10

144.0

18.0

4

2

Oroszország

7

4

2

1

10

141.0

19.0

5

4

Lengyelország1

7

4

2

1

10

115.0

16.0

6

11

Bulgária

7

4

1

2

9

99.5

15.5

7

16

Litvánia

7

4

1

2

9

98.5

17.0

8

13

Lengyelország3

7

4

1

2

9

94.5

15.0

9

18

Csehország

7

4

1

2

9

90.5

17.0

10

10

Románia

7

3

2

2

8

98.0

17.5

11

25

Lengyelország2

7

4

0

3

8

88.0

15.0

12

8

Magyarország

7

3

2

2

8

81.5

15.0

13

14

Hollandia

7

3

2

2

8

78.5

15.5

14

15

Izrael

7

3

1

3

7

102.5

15.5

15

5

Németország

7

3

1

3

7

89.0

15.0

16

9

Spanyolország

7

3

1

3

7

84.5

13.0

 

A 8. forduló párosítása:

Tábla

Rajtl.

 

Ország

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Ország

 

Rajtl.

1

1

Ukrajna

20

13

:

11

21

Örményország

6

2

2

Oroszország

19

10

:

10

18

Grúzia

3

3

11

Bulgária

15½

9

:

10

16

Lengyelország1

4

4

18

Csehország

17

9

:

9

17

Litvánia

16

5

13

Lengyelország3

15

9

:

8

17½

Románia

10

6

25

Lengyelország2

15

8

:

8

15

Magyarország

8

7

14

Hollandia

15½

8

:

7

15½

Izrael

15

8

12

Szerbia

14

7

:

7

15

Németország

5

9

24

Fehéroroszország

13

7

:

7

13

Spanyolország

9

10

21

Görögország

12

6

:

7

11

Ausztria

19

11

23

Anglia

8

6

:

6

13

Azerbajdzsán

17

12

20

Olaszország

14

5

:

6

10½

Belgium

30

13

29

Norvégia

9

5

:

5

13½

Franciaország

7

14

26

Svájc

12½

5

:

5

12½

Szlovénia

27

15

31

Finnország

2

:

4

13½

Törökország

28

16

22

Horvátország

8

2

:

3

10

Izland

32

 

Balogh,Cs (2630) - Pelletier,Y (2575)
Francia védelem [C10]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 dxe4 4.Hxe4 Hd7 5.Hf3 Hgf6 6.Fd3 c5 7.0-0 Hxe4 8.Fxe4 Hf6 9.Fg5 cxd4 10.Hxd4 Fe7 11.Ff3 0-0 12.Vd3 Vc7 13.Bfe1 Bd8 14.Bad1 a6 15.Fh4 e5?

A centrumgyalog támadhatóvá vált.

16.Vc3 Fd6 17.Hb3 Ve7 18.Ha5 Be8 19.a3 Bb8 20.Hc4 Fc7 21.Fg3 Hd7

22.Hxe5 Hxe5 23.Fxe5 Fxe5 24.Vxe5 Vxe5 25.Bxe5 Kf8 26.Bxe8+ Kxe8 27.Bd6

Balogh Csaba gyalogot nyert, ennek érvényesítése technikai feladat volt.

27...b6 28.Kf1 a5 29.Ke2 Ke7 30.Bd4 Ff5 31.Kd2 f6 32.c4 Bc8 33.Kc3 Bc5 34.b4 axb4+ 35.axb4 Bc7 36.Fe4 Fxe4 37.Bxe4+ Kd7 38.Bd4+ Kc6 39.b5+ Kb7 40.Bd8 Be7 41.Bg8 Bd7 42.h4 Kc7 43.h5 h6 44.g4 Kb7 45.f3 Kc7 46.Be8 Kb7 47.Be6 Kc7

48.c5 bxc5 49.Kc4 Kb7 50.Kxc5 Kc7 51.f4 Kb7 52.Bd6 Bf7 53.f5 Be7 54.Be6 Bd7 55.b6 Bf7 56.Kd6 és sötét feladta

Gallagher,J (2504) - Almási,Z (2710)
Benoni védelem [A65]

1.e4 g6 2.d4 Fg7 3.c4 c5 4.d5 d6 5.Hc3 Hf6 6.f3 0-0 7.Hge2 e6 8.Hg3 exd5 9.cxd5 Hbd7 10.Fe2 a6 11.a4 h5 12.Fg5 Be8 13.0-0 Hf8 14.Vd2 H8h7 15.Fe3 b6 16.Bab1 Fd7 17.b4 h4 18.Hh1 Hh5 19.f4?! Fxc3 20.Vxc3 H5f6 21.Hf2 Hxe4 22.Hxe4 Bxe4 23.Ff3 Be8 24.Fc1 Vf6 25.Vxf6 Hxf6 26.bxc5 bxc5 27.Bb6 Fxa4 28.Bxd6 He4 29.Bb6 Fb5 30.Be1 Hd6 31.Bxe8+ Bxe8 32.Kf2 Bd8 33.Fb2 Hc4 34.Ff6 Hxb6 35.Fxd8 Hd7 36.Fxh4 a5 37.Ke3 a4 38.Kd2 a3 39.Kc2 Fc4 40.d6 Fe6 41.Fc6 f5 42.Fxd7 Fxd7 43.Kb3 Kf7 44.Ff2 és döntetle

Polgár,J (2689) - Georgiadis,N (2423)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 d6 7.Hbd2 Fd7 8.b4 Fb6 9.Hc4 He7 10.Fxd7 Hxd7 11.a4 a6 12.Vb3 h6 13.d4 Hg6 14.dxe5 dxe5 15.Hxb6 Hxb6 16.Fe3 Vd3 17.Hd2 Hd7 18.c4 Vxb3 19.Hxb3 Bfe8 20.Bfd1 Hdf8 21.Bd2 He7 22.a5 He6 23.b5 Hc8 24.Bd5 Hd6 25.Bc1 Hxe4 26.Bxe5 Hf6 27.h3 Bad8 28.Hc5 Hd7 29.Hxd7 Bxd7 30.Bd5 Bed8 31.Bxd7 Bxd7 32.Bb1 Kh7 33.g4 g5 34.Kg2 Kg6 35.h4 f5 36.gxf5+ Kxf5 37.hxg5 hxg5 38.Kf3 Bd3 39.b6 cxb6 40.Bxb6 Bd7 41.Bb1 Bc7 42.Bb2 Bd7 43.Bb1 Bc7 44.Bb2 Bd7 és döntetlen

Forster,R (2452) - Bánusz,T (2593)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e5 6.Hdb5 d6 7.Fg5 a6 8.Ha3 b5 9.Hd5 Fe7 10.Fxf6 Fxf6 11.c4 b4 12.Hc2 0-0 13.g3 Fg5 14.h4 Fh6 15.Fh3 Fe6 16.Kf1 a5 17.Kg2 Vb8 18.Vd3 Bd8 19.b3 Vb7 20.a3 bxa3 21.Bxa3 Bab8 22.Bd1 Vd7 23.Fxe6 fxe6 24.Hc3 Vb7 25.Ve2 g6 26.Vg4 Vf7 27.h5 Fg7 28.hxg6 Vxg6 29.Vxg6 hxg6 30.Hb5 Ff8 31.Baa1 Bd7 32.Bd3 Bbd8 33.Bad1 Hb8 34.He3 Ha6 35.Hg4 Fg7 36.f3 Hc5 37.Bc3 Bb8 38.Ba1

38...d5 39.Hf2 d4 40.Bc2 Hxb3

Bánusz Tamás a legjobb pillanatban vette át a játék irányítását.

41.Ba3 Hc5 42.Bxa5 d3 43.Bca2 d2 44.Ba8 Bxa8 45.Bxa8+ Ff8 46.Hd1 Hd3 47.Kf1 Kg7 48.Ba7 Bxa7 49.Hxa7 Hc1 50.Hb5 Kf6 51.Hbc3 Ke7 52.Hb1 Fh6 53.f4?

53...exf4 54.Hxd2 fxg3 55.Hf3 Ff4 56.Kg2 Kd6 57.He1 g5 58.Kf3 Hb3 59.Kg4 Hd2 60.Hc3 Hxc4 61.He2 e5?!

A nyerést a 61...He3+ 62.Kf3 e5 63.Hxg3 g4+ 64.Kf2 Kc5 65.He2 Kc4 változatban kellett volna keresni.

62.Hg2 Hd2 63.Hxg3 Fxg3 64.Kxg3 Ke6 65.Kg4 Hxe4 66.He3 Kf6 67.Hd5+ Kg6 68.He7+ Kf7 69.Hc6?

69...Kf6 70.Kh5 Kf5 71.He7+ Ke6 72.Hc6 Kf6 73.Kg4 Hf2+ 74.Kf3 Hd3 75.Ke4 Hc5+ 76.Kd5 Hd7 77.Ke4 g4 78.Ke3 Kg5 79.Kf2 Kf4 80.He7 Hf6 81.Hg6+ Kf5 82.He7+ Kg5 83.Ke3 e4 84.Hc6 Kh4 85.Kf4 g3 86.Hd4 g2 87.He2 Kh3 88.Ke3 Kh2 89.Kf2 Hg4+ és világos feladta

Hoang Thanh Trang (2511) - Gunyina,V (2509)
Szláv védelem [D12]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Ff5 5.Hc3 e6 6.Hh4 Fg6 7.Fe2 Hbd7 8.0-0 He4 9.g3 Fe7 10.Hxg6 hxg6 11.f3 Hxc3 12.bxc3 0-0 13.Bb1 dxc4 14.Fxc4 b5 15.Fe2 a6 16.e4 Va5 17.Vb3 c5 18.Fe3 Bac8 19.Bfc1 Bfd8 20.Kg2 Hb6 21.Ff2 Ha4 22.Fe1 Vc7 23.c4 cxd4 24.cxb5 Hc5 25.Va3 axb5 26.Fxb5 Ba8 27.Vb2 Va7 28.Fb4 d3 29.Vf2?

Az Európa-bajnoknők csatájában az idei orosz bajnokság győztese előnybe került.

29...Vxa2 30.Bb2 d2 31.Bxd2 Bxd2 32.Fxd2 Hb3 33.Bc7 Fc5 34.Ve2 Fb6!?

Éltáblásunk bajban lett volna a 34...Fd6 35.Bd7 Hd4 36.Fc4 Va4 37.Vd3 Vxd7 38.Vxd4 Bd8 változatban.

35.Bb7 Hd4 36.Vf2 Fc5

Kimaradt a 36…Hxf3 lehetőség.

37.Fe3 Va1 38.Fc4 Vc3 39.Ff1 Ba3 40.Fxd4 Fxd4 41.Ve2 Va1 42.Bc7 Be3 43.Vd2 Be1 44.Bc8+ Kh7 45.Ba8 Bd1 46.Ve2 Vb2 47.Vxb2 Fxb2 48.Ba2 Bd2+ 49.Kh3 g5 50.Fb5 f5 51.exf5 exf5 52.Fe8 Bf2 53.Fd7 Kg6 54.Fc8 Bd2 55.Ba5 f4 56.gxf4 gxf4 57.Kg4 Bxh2 58.Kxf4 és döntetlen

Kosztenjuk,A (2510) - Gara,T (2350)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.c3 Hf6 3.e5 Hd5 4.Hf3 Hc6 5.Fc4 Hb6 6.Fb3 d5 7.exd6 Vxd6 8.0-0 g6 9.Ha3 Fg7 10.Hg5 0-0 11.He4 Ve5 12.d3 Hd7 13.Vf3 Vf5 14.Vg3 Hf6 15.Be1 b6 16.Hb5 Fb7 17.Hg5 Bad8

18.He6!

Az orosz exvilágbajnoknő minőséget nyert, de Tícia elegendő ellenértéket kapott kompenzációként.

18...Bxd3 19.f3 Bc8 20.Hxg7 Kxg7 21.Fc2 c4 22.Fxd3 cxd3 23.Vg5 Bd8 24.Vxf5 gxf5 25.Ff4 Bd5 26.Hd4 Hxd4 27.cxd4 Bxd4

 

28.Bxe7 Fxf3 29.gxf3 Bxf4 30.Be3 Bc4?

Időzavarban megkönnyítette világos nyerését.

31.Bxd3 Bc2 32.Bad1?! Bxb2 33.B1d2 Bb1+ 34.Kf2 Hh5 35.Ba3 Hf4 36.Bxa7 Kg6 37.Ba4 He6 38.Ba3 Hc5 39.Ba8 Kg7 40.Bad8 Kg6 41.Bg8+ Kf6 42.Ke3 Be1+ 43.Kf2 Bb1 44.Bg2 f4 45.Bg1 Bb4 46.Be1 Kf5 47.Bee2 Ha4 48.Bd5+ Kf6 49.Bed2 Hc3 50.B5d3 Bc4 51.Bd6+ Ke5 52.Bxb6 Ba4 53.Bb7 f6 54.Bxh7 Hxa2 55.h4 Hc3 56.Bc7 Ba3 57.h5 és sötét feladta

Papp,P (2300) - Pogonyina,N (2499)
Spanyol megnyitás [C88]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 b5 6.Fb3 Fb7 7.d3 Fe7 8.a4 0-0 9.Be1 d6 10.Hbd2 Ha5 11.Fa2 c5 12.Hf1 b4 13.c3 Bb8 14.He3 b3 15.Fb1 g6 16.Hc4 Fc8 17.Hfd2 Fg4 18.f3 Fe6 19.Ba3 d5 20.exd5 Hxd5 21.Hxa5 Vxa5 22.Hc4 Vc7 23.Bxb3 Bbd8 24.Bxe5 Ff6

25.Be4 Ff5 26.Vf1 Fg7 27.Be1 Fd7 28.Ba3 Hb6 29.Fc2

Számításba jött 29.Fa2 Ff5 30.a5 Hd5 31.Fb3 folytatás.

29...Ff5 30.Hxb6

Jobb volt  a 30.He3 Fe6 31.a5 Hd5 32.Hc4 változatot választani.

30...Vxb6 31.Ve2 Vc6 32.Ba1

Kiengedte az előnyt.

32...Bfe8 33.Fe3 Fh6 34.Vf2 Fxe3 35.Bxe3 Bxe3 36.Vxe3 c4 37.Bd1 cxd3 38.Fxd3 Vxa4 39.Ve2 Fxd3 40.Bxd3 Va1+ 41.Kf2 Bxd3 42.Vxd3 Vxb2+ 43.Kf1

 

43...Vb6 44.Ve4 h5 45.Ve8+ Kg7 46.Ve5+ Kf8 47.Vh8+ Ke7 48.Ve5+ Ve6 49.Vc7+ Kf6 50.Vf4+ Kg7 51.Vd4+ Vf6 52.Vb4 Ve5 53.f4 Vd5 54.c4 Vd4 55.g3 h4 56.gxh4? Vxf4+ 57.Kg2 Vg4+ 58.Kf2 Vxh4+ 59.Kg2 Vg4+ 60.Kf2 Vd4+ 61.Kg2 Kf6 62.Va4 Vd2+ 63.Kg1 Vd6 64.Kg2 Kg5 65.Va5+ f5 66.c5 Vd5+ 67.Kg1 Vd1+ 68.Kg2 Ve2+ 69.Kg1 Vd3 70.Vc7 Vd4+ 71.Kg2 Vd5+ 72.Kg1 Vd1+ 73.Kg2 Ve2+ 74.Kg1 f4 75.Vd8+ Kg4 76.Vd7+ Kh4

 

77.Vh7+?!

A kapkodásban nem sikerült megtalálni a 77.Vd4 Kg5 78.Vd8+ Kf5 79.Vf8+ Kg5 80.Vd8+ remihez vezető folytatást.

77...Kg5 78.h4+ Kf6 79.Vh8+ Kf5 80.Vc8+ Ve6 81.Vf8+ Kg4 82.Kf2 Ve3+ 83.Kg2 f3+ 84.Kh1 Ve1+ 85.Kh2 Vf2+ és világos feladta

Girja,O (2447) - Rudolf,A (2281)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.cxd5 exd5 5.Ff4 c6 6.Vc2 Fd6 7.Fxd6 Vxd6 8.e3 Vg6 9.Vxg6 hxg6 10.Hf3 Hf6 11.b4 Ff5 12.b5 Ke7 13.Bc1 Bc8 14.He5 c5 15.g4 Fe6 16.dxc5 Bxc5 17.Hd3 Bc8 18.f3 Hbd7 19.g5 He8 20.Kf2 Hd6 21.Hf4 Bc5 22.Hd3 Bc4 23.Hf4 Bc5 24.Fd3 Bac8 25.Hce2 He5 26.a4 Hxd3+ 27.Hxd3 Bc4 28.Ba1 Bc2 29.Bhc1 B8c4 30.Bxc2 Bxc2 31.Hdf4 Hc4 32.Bd1 Ba2 33.Hxd5+ Fxd5 34.Bxd5 Bxa4 35.Hf4? Hd6 36.e4 Bb4 37.Be5+ Kd7 38.Hd5?

 

 

38...Bxb5 39.h4 a5 40.h5 gxh5 41.g6 fxg6 42.Be7+ Kd8 43.Bxg7 Hc4 44.Bg8+ Kd7 45.Bg7+ Kd8 46.Bg8+ Kd7 47.Bg7+ Kd6 48.Bxg6+ Ke5 49.Kg3 Bb3 50.Hc7 a4 51.Bg5+ Kf6 52.Bf5+ Ke7 53.Bxh5 a3 54.e5 a2 55.Bh7+ Kf8 56.e6 Kg8 57.e7 Hd6 58.Bh1 Bb1 59.Bh6 a1V 60.Bxd6 Ve5+ és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 Fotók: Magyar Sakkszövetség

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Carlsen átvette a vezetést, egy pont az előnye Ding Liren, Aronjan és So előtt
2019. 06. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog