Help Sales ÁSZF

Férficsapatunk 3-1-re legyőzte az olaszokat, megbotlott az orosz csapat, kettős kínai vezetés

Címkék: 40. sakkolimpia Isztambul

Az Isztambulban zajló 40. sakkolimpia kilencedik fordulójában férficsapatunk 3-1-re legyőzte az olaszokat. Polgár Judit remek technikával érvényesítette anyagi előnyét, Berkes Ferenc sötéttel nyert. Lékó Péter és Almási Zoltán remizett. A játéknap nagy szenzációjaként az amerikai négyes 2,5-1,5-re nyert az orosz együttes ellen, Hikaru Nakamura világossal Vlagyimir Kramnyikot, a sötéttel játszó Gata Kamsky Alekszandr Griscsukot kényszerítette megadásra, Dmitrij Jakovenko csak szépíteni tudott. Kína átvette a vezetést, de még három csapatnak, az oroszoknak, az örményeknek és az amerikaiaknak is 15-15 meccspontja van. Lékóék 13 ponttal a 10. helyről várják a dánok elleni mérkőzést. Női válogatottunk a szlovénokkal 2-2-re végzett, Gara Anita győzött, Hoang Thanh Trang és Gara Tícia remizett, Papp Petra kikapott. A kínaiak megőrizték egypontos előnyüket a címvédő oroszok előtt.

 

Férficsapatunk az olaszok elleni 3-1-es győzelemmel ismét versenyben van magas helyezésért, kedvező  a párosítás a tizedik fordulóban is, a dánokkal játszanak. Remekül küzdött válogatottunk az azzurik ellen, akik korántsem adták meg könnyen magukat. A társakat kissé megnyugtathatta, hogy Polgár Judit gyalogelőnyt szerzett, Lékó Péter minőségáldozattal kellemetlenkedett Fabiano Caruanának. A sötét táblákon egy kicsit vigyázni kellett, de éppen Berkes Ferenc szerzett vezetést együttesünknek. Ellenfele a 40. lépésben húzott nagyon rosszat, Fecó többé nem kegyelmezett, a vezérvégjátékot simán nyerte meg. Caruana a minőség visszaadásával szabadult szorongatott helyzetéből, Judit a huszárvégjátékot kitűnő technikával játszotta, anyagi előnyét érvényesítette. Almási Zoltán teljesen kiegyenlített, remi is lett a parti, így már zsebben volt a két meccspont. Lékó hosszasan próbálkozott, hogy valahol becsapja Caruanát, a csata végül 80 lépést követően lett döntetlen.

 

A forduló, de egyúttal a sakkolimpia legnagyobb szenzációja is megszületett a mai játéknapon. Megbotlott az orosz csapat, az amerikai együttes a 2,5-1,5-ös győzelemmel nyílttá tette az olimpiai bajnoki cím sorsát. Arra kevesen számítottak, hogy az oroszok az első két táblán vereséget szenvednek, a negyediken Dmitrij Jakovenko nyerését akár borítékolhattuk volna előre. Hikaru Nakamura hihetetlen elszántsággal játszott Vlagyimir Kramnyik ellen, a nagyon bonyolult, rengeteg buktatót rejtegető küzdelmet végül 80 lépésben megnyerte. Gata Kamsky bástya a futó a bástya elleni végjátékban győzte le az óriási bakit elkövető Alekszandr Griscsukot.

A kínai együttes kihasználta a nagy lehetőséget és kiütéses győzelemmel átvette a vezetést a táblázaton. Felcsillant a remény az örmények előtt is, míg az azerieknél éppen legjobbjuk, Tejmur Radzsabov vesztett, és nem tudták megverni  a lengyeleket. A „süllyesztőből” jöttek elő a hollandok, az ukránok előtt is felcsillant  a remény az éremszerzésre.

Lehetetlen leírni, érzékeltetni, hogy mekkora  a feszültség a versenyteremben, az utolsó két forduló pedig hihetetlen csemegéket, drámai csatákat ígér.

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Magyarország (11, 19,5) – Olaszország (11, 21)  3 - 1

Lékó Péter (2737) – Fabiano Caruana (2773)  döntetlen (Szicíliai védelem, 80)

Sabino Brunello (2586) – Almási Zoltán (2713)  döntetlen (Bogoindiai védelem, 54)

Polgár Judit (2698) – Daniele Vocaturo (2542)  1 – 0 (Spanyol megnyitás, 76)

Daniyy Dvirnyy (2520) – Berkes Ferenc (2685)   0 – 1 (Caro-Kann védelem, 56)

 

Egyesült Államok (13, 23,5) – Oroszország (15, 21,5)  2,5 – 1,5

Hikaru Nakamura (2778) – Vlagyimir Kramnyik (2797)  1 - 0

Gata Kamsky (2746) – Alekszandr Griscsuk (2763)  1 - 0

Alekszander Oniscsuk (2666) – Szergej Karjakin (2785)  döntetlen

Ray Robson (2598) – Dmitrij Jakovenko (2722)  0 - 1

 

Fülöp-szigetek (13, 22,5) – Kína (13, 22,5)  0,5 – 3,5

Wesley So (2652) – Wang Hao (2726)  döntetlen

Oliver Barbosa (2554) – Ding Liren (2695)  0 - 1

Eugene Torre (2469) – Bu Xiangzhi (2670)  0 - 1

Mark Paragua (2508) – Li Chao (2665)  0 - 1

 

Örményország (13, 21) – Németország (13, 21)  2,5 – 1,5

Levon Aronjan (2816) – Arkadij Naiditsch (2712) 1 - 0

Szergej Movszeszjan (2698) – Igor Henkin (2656)  döntetlen

Vlagyimir Akopjan (2687) – Georg Meier (2648)  1 - 0

Gabriel Szargiszjan (2693) – Daniel Fridman (2653)  0 - 1

 

Lengyelország (12, 21) – Azerbajdzsán (12, 23) 2 – 2

(Radoslaw Wojtaszek (2717) – Tejmur Radzsabov (2788)  1 – 0)

 

Ukrajna (12, 21) – Franciaország (12, 20,5)  3 - 1

Hollandia (12, 21)  Izrael (12, 20) 3 - 1

Szerbia (11, 21,5) – Argentína (12, 20)  1,5 – 2,5

Grúzia (11, 21,5) – India (11, 20)  2 - 2

Vietnam (11, 21) – Anglia (11, 18,5)  3 - 1

Üzbegisztán (11, 21) – Szlovénia (11, 18)  2 - 2

Ausztria (11, 21,5) – Csehország (11, 20)  0 - 4

Brazília (1, 18,5) – Fehéroroszország (11, 21)  1,5 – 2,5

Dánia (11, 21,5) – Makedónia (11, 19,5)  2,5 – 1,5

 

Az élcsoport állása

 

Helyezés

Rajtlista

Ország

Ford,

+

=

-

TB1

TB2

TB3

1

6

Kína

CHN

9

7

1

1

15

272.0

26.0

2

1

Oroszország

RUS

9

7

1

1

15

268.5

23.0

3

3

Örményország

ARM

9

7

1

1

15

258.5

23.5

4

5

Egyesült Államok

USA

9

6

3

0

15

252.0

26.0

5

2

Ukrajna

UKR

9

7

0

2

14

240.0

24.0

6

9

Hollandia

NED

9

7

0

2

14

218.0

25.0

7

29

Argentína

ARG

9

6

2

1

14

216.5

22.5

8

17

Csehország

CZE

9

5

3

1

13

247.0

24.0

9

7

Azerbajdzsán

AZE

9

5

3

1

13

246.5

25.0

10

4

Magyarország

HUN

9

6

1

2

13

233.5

22.5

11

14

Németország

GER

9

5

3

1

13

228.5

22.5

12

35

Fülöp-szigetek

PHI

9

6

1

2

13

209.5

23.0

13

39

Dánia

DEN

9

6

1

2

13

204.5

24.0

14

32

Fehéroroszország

BLR

9

6

1

2

13

203.0

23.5

15

16

Lengyelország

POL

9

6

1

2

13

202.0

23.0

16

27

Vietnam

VIE

9

5

3

1

13

193.0

24.0

 

 

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása

 

No.

Ország

Pont

MP

:

MP

Pont

Ország

1

Kína

26

15

:

15

26

Egyesült   Államok

2

Argentína

22½

14

:

15

23

Oroszország

3

Hollandia

25

14

:

15

23½

Örményország

4

Azerbajdzsán

25

13

:

14

24

Ukrajna

5

Csehország

24

13

:

13

23

Lengyelország

6

Dánia

24

13

:

13

22½

Magyarország

7

Fehéroroszország

23½

13

:

13

22½

Németország

8

Fülöp-szigetek

23

13

:

13

24

Vietnam

9

India

22

12

:

12

26

Kuba

10

Izrael

21

12

:

12

23½

Grúzia

11

Üzbegisztán

23

12

:

12

23

Bulgária

12

Románia

23½

12

:

12

21½

Franciaország

13

Görögország

25½

12

:

12

22

Spanyolország

14

Szlovénia

20

12

:

12

20½

Horvátország

15

Venezuela

19

12

:

11

25

Moldávia

 

Női sakkolimpia

 

Válogatottunk nem tudott jelentősen javítani a helyezésén a szlovénok elleni 2-2-vel. Gara Anita hiába juttatta a csapatot vezetéshez, az eddig jól szereplő, első olimpiáján veretlen Papp Petra gyengébb napot fogott ki. Hoang Thanh Trang a világranglistán második Anna Muzicsukkal remizett, Gara Tícia is megosztozott  a ponton.

 

Folytatódott a kínai-orosz versenyfutás, mindkét együttes gond nélkül győzött 3-1-re, a kínai válogatott megőrizte egypontos előnyét. Az ukránok fontos rangadót nyertek, nagy meglepetés a kazah csapat előkelő helyezése, de megkapták Kínát ellenfélül.

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Magyarország (11, 21) – Szlovénia (11, 21)  2 - 2

Hoang Thanh Trang (2464) – Anna Muzicsuk (2606)  döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 33)

Veszna Rozic (2260) – Gara Tícia (2385)  döntetlen (Grünfeld védelem, 41)

Gara Anita (2306) – Jana Krivec (2240)  1 – 0 (Olasz megnyitás, 49)

Ana Srebrnic (2211) – Papp Petra (2302)  0 – 1 (Vezércsel, 51)

 

Kína (14, 24) – Franciaország (13, 24)  3 - 1

Hou Ji-fan (2599) – Almira Szkripcsenko (2442)  1 - 0

Zhao Xue (2549) – Sophie Milliet (2411)  1 - 0

Ju Wenjun (2528) – Nino Maisuradze (2284)  döntetlen

Huang Qian (2449) – Silvia Collas (2261)  döntetlen

 

India (13, 21) – Oroszország (13, 22,5)  1 - 3

Harika Dronavalli (2503) – Tatjana Koszinceva (2530)  döntetlen

Eesha Sanjay Karavade (2371) – Valentyina Gunyina (2507)  0 - 1

Tania Sachdev (2379) – Nagyezsda Koszinceva (2524)  döntetlen

Swaminathan Soumya (2271) – Alekszandra Kosztenjuk (2489)  0 - 1

 

Kazahsztán (12, 22,5) – Üzbegisztán (13, 20,5)  2,5 -1,5

Egyesült Államok (12, 23,5) – Ukrajna (12, 21,5)  1 - 3

Bulgária (12, 21,5) – Lengyelország (12, 22)  1,5 - 2,5

Irán (11, 23) – Örményország (12, 20,5)  1 - 3

Grúzia (11, 22) – Azerbajdzsán (11, 20,5)  1,5 – 2,5

Izrael (11, 22) – Szerbia (11, 20,5)  3 - 1

Vietnam (11, 20) – Németország (11, 21)  1,5 – 2,5

Spanyolország (11, 19,5) – Litvánia (11, 21)  3,5 – 0,5

 

Az élcsoport állása

 

Helyezés

Rajtlista

Ország

Ország

+

=

-

TB1

TB2

TB3

1

1

Kína

CHN

9

7

2

0

16

287.0

27.0

2

2

Oroszország

RUS

9

6

3

0

15

266.5

25.5

3

4

Ukrajna

UKR

9

5

4

0

14

266.0

24.5

4

22

Kazahsztán

KAZ

9

6

2

1

14

236.0

25.0

5

7

Lengyelország

POL

9

6

2

1

14

236.0

24.5

6

8

Örményország

ARM

9

7

0

2

14

231.0

23.5

7

14

Franciaország

FRA

9

6

1

2

13

242.5

25.0

8

25

Izrael

ISR

9

6

1

2

13

223.5

25.0

9

27

Azerbajdzsán

AZE

9

6

1

2

13

221.0

23.0

10

11

Spanyolország

ESP

9

6

1

2

13

213.5

23.0

11

35

Üzbegisztán

UZB

9

6

1

2

13

213.5

22.0

12

6

India

IND

9

6

1

2

13

208.5

22.0

13

9

Németország

GER

9

6

1

2

13

202.5

23.5

14

5

Egyesült Államok

USA

9

5

2

2

12

212.5

24.5

15

16

Szlovénia

SLO

9

3

6

0

12

210.0

21.5

16

12

Magyarország

HUN

9

5

2

2

12

204.0

23.0

17

17

Hollandia

NED

9

5

2

2

12

202.5

23.5

18

10

Románia

ROU

9

6

0

3

12

199.5

22.5

19

21

Mongólia

MGL

9

6

0

3

12

199.0

23.0

20

13

Bulgária

BUL

9

5

2

2

12

198.5

23.0

 

 

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása

 

No.

Ország

Pont

MP

:

MP

Pont

Ország

1

Kína

27

16

:

14

25

Kazahsztán

2

Örményország

23½

14

:

15

25½

Oroszország

3

Ukrajna

24½

14

:

14

24½

Lengyelország

4

Azerbajdzsán

23

13

:

13

25

Franciaország

5

India

22

13

:

13

25

Izrael

6

Németország

23½

13

:

13

23

Spanyolország

7

Üzbegisztán

22

13

:

12

24

Olaszország

8

Mongólia

23

12

:

12

24½

Egyesült   Államok

9

Peru

22

12

:

12

21½

Szlovénia

10

Magyarország

23

12

:

12

23

Bulgária

11

Románia

22½

12

:

12

23½

Hollandia

12

Irán

24

11

:

12

20½

Ausztria

 

Lékó,P (2737) - Caruana,F (2773)
Szicíliai védelem [B31]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 g6 4.Fxc6 dxc6 5.d3 Fg7 6.h3 b6 7.0-0 e5 8.a4 a5 9.Ha3 Vc7 10.Hc4 Fe6 11.b3 Hf6

 

12.Hcxe5! Hd7 13.Hxd7 Fxa1 14.Fg5 Fg7 15.Ff6 Fxf6 16.Hxf6+ Ke7 17.e5 h6 18.Vd2 Kd8 19.Vf4

Figyelmet érdemelt a 19.d4 cxd4 20.Hxd4 Kc8 21.Vc3 Kb7 22.He4 Bhd8 23.Hxe6 fxe6 24.Hd6+ folytatás.

19...Kc8 20.Hd2 Ve7 21.Hde4 Kc7 22.Be1 Bad8 23.Hd6

 

 

23...Bxd6

A minőség visszaadásával Fabiano Caruana a nagyobb bajokat megúszta.

24.exd6+ Vxd6 25.Vf3 Bd8 26.Be3 Kb7 27.He4 Ve5 28.Ve2 Va1+ 29.Kh2 Ve5+ 30.Hg3 Vc7 31.Kg1 Bd5 32.He4 Bd8 33.Hd2 Vf4 34.Hf3 Vf6 35.He5 Bd5 36.Ve1 h5 37.Hc4 Bd4 38.Hd2 Bd5 39.He4 Vd8 40.Hc3 Bf5 41.He4 Bd5 42.Va1 Bd4 43.Hd2 Bd7 44.Hf3 Fd5 45.Vd1 Vf6 46.Ve2 Fxf3 47.Bxf3 Vg5 48.Be3 Kc7 49.Be4 Vf6 50.g3 Bd4 51.Be3 Bd7 52.h4 Kd6 53.Bf3 Ve5 54.Be3 Vf6 55.Kg2 Kc7 56.Be4 Vd6 57.Ve3 Vf6 58.Ve1 Vd6 59.Be8 Bd8 60.Ve7+ Bd7 61.Vxd6+ Kxd6 62.Kf3 Kc7

 

63.Kf4 b5 64.f3 bxa4 65.bxa4 c4 66.Ke3 cxd3 67.cxd3 Kb6 68.Be5 c5 69.g4 Bd4 70.gxh5 Bxh4 71.hxg6 fxg6 72.Be6+ Kc7 73.f4 Bg4 74.Kf3 Bg1 75.Ba6 g5 76.fxg5 Bxg5 77.Bxa5 Kb6 78.Bb5+ Kc6 79.Bb1 Bd5 80.Ke3 Bd4 és döntetlen

 

Brunello,S (2586) - Almási,Z (2713)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Fd2 Fxd2+ 5.Vxd2 d5 6.g3 c6 7.Fg2 Hbd7 8.0-0 b6 9.Bc1 Fb7 10.cxd5 cxd5 11.a4 0-0 12.a5 He4 13.Vb4 Fa6 14.Ff1 Bb8 15.Hc3 Hef6 16.Va3 bxa5 17.Vxa5 Fc4 18.Hd2 Bxb2 19.Hxc4 dxc4 20.Vxa7 h5 21.Ba2 Vb8 22.e3 Vxa7 23.Bxa7 Bc8 24.Fe2 g6 25.Kf1 Hb6 26.Ba5 Hbd5 27.Hd1 Bb4 28.f3 Hd7 29.e4 H5b6 30.Hc3 Hb8 31.Bb5 Bb3 32.Bc5 Bxc5 33.dxc5 H6d7 34.Ha4 Ba3 35.Fd1 He5 36.f4 Hg4 37.Fxg4 hxg4 38.Bxc4 Hc6 39.e5 Ba1+ 40.Ke2 Ba2+ 41.Ke3 Bxh2 42.Hc3 Bc2 43.Kd3 Bg2 44.He4 g5 45.Ke3 gxf4+ 46.Kxf4 Kg7 47.Hf6 Bf2+ 48.Ke3 Hxe5 49.Kxf2 Hxc4 50.Hxg4 f5 51.He3 He5 52.Ke2 Kf6 53.Hc2 Hc6 54.Kd3 és döntetlen

 

Polgár,J (2698) - Vocaturo,D (2542)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 b5 6.Fb3 Fb7 7.d3 Fe7 8.Hc3 0-0 9.Fd2 d6 10.Hd5 Hxd5 11.Fxd5 Vd7 12.a4 Bfb8 13.c3 Hd8 14.Fxb7 Bxb7 15.b4 Bc8 16.axb5 axb5 17.d4 exd4 18.cxd4 c5 19.d5 Ff6 20.Ba6 Ba7 21.Bxa7 Vxa7 22.bxc5 Vxc5 23.Vb1 Fc3?

 

24.Fxc3 Vxc3 25.Vxb5

Judit gyalogelőnyt szerzett, megnyugtatóan hatott a társakra is.

25...Kf8 26.h3 h6 27.Bb1 Vc4 28.Vd7 Vc7 29.Vxc7 Bxc7 30.Bb8 Ke7 31.Hd4 g6 32.f3 Bc4 33.Hb5 Bb4 34.Bb6 f5 35.exf5 gxf5  

 

 

36.Hxd6

A kiskombináció átmenetileg újabb gyalogot nyert, de a király hadszíntérre indulása is számításba jött.

36...Bxb6 37.Hc8+ Kd7 38.Hxb6+ Kd6 39.Kf2 f4 40.g4 fxg3+ 41.Kxg3 Kc5 42.Hd7+ Kxd5 43.Hf6+ Ke6 44.Hg4 Hf7 45.Kf4 h5 46.Hf2 Kf6 47.He4+ Kg6

 

48.h4

Nagymesternőnk nagyon türelmesen játszotta a végjátékot, ahol a h5 gyalogos halálra van ítélve, az f gyalogot pedig majd lehet szöktetni.

48...Hh8 49.Hg3 Kh6 50.Hf5+ Kg6 51.He3 Kh6 52.Kf5 Hg6 53.Hg2 He7+ 54.Kf6 Hc6 55.He3 Kh7 56.Hf5 Hb4 57.Kg5 Hd5 58.Hg3 Kg7 59.Hxh5+ Kf7

 

60.Hg3 Hf6 61.h5 Hh7+ 62.Kh6 Hf6 63.He4 Hg8+ 64.Kg5 He7 65.f4 Hc6 66.h6 Kg8 67.f5 He5 68.Hf6+ Kh8 69.Hg4 Hd7 70.Kg6 Hf8+ 71.Kf7 Hh7 72.f6 Hg5+ 73.Kg6 He6 74.f7 Hf8+ 75.Kf6 Hg6 76.He5 és sötét feladta

 

Dvirnyy,D (2520) - Berkes,F (2685)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.h4 h6 7.Hf3 Hd7 8.h5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 e6 11.Fd2 Hgf6 12.0-0-0 Fd6 13.He4 Fc7 14.Bh4 Hxe4 15.Vxe4 Ve7 16.c4 0-0-0 17.Ve2 Bhe8 18.Fc3 Kb8 19.Bhh1 a6 20.Kb1 Vf8 21.Vc2 Hf6 22.Ve2 Hd7 23.Vc2 Hf6 24.Ve2 Vg8 25.Vc2 Hg4 26.He5 Hxe5 27.dxe5 Vf8 28.Ve4 Fb6 29.f4 a5 30.a4 Vc5 31.g4 Ka7 32.Bhf1 g6 33.hxg6 fxg6 34.Bd6 Bxd6 35.exd6 Vxd6

 

36.Vxg6?! Bg8!

Az olasz sakkozó elnézte ezt a lépést, Berkes Ferenc a hosszas manőverezések után végre kezdeményezéshez jutott.

37.Fe5 Vxe5 38.Vxg8 Ve4+ 39.Ka1 Vd3 40.Bc1?

Az időzavar utolsó lépésével világos gyakorlatilag vesztőt húzott, vissza kellett adnia a minőséget, a vezérvégjátékban az anyagi előny érvényesítése hibátlan volt.

 

 

40...Fd4! 41.Vf8 Vb3 42.Bc3 Fxc3 43.bxc3 Vxc3+ 44.Kb1 Vb3+ 45.Kc1 Ve3+ 46.Kc2 Ve2+ 47.Kc3 Ve3+ 48.Kc2 Ve2+ 49.Kc3 Vxg4 50.Vc5+ Ka6 51.Vf8 Vg1 52.Va8+ Va7 53.Vf8 Ve3+ 54.Kc2 h5 55.Va8+ Va7 56.Vf8 Vd4 és világos feladta

 

Nakamura,H (2778) - Kramnyik,V (2797)  

 

 

61.c7 e2 62.c8H+ Kf6 63.Kxe2 Ke5 64.Hb6 Kd4 65.Fg2 Fe1 66.Hd5 Ke5 67.Hb4 Fh4 68.Hd3+ Kf5 69.Kxd2 Kg4 70.Ke2 Ff6 71.H1f2+ Kg3 72.Ff3 Fd8 73.He4+ Kh4 74.He5 Fc7 75.Hg6+ Kh3 76.He7 Fd8 77.Hf5 Fb6 78.Kf1 Kh2 79.Fg4 f3 80.Hh4 és sötét feladta

 

Griscsuk,A (2763) - Kamsky,G (2746) 

 

55.Fe3 Fxe3 56.Bxf5+ Kxg3 57.Be5 Bf2+ 58.Ke1 Kf4 59.Be8 Ba2 60.Kd1 Kf3  

 

 

61.Be7??

Még a legnagyobbak is hibáznak a kapkodásban.

61...Bd2+ 62.Ke1 Bd8 63.Bf7+ Ff4 64.Bf6 Bc8 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az amerikai bajnokságon So, Xiong és Robson külön versenyt vív, So előnye fél pont
2020. 10. 28.

Wesley So mesterhármassal rajtolt az online amerikai bajnokságon
2020. 10. 27.

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog