Help Sales ÁSZF

Férficsapatunk 2-2-öt játszott az amerikaiakkal, női együttesünk kikapott a címvédő oroszoktól

Címkék: Sakkolimpia Tromsø

A norvégiai Tromsøben zajló sakkolimpia nyolcadik fordulójában férficsapatunk 2-2-öt ért el az amerikai együttes ellen. Rapport Richárd villámgyőzelmet aratott, Lékó Péter és Almási Zoltán remizett, Polgár Judit vereséget szenvedett. Női válogatottunk 3,5-0,5-re kikapott az éllovas, címvédő orosz csapattól. Hoang Thanh Tranh döntetlenje mellett Mádl Ildikó, Gara Anita és Gara Tícia kisebb-nagyobb rontások miatt kényszerült megadásra. Botlott az azeri férficsapat, a kínaiak vették át a vezetést, a hihetetlenül szoros élmezőnyben a mai játéknapon a 12. helyen álló együttesünk az izraeli négyessel mérkőzik meg. A vereséggel a 13. helyre lecsúszó női válogatottunk a németekkel szemben játszik.

A párosítás nem volt kegyes csapatunkhoz, az élmezőnyből tudtam volna kellemesebb ellenfelet is választani, mint a Hikaru Nakamura vezette amerikai együttes. A mérkőzés számunkra remekül indult, Rapport Richárd a Larsen megnyitással az oly rutinos Alekszander Oniscsuk soraiban is tudott némi zavart kelteni, az eredeti ötletekkel tarkított játszmában az amerikai sakkozó az időzavar árnyékában tisztet nézett el, a 21. lépés után megadásra kényszerült.

Az éltáblán Lékó Péter kisebb előnyt szerzett Nakamura francia védelmével szemben, gyalogelőnyre is szert tett, de a világranglistán ötödik amerikai nagymester aktív tisztjátékkal ellensúlyozta anyagi hátrányát. A bástyavégjátékban gond nélkül érte el a döntetlent.

Gata Kamsky a tőle megszokott módon a vezérgyalog megnyitást játszotta meg, Almási Zoltán a zárt pozíciót a manőverezések közepette biztos kézzel tartotta.

 

Sajnos a negyedik táblán Polgár Judit türelmetlen volt, az un. sündisznó” állásból túlzottan hamar akart szabadulni. Megjátszotta a legjobb esélyt jelentő tisztáldozatot is,  Samuel Shankland a látszatfenyegetéseket hárította, az időzavar elmúltával anyagi előnyét érvényesítette.

 

A nyolcadik forduló sem nélkülözte a meglepő eredményeket. Az azeriek eltaktikázták a kínaiak elleni rangadót, Sahriyar Mamedgyarov és Tejmur Radzsabov óvatos játékkal remizett, Eltaj Safarli és Gadir Guszejnov a fokozott feszültséget nehezen bírta, A végjátékokban időzavarba kerültek, ezt a kínaiak kihasználták, átvették a vezetést.

Előbukkant a „homályból” az ukrán és a francia csapat, a csehek és a románok a 2-2-vel megőrizték előkelő helyezésüket. A rajtlistán első orosz válogatott ismét fiaskót szenvedett el, a spanyolokkal csak 2-2-öt játszott, Vlagyimir Kramnyik újabb veresége a szenzáció. Az exvilágbajnok támadott, Francisco Vallejo Pons higgadtan védekezett, majd anyagi előnyével nyert. A címvédő örmények csak remiztek a tartalékos összeállításban szereplő indiai gárdával.

Három forduló tömény izgalom vár még a csapatokra, Fortuna is főszereplő lehet a rendkívül kiegyenlített erőviszonyokat tükröző élmezőnyben.

 

Az élcsoportban a 8. forduló érdekesebb eredményei:

 

Magyarország – Egyesült Államok  2 – 2

Lékó Péter (2740) – Hikaru Nakamura (2787) döntetlen (Francia védelem, 59)

Gata Kamsky (2706) – Alési Zoltán (2690) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 36)

Rapport Richárd (2704) – Alekszander Oniscsuk (2659) 1 – 0 (Larsen megnyitás, 21)

Samuel Shankland (2624) – Polgár Judit (2624) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 60)

 

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

Kína

21

12

3

:

1

13

20½

Azerbajdzsán

2

Románia

20½

12

2

:

2

12

20½

Csehország

3

Bosznia-Hercegovina

17½

9

1

:

3

9

16

Norvégia

4

Ukrajna

20½

11

:

12

19½

Bulgária

5

Franciaország

20½

11

:

11

20

Lengyelország

6

Németország

19

11

2

:

2

11

20

Kuba

7

India

20½

11

2

:

2

11

19½

Örményország

8

Magyarország

19

11

2

:

2

11

20

Egyesült   Államok

9

Hollandia

18½

10

:

½

10

20

Brazília

10

Oroszország

19

10

2

:

2

10

18½

Spanyolország

11

Indonézia

18½

10

½

:

10

18½

Izrael

12

Fehéroroszország

18

10

:

10

19

Horvátország

13

Anglia

18½

10

1

:

3

10

17½

Szerbia

14

Argentína

19

10

:

10

18½

Szlovénia

 

Az élmezőny állása:

 

H.

R.

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

7

Kína

8

6

2

0

14

223.5

24.0

79.00

2

3

Franciaország

8

6

1

1

13

199.0

23.0

75.00

3

2

Ukrajna

8

6

1

1

13

198.0

23.0

71.00

4

8

Azerbajdzsán

8

6

1

1

13

195.5

21.5

81.00

5

16

Csehország

8

6

1

1

13

194.0

22.5

75.00

6

32

Románia

8

6

1

1

13

182.0

22.5

71.00

7

9

Izrael

8

5

2

1

12

198.5

22.0

75.00

8

18

Bulgária

8

5

2

1

12

193.5

21.0

80.00

9

13

Kuba

8

5

2

1

12

192.5

22.0

78.00

10

11

Hollandia

8

5

2

1

12

192.0

22.0

78.00

11

19

India

8

5

2

1

12

191.0

22.5

72.00

12

5

Magyarország

8

5

2

1

12

189.5

21.0

76.00

13

6

Egyesült Államok

8

5

2

1

12

181.5

22.0

72.00

14

4

Örményország

8

5

2

1

12

179.0

21.5

75.00

19

1

Oroszország

8

4

3

1

11

189.0

21.0

81.00

 

Az élmezőnyben a 9. forduló párosítása:

 

T.

R.

Team

Pont

MP

:

MP

Pont

Team

R.

1

7

Kína

24

14

:

13

23

Ukrajna

2

2

16

Csehország

22½

13

:

13

23

Franciaország

3

3

14

Norvégia

19

11

:

11

20½

Törökország

26

4

8

Azerbajdzsán

21½

13

:

13

22½

Románia

32

5

9

Izrael

22

12

:

12

21

Magyarország

5

6

18

Bulgária

21

12

:

12

22

Kuba

13

7

27

Fehéroroszország

20½

12

:

12

22

Hollandia

11

8

35

Argentína

21½

12

:

12

22½

India

19

9

6

Egyesült Államok

22

12

:

12

21

Németország

12

10

4

Örményország

21½

12

:

12

20½

Szerbia

29

11

1

Oroszország

21

11

:

11

19½

Norvégia2

58

 

Női sakkolimpia

 

Válogatottunk a kétszeres olimpiai bajnok, címvédő orosz csapattal vívott találkozón elszenvedte második vereségét. A „végelszámoláskor” minden fél pontnak óriási jelentősége van, a holtversenyt eldöntő olimpiai Berger-pontszámításnál nagyon nem mindegy, hogy milyen szorzóval számolnak. Mintegy két órai játék után még bizakodhattunk, Hoang Thanh Trang sötéttel könnyen remizett Katyerina Lahnóval, a harmadik táblán Gara Anita pozíciója nagyon kecsegtető volt.

Mádl Ildikót sajnos cserben hagyta a veszélyérzete, a gyalograblásra indult vezére egy elhibázott gyengítés miatt bajba került, 22 lépés után már feladásra kényszerült  a kétszeres olimpiai bajnoknők derbijén Valenytina Gunyinával szemben. A másik világos partit is könnyen buktuk el, Gara Tícia rossz napot fogott ki. Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk nem élt át könnyű perceket, Anita a királyát támadta, előnyösebb végjátékra is egyszerűsíthetett volna. Az akció kifulladt, Kosztenjuk megkönnyebbülhetett, a végjátékban nyerése már nem forgott veszélyben. A svájci rendszerre jellemzően vereséggel nagyot lehet zuhanni a tabellán, együttesünk tíz helyet rontott.

Fontos rangadót nyertek az ukránok, javítottak a franciák, az indiaiak és az örmények is. Sok csapat pályázik még a dobogó harmadik fokára, a bajnoki címért a lépéselőnyben levő oroszok és a kínaiak versenyfutása folytatódik.

 

Az élcsoportban a 8. forduló érdekesebb eredményei:

Oroszország – Magyarország  3,5 – 0,5

Katyerina Lahno (2540) – Hoang Thanh Trang (2485)  döntetlen (Francia védelem, 31)

Mádl Ildikó (2347) – Valentyina Gunyina (2524) 0 – 1 (Caro-Kann védelem, 22)

Alekszandra Kosztenjuk (2531) – Gara Anita (2327) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 75)

Gara Tícia (2321) – Natalija Pogonyina (2479) 0 – 1(Spanyol megnyitás, 38)

 

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Team

1

Oroszország

22

14

:

½

12

20

Magyarország

2

Törökország

14½

8

:

8

17½

Norvégia

3

Kína

22

12

3

:

1

12

18½

Lengyelország

4

Franciaország

20½

11

:

11

19½

Egyesült Államok

5

Ukrajna

19

11

:

11

20

Grúzia

6

Kolumbia

20½

11

½

:

11

19

Örményország

7

India

20½

10

3

:

1

11

19

Indonézia

8

Kuba

17½

10

:

10

19

Németország

 

Az élmezőny állása:

 

H.

 

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Oroszország

8

8

0

0

16

252.5

25.5

83.00

2

Kína

8

7

0

1

14

230.5

25.0

81.00

3

Franciaország

8

6

1

1

13

215.0

23.0

82.00

4

Örményország

8

6

1

1

13

182.0

22.5

71.00

5

Ukrajna

8

6

1

1

13

179.5

21.5

73.00

6

India

8

5

2

1

12

198.0

23.5

73.00

7

Spanyolország

8

5

2

1

12

195.0

21.0

72.00

8

Románia

8

6

0

2

12

185.0

21.5

72.00

9

Németország

8

6

0

2

12

180.5

21.5

77.00

10

Vietnam

8

5

2

1

12

179.0

21.0

72.00

11

Argentína

8

6

0

2

12

173.0

23.0

66.00

12

Lengyelország

8

5

2

1

12

170.5

19.5

77.00

13

Magyarország

8

6

0

2

12

169.0

20.5

80.00

 

Az élmezőnyben a 9. forduló párosítása:

 

T.

R.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

R.

1

10

Örményország

22½

13

:

16

25½

Oroszország

2

2

47

Észtország

17½

10

:

10

20

Norvégia

38

3

9

Franciaország

23

13

:

14

25

Kína

1

4

5

India

23½

12

:

13

21½

Ukrajna

3

5

11

Spanyolország

21

12

:

12

23

Argentína

24

6

6

Románia

21½

12

:

12

21

Vietnam

20

7

12

Németország

21½

12

:

12

20½

Magyarország

13

8

8

Lengyelország

19½

12

:

11

22

Mongólia

28

9

23

Indonézia

20

11

:

11

21½

Grúzia

4

10

7

Egyesült Államok

21

11

:

11

21

Montenegró

54

 

Lékó,P (2740) - Nakamura,H (2787)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 b6 7.Fe2

Hikaru Nakamura a ritkán játszott változat megjátszása után hosszasan rótta a köröket, Péter elgondolkodott, és letértek az elméleti ösvényről.

7...Hc6 8.Fe3 Fe7 9.0-0 0-0 10.Hb1 cxd4 11.Hxd4 Hxd4 12.Fxd4 f6 13.exf6 Fxf6 14.c3 Hc5 15.Hd2 Vd6 16.g3 Fb7 17.Hf3 He4 18.Fd3 a5 19.Ve2 Fxd4+ 20.cxd4 Bac8 21.a3 Vd7 22.Bae1 h6 23.Ve3 Va4 24.Be2 b5

 

25.Hd2 Bfd8 26.Ba1 b4 27.Hxe4 dxe4 28.Fxe4 Fxe4 29.Vxe4 Bd6 30.Bd2 bxa3 31.Bxa3 Vb4 32.Be2

Az amerikai nagymesternek aktív figurajátéka lett az elvesztett gyalogért.

32...a4 33.Bd3 Vb6 34.Kg2 Bcd8 35.Bde3

 

35...Bxd4 36.Vxe6+ Vxe6 37.Bxe6 Bd2 38.Kf3 Bxe2 39.Bxe2 Ba8 40.Kg4 a3 41.bxa3 Bxa3 42.Be5 Ba2

A három a két gyaloggal szemben nem nyerhető.

43.h4 Ba3 44.h5 Bc3 45.Be6 Ba3 46.Bg6 Ba4 47.Bd6 Ba3 48.Bd2 Kf7 49.Bf2 Ba5 50.Bf3 Ba1 51.Bb3 Ba5 52.Kh4 Ba4 53.Bf3 Ba1 54.g4 Bh1+ 55.Kg3 Bg1+ 56.Kh3 Kg8 57.Be3 Kh7 58.Be2 Kg8 59.Bg2 Ba1 és döntetlen

 

Kamsky,G (2706) – Almási,Z (2690)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.Ff4 c5 4.e3 b6 5.c3 Fb7 6.Hbd2 Fe7 7.h3 0-0 8.Fd3 d5 9.He5 He4 10.Vc2 f6 11.Hef3 f5 12.He5 Hc6 13.Hdf3 c4 14.Fe2 b5 15.0-0 a5 16.Hxc6 Fxc6 17.He5 Fe8

18.f3 Hd6 19.a3 Ba7 20.Vd2 a4 21.Fd1 Ff6 22.Fc2 g5 23.Fh2 h5 24.Bae1 h4 25.e4 dxe4 26.fxe4 f4 27.Hg4 Fg7 28.Kh1 Fg6 29.Fg1 Bd7 30.Ve2 Be8 31.e5 Fxc2 32.Vxc2 Hf5 33.Ff2 Bf8 34.Kg1 Ve8 35.Bd1 Bd5 36.Bfe1 Vg6 és döntetlen

Rapport,R (2704) - Oniscsuk,A (2659)
Larsen megnyitás [A01]

1.b3 e5 2.Fb2 Hc6 3.e3 Hf6 4.Fb5 Fd6 5.Ha3 a6 6.Fxc6 dxc6 7.Hc4 Ve7 8.a4 0-0 9.a5 Fg4 10.He2 Hd7 11.0-0 e4 12.Hxd6 cxd6 13.f3 exf3 14.gxf3 Fh3 15.Bf2 He5 16.f4 Hg6 17.f5 Vg5+ 18.Hg3 He5 19.Ba4 Fg4 20.Vf1 f6 21.Fxe5 és sötét feladta

Shankland,S (2624) – Polgár,J (2676)
Vezérindiai védelem [E14]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Hbd2 b6 5.a3 Fxd2+ 6.Vxd2 Fb7 7.e3 a5 8.b3 d6 9.Fe2 Hbd7 10.Fb2 0-0 11.0-0 Ve7 12.Vc2 c5 13.Bfd1 h6 14.Bac1 Bfc8 15.a4 cxd4 16.Hxd4 Hc5 17.Fa3 Hfe4 18.Hb5

 

18...d5

Az ún. "sündisznó" állásból Judit ellenjátékot keresve akart szabadulni.

19.f3 Hf6 20.Vb2 e5?! 21.cxd5 Hxd5 22.e4 Hf4 23.Fc4 Bd8 24.Kh1 Bxd1+ 25.Bxd1 Bd8 26.Vc2 Bxd1+ 27.Vxd1 Vg5 28.Vd2

 

28...Hxe4

A legjobb esélyt a tisztáldozat adta.

29.fxe4 Fxe4 30.Ff1 Fc6 31.Fc1 Vg4 32.Hc3 g5 33.Vc2 Kg7 34.Fe3 Ve6 35.Kg1 Fb7 36.Hb5 Hd5 37.Ff2 Hf4 38.Hc7 Vg4 39.Fxb6 Hh3+ 40.Kh1 Vf4 41.Vc4

Vége az időzavarnak, világosnak anyagi előnyével nyernie kell.

41...Vd2 42.Ve2 Vc1 43.He8+ Kf8 44.Hd6 Fd5 45.Fe3 Vb1 46.Vd3 Ve1 47.Ve2 Vb1 48.Hc4 Vxb3 49.Vd3

Azonnali nyerés maradt ki a 49.Fc5+ Kg8 50.Vxe5 Fxg2+ 51.Kxg2 Hf4+ 52.Kg1 változattal.

 49...Vxd3 50.Fxd3 Hf4 51.Fxf4 exf4?! 52.Hxa5 f3 53.gxf3 Fxf3+ 54.Kg1 Fd1 55.Fb5 Ke7 56.Hc4 Ff3 57.a5 f6 58.a6 Kd8 59.Kf2 Fh1 60.He3 és sötét feladta

Lahno,K (2540) – Hoang Thanh Trang (2485)
Francia védelem [C01]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.exd5 exd5 4.Hf3 Hc6 5.Fb5 Hge7 6.0-0 a6 7.Fd3 g6 8.Be1 Fg7 9.Fg5 0-0 10.c3 f6 11.Ff4 Ff5 12.Fxf5 Hxf5 13.Vb3 Bb8 14.Hbd2 Kh8 15.h3 Fh6 16.Fxh6 Hxh6 17.Be2 Vd7 18.He1 Hf5 19.Hdf3 Ha5 20.Vb4 b6 21.Hd3 Bfe8 22.Bae1 Hc4 23.Hf4 a5 24.Vb3 Bxe2 25.Bxe2 c6 26.Vd1 Be8 27.Ve1 Bxe2 28.Vxe2 Ve7 29.Vxe7 Hxe7 30.Hd3 és döntetlen

Mádl,I (2347) - Gunyina,V (2524)
Caro-Kann védelem [B18]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.Hh3 e6 7.Hf4 Fd6 8.c3 Vc7 9.Hgh5 Fxh5 10.Hxh5 g6 11.Hg3 Hd7 12.Vf3 e5 13.Fc4 0-0-0 14.Vxf7!?

Számításba jött a 14.He4 f5 15.Hxd6+ Vxd6 16.Fg5 Hgf6 17.0-0-0 folytatás.

14...exd4 15.0-0 Hgf6 16.Fd2

Mi szólt a 16.cxd4 Bhf8 17.Vg7 Bde8 18.Fd2 változat ellen?

16...Bdf8 17.Vg7 h5 18.f4?

A nagy hiba után már Ildikónak nem volt mentsége a kétszeres olimpiai bajnoknők rangadóján.

18...Vb6 19.Kh1 h4 20.He2 h3 21.Vxg6 Bhg8 22.Fxg8 Bxg8 és világos feladta 

Kosztenjuk,A (2531) - Gara,A (2327)
Szicíliai védelem [B49]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Fe2 a6 7.0-0 Hf6 8.Fe3 Fb4 9.Ha4 Fe7 10.Hxc6 bxc6 11.Fb6 Vf4 12.Fd3 0-0 13.Be1 d5 14.g3 Vb8 15.exd5 Hxd5 16.Fd4 Ff6 17.Fxf6 Hxf6 18.Ve2 a5 19.Ve3 Vb4 20.b3 Hd5 21.Vf3 Fb7 22.Be5 Vd6 23.Ve2 g6 24.Bd1 Bfd8 25.h4 c5 26.Be1 Bac8 27.h5 Hf6 28.hxg6 hxg6 29.Hc3 Kg7 30.Hb5 Vc6 31.f3

31...Bh8

Figyelmet érdemelt a 31...Vxf3 32.Vxf3 Fxf3 33.Bf1 Fd5 34.Bf4 Bh8 folytatás.

32.Fe4 Hxe4 33.Bxe4 Bh3 34.Bf4 Bxg3+ 35.Kf2 Bh3

Számításba jött a 35...Bg5 36.Vd3 e5 37.Ha7 Ve6 38.Hxc8 Vh3 39.Bxf7+ Kxf7 40.Hd6+ Ke6 41.Bf1 Bg2+ változatot választani.

36.Ve5+ Kg8 37.Vf6 Bf8 38.Bg1 Bh6 39.Hc3 Vd7?! 40.Bd1 Vc7 41.Hb5 Vc8 42.c4 e5 43.Bg4 Ve6 44.Vg5 Kh7 45.Bd6 Vf5 46.Vxf5 gxf5 47.Bg5

47...e4?

A sokáig oly kecsegtető állását Anita elrontotta, az exvilágbajnoknő az eséllyel élni tudott.

48.Bxh6+ Kxh6 49.Bxf5 Bd8 50.Bxf7 Fa8 51.fxe4 Fxe4 52.Bc7 Fb1 53.Hc3 Fxa2 54.Hxa2 Bd2+ 55.Ke3 Bxa2 56.Bxc5 Kg6 57.Kd4 Ba3 58.Bb5 Kf7

59.Kc5 Ke7 60.Kc6 Ba1 61.Kc7 a4 62.bxa4 Bxa4 63.c5 Bc4 64.c6 Bc1 65.Be5+ Kf6 66.Be4 Kf5 67.Be8 Kf6 68.Kd7 Bd1+ 69.Kc8 Kf7 70.Be4 Bc1 71.c7 Bc2 72.Kd7 Bd2+ 73.Kc6 Bc2+ 74.Kd6 Bd2+ 75.Kc5 és sötét feladta

 

Gara,T (2321) - Pogonyina,N (2479)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 b5 6.Fb3 Fb7 7.d3 Fe7 8.a3 0-0 9.Hc3 d6 10.Be1 Hb8 11.He2 c5 12.Hg3 Hc6 13.Hf5 Fc8 14.Hxe7+ Vxe7 15.c3 h6 16.Fd5 Hxd5 17.exd5 Hd8 18.a4 Vb7

19.axb5 Vxd5 20.d4?! exd4 21.cxd4 c4 22.bxa6 Bxa6 23.Bxa6 Fxa6 24.Fd2 He6 25.Va4 Fb7 26.Va5 Vxa5 27.Fxa5 Fxf3 28.gxf3 Hxd4 29.Kg2 Hb3 30.Fb6 d5 31.Be5 Bb8 32.Fc7 Bc8 33.Fb6

 

33...d4 34.Bb5 Bb8 35.Kf1 d3 36.Bb4 Ba8 37.Fe3 Ba1+ 38.Kg2 d2 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog