Help Sales ÁSZF

Férfi válogatottunk legyőzte a lengyeleket, női együttesünk meccse döntetlen lett

Címkék: Mitropa-kupa 2014

A szlovákiai Ruzsomberokban zajló  33. Mitropa-kupa harmadik játéknapján mindkét csapatunk a lengyelekkel mérkőzött meg. Férfi válogatottunk megszerezte első győzelmét, 2,5-1,5-re nyert. Női együttesünk harmadik meccse is döntetlennel ért véget.  A negyedik fordulóban kétfrontos magyar-osztrák összecsapás lesz.

 

 

Férfi válogatottunk megszerezte első győzelmét. Megnyugtatta a csapattársakat, hogy Héra Imre már a nyitásból jelentős előnnyel jött ki, nyerése egy pillanatig sem forgott veszélyben. Az éltáblán hullámzott Ruck Róbert és Jan-Krzysztof Duda játszmája, nagymesterünk hol előnyösebben állt, hol a lengyel nagymester ellenjátékhoz jutott. Az időellenőrzés után Robi nyerőesélyt hagyott ki, majd nem kockáztatott, a remi is a két meccspontot jelentette. Grzegorcz Natusa időzavarban tisztet áldozott, Ács Péter a látszatfenyegetéseket biztos kézzel hárította, majd ellenfele hibáját kihasználva második győzelmét aratta. A királyindiai bonyodalmakban a szerény Élő-pontszámú Lukasz Jarmula jobban tájékozódott, mint Szabó Krisztián.

Az első számú szlovák csapat elszenvedte első vereségét, a németek két döntetlen után tudtak nyerni. Meglepetésként könyvelhetjük el az osztrákok sikerét.

 

A 3. forduló eredményei:

Magyarország – Lengyelország  2,5 – 1,5

Ruck Róbert (2572) – Jan-Krzysztof Duda (2587) döntetlen (Katalán megnyitás, 48)

Grzegorz Nasuta (2336) – Ács Péter (2572) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 41)

Héra Imre (2559) – Radoslaw Gajek (2315) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 51)

Lukasz Jarmula (2256) – Szabó Krisztián (2543) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 35)

 

Ausztria – Olaszország  2,5 – 1,5

Franciaország – Svájc  2 - 2

Szlovákia „A” – Németország  1,5 – 2,5

Szlovákia „B” – Csehország  2 - 2

 

Hely.

 

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Franciaország

 * 

2

2

3

4

7.0

0

2

Szlovákia „A”

 * 

3

4

7.0

0

3

Németország

2

 * 

2

4

6.5

1

4

Ausztria

2

 * 

2

4

6.5

1

5

Magyarország

 * 

2

2

4

6.5

0

6

Olaszország

2

 * 

3

3

6.5

0

7

Svájc

2

2

2

 * 

3

6.0

0

8

Lengyelország

1

 * 

2

6.0

0

9

Csehország

1

 * 

2

1

4.5

0

10

Szlovákia „B”

1

½

2

 * 

1

3.5

0

 

A 4. forduló párosítása:

Lengyelország – Csehország

Németország – Szlovákia „B”

Svájc – Szlovákia „A”

Olaszország – Franciaország

Magyarország – Ausztria

 

Női csapatunk harmadik mérkőzése is döntetlennel ért véget. Az éltáblán Dudás Eszter világossal második partiját vesztette el. Korai támadási kísérlete kudarcra volt ítélve. Varga Melinda második játszmáját nyerte meg sötéttel, szépen túljátszotta ellenfelét.

Az olasz együttes átvette a vezetést, a németek első vereségüket szenvedték el.

 

A 3. forduló eredményei:

Magyarország – Lengyelország 1 - 1

Dudás Eszter (2227) – Mariola Wozniak (2092) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 80)

Oliwia Kiolbasa (2015) – Varga Melinda (2163) 0 – 1 (Caro-Kann védelem, 56)

 

Ausztria – Olaszország  0 - 2

Csehország „B” – Szlovénia  1,5 – 0,5

Szlovákia „A” – Németország  1,5 – 0,5

Szlovákia „B” – Csehország „A”  1 - 1

 

Hely.

 

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Olaszország

 * 

1

2

2

5

5.0

0

2

Németország

 * 

½

2

4

4.0

0

3

Szlovákia „B”

 * 

1

½

3

3.0

3

4

Csehország „A”

 

1

 * 

1

1

3

3.0

2

5

Szlovákia „A”

½

1

 * 

3

3.0

1

6

Magyarország

1

 * 

1

1

3

3.0

0

7

Lengyelország

0

1

 * 

3

2.5

0

8

Csehország „B”

0

1

 * 

3

2.5

0

9

Ausztria

0

½

 * 

2

2.0

0

10

Szlovénia

1

½

½

 * 

1

2.0

0

 

A 4. forduló párosítása:

Lengyelország – Csehország „A”

Németország – Szlovákia „B”

Szlovénia – Szlovákia „A”

Olaszország – Csehország „B”

Magyarország - Ausztria

 

Nasuta,G (2336) - Ács,P (2572)
Spanyol megnyitás [C97]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Ha5 10.Fc2 c5 11.d4 Vc7 12.Hbd2 Fe6 13.d5 Fd7 14.Hf1 Bfb8 15.b3 c4 16.b4 Hb7 17.a4 g6 18.Fg5 Vd8 19.Fe3 Hh5 20.axb5 axb5 21.Fa7 Bc8 22.Ba6 Vf8 23.Vd2 f5 24.Bea1 Hd8 25.exf5 gxf5 26.Fb6 Hf7 27.He3 Bxa6 28.Bxa6 e4 29.Ba7 Ve8 30.Hd4 Hg7

 

31.Hexf5?

Időzavarban a lengyel sakkozó tisztet áldozott, ezüstérmes olimpikonunk a látszatfenyegetéseket biztos kézzel hárította. 31.f4 Ba8 32.Bxa8 Vxa8 33.g4 volt az előnyt megtartó folytatás.

31...Hxf5 32.Fxe4 Hg7 33.Vc2 Hg5 34.Ff5? Hxf5 35.Hxf5 Ff6 36.Fe3 Hf7 37.g3 Ba8 38.Bc7 Vd8 39.Fb6 Ba6 40.Ve4 Bxb6 41.Vg4+ Kf8 és világos feladta

 

Héra,I (2559) - Gajek,R (2315)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.Vc2 Fb4+ 6.Fd2 Fe7 7.Fg2 0-0 8.0-0 d5 9.cxd5 exd5 10.Hc3 Hc6 11.Bfd1 Hb4 12.Vb1 c5 13.Fg5 He4? 14.Hxe4 dxe4 15.dxc5

Még pontosabb volt a 15.Vxe4 Fxg5 16.dxc5 Ve7 17.Hxg5 Vxg5 18.cxb6 folytatás.

15...Ve8 16.Vxe4 Fxc5 17.Vxe8 Baxe8 18.e3 f6 19.Ff4 Bd8 20.a3 Hd5 21.b4 Fe7

 

22.Hd4 Hc3 23.Be1 g5 24.Bac1 gxf4 25.Bxc3 fxe3 26.fxe3 Fd6 27.He6

Kimaradt a gyorsabb nyerés 27.Fd5+ Kh8 28.He6 Bc8 29.Bb3 Bf7 30.Hc5-tel.

27...Bc8 28.Fc6 Bf7 29.Bcc1 Be7 30.Hd4 Bec7 31.b5 Fb7

32.He6 Fxc6 33.Hxc7 Fe4 34.Hd5 Bf8 35.Bc6 Fe5 36.Bd1 Kf7 37.Bc4 Ff3 38.Bd2 Bd8 39.e4 h5 40.Kf2 Fg4 41.Ke3 h4 42.Hb4 Bh8 43.Hc6 Fc7 44.e5 hxg3 45.hxg3 Bg8

46.Bxg4 Bxg4 47.Bd7+ Kg6 48.Bxc7 Bxg3+ 49.Kf4 Bxa3 50.He7+ Kg7 51.Hf5+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog