Help Sales ÁSZF

Fantasztikusan hajrázik férficsapatunk, éremért játszik az ukránok elleni rangadón

Címkék: Sakkolimpia Tromsø

A norvégiai Tromsøben zajló sakkolimpián férficsapatunk fantasztikusan hajrázik. A tízedik fordulóban Romániát 3-1-re legyőzve a második helyről várja a befejező játéknapot, az ukránok elleni mérkőzést. A románok ellen Balogh Csaba és Rapport Richárd nyert, mindketten mesterhármast értek el, Lékó Péter és Almási Zoltán remizett. A kínaiak egypontos vezetés mellett a lengyelekkel csatáznak majd. Norvégia miniszterelnöke, Erna Solberg a horvátok elleni találkozón Magnus Carlsen helyett húzta meg az 1…e5-öt, a világbajnok elszenvedte második vereségét. Női válogatottunk sorozatban harmadszor kapott ki, Mádl Ildikó győzött, Papp Petra döntetlent ért el, Hoang Thanh Trang és Gara Anita vesztett a mongolokkal szemben. Az orosz együttes kikapott az ukránoktól, egy pont az előnyük a kínaiak és legyőzőik előtt. Az utolsó fordulót csütörtökön 11 órától játsszák.

 

Norvégia miniszterelnöke, Erna Solberg a régi-új FIDE elnök, KIrszan Iljumzsinov és a Szervező Bizottság tagjainak kíséretében megtekintette a sakkolimpia 10. fordulójának küzdelmeit. Kamerák kereszttűzében húzta meg világbajnokuk, Magnus Carlsen helyett az 1…e5 lépést. Látogatása nem hozott szerencsét Carlsennek, aki túlzottan is agresszíven sakkozott a norvégok éltábláján, Ivan Saric legyőzte őt, ahogy a horvát csapat is vereséget mért a hazai kedvencekre.

 

Férficsapatunk szenzációsan hajrázik, a finis izgalmait a riválisok kevésbé bírják. Válogatottunk az elmúlt két fordulóban elért 3-1-gyes győzelmekkel tíz helyezést javítva a második helyről várja a sorsdöntő befejező játéknapot.  Balogh Csaba és Rapport Richárd  a hajrában megtáltosodott, a románok ellen is ők hozták a győzelmeket, mindketten sorozatban harmadszor nyertek. Csaba az elfogadott vezércselű partiban az elméleti párbajt megnyerve került előnybe, biztos kézzel érvényesítette anyagi előnyét. Ricsi taktikai csapással kényszerítette megadásra Vajda Leventét. Sötéttel a két román nagymester sikeresebb volt, a francia védelmű játszmákban fél-fél pontot szereztek Lékó Péter és Almási Zoltán ellen.

A találkozó megnyerése után érthető örömmel nézegettük a tabellát, ezüstös helyen a csapatunk, Lékó Péter vezetésével éremért sakkoznak az utolsó fordulóban. Nehéz csata vár sakkozóinkra az egy ponttal kevesebbet gyűjtő ukránokkal szembeni rangadón, és még hét együttes is bizakodhat… Az esetleges holtversenyt az un, olimpiai Berger pontszámítás döntheti el, ebben is jól állunk!

Válogatottunkban kiemelkedő teljesítményt nyújt Balogh Csaba, a második táblán elért 6,5 pontja, a 2858-as performance-pontszáma kimagasló eredmény. Együttesünk újonca, a 18 éves Rapport Richárd a hajrára feljavult, könnyed játékkal gyűjtötte be a pontokat!i

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

pont

j.

Perf.

we

Élő+/-

Lékó Péter

2740

½

1

½

½

½

0

½

½

½

4.5

9

2685

5.10

-6.0

Balogh Csaba

2637

1

0

1

1

½

1

1

1

6.5

8

2858

4.30

22.0

Almási Zoltán

2690

1

1

0

1

1

1

½

½

½

6.5

9

2706

6.13

3.7

Rapport Richárd

2704

1

0

½

0

½

1

1

1

5.0

8

2659

5.34

-3.4

Polgár Judit

2676

1

1

1

1

½

0

4.5

6

2636

4.56

-0.6

 

A kínai gyüttes a franciák elleni sikerükkel, a minimális arányú győzelemmel az aranyéremért játszanak a lengyelek ellen.

 

 

Az élcsoportban a 10. forduló érdekesebb eredményei:

 

Magyarország – Románia  3 – 1

Lékó Péter (2740) – Constantin Lupulescu (2625) döntetlen (Francia védelem, 60)

Mircea-Emilian Parligras (2574) – Balogh Csaba (2637) 0 – 1 (Elfogadott vezércsel, 42)

Almási Zoltán (2690) – Vlad-Cristian Jianu (2579) döntetlen (Francia védelem, 32)

Vajda Levente (2561) – Rapport Richárd (2704) 0 - 1

 

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

Franciaország

25½

15

:

15

26

Kína

2

Ukrajna

25

14

2

:

2

14

23½

Azerbajdzsán

3

Horvátország

23½

12

:

½

12

21

Norvégia

4

Magyarország

24

14

3

:

1

14

24½

Románia

5

Bulgária

23½

14

:

13

25

Lengyelország

6

Egyesült Államok

24

13

:

13

23½

Argentína

7

Szerbia

22½

13

:

13

23½

Oroszország

8

Németország

23

13

:

13

24½

India

9

Hollandia

24

13

:

13

22½

Üzbegisztán

10

Csehország

24

13

2

:

2

13

22½

Fehéroroszország

11

Vietnam

25

13

2

:

2

13

23½

Örményország

12

Kuba

23½

12

:

½

12

22

Grúzia

 

Az élmezőny állása:

 

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Kína

10

7

3

0

17

341.5

28.5

127.00

2

Magyarország

10

7

2

1

16

309.5

27.0

124.00

3

Franciaország

10

7

1

2

15

305.0

27.0

123.00

4

Ukrajna

10

6

3

1

15

301.5

27.0

121.00

5

Oroszország

10

6

3

1

15

301.5

26.0

125.00

6

Egyesült Államok

10

6

3

1

15

297.5

26.5

116.00

7

Üzbegisztán

10

7

1

2

15

294.5

25.0

121.00

8

India

10

6

3

1

15

291.5

27.0

114.00

9

Azerbajdzsán

10

6

3

1

15

289.0

25.5

125.00

10

Lengyelország

10

7

1

2

15

288.0

27.5

113.00

11

Kuba

10

6

2

2

14

296.0

27.0

120.00

12

Spanyolország

10

6

2

2

14

289.5

25.5

117.00

13

Horvátország

10

7

0

3

14

288.0

27.0

112.00

14

Örményország

10

5

4

1

14

286.5

25.5

123.00

 

Az élmezőnyben az utolsó forduló párosítása:

 

T.

R.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

R.

1

15

Lengyelország

27½

15

:

17

28½

Kína

7

2

5

Magyarország

27

16

:

15

27

Ukrajna

2

3

14

Norvégia

21½

12

:

12

23½

Malaysia

103

4

1

Oroszország

26

15

:

15

27

Franciaország

3

5

8

Azerbajdzsán

25½

15

:

15

26½

Egyesült Államok

6

6

19

India

27

15

:

15

25

Üzbegisztán

33

7

13

Kuba

27

14

:

14

25½

Anglia

10

8

17

Spanyolország

25½

14

:

14

27

Vietnam

31

9

9

Izrael

25½

14

:

14

27

Horvátország

24

10

4

Örményország

25½

14

:

14

26

Csehország

16

 

Női sakkolimpia

Női csapatunk sorozatban harmadik vereségét szenvedte el, a mongoloktól is kikaptak. Nehéz magyarázatot találni, hogy a párosítással sokáig „kedvezményezett” válogatottunkkal mi történt, csak kétszeres olimpiai bajnoknőnk, Mádl Ildikó bírja a fokozott feszültséget. Az elmúlt két fordulóban négy partit is vesztettek sakkozónőink, Hoang Thang Trang minkét partiját elbukta, Gara Anita és Tícia egy-egy vereséget szenvedett. A hetedik forduló után a kínaiakkal azonos meccsponttal harmadik helyen állt együttesünk, a befejező játéknap előtt a harmincegyedik!

 

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Pont

J.

Rp

w

we

Élő+/-

Hoang Thanh Trang

2485

1

1

½

1

0

½

½

0

0

4.5

9

2400

4.5

5.46

-9.6

Mádl Ildikó

2347

1

1

½

½

½

½

0

1

1

6.0

9

2468

6

4.51

14.9

Gara Anita

2327

1

1

1

½

0

0

½

0

4.0

8

2273

4

4.50

-5.0

Gara Tícia

2321

1

1

½

1

½

1

0

0

5.0

8

2359

5

4.42

11.6

Papp Petra

2274

1

1

½

½

½

½

4.0

6

2217

4

4.23

-4.6

 

Nincs már veretlen csapat, az ukránok az éremért vívott küzdelemben legyőzték az éllovas orosz válogatottat. A meccs a negyedik táblán dőlt el, Natalija Zsukova, az orosz válogatott második táblásának, Alekszandr Griscsuknak a felesége .érte el a két meccspontot jelentő nyerést. A kínaiak nem tudták kihasználni a botlásukat, nagy meglepetésre csak 2-2-re végeztek a spanyolokkal.

Az élcsoportban a 10. forduló érdekesebb eredményei:

Magyarország – Mongólia 1,5 – 2,5

Hoang Thanh Trang (2485) - Batkhuyag Munguntuul  (2410) 0 – 1

Tuvshintugs Batchimeg, (2346) – Mádl Ildikó (2347) 0 – 1

Gara Anita (2327) - Bayarjargal Bayarmaa (2109) 0 – 1

Bayanmunkh Ankhchimeg (2123) – Papp Petra (2274) döntetlen

 

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

Ukrajna

24

15

:

18

28

Oroszország

2

Norvégia

22½

12

1

:

3

12

23

Azerbajdzsán

3

Kína

28½

16

2

:

2

14

24½

Spanyolország

4

Németország

24

14

:

14

24

Románia

5

Grúzia

25

13

3

:

1

14

22

Lengyelország

6

Kazahsztán

21

13

3

:

1

13

23½

Franciaország

7

Szlovákia

23½

13

:

13

26

Bulgária

8

Horvátország

23½

13

:

13

24

Örményország

13

Magyarország

22

12

:

11

23½

Mongólia

 

Az élmezőny állása:

 

H.

Csapat

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Oroszország

10

9

0

1

18

355.5

29.5

129.00

2

Kína

10

8

1

1

17

341.0

30.5

121.00

3

Ukrajna

10

8

1

1

17

319.5

26.5

128.00

4

Németország

10

8

0

2

16

285.5

26.5

117.00

5

Grúzia

10

7

1

2

15

311.5

28.0

122.00

6

Spanyolország

10

6

3

1

15

304.0

26.5

120.00

7

Bulgária

10

7

1

2

15

280.5

28.5

109.00

8

Örményország

10

7

1

2

15

276.5

26.5

114.00

9

Kazahsztán

10

7

1

2

15

248.5

24.0

116.00

10

India

10

6

2

2

14

304.5

28.5

117.00

11

Csehország

10

7

0

3

14

275.0

27.5

107.00

12

Románia

10

7

0

3

14

273.0

25.5

113.00

13

Lengyelország

10

6

2

2

14

269.0

23.0

126.00

14

Egyesült   Államok

10

6

2

2

14

262.5

25.5

115.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31

Magyarország

10

6

0

4

12

246.5

23.5

124.00

 

Az élmezőnyben az utolsó forduló párosítása:

 

T.

R.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

R.

1

2

Oroszország

29½

18

:

15

28½

Bulgária

14

2

54

Montenegró

24½

12

:

12

23½

Norvégia

38

3

3

Ukrajna

26½

17

:

17

30½

Kína

1

4

4

Grúzia

28

15

:

16

26½

Németország

12

5

10

Örményország

26½

15

:

15

26½

Spanyolország

11

6

17

Kazahsztán

24

15

:

14

27½

Csehország

27

7

6

Románia

25½

14

:

14

28½

India

5

8

22

Azerbajdzsán

26

14

:

14

23

Lengyelország

8

9

7

Egyesült Államok

25½

14

:

14

26

Argentína

24

10

9

Franciaország

24½

13

:

13

22½

Szerbia

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

26

Izrael

27½

12

:

12

23½

Magyarország

13

 

Lékó,P (2740) - Lupulescu,C (2625)
Francia védelem [C18]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.e5 c5 5.a3 Fxc3+ 6.bxc3 He7 7.Vg4 0-0 8.Fd3 Hbc6

A pekingi Szellemi Világjátékokon Jan Nepomnajcsij a 8...f5 9.exf6 Bxf6 10.Fg5 e5 11.Vh4 e4 12.Fxf6 gxf6 13.Fe2 Hf5 14.Vf4 Va5 15.Vd2 cxd4 16.cxd4 Vxd2+ 17.Kxd2 Hxd4 18.Fd1 változatban remizni tudott nagymesterünkkel.

9.Vh5 Hg6 10.Hf3 Vc7 11.Fe3 c4 12.Fxg6 fxg6 13.Vg4

A változatban világos számára kedvező a statisztika, Lupulesci ritkább folytatás mellett döntött.

13...b5 14.h4 Bf5 15.Hg5 Ve7 16.Vh3 h6

 

17.g4 Bf8 18.h5 Ve8 19.Hf3 g5 20.Hg1 a5 21.He2 Ba7 22.f4 Baf7 23.0-0 gxf4

 24.Hxf4

24...b4 25.axb4 axb4 26.cxb4 Hxb4 27.c3 Hc6 28.Ba2 Bb7 29.Fc1 Bff7 30.Baf2 Ba7

 

 

31.Hg6

Kedvező lehetőség volt a 31.g5 hxg5 32.Hg6 Bf5 33.Bxf5 exf5 34.Fxg5 Ba3 35.Ve3 folytatás.

31...Bxf2 32.Bxf2 Bf7 33.Fa3 Bxf2 34.Kxf2 Vf7+ 35.Vf3 Vxf3+ 36.Kxf3 Kf7 37.Kf4 Fa6 38.g5 hxg5+ 39.Kxg5 Fb5 40.h6 gxh6+ 41.Kxh6 Fa4 42.Hf8

 A végjátékban a román sakkozó pontos védekezéssel hárította Péter kísérleteit.

 42...Fc2 43.Hd7 Fb1 44.Hc5 Fc2 45.Hb7 Fb1 46.Fc1 Kg8 47.Fg5 Fc2 48.Fd8 Kf7 49.Kg5 Ke8 50.Ff6 Kf8 51.Kh6 Fb1 52.Fg7+ Ke7 53.Ff6+ Kf8 54.Fg5 Fc2 55.Fc1 Fb1 56.Fa3+ Kg8 57.Kg5 Kg7 58.Fc5 Fc2 59.Fb6 Fb1 60.Fc5 Fc2 és döntetlen

 

Parligras,M (2574) - Balogh,Cs (2637)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e4 e5 4.Hf3 exd4 5.Fxc4 Hc6 6.0-0 Fc5 7.Hg5 Hh6

 

8.Hxf7 Hxf7 9.Fxf7+ Kxf7 10.Vh5+ g6 11.Vxc5 Ve7 12.Vxe7+ Hxe7 13.Ff4 c5 14.Ha3 b6 15.Hb5 Hc6 16.Hc7

 Csaba nagy magabiztossággal játszotta meg a varit, amit jobban ismert ellenfelénél.

16...Bb8 17.Bfd1 Bb7 18.a3 g5 19.Fg3 Bd8 20.Bac1 a5 21.Hd5 Fe6 22.Fc7 Bc8 23.Fxb6?!

23...Fxd5 24.exd5 Bxb6 25.dxc6 Bcxc6 26.f4 gxf4 27.Bf1 Bxb2 28.Bxf4+ Ke7 29.Bxd4 cxd4 30.Bxc6 d3 31.Bc1 Ba2 32.Bd1 Bxa3 33.Kf2 Ba2+ 34.Kf3 d2 35.Ke3  

35...Ke6 36.Kd3 Kd5 37.Bf1 a4 38.g4 a3 39.Kc3 Bb2 40.Ba1 Ke4 41.g5 Ke5 és világos feladta

 

Almási,Z (2690) - Jianu,V (2579)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 a6 8.Vd2 b5 9.a3 Va5 10.Bd1 Bb8 11.dxc5 b4 12.Ha2 Fxc5 13.Fxc5 Hxc5 14.Hxb4 Hxb4 15.axb4 Bxb4 16.c3 Be4+ 17.Fe2 Hb3 18.Vc2 Vb6 19.Hd4 Hxd4 20.Bxd4 Bxd4 21.cxd4 0-0 22.Vd2 Fd7 23.0-0 Bb8 24.Ba1 Vxb2 25.Vxb2 Bxb2 26.Fxa6 g6 27.Ff1 Kg7 28.Ba7 Fe8 29.Ba8 Fc6 30.Ba6 Fe8 31.Ba8 Fc6 32.Ba6 és döntetlen

 

Vajda,L (2561) - Rapport,R (2704)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.c3 e6 3.d4 d5 4.exd5 exd5 5.Hf3 a6 6.Fe3 cxd4 7.Fxd4 Hc6 8.Fe2 Hxd4 9.Vxd4 Hf6 10.0-0 Fd6 11.Hbd2 0-0 12.Fd3 h6 13.Bfe1 Vc7 14.Hb3 Fd7 15.h3 Bfe8 16.Bxe8+ Bxe8

A nyitás Ricsi javára dőlt el, kicsit jobban állt futópárjával, d5 izolált gyalogját világos nem tidta tűz alá venni.

17.Be1 Be6 18.Bd1 Fc6 19.Ff1 He4 20.c4?

Az idő szorításában Vajda Levente hibázott, tanulságos a kihasználása, hasonló taktikai lehetőségeket Ricsi nem hagy kihasználatlanul!

20...dxc4 21.Fxc4

 

21...Fh2+! 22.Hxh2 Bd6 23.Hf1 Bxd4 24.Hxd4 Vf4 25.f3 Hf6 26.Fe2 Fa4 27.Bd2 Hd5 28.g3 Vc7 29.Kf2 Fd7 30.h4 Fh3 31.Hc2 Fxf1 32.Kxf1 Va5 33.Bd4 Vxa2 34.Kf2 és világos feladta

Saric,I (2671) - Carlsen,M (2877)
Spanyol megnyitás [C61]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hd4 4.Hxd4 exd4 5.Fc4 Hf6 6.0-0 d5 7.exd5 Fe7 8.Vf3 Fg4 9.Vf4 0-0 10.h3 Fd6 11.Vxd4 c5 12.Vd3 Fh5 13.Hc3 Be8 14.f4 a6 15.a4 Vd7 16.Vg3 He4 17.Hxe4 Bxe4 18.b3 Vc7 19.d3 Be2 20.Vg5 g6 21.Fb2 Fe7

 

22.Ff6 h6 23.Fe5 Vd8 24.Vxh6 Bxe5

25.d6! Be2 26.dxe7 Vxe7 27.f5 Vh4 28.Vf4 g5 29.Vxh4 gxh4 30.Bf4 Bxc2 31.Bxh4 Fe2 32.Be4 Bd2 33.Be7 Fxd3 34.Fxf7+ Kf8 35.f6 Bd8 36.Fh5 Kg8 37.Be8+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

A csapat Európa-bajnokságon a címvédő orosz válogatottak vezetik a rajtlistákat
2021. 11. 11.

Az ukrán Sevcsenko győzött a "rigai varázsló", Mihail Tal emlékére rendezett villámversenyen
2021. 11. 10.

Firouzja szenzációs sikere, tornagyőztesként, Caruana ezüstérmesként lett világbajnokjelölt
2021. 11. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog