Help Sales ÁSZF

Erdős remizett, Bánusz győzött az Eb ötödik fordulójában, Korobov félpontos előnnyel vezet

Címkék: Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem

A Jeruzsálemben zajló Európa-bajnokság ötödik fordulójában Erdős Viktor sötéttel 12 lépésben remizett az ukrán Alekszander Mojszejenkóval. Bánusz Tamás világossal játszva legyőzte a moldáviai Valerij Iovcovot, Erdősnek 3,5, Bánusznak 3 pontja van. Négyes nyerősorozat után az ukrán Anton Korobov remizett a cseh David Navarával, megőrizte félpontos előnyét. Az élcsoportban sok döntetlen született, békés játszmák mellett elpuskázott lehetőségek is jellemezték az összecsapásokat. A 11 fordulós svájci rendszerű viadalról huszonhárman kvalifikálják magukat a Világkupára.

A szabadnap után folytatódott a pontvadászat a jereuzsálemi Eb-n. A viadal ötödik fordulójában az élmezőnyben döntetlenek egész sora született. A négyes nyerősorozattal rajtoló ukrán Anton Korobov hosszas elméleti változatban remizett a cseh David Navarával, megőrizte félpontos előnyét.

Az ukrán Pavel Eljanov, az orosz Jan Nepomnjacsij és az örmény Gabriel Szargiszjan ért el fontos győzelmet, tizenöten gyűjtöttek fél ponttal kevesebbet, mint az éllovas ukrán nagymester.

Erdős Viktor a 2013-ban Európa-bajnoki címet szerzett ukrán Alekszander Mojszejenkóval sötéttel 12 lépésben remizett. Bánusz Tamás világossal „kötelező” győzelmet aratott. A moldáviai Valerij Iovcov ellen gyalogot nyert, anyagi előnyét könnyen érvényesítette.

 

Az élcsoportban az 5. forduló érdekesebb eredményei:

Anton Korobov (ukrán, 2687, 4) – David Navara (cseh, 2735, 3,5)  döntetlen

Robert Kempinski (lengyel, 2625, 3,5) – Alekszandr Motilev (orosz, 2665, 3,5)  döntetlen

Yuri Vovk (ukrán, 2588, 3,5) – Ilia Szmirin (izraeli, 2650, 3,5)  döntetlen

Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 3,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2626, 3,5)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 3) – Karen Grigorjan (örmény, 2596, 3,5) 1 - 0

Robin van Kampen (holland, 2626, 3) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2735, 3)  döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 3) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2625, 3)  1 - 0

Alekszander Beljavszkij (szlovén, 2623, 3) – Etienne Bacrot (francia, 2711, 3)  döntetlen

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 3) – Ivan Baukavsin (orosz, 2622, 3)  döntetlen

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 3) – Erdős Viktor (magyar, 2615, 3)  döntetlen

Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 3) - Zaven Andriaszjan (örmény, 2612, 3) döntetlen

Erneszto Inarkijev (orosz, 2675, 3) – Dragan Solak (török, 2607, 3)  döntetlen

Levan Pantszulaja (grúz, 2615, 3) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2668, 3)  0 - 1

Bánusz Tamás (magyar, 2582, 2) – Valerij Iovcov (moldáviai, 2368, 2)  1 - 0

 

Az élcsoport állása:

1.Anton Korobov (ukrán) 4,5 pont

2 – 16. David Navara (cseh), Jevgenyij Najer (orosz), Yuri Vovk (ukrán), Alekszandr Motiljev (orosz), Pavel Eljanov (ukrán), Jan Nepomnjacsij (orosz), Alekszandr Simanov (orosz), Andrej Volokityin (ukrán), Ilia Szmirin (izraeli), Gabriel Szargiszjan (örmény), Emil Szutovszkij (izraeli), Daniil Dubov (orosz), Robert Kempinski (lengyel), Mateusz Bartel (lengyel) és Liviu-Dieter Nisipeanu (német) 4

17-59. Hannes Stefansson (izlandi), Alekszander Beljavszkij (szlovén), Karen Grigorjan (örmény), Michele Godena (olasz), Alexander Ipatov (török), Ivan Bukavsin (orosz), Alekszej Goganov (orosz), Jan-Krzysztov Duda (lengyel), Nyikita Vityjugov (orosz), Alekszander Mojszejenko (ukrán), Makszim Matlakov (orosz), Erneszto Inarkijev (orosz), Erdős Viktor (magyar), Dragan Solak (török), … 3,5  

103. Bánusz Tamás (magyar) 3

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 4) – Anton Korobov (ukrán, 2687, 4,5)

David Navara (cseh, 2735, 4) - ?ateusz Bartel (lengyel, 2631, 4)

Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 4) – Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 4)

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2668, 4) – Robert Kempinski (lengyel, 2625, 4)

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 4) – Yuri Vovk (ukrán, 2588, 4)

Daniil Dubov (orosz, 2632, 4) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2654, 4)

ILia Szmirin (izraeli, 2650, 4) – Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 4)

Mihail Vityjugov (orosz, 2735, 3,5) – Alekszander Beljavszkij (szlovén, 2623, 3,5)

Etienne Bacrot (francia, 2711, 3,5) – Robin van Kampen (holland, 2626, 3,5)

Ivan Bukavsin (orosz, 2622, 3,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2706, 3,5)

Erdős Viktor (magyar, 2615, 3,5) – Makszim Matlakov (orosz, 2695, 3,5)

Zaven Andriaszjan (örmény, 2612, 3,5) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 3,5)

Nils Grandelius (svéd, 2609, 3,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 3,5)

Alekszej Goganov (orosz, 2605, 3,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2675, 3,5)

Daniil Juffa (orosz, 2469, 3) – Bánusz Tamás (magyar, 2582, 3)

 

Bánusz,T (2582) - Iovcov,V (2368)
Katalán megnyitás [E05]

1.c4 Hf6 2.Hf3 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fe7 5.d4 0-0 6.0-0 dxc4 7.Vc2 a6 8.a4 Fd7 9.Bd1 Fc6 10.Hc3 Fb4 11.Fg5 h6 12.Fxf6 Vxf6 13.He5 Fxg2 14.Kxg2 Ve7 15.Hxc4 Hd7 16.e4 Hf6 17.e5 Hd5 18.Hxd5 exd5 19.He3 c6  

 

20.f4 f6 21.Vg6 Vf7 22.Vxf7+ Kxf7 23.Hc2 a5 24.Bd3 fxe5 25.dxe5 Fc5 26.Bc3 b6 27.He1 Bac8 28.Bc2 Fe3? 29.Kf3 Fd4 30.Bd1 c5  

 

31.Bcd2 Ke6 32.Hc2 Bfd8 33.Hxd4+ cxd4 34.Bxd4 Bc2 35.B1d2 Bxd2 36.Bxd2 Bc8 37.Bd3 g5 38.Bc3 Bc5 39.Ke3 gxf4+ 40.gxf4 Kf5

41.Kd4 és sötét feladta

 

Korobov,A (2687) - Navara,D (2735)
Grünfeld védelem [D90]

1.Hf3 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.Vb3 Hb6 6.d4 Fg7 7.e4 Fg4 8.Fb5+ c6 9.Hg5 0-0 10.Fe2 Fxe2 11.Hxe2 c5 12.dxc5 H6d7 13.Vxb7 Va5+ 14.Fd2 Va6 15.Vxa6

A tavalyi taskenti GP-n Dmitrij Jakovenko a 15.c6-os varit választotta, 15… Vxc6 16.Vxc6 Hxc6 17.Bc1 Bac8 18.b3 Fb2 19.Bd1 Hce5 20.Fe3 h6 21.Hf3 Hxf3+ 22.gxf3 He5 23.f4 Hg4?! A francia Maxime Vachier-Lagrave hátránya egyre nőtt, az elvesztett gyalogért nem volt kompenzációja. 24.Fxa7 Ba8 25.Bd2 Fa3 26.Fd4 Bfc8 27.Fc3 Hf6 28.f3 Hh5 29.Bd3 Fd6 30.e5 Fc5 31.a4 Bab8 32.Fa5 Ba8 33.Fd2 történt a játszmában, az orosz sakkozó érvényesítette anyagi előnyét.

15...Hxa6 16.c6 Fxb2 17.Bb1 He5 18.0-0 Bab8 19.Ff4 Bfc8 20.Hf3

A lengyel Gajewski a 20.Bfd1 f6 21.Hf3 Bxc6 22.Hxe5 fxe5 23.Fe3 változatban kicsit jobban állt Vachier-Lagrave ellen.

20...f6 21.Hxe5 fxe5 22.Fe3 Bxc6 23.Fxa7 Bb4 24.Bfd1 Bc2 25.Kf1 Ba4 26.Fe3 Bxa2

27.Bd2 Bxd2 28.Fxd2 Hc5 29.f3 Kf7 30.Hc3 és döntetlen

 

Eljanov,P (2727) - Grigorjan,K (2596)
Grünfeld védelem [D94]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Hf3 Fg7 5.e3 0-0 6.cxd5 Hxd5 7.Fc4 Hb6 8.Fb3 c5 9.0-0 cxd4 10.exd4 Fg4 11.d5 H8d7 12.h3 Fxf3 13.Vxf3 Hc5 14.Bd1 Hxb3 15.axb3 Hc8 16.Fe3 a6 17.Ha4 a5 18.Ve2 Hd6 19.Bac1 Bc8

20.Fb6 Vd7 21.Bxc8 Bxc8 22.Fxa5 Vb5 23.Vxb5 Hxb5 24.Fb4 Bc7 25.Be1 Kf8 26.Hc3 Hd6 27.Kf1 Bd7 28.Ke2 He8 29.Ba1 f5 30.Kd3 Kf7 31.Kc4 Bc7+ 32.Kd3 Bd7 33.Ba5 b6 34.Ba6 Hc7?!  

 

35.Ba7 Ke8 36.Kc4 b5+? 37.Hxb5 Hxd5

 

38.Hd6+ exd6 39.Ba8+ Kf7 40.Kxd5 Be7 41.Fxd6 Be2 42.Ba7+ Kg8 43.Fc5 Bd2+ 44.Kc6 Bc2 45.b4 Fd4 46.f3 Fxb2?

 

47.Ba2 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog