Help Sales ÁSZF

Erdős nyert, Bánusz remizett az Európa-bajnokság harmadik fordulójában

Címkék: Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem

Jeruzsálemben lejátszották a XVI. Európa-bajnokság harmadik fordulóját. Erdős Viktor sötéttel az orosz Szergej Csehov ellen nyert, Bánusz Tamás világossal játszva fölényes állását remire rontotta az orosz Alekszandr Belitszkijjel szemben. Öten vezetnek mesterhármassal, a cseh David Navara, az ukrán Anton Korobov és Yuri Vovk, az orosz Jevgenyij Najer és a román Constantin Lupulescu nyerte meg harmadik partiját is. A 11 fordulós svájci rendszerű versenyről huszonhárman kvalifikálják magukat a Világkupára.

 

A kontinensbajnokság harmadik fordulója után öten vezetik mesterhármassal a 250 fős mezőnyt. A rajtlistán első David Navara sötéttel nyerte meg harmadik partiját is, a + 2700 Élő-pontosok közül csak a remek taktikusként is méltán elismerést szerzett cseh nagymester gyűjti magabiztosan a pontokat.

Erdős Viktor sötéttel olasz megnyitású partiban győzte le az orosz Szergej Csehovot, a gyors vezércsere után az állásban rejlő lehetőséget sokkal jobban érezte ellenfelénél.

Bánusz Tamás fölényes állását remire rontotta a szerény Élő-pontszámú orosz sakkozóval szemben, Alekszandr Belitszkij a felkínált eséllyel élni tudott.

 

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Alekszandr Simanov (orosz, 2592) – David Navara (cseh, 2735, 2)  0 - 1

Alekszander Ipatov (török, 2592, 2) – Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 2)  döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2687, 2) – Dragan Solak (török, 2607, 2)  1 - 0

Viktor Laznicka (cseh, 2670, 2) – Alekszej Goganov (orosz, 2605, 2)  döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2591, 2) – Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 2)  döntetlen

Juri Vovk (ukrán, 2588, 2) – Grzegorz Gjewski (lengyel, 2646, 2)  1 - 0

Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 2) – Karen Grigorjan (örmény, 2596, 2) döntetlen

Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 2) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2592, 2)  1 - 0

Tamir Nabaty (izraeli, 2585, 2) – Constantin Lupulescu (román, 2626, 2)  0 - 1

Alekszander Beljavszkij (szlovén, 2623, 2) – Miheil Mcsedlisvili (grúz, 2586, 2) döntetlen

Ivan Bukavsin (orosz, 2622, 2) – Daniele Vocaturo (olasz, 2579, 2)  döntetlen

Anton Demcsenko (orosz, 2615, 2) – Michele Godena (olasz, 2502, 2)  döntetlen

Nils Grandelius (svéd, 2609, 2) – Ogulcan Kanmazalp (török, 2457, 2)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (orosz, 27235, 1,5) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2603, 2)  1 - 0

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 1,5) – Dmitrij Svetuskin (moldáviai, 2592, 1,5)  döntetlen

Szergej Csehov (orosz, 2470, 1,5) – Erdős Viktor (magyar, 2615, 1,5) 0 - 1

Bánusz Tamás (magyar, 2582, 1) – Alekszandr Belitszkij (orosz, 2227, 1)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

1-5. David Navara (cseh), Anton Korobov (ukrán), Jevgenyij Najer (orosz), Yuri Vovk (ukrán) és Constantin Lupulescu (román) 3 pont

6-42. Hannes Stefansson (izlandi), Daniele Vocaturo (olasz), Michele Godena (olasz), Axel Rombaldoni (olasz), Alexnder Ipatov (török), Ogulcan Kanmazalp (török), Nyikita Vityjugov (orosz), Pavel Eljanov (ukrán), Viktor Laznicka (cseh), Alekszandr Motiljev (orosz), Alekszander Mojszejenko (ukrán), Andrej Volokityin (ukrán), Erneszto Inarkijev (orosz), … Erdős Viktor (magyar) 2,5

147. Bánusz Tamás (magyar) 1,5

 

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

David Navara (cseh, 2735, 3) – Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 3)

Constantin Lupulescu (román, 2626, 3) – Anton Korobov (ukrán, 2687, 3)

Nyikita Vityjugov (orosz, 2735, 2,5) – Yuri Vovk (ukrán, 2588, 3)

Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 2,5) – Alekszander Beljavszkij (szlovén, 2623, 2,5)

Ivan Bukavsin (orosz, 2622, 2,5) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 2,5)

Erdős Viktor (magyar, 26 2,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 2,5)

Zaven Andriaszjan (örmény, 2612, 2,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2675, 2,5)

Karen Grigorjan (örmény, 2596, 2,5) – Viktor Laznicka (cseh, 2670, 2,5)

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 2,5) – Anton Demcsenko (orosz, 2615, 2,5)

Alekszej Goganov (orosz, 2605, 2,5) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2660, 2,5)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2660, 2,5) – Levan Pantszulaja (grúz, 2605, 2,5)

Ilia Szmirin (izraeli, 2650, 2,5) – Nils Grandelius (svéd, 2609, 2,5)

Miheil Mcsedlisvili (grúz, 2586, 2,%) – Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 2,5)

Alekszej Drejev (orosz, 2643, 2,5) – Alexander Ipatov (török, 2592, 2,5)

Ori Kobo (izraeli, 2410, 1,5) – Bánusz Tamás (magyar, 2582, 1,5)

 

Csehov,S (2470) – Erdős,V (2615)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.c3 Hf6 5.d4 exd4 6.cxd4 Fb4+ 7.Fd2 Hxe4 8.Fxb4 Hxb4 9.Fxf7+ Kxf7 10.Vb3+ Kf8

Levon Aronjan az idei és a tavalyi Tata Steel Chess szuperversenyen is a 10...d5 11.He5+ Ke6 12.Vxb4 Vf8 13.Vxf8 Bxf8 változatban remizett Hou Ji-fannal, illetve Pentala Harikrishnával.

11.Vxb4+ Ve7 12.Vxe7+ Kxe7 13.0-0 Be8 14.Ha3

Többször játszották a 14.Be1 Kf8 15.Hc3 Hxc3 16.bxc3 d6 folytatást.

14...d6 15.Bfe1 Kd8 16.Bac1 Fd7 17.He5 Hg5 18.Hxd7 Kxd7 19.f3 He6 20.Be4

20...d5 21.Bh4 Be7 22.Be1 Bae8 23.Hc2 g6 24.Be5 c6 25.g3 Bf7 26.f4

26...g5! 27.Bh6 gxf4 28.g4 Bg7 29.Kf2 Bxg4 30.Bxh7+ Be7 31.Beh5 Bgg7 32.Bxg7 Bxg7 33.Bh6 a5 34.b3 Bf7 35.Bh8 Bg7 36.Bh6 Ke7 37.Bh8 Kf6 38.Bh5 Kg6 39.Be5 Kf7 40.Bf5+ Ke7 41.Be5

41...Bh7 42.Kg2 Kd6 43.Bf5 Bh4 44.Bf7 Hg5 45.Bxb7

45...f3+ 46.Kf1 Bxh2 47.He3 He4 48.Kg1 Be2 49.Hf5+ Ke6 50.Hg7+ Kf6 51.He8+ Kg5 52.Bg7+ Kf4 53.Bf7+ Ke3 54.Hg7 Bg2+ és világos feladta

 

Bánusz,T (2582) - Belitszkij,A (2227)
Grünfeld védelem [D75]

1.Hf3 Hf6 2.c4 c5 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.g3 g6 6.Fg2 Fg7 7.0-0 0-0 8.d4 Hxc3 9.bxc3 Hc6 10.Fe3 Vc7 11.d5 He5 12.Hxe5 Fxe5 13.Bc1 Fd7 14.Fh6 Fg7 15.Ff4 Fe5 16.Fh6 Fg7 17.Fxg7 Kxg7 18.f4 Bad8 19.c4 Bfe8 20.Vb3 b6 21.Vb2+ Kg8 22.e4 e5 23.Bce1 Fc8 24.Bf2 Vd6 25.Ve2 Fd7 26.Vf1  

 

26...f5 27.Bfe2 fxe4 28.Bxe4 exf4 29.gxf4 Bxe4 30.Bxe4 Bf8 31.Vf2 b5 32.cxb5 Vxd5 33.a4 Ff5 34.Be1 Vc4 35.Vb2 Fe6?

36.a5 Fd5 37.Be7 Ff7 38.b6 axb6 39.axb6 Bd8 40.Be1 Vxf4 41.b7 Vc7 42.Ve5 Vb6  

 

43.Ba1?

Nagymesterünk elrontotta fölényes állását. 43.h4 c4+ 44.Kh2 c3 45.h5 folytatás simán nyert volna.

43...c4+ 44.Kh1 Be8 45.Vc3 Bb8 46.Vg3

46...Bxb7! 47.Fxb7 Vxb7+ 48.Kg1 Vb2 49.Be1 c3 50.Ve5 Vb4 51.Ve3 c2 52.Bc1 Vg4+ 53.Kf2 Vd1 54.Ve1 Vd3 55.Ve3 Vf5+ 56.Ke1 g5 57.Kd2 Fg6 58.Vd4 Va5+ 59.Ke3 Va3+ 60.Kd2 Va5+ 61.Ke3 Va3+ 62.Kd2 Va5+ 63.Ke3 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog