Help Sales ÁSZF

Először nyert az Európa-bajnok Inarkijev, a női bajnokságon Pogonyina és Kosztenjuk az élen

Címkék: Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

A Novoszibirszkben zajló 69. férfi szuperbajnokság hatodik fordulójában az Európa-bajnok Erneszto Inarkijev érte el az egyetlen győzelmet. Dmitrij Jakovenko többször is nyerőesélyt szalasztott el, változatlanul hatos holtverseny az élen, Alekszandr Griscsuk, Jakovenko, Peter Szvidler, Vlagyimir Fedoszejev, Alekszandr Rjazancev és Vlagyimir Fedoszejev gyűjtött 3,5 pontot. A 66. női szuperbajnokságon az Alekszandra Kosztenjuk remire rontotta oly kecsegtető állását, Natalija Pogonyina győzelemmel befogta a mesternégyessel rajtoló exvilágbajnoknőt. Harmadszor nyert Valentyina Gunyina, ötvenszázalékos. A partikban sok volt a hiba, taktikai elnézés. Tetszetős pattkombinációval remizett Darja Csarocskina. A pihenőnap után vasárnap folytatódik a pontvadászat.

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

A férfiak versenyének hatodik fordulójában első győzelmét aratta az idei kontinensbajnok Erneszto Inarkijev. A Caro-Kann védelmű partiban Dmitrij Bocsarov nem tudta megoldani a nyitás problémáit. Inarkijev a vezérszárnyon akciózhatott, gyalogot nyert, anyagi előnyét érvényesítette.

 Az öt döntetlen közül a legbékésebb a szentpétervári „ütközet” volt, Peter Szvidler hosszúsánccal kezdeményezéshez juthatott volna, a sorozatos cserék után Alekszej Goganov remizett a hétszeres bajnokkal.

Érdekesen alakult Nyikita Vityjugov és Alekszandr Griscsuk összecsapása, egyikük sem sáncolt. A rajtlistát vezető Griscsuk nem talált áttöréshez vezető folytatást.

Dimitrij Jakovenko az időkontroll előtti utolsó lépésével remire rontotta Alekszej Goganov elleni nyerőesélyes állását, elmulasztotta, hogy éllovasként várja a szuperbajnokság második félidejét.

A különböző színű futók miatt Vlagyimir Fedoszejev nem tudta megnyerni  gyalogelőnyös végjátékát.

A címvédő Jevgenyij Tomasevszkij kicsit kedvezőbb pozícióból nem tudta feltörni Alekszandr Rjazancev védvonalát. Az eddig lejátszott 36 partiból csak tíz végződött döntéssel.

 A 6. forduló eredményei:

Erneszto Inarkijev (2732) - Dmitrij Bocsarov (2611) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 67)

Grigorij Oparin (2617) - Dmitrij Jakovenko (2714) döntetlen (Réti megnyitás, 43)

Nyikita Vityjugov (2721) - Alekszandr Griscsuk (2752) döntetlen (Benoni védelem, 40)

Peter Szvidler (2745) - Alekszej Goganov (2635)  döntetlen (40)

Vlagyimir Fedoszejev (2665) - Dmitrij Kokarev (2636) döntetlen (Szicíliai védelem, 62)

Jevgenyij Tomasevszkij (2724) - Jevgenyij Rjazancev (2651) döntetlen (Katalán megnyitás, 44)

A verseny állása:

1-6. Alekszandr Griscsuk, Dmitrij Jakovenko, Peter Szvidler, Vlagyimir Fedoszejev, Alekszandr Rjazancev és Jevgenyij Tomasevszkij 3,5

7-9. Grigorij Oparin, Alekszej Goganov és Dmitrij Kokarev 3

10. Nyikita Vityjugov 2,5

11. Erneszto Inarkijev 2

12. Dmitrij Bocsarov 1,5

69. Orosz  férfi szuperbajnokság, Novoszibirszk, 2016.október 15-28.

kat. XVIII (2684)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

2

1.

Vlagyimir Fedoszejev

g

RUS

2665

*

½

½

½

.

.

.

.

½

1

½

.

2758

2.

Peter Szvidler

g

RUS

2745

½

*

½

½

.

.

.

½

½

.

1

.

2730

3.

Jevgenyij Tomasevszkij

g

RUS

2724

½

½

*

½

.

.

½

.

.

½

1

.

2745

4.

Alekszandr Rjazancev

g

RUS

2651

½

½

½

*

.

.

½

.

.

½

.

1

2737

5.

Alekszandr Griscsuk

g

RUS

2752

.

.

.

.

*

½

1

½

.

½

½

½

2728

6.

Dmitrij Jakovenko

g

RUS

2714

.

.

.

.

½

*

½

0

½

.

1

1

2720

7.

Grigorij Oparin

g

RUS

2617

.

.

½

½

0

½

*

1

½

.

.

.

3

2685

8.

Alekszej Goganov

g

RUS

2635

.

½

.

.

½

1

0

*

.

½

.

½

3

2693

9.

Dmitrij Kokarev

g

RUS

2636

½

½

.

.

.

½

½

.

*

½

.

½

3

2678

10.

Nyikita Vityjugov

g

RUS

2721

0

.

½

½

½

.

.

½

½

*

.

.

2620

11.

Erneszto Inarkijev

g

RUS

2732

½

0

0

.

½

0

.

.

.

.

*

1

2

2576

12.

Dmitrij Bocsarov

g

RUS

2611

.

.

.

0

½

0

.

½

½

.

0

*

2493

A vasárnapi 7. forduló párosítása:

Alekszandr Griscsuk – Peter Szvidler

Alekszej Goganov - Vlagyimir Fedoszejev

Dmitrij Kokarev - Jevgenyij Tomasevszkij

Jevgenyij Rjazancev - Erneszto Inarkijev

Dmitrij Jakovenko - Nyikita Vityjugov

Dmitrij Bocsarov - Grigorij Oparin

 Női szuperbajnokság

Alekszandra Kosztenjuk játékán meglátszott előző napi vereségének hatása.  Előnybe került Olga Girjával szemben, majd két bástyája és huszárja harcolt ellenfele vezére ellen. A nyerőesélyes állásban többször is hibázott, örökös sakkal ért véget az összecsapás.

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

A döntetlennel Kosztenjuk megadta az esélyt Natalija Pogonyinának, hogy győzelemmel holtversenyben az élre kerüljön. Natasa nagy csatában nyert Alisza Galljamova ellen, aki sokadik partiját rontotta el időzavarban. Esélyes minőségáldozatot hozott, de a kapkodásban védtelen volt Pogonyina hosszas manőverezésével szemben.

Valentyina Gunyina maga is „cirkusznak” nevezte Jevgenyija Ovod elleni partiját. Világos támadásának nem volt igazi célpontja, Valenytina a felkínált áldozatokat elfogadhatta, de döntő előnyének érvényesítése közben sokat hibázott.

Sok hiba tarkította Darja Pusztovojtova és Jekatyerina Ubijennih bonyodalmakban gazdag összecsapását is. Ubijennih bástyát áldozott, de csak Pusztovojtova taktikai elnézését követően kapott esélyt, remizhetett volna, a vezércserét követően már nem volt mentsége.

Bosszankodhat Anasztazia Bodnaruk, örülhet Darja Csarocskina a döntetlennek. Bodnaruk túljátszotta Csarocskinát, döntő anyagi előnybe került, de óvatlan volt, nem gondolt a patt motívumra, ezt használta ki tanulságos módon ellenfele.

A játéknapon még Alekszandra Gorjacskina és Alina Kaslinszkaja küzdelme végződött pontosztozkodással.
 

A 6. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (2537) - Olga Girja (2446)  döntetlen (Szláv védelem, 46)

Alekszandra Gorjacskina (2460) - Alina Kaslinszkaja (2462) döntetlen (Katalán megnyitás, 78)

Jevgenyija Ovod (2362) - Valentyina Gunyina (2535)  0 – 1 (Vezérgyalog megnitás, 66)

Anasztazia Bodnaruk (2463) - Darja Csarocskina (2366) döntetlen (Caro-Kann védelem, 95)

Darja Pusztovojtova (2386)  - Jekatyerina Ubijennih (2346) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 58)

Natalija Pogonyina (2484) - Alisza Galljamova (2450) 1 – 0 (Félszláv védelem, 92)

A verseny állása:

1-2. Natalija Pogonyina és Alekszandra Kosztenjuk 4,5 pont

3. Olga Girja 4

4-6. Alekszandra Gorjacskina, Darja Csarocskina  és Anasztazia Bodnaruk 3,5

7-8. Valentyina Gunyina és Darja Pusztovojtova 3

9. Jevgenyija Ovod 2,5

10-11. Alina Kaslinszkaja és  Alisza Galljamova 1,5

12. Jekatyerina Ubijennih 1

66. Orosz női szuperbajnokság, Novoszibirszk, 2016. október 15-28.

kat. VIII (2441)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

2

1.

Natalija Pogonyina

wg

RUS

2484

*

1

.

.

½

1

.

½

½

.

1

.

2636

2.

Alekszandra Kosztenjuk

g

RUS

2537

0

*

½

.

.

1

1

1

.

1

.

.

2655

3.

Olga Girja

wg

RUS

2446

.

½

*

1

.

.

0

.

.

½

1

1

4

2574

4.

Darja Csarockina

m

RUS

2366

.

.

0

*

½

½

1

.

1

½

.

.

2511

5.

Alekszandra Gorjacskina

wg

RUS

2460

½

.

.

½

*

.

1

.

.

½

0

1

2497

6.

Anasztazia Bodnaruk

m

RUS

2463

0

0

.

½

.

*

.

1

.

.

1

1

2485

7.

Valentyina Gunyina

g

RUS

2535

.

0

1

0

0

.

*

.

1

1

.

.

3

2438

8.

Darja Pusztovojtova

f

RUS

2386

½

0

.

.

.

0

.

*

½

.

1

1

3

2440

9.

Jevgenyija Ovod

m

RUS

2362

½

.

.

0

.

.

0

½

*

.

½

1

2370

10.

Alina Kaslinszkaja

m

RUS

2462

.

0

½

½

½

.

0

.

.

*

.

0

2255

11.

Alisza Galljamova

m

RUS

2450

0

.

0

.

1

0

.

0

½

.

*

.

2240

12.

Jekatyerina Ubiennih

wm

RUS

2346

.

.

0

.

0

0

.

0

0

1

.

*

1

2156

A vasárnapi 7. forduló párosítása:

Valentyina Gunyina -  Anasztazia Bodnaruk

Darja Csarocskina - Darja Pusztovojtova 

Jekatyerina Ubijennih - Natalija Pogonyina

Alisza Galljamova - Alekszandra Kosztenjuk

Alina Kaslinszkaja - Jevgenyija Ovod

Olga Girja - Alekszandra Gorjacskina

Inarkijev,E (2732) - Bocsarov,D (2611)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 He7 6.0-0 h6 7.Hbd2 Hd7 8.a4 Fh7 9.a5 Hg6 10.g3 Fe7 11.He1 0-0 12.f4 c5 13.c3 Bc8 14.Hdf3 cxd4 15.cxd4 Fb4

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

16.a6 bxa6 17.Fxa6 Bb8 18.Hd3 Fe7 19.Fd2 Hb6 20.b3 Ha8 21.Fa5 Vd7 22.Vc2 Fd8

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

23.Hc5 Ve7 24.Fxd8

Számításba jött a 24.Fd3 Fb6 (24...Fxa5 25.Bxa5 Bfc8 26.f5) 25.f5 exf5 26.Fxf5 folytatás.

24...Bfxd8 25.Fd3 Hf8 26.Fxh7+ Hxh7 27.Va2 Hc7 28.Vxa7 Ba8 29.Vb7 Bab8 30.Va7 Ba8 31.Vb6 Bab8 32.Vc6 Hb5 33.Ba5 Hc3 34.Bfa1 Bbc8 35.Vb7 Ve8 36.Va6 He4 37.b4 Hf8 38.Vd3 Bb8 39.Bb1 Hg6

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

40.b5 Bb6 41.Hd2 He7 42.Hdxe4 dxe4 43.Hxe4 Hf5 44.Ba4 Vd7 45.Kf2 Vd5 46.Hc3 Vd7 47.Bab4 Ba8

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

48.d5 exd5 49.Vxd5 Ve8 50.Bd1 Bc8 51.Bc4 Bbb8 52.Bxc8 Bxc8 53.Vd3 Vf8 54.Hd5 Vc5+ 55.Kg2 g6 56.g4 He7

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

57.Bc1 Vxc1 58.Hxe7+ Kg7 59.Hxc8 Vxc8 60.f5 Vb7+ 61.Kh3 h5 62.f6+ Kh6 63.gxh5 Kxh5 64.Ve2+ Kh6 65.Ve3+ Kh5 66.Kg3 Vc7 67.h4 és sötét feladta

Oparin,G (2617) - Jakovenko,D (2714)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 d5 2.g3 g6 3.Fg2 Fg7 4.0-0 e5 5.d3 He7 6.c4 c6 7.Vc2 0-0 8.Fg5 Fe6 9.cxd5 cxd5 10.Vd2 Hbc6 11.Hc3 Vd7 12.Fh6 Fxh6 13.Vxh6 f6 14.Vd2 Bac8 15.Bfc1 Kg7 16.Vd1 Hd8 17.Hd2 Hf7 18.e3 g5 19.He2 Fg4 20.Kf1 h5 21.Bxc8 Bxc8 22.Bc1 Bxc1 23.Vxc1 Vb5 24.Vc3 Fxe2+ 25.Kxe2 e4 26.Vb3 Va6 27.Kd1 exd3 28.Fxd5 Hxd5 29.Vxd5 He5 30.f4 Va4+ 31.Ke1?

Grigorij Oparin vesztőt húzott.

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

31...Vc2!?

Dmitrij Jakovenko nyerhetett volna a 31...gxf4 32.exf4 Vc2 33.Vxb7+ Kh6 34.Vb4 Hf3+ 35.Kf2 Vxd2+ 36.Vxd2 Hxd2 37.Ke3 Hc4+ 38.Kxd3 Hxb2+ 39.Kc3 Hd1+ 40.Kd2 Hf2 41.Ke2 He4 változatban.

32.Vxb7+ Kg6!?

Pontosabb volt a 32...Kh6 33.fxg5+ Kxg5 34.Vg7+ Kf5 35.e4+ (35.Vh7+ Kg4 36.Ve4+ Kg5) 35...Ke6 36.Vg8+ Ke7 37.Vh7+ Kd6 38.Vxh5 Vc5  folytatás.

33.Ve4+? Kh6 34.fxg5+ Kxg5 35.Vf4+ Kg6 36.e4

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

36...Vxb2

Azonnal nyert a 36...Hg4 37.Vf3 Vc1+ 38.Vd1 Vc5 39.Vf3 He5 40.Vf5+ Kg7 41.Hf1 Vc1+ 42.Kf2 d2 folytatás. Jó volt a 36...Vc1+ 37.Kf2 Vxb2 38.h3 Hc4 39.Vf5+ Kh6 40.Vf4+ Kg7 megoldás is.

37.h3 Vxa2 38.g4 hxg4 39.hxg4 Va1+

Előrevetette árnyékát a rossz döntés. 39...Vb2 40.g5 fxg5 41.Vf5+ Kh6 42.Ve6+ Kg7 43.Ve7+ Hf7 még mindig jó volt.

40.Kf2 Vh1?

Az időkontroll előtti utolsó lépésével Dmitrij Jakovenko remire rontotta állását.

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

41.g5! Vh8 42.Hf3 Hxf3 43.Vf5+ Kf7 és döntetlen

Kosztenjuk,A (2537) - Girja,O (2446)
Szláv védelem [D11]

1.c4 c6 2.d4 d5 3.Hf3 Hf6 4.e3 Fg4 5.h3 Fh5 6.cxd5 Fxf3 7.Vxf3 cxd5 8.Hc3 Hc6 9.Fd3 e6 10.0-0 Fd6 11.Fd2 0-0 12.Bad1 Be8 13.Ve2 a6 14.f4 b5 15.Fe1 b4 16.Ha4 Va5 17.b3 He7 18.a3 He4 19.Fxe4 dxe4 20.axb4 Fxb4 21.Hc5 Beb8 22.Fxb4 Bxb4 23.Vc2 Bc8 24.Ba1 Vb5 25.Vd2 Bd8

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

26.Ve1

Az exvilágbajnoknőnek a 26.Ba2 Hd5 27.Bfa1 Hc7 28.Kh2 h6 29.g4 és Vg2 nagyobb előnyt adott.

26...a5 27.Bf2 h6 28.Bfa2 Hc6?! 29.Vf2 Bd5 30.Bc1 He7 31.Vc2 Hf5 32.Vxe4

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

32...Hxd4!?

Olga Girja taktikai síkra terelte a játszmát.

33.exd4 Bbxd4 34.Vc2 Bd2?

Jobb volt a 34...Bxf4 35.He4 Bff5 36.Ba4 Vb6+ 37.Kh2 Bb5 folytatás.

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

35.Vxd2!

A vezérért Alekszandra Kosztenjuk több, mint elegendő ellenértéket kapott.

35...Bxd2 36.Bxd2 Vb4 37.Bd8+ Kh7 38.Hd7

A nyerés küszöbén Szása bizonytalankodni kezdett. 38.Bc4 Vb5 39.Bd7 a4 40.Bb7 Vc6 41.bxa4 simán nyert volna.

38...h5 39.f5?!

Újabb pontatlankodás. 39.Bc5 Vxf4 40.Bxh5+ Kg6 41.Bc5 Ve3+ 42.Kh1 f6 43.Bh8 Vg3 44.Bc6 megőrizte volna a nyerőesélyt.

39...exf5? 40.Bc6?

Még mindig reményteljes volt a 40.Hc5 Kg6 41.Bd7 Kh7 42.Bd5 Kg6 43.Bc4 Ve1+ 44.Kh2 terv.

40...f6 41.Hxf6+

Az exvilágbajnoknő belátta, hogy elrontotta a játszmát, kikényszerített az örökös sakkot.

41...gxf6 42.Bc7+ Kg6 43.Bg8+ Kh6 44.Bh8+ Kg6 45.Bg8+ Kh6 46.Bh8+ és döntetlen

Bodnaruk,A (2463) - Csarocskina,D (2366)

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

70...Hf4+

Azonnal remizett a 70...Bh3+ 71.Kg6 Hf8+ 72.Fxf8 Bh6+ 73.Kg5 Bg6+ 74.Kf4 Bf6+ 75.Kg3 Bxf8 folytatás.

71.Kg5 He6+ 72.Kg6 Hf8+ 73.Kh5 Bh3+ 74.Kg5 He6+ 75.Kg6 Hf8+ 76.Fxf8

Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

76...Bh6+ 77.Kg5 Bg6+ 78.Kf5 Bf6+ 79.Ke5 Be6+

Egyszerűbb volt a 79...Bf5+ 80.Ke6 Bxf8 81.g5 Bf6+ választás.

80.Kd5 Bd6+ 81.Kc4 Bc6+ 82.Kd3 Bd6+ 83.Ke3 Be6+ 84.Kf3 Bf6+ 85.Kg3 Bf3+ 86.Kh4 Bh3+ 87.Kg5 Bh5+ 88.Kf6 Bh6+ 89.Ke5 Be6+ 90.Kd5 Bd6+ 91.Kc4 Bc6+ 92.Kb5 Bb6+ 93.Ka5 Bb5+ 94.Ka4 Bb4+ 95.Fxb4 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotók: Jetyeri Kublasvili  www.ruchess.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog