Help Sales ÁSZF

Eljanov kihagyta a nyerőesélyes kiskombinációt, Lékó remire mentette a partit

Címkék: Szaratov Lékó Péter

A szaratovi szuperverseny második fordulójában Lékó Péter sötéttel 56 lépésben remizett  az ukrán Pavel Eljanovval. A Nimzoindiai védelmű partiban a fenyegető időzavar árnyékában mindketten hibáztak, Eljanov kétszer is nyerőesélyt szalasztott el. A különböző színű futók mellett a végjáték már remi volt. Az orosz Alekszandr Morozevics és Jevgenyij Alekszejev világossal, az ukrán Alekszander Mojszejenko sötéttel nyert. A harmadik játéknapon Lékó Péter a spanyol Alekszej Shirovval szemben világos lesz.

Izgalmakban bővelkedett Lékó Péter küzdelme az ukrán Pavel Eljanovval szemben. A Nimzoindiai védelmű partiban nagymesterünk kis hátrányba került, Eljanov üteget hozott létre a b1-h7 nagyátlón. Péter rosszul védekezett és az ukrán sakkozó kétszer is kiskombinációval vezérnyerést hagyott ki, ami komoly nyerőesélyt adott volna számára. A különböző színű futók mellett már könnyű volt védeni az állást, 56 lépés után békekötés született.

Az orosz Alekszandr Morozevics aratta a torna első győzelmét. Világossal kellett a kedvenc francia védelme ellen játszania. Honfitársa, Nyikita Vitjugov a cseréknél elszámolta magát,  Moro d6-ra belépett előőrs huszárjának támogatásával szabadgyalogokat képzett, könnyű nyerést könyvelhetett el.

Az ukrán Ruszlan Ponomarjov változatlanul hullámvölgyben. Az orosz Jevgenyij Alekszejev a spanyol megnyitás berlini változatában játszotta őt túl. A kínai Ni Hua a tőle megszokott vehemenciával támadt az ukrán Alekszander Mojszejenko királyára. A taktikai csapásokban, trükkökben gazdag partiban Ni Hua vezért nyert, de Mojszejenko bástyája és huszárja a sakkokkal „előkergetett” király segytségével matthálót szőtt a világos király köré!

A spanyol Alekszej Shirov a futójátékban nem tudott előnyt kicsiholni az Izraeli Mihael Roiz ellen, Dmitrij Andrejkin és Jevgenyij Tomasevszkij játszmája sem hozta lázba a sakkrajongókat.  

A 2. forduló eredményei:

Ni Hua (kínai, 2670) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2726) 0 – 1 (Angol megnyitás, 39)

Alekszandr Morozevics (orosz, 2737) – Nyikita Vitjugov (orosz, 2726) 1 – 0 (Francia védelem, 34)

Pavel Eljanov (ukrán, 2683) – Lékó Péter (magyar, 2728) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 56)

Alekszej Shirov (spanyol, 2713) – Michael Roiz (izraeli, 2668) döntetlen (Futójáték, 34)

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2662) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2758) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 61)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2705) - Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2710) döntetlen  (Vezérindiai védelem, 34)

A verseny állása:

1-3. Jevgenyij Alekszejev, Alekszandr Morozevics és Alekszander Mojszejenko 1,5 pont

4- 9.Lékó Péter, Dmitrij Andrejkin, Pavel Eljanov, Michael Roiz, Alekszej Shirov, Jevgenyij Tomasevszkij 1

10-12. Ni Hua, Ruszlan Ponomarjov és Nyikita Vitjugov 0,5  

A 3. forduló párosítása:

Jevgenyij Tomasevszkij – Ni Hua

Ruszlan Ponomarjov – Dmitrij Andrejkin

Michael Roiz – Jevgenyij Alekszejev

Lékó Péter – Alekszej Shirov

Nyikita Vitjugov – Pavel Eljanov

Alekszander Mojszejenko – Alekszandr Morozevics

 

Eljanov,P (2683) - Lékó,P (2728)
Nimzoindiai védelem [E56]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.Hf3 c5 7.0-0 Hc6 8.cxd5 exd5 9.dxc5 Fxc5 10.h3

A fehérorosz Alekszandrov a 10.b3 Fg4 11.Fb2 változat nagy híve. Pavel Eljanov nem engedélyezte a futó g4-re fejlődését.

10...Ve7 11.b3 Bd8 12.Fb2 a6 13.He2 Fe6 14.Hg5 h6 15.Hxe6 Vxe6 16.Bc1 Fb6 17.Fb1 Vd6 18.Vd3 Fc7 19.g3 Ve7

Számításba jött a 19...He5 20.Vc3 Bd7 21.Bfd1 Be8 folytatás.

20.Fxf6 Vxf6 21.Vh7+ Kf8 22.Hd4

Figyelmet érdemelt a 22.Hf4 Ke7 23.Bfd1 Fxf4 24.exf4 Bac8 25.h4 változat.

22...Fe5 23.Hf5 He7 24.f4 Fb2?

Nagy hiba, engedélyezte a bástya betörését c7-re. 24...Fc3 25.Kg2 Bac8 volt a helyes terv.

 25.Bc7 Hg8

 

 

26.Bxb7?!

Már fenyegetett az időzavar. Eljanov kihagyta a 26.He7! Vxe7 (26...Hxe7 27.Vh8+ Hg8 28.Fh7) 27.Bxe7 Hxe7 28.Kg2 Hg8 29.Vc2 lehetőséget.

26...Bac8?

Egyikük sem látta a He7 fenyegetést, Lékó Péter kivédhette volna 26…Be8-cal.

27.Bd1?

Eljanov másodszor is elhibázta, 27.He7! Vxe7 28.Bxe7 Kxe7 29.Vd3 folytatásban nyernie kell világosnak.

 27...Vc6 28.Vxg8+ Kxg8 29.He7+ Kf8 30.Hxc6 Bxc6 31.Kf2

A különböző színű futók mellett reálisak a remiesélyek. Már mindketten időzavarban voltak.

31...Bcd6 32.Fd3 a5 33.Kf3 Fa3 34.Fb5 Bc8 35.Fd3 Be8 36.Fb5 Bc8 37.Ke2 Fb4 38.Fd3 Be8 39.Fb5 Bc8 40.Bd7 Bxd7 41.Fxd7

 

41...Bc2+ 42.Kd3 Bxa2 43.Fc6 Bg2 44.g4 Bg3 45.Fxd5 Fc5 46.Kc4 Fxe3 47.f5 Bxh3 48.Bd3 Ke7 49.Kb5 Bg3 50.Fc4 Ff4 51.Bxg3 Fxg3 52.Kxa5 Kf6 53.Kb5 Kg5 54.Fe2 h5 55.gxh5 Kxf5 56.Kc4 Kg5 és döntetlen

Morozevics,A (2737) - Vitjugov,N (2726)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 Fe7 8.a3 b6 9.Fd3 0-0 10.0-0 f5 11.exf6 Hxf6 12.He5 Fb7 13.Vf3 Fd6 14.Hb5 Fe7 15.Vh3 Vc8 16.c4 He4 17.dxc5 Hxe5?! 18.fxe5 Fxc5 19.Bxf8+ Vxf8 20.Fxe4 dxe4

 

 

21.b4 Fxe3+ 22.Vxe3 Vf5 23.Vg3 Vh5 24.Hd6 Fc6 25.b5 Fe8 26.Hxe4 Fg6 27.Hd6 Ve2 28.Vf3 Vxf3 29.gxf3 Bf8

 

 

30.a4! Bxf3 31.a5 bxa5 32.Bxa5 h5 33.Bxa7 Bb3 34.c5 és sötét feladta

Alekszejev,E (2662) - Ponomarjov,R (2758)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.d4 Hd6 6.Fxc6 dxc6 7.dxe5 Hf5 8.Vxd8+ Kxd8 9.Hc3 Ke8 10.h3 h5 11.Ff4 Fe7 12.Bad1 Fe6 13.Hg5 Bh6 14.Hce4 c5 15.Hxe6 Bxe6 16.Bfe1 Bd8 17.Bxd8+ Kxd8 18.c3 b5 19.Be2 h4 20.g4 hxg3 21.fxg3 b4 22.Kf2 Ba6 23.b3 bxc3 24.Hxc3 g5 25.Bd2+ Kc8 26.g4 Hh4 27.Hd5 Fd8 28.Fg3 c4 29.bxc4 c6 30.Hb4 Ba3 31.Bd3 Ba4 32.Hxc6 Fb6+ 33.Kf1 Bxc4

 

34.He7+ Kb7 35.Bd7+ Bc7 36.Bxc7+ Fxc7 37.Ke2 Fd8 38.Hf5 Kc6 39.Hd6 Kd5 40.Hxf7 Fe7 41.Fxh4 gxh4 42.g5 Ke6 43.g6 Ff8 44.Kf3 Kf5 45.Hd6+ Kxg6 46.Kg4 Fg7 47.e6 Ff8 48.Hf5 Kf6

 

 

49.e7 Fxe7 50.Hxe7 Kxe7 51.Kxh4 Kf6 52.Kg4 Kg6 53.a4 a5 54.Kf4 Kh5 55.Ke5 Kh4 56.Kd5 Kxh3 57.Kc5 Kg4 58.Kb5 Kf5 59.Kxa5 Ke6 60.Kb6 Kd7 61.Kb7 és sötét feladta

Ni Hua (2670) - Mojszejenko,A (2726)
Angol megnyitás [A21]

1.c4 e5 2.Hc3 Fb4 3.g3 Fxc3 4.bxc3 d6 5.Fg2 He7 6.d4 Hbc6 7.Hf3 0-0 8.0-0 f5 9.e4 fxe4 10.Hg5 Ff5 11.g4 Fd7 12.Fxe4 h6 13.Hh7 Bf7 14.d5 Ha5 15.f4 Hxc4 16.Vd3 b5 17.f5

 

 

17...Kxh7 18.f6+ Kg8 19.g5 gxf6 20.gxf6 Hf5?

Az ukrán sakkozó a 20...Vf8 21.fxe7 Bxf1+ 22.Vxf1 Vxf1+ 23.Kxf1 Kf7 24.Ke2 Bh8 25.Kd3 Kxe7 folytatással jelentős előnybe került volna.

 21.Fxf5 Bxf6 22.Vg3+ Kh8

 

 

23.Fg5 Fxf5 24.Bxf5 Bxf5 25.Fxd8 Bxd8 26.Kh1 Bg8 27.Vh4 h5 28.Bg1 Bxg1+ 29.Kxg1 He3 30.Vd8+?

A sakkok csak a sötét király biztonságba helyezését segítették.

30...Kg7 31.Ve7+ Kg6 32.Ve8+ Kg5 33.Vg8+ Kf4 34.Kf2 Bg5 35.Vf7+ Hf5 36.Vxc7 e4 37.Vxa7 e3+ 38.Kf1

 

 

38...Kf3

A matt többé nem védhető.

39.a3 Bg2 és világos feladta

Shirov,A (2713) - Roiz,M (2668)
Futójáték [C24]

1.e4 e5 2.Fc4 Hf6 3.d3 c6 4.Hf3 d5 5.Fb3 Fb4+ 6.c3 Fd6 7.Fg5 Fe6 8.d4 dxe4 9.Hfd2 exd4 10.Hxe4 Fe7 11.Fxf6 Fxf6 12.Fxe6 fxe6 13.Vb3 Ve7 14.Hxf6+ gxf6 15.cxd4 Ha6 16.Hc3 0-0-0 17.0-0-0 Bd6 18.He4 Bd5 19.Hc3 Bd6 20.He4 Bd5 21.Ve3 Bhd8 22.Hc3 B5d7 23.Bhe1 Hc7 24.d5 Hxd5 25.Hxd5 Bxd5 26.Bxd5 Bxd5 27.Vxe6+ Vxe6 28.Bxe6 Bf5 29.Be8+ Kd7 30.Bh8 Bxf2 31.Bxh7+ Ke6 32.Bxb7 Bxg2 33.Bxa7 Bxh2 34.a4 Ke5 és döntetlen

Andrejkin,D (2705) - Tomasevszkij,E (2710)
Vezérindiai védelem [E18]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb7 5.Fg2 Fe7 6.0-0 0-0 7.Hc3 He4 8.Fd2 d5 9.cxd5 exd5 10.Bc1 Hd7 11.Ff4 c5 12.Hxe4 dxe4 13.Hd2 f5 14.b4

 

 

14...g5

Tomasevszkij tért el a két évvel korábban játszott 14...Kh8 15.dxc5 bxc5 16.Hc4 Fa6 17.bxc5 Hxc5 18.Fd6 Bc8 19.Fh3 He6 folytatástól.

15.dxc5 gxf4 16.c6 Fa6 17.b5 Hc5 18.bxa6 fxg3 19.hxg3 Vd6 20.e3 Bad8 21.Hb3 Vxc6 22.Ve2 Vf6 23.Hxc5 Fxc5 24.Bfd1 Kg7 25.a4 Kg6 26.a5 h5 27.axb6 Fxb6 28.Vb5 Bxd1+ 29.Bxd1 Bd8 30.Bxd8 Vxd8 31.Fh3 Vf6 32.Vc4 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog