Help Sales ÁSZF

Eilatban Ponomarjov az ukrán csúcsrangadón legyőzte Ivancsukot

Címkék: 28. Klubcsapatok Európa-kupa

Az izraeli üdülőhelyen, Eilatban zajló 28. Klubcsapatok Európa-kupájának harmadik fordulójában a címvédő Szentpétervári Sakkszövetség együttese kedvező párosítását kihasználva könnyen nyert. Öt játszma is döntéssel végződött a Tomszk – 400 és az Ashdod meccsen, az éltáblán ukrán csúcsrangadót játszottak, Ruszlan Ponomarjov legyőzte Vaszilij Ivancsukot, a Tomszk 3,5-2,5-re nyert. Jan Nepomnjacsij gyors sikerével jutott vezetéshez a Szaratov együttese, 4-2-re verték a német bajnokcsapatot. Az Ugra 3,5-2,5-re győzött az SHSM-64 csapata ellen, Lékó Péter világossal kapott ki Alekszej Shirovtól. A női csapatok versenyében harmadszor is nyert a Cercle d’Echecs de Monte-Carlo négyese.

Három csapat nyerte meg harmadik meccsét is. A címvédő Szentpétervári Sakkszövetség együttese kiütéses győzelmet aratott, az éltáblán Peter Szvidler (2747) csak remizett Mika Karttunennel (2445). Nagy adok-kapok küzdelem zajlott a Tomszk-Ashdod mérkőzésen. Különösen érdekes volt az első táblán az ukrán csúcsrangadó, az olimpiai bajnokok összecsapása, Ruszlan Ponomarjov és Vaszilij Ivancsuk játszmája, amelyet Ponomarjov nyert meg. Harmadszor győzött Pavel Eljanov, de a hátsó táblákon a Tomszk játékosai voltak eredményesek.

Korán vezetéshez jutott Jan Nepomjacsij sikerével az Ekonomiszt-SGSEU Szaratov, a francia Etienne Bacrot kevésbé volt járatos a skót megnyitás egyok érdekes változatában. Négy döntetlen mellett Jevgenyij Alekszejev is győzelemre vezette haderejét.

A rajtlistán második moszkvai SHSM-64 vereséget szenvedett az Ugra csapatától. Az izraeli Borisz Gelfand tartotta az éltáblát, de Lékó Péter átmeneti tisztáldozata nem hozta meg a kívánt eredményt, Alekszej Shirov a különböző színű futós végjátékban nagymesterünk időzavarában érvényesítette anyagi előnyét. „Gólarányt” is javított a SOCAR Azerbajdzsán és a G-Team Novy Bor.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Tammer-Shakki (4, 30,3) – Szentpétervári Sakkszövetség (4, 42,5) 0,5 – 5,5

Tomszk-400 (4, 25,5) – Ashdod (4, 56)  3,5 – 2,5

Ruszlan Ponomarjov (2735) – Vaszilij Ivancsuk (2771)  1 - 0

Alekszander Arescsenko (2710) – Andrej Volokityin (2724)  döntetlen

Viorel Bologan (2695) – Pavel Eljanov (2681)  0 - 1

Erneszto Inarkijev (2683) – Ilia Szmirin (2638)  0 - 1

Igor Kurnoszov (2660) – Jevgenyij Romanov (2611)  1 - 0

Alekszandr Motiljev (2655) – Borisz Avrukh (2585)  1 - 0

 

OSG Baden-Baden (3, 47,5) – Ekonomiszt-SGSEU Szaratov (4, 40,3)  2 - 4

Michael Adams (2720) – Dmitrij Andrejkin (2718)  döntetlen

Etienne Bacrot (2705) – Jan Nepomnjacsij (2704)  0 - 1

Arkadij Naiditsch (2704) – Jevgenyij Alekszejev (2683)  0 - 1

Rusztam Kaszimdzsanov (2690) – Alekszandr Morozevics (2758)  döntetlen

Peter Heine Nielsen (2662) – Jevgenyij Tomasevszkij (2720)  döntetlen

Liviu-Dieter Nisipeanu (2661) – Alekszander Mojszejenko (2700)  döntetlen

 

Ugra (2, 20,3) – SHSM-64 (3, 48,5)  3,5 – 2,5

Dmitrij Jakovenko (2732) – Borisz Gelfand (2736)  döntetlen

Alekszej Shirov (2718) – Lékó Péter (2734)  1 - 0

Vlagyimir Malahov (2713) – Alekszandr Rjazancev (2712)  döntetlen

Anton Korobov (2705) – Borisz Gracsev (2672)  0 - 1

Szergej Rublevszkij (2693) – Jevgenyij Najer (2664)  1 - 0

Alekszej Drejev (2677) – Vlagyimir Potkin (2663)  döntetlen

 

SOCAR Azerbajdzsán (2, 39,5) – Oslo Schakselskap (2, 23,8)  6 - 0

Gambit Aseko-See (2, 21,5) – G-Team Novy Bor (2, 43,3)  0,5 – 5,5

Amay (2, 32,5) – Beer Sheba (2, 35,3)  1 - 5

De Stukkenjagers (2, 25.8) – Gros Xake Taldea (2, 36) 1,5 – 4,5

 

Az élcsoport állása:

1.Szentpétervári Sakkszövetség 6 meccspont, 146,8 Berger-Sonneborn pont

2. Ekonomiszt-SGSEU Szaratov 6, 112

3. Tomszk – 400  6, 102,3

4. Ashdod 4, 125,5

5. SOCAR Azerbajdzsán 4, 93,5

6. Vesnianka Gran 4, 91

7. Gros Xake Taldea 4, 89,5

8. G-Team Novy Bor 4, 86

9. Hapoel Kfar Saba 4, 85

10. Beer Sheba 4, 83

11. Ugra 4, 80,8

12. Team Viking 4, 80,8

13. Schachgesellschaft Zürich 4, 76,8

14. Siroki Brijeg 4, 73,5

15. Tammer-Shakki 4, 60,3

 

A 4. forduló párosítása:

Ekonomiszt-SGSEU Szaratov (6, 112) – Szentpétervári Sakkszövetség (6, 146,8)

Tomszk – 400 (6, 102,3) – Tammer-Shakki (4, 60,3)

Schachgesellschaft Zürich (4, 76,8) – SOCAR Azerbajdzsán (4, 93,5)

Vesnianka Gran (4, 91) – Ugra (4, 80,8)

G-Team Novy Bor (4, 86) – Beer Sheba (4, 83)

Ashdod (4, 125,5) – Siroki Brijeg (4, 73,5)

Team Viking (4, 80,8) – Gros Xake Taldea (4, 89,5)

Hapoel Kfar Saba (4, 85) – Club d’Echecs Geneve (3, 83,5)

Ladia Minszk (3, 73,5) – OSG Baden-Baden (3, 102,5)

SHSM-64 (3, 106) – Jutes of Kent (2, 52,8)

 

A női csapatok versenyében harmadik meccsét is minimális arányban nyerte meg a Cercle d’Echecs de Monte-Carlo. Három döntetlen mellett a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan volt eredményes. Még nyeretlen a címvédő ASV, az ukrán Katyerina Lahno időzavarban nyerőesélyes állását vesztésre rontotta.

A 3. forduló eredményei:

AVS (0, 15, 3) – SHSM-Nashe Nasledie (1, 14,5, 3,5)  2 - 2

Antoaneta Sztefanova (2493) – Alekszandra Kosztenjuk (2490)  döntetlen

Katyerina Lahno (2551) – Valentyina Gunyina (2514)  0 - 1

Viktorija Cmilyte (2528) – Jekatyerina Kovalevszkaja (2405)

Maria Muzicsuk (2474) – Anasztazia Szavina (2303)  1 - 0

 

Mika (2, 13,5, 4,5) – Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (4, 16,3, 5) 1,5 – 2,5

Elina Danieljan (2476) – Hou Ji-fan (2605)  0 - 1

Dronavalli Harika (2512) – Humpy Koneru (2607)  döntetlen

Lilit Mkrtchian (2456) – Anna Muzicsuk (2587) döntetlen

Lela Zsavahisvili (2444) – Pia Cramling (2514)  döntetlen

 

Ashdod (4, 14,8, 5,5) – Ugra (4, 18,8, 5)  2 - 2

Csigorin Klub (1, 15,3, 3,5) – Rishon Le-Zion (0, 10, 2)  3 - 1

 

A verseny állása:

1.Cercle d’Echecs de Monte-Carlo 6 meccspont, 7,5 pont

2. Ashdod 5, 7,5

3. Ugra 5, 7

4. Csigorin Klub 3, 6,5

5. Mika 2, 6

6. SHSM-Nashe Nasledie 2, 5,5

7. AVS 1, 5

8. Rishon Le-Zion 0, 3

 

A 4. forduló párosítása:

SHSM-Nashe Nasledie – Rishon Le-Zion

Ugra – Csigorin Klub

Cercle d’Echecs de Monte-Carlo – Ashdod

AVS - Mika

Lékó,P (2734) - Shirov,A (2718)
Szicíliai védelem [B80]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe3 e6 7.f3 b5 8.Vd2 Hbd7 9.g4 Hb6 10.a4 Hc4 11.Fxc4 bxc4 12.a5 Fb7 13.Ha4 d5

Lékó Péter ellen a 2005-ös linaresi szuperversenyen Garri Kaszparov a 13...Bc8 14.Vc3 Hd7 15.0-0-0 Fe7 16.h4 Fxh4 17.He2 Ff6 18.Fd4 e5 19.Fe3 Fe7 20.Kb1 Vc7 21.Hb6 Hxb6 22.axb6 Vd7 folytatást választotta, nagymesterünk kis előnnyel játszhatott, remi lett a parti.

14.g5 Hd7 15.0-0-0 dxe4 16.f4 Bb8 17.Vc3 Ve7  

 

 

18.Hf5!?

Lékó Péter túlértékelte a huszárlépés nyújtotta lehetőségeket. 18.Vxc4 Vb4 19.Vxb4 Fxb4 20.f5 Fd5 21.fxe6 fxe6 22.Bhf1 egyenlő esélyt adott.

18...exf5 19.Bxd7 Vxd7 20.Ve5+ Fe7 21.Vxb8+ Vc8 22.Ve5 f6 23.gxf6 gxf6 24.Vd4?! Vc6 25.Hc5 Fxc5 26.Vxc5 Vxc5 27.Fxc5 Bg8 28.Bg1 Bg4 29.Bxg4 fxg4  

 

 

30.Kd2

A különböző színű futók mellett sem könnyű a védekezés.

30...Kd7 31.Ff2 Kc6 32.Ke3 Kd5 33.Fh4 f5 34.Ff6 Fc6 35.b4 cxb3 36.cxb3 h5 37.Fe7 Fe8 38.Kd2 Kd4 39.Ff6+ Kc5 40.Kc3 Fb5 41.Fe7+ Kd5 42.Kd2 Fd3 43.Kc3 Ff1 44.Kd2  

 

 

44...Kd4 45.Ff6+ Kc5 46.Fe7+ Kb5 47.b4 Kc4 48.Ke1 Fd3 49.Kd2 Kb3 50.Ke3 Kc3 51.Fh4 Kxb4 52.Fe1+ Kc5 53.Fh4 Fb5 54.Fe1 Fd7 55.Fh4 Kb5 56.Fe1

 

56...h4! 57.Fxh4 Kxa5 58.Kd4 Kb5 59.Fe7 a5 60.Kc3 Fe6 61.Kd4 Fc4 62.Fh4 Ff1 63.Fe7 Ka4 64.Kc3 e3 65.Fh4 Ka3 66.Kc2 a4 67.Fe7+ Ka2 68.Fc5 e2 69.Fb4 a3 és világos feladta

 

Nepomnjacsij,J (2704) - Bacrot,E (2705)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hxc6 bxc6 6.e5 Ve7 7.Ve2 Hd5 8.c4 Hb6 9.Hc3 Fb7 10.Fd2 g6 11.He4 0-0-0 12.a4 Fa6 13.Vf3

A tavalyi Tata Steel szuperversenyen Alekszej Shirov 13.Ve3 Vxe5 14.Fc3 Fb4 15.Fxb4 Bhe8 16.f3 d5 17.a5 Hxc4 18.Vxa7 Vxb2 19.Vxa6+ Kd7 20.Bd1 Vxb4+ 21.Kf2 Bxe4! után bajba került Vlagyimir Kramnyikkal szemben, el is vesztette a partit.

13...Be8

Világos 13...Vxe5-re 14.c5 Fxf1 15.Fc3 Vd5 16.Bd1 Vc4 17.b3 Va6 18.Bxf1 f5 19.Ve2 Vxe2+ 20.Kxe2 Hd5 21.Fxh8 Be8 22.f3 fxe4 23.Fd4 változatban jobban állna.

14.Fc3 f5 15.Hd2 Fg7?!

A Shirov-Kramnyik parti elemzésekor a 15...Fh6 16.c5 Fxd2+ 17.Kxd2 Fxf1 18.cxb6 Vg5+ 19.Ve3 f4 (19...Vxe3+ 20.Kxe3 Fxg2 21.bxa7 Kb7 22.Bhe1 Kxa7 23.f3 f4+ 24.Kf2 Fh3 25.e6 Bhf8 26.exd7 Fxd7) 20.Vf3 Fxg2 21.bxa7 Kb7 22.Bhg1 Fxf3 23.Bxg5 folytatást javasolják. 

 

 

16.c5 Fxf1 17.cxb6 Fa6 18.bxa7 Kb7 19.0-0-0 Fxe5? 20.Bhe1 Vf6?

 

21.Bxe5 Bxe5 22.Vf4 Bhe8 23.Vb4+ Kxa7 24.f4 Vd6? és sötét egyidejűleg feladta. A francia nagymester már nehéz állásban és súlyos időzavarban azonnal vesztőt húzott. 24...Ve7 25.Vd4+ c5 26.Vxe5 d6 27.Vxe7 Bxe7 28.Hb1 Be2 29.Fa5 Kb7 30.Bd2 változatban világosnak érvényesítenie kell tisztelőnyét.

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog