Help Sales ÁSZF

Eilatban az utolsó forduló dönt, a SOCAR legyőzte a címvédő Szentpétervárt

Címkék: 28. Klubcsapatok Európa-kupa

Az Eilatban zajló 28. Klubcsapatok Európa-kupa hatodik fordulójában a SOCAR Azerbajdzsán megfosztotta veretlenségétől a Szentpétervári Sakkszövetség csapatát. Öt döntetlen mellett az orosz Alekszandr Griscsuk visszavágott az örmény Szergej Movszeszjannak az isztambuli sakkolimpián elszenvedett vereségéért. Az izraeli Ashdod az Ekonomiszt-SGSEU Szaratov együttesét győzte le, a két meccspont sorsa itt is a negyedik táblán dőlt el, az izraeli Ilia Szmirin az orosz Alekszandr Morozevics ellen nyert. A Tomszk – 400 a negyedik csapat, amelyik 10 meccsponttal várja a befejező játéknapot, 4,5-1,5-re verték az esélyesebb Ugra hatosát. A női együttesek versenyében hatodik mérkőzését is megnyerve már győztes  a Cercle d’Echecs de Monte-Carlo. Az utolsó fordulót szerdán 10 óra 30 perctől játsszák.

 

A játéknap csúcsrangadóját vívta a címvédő, mind az öt meccsét megnyerő Szentpétervári Sakkszövetség csapata az első helyre rangsorolt, a viadalt váratlan vereséggel kezdő, de a „külső körön” négy győzelemmel felkapaszkodó SOCAR Azerbajdzsán együttese. Nagy taktikai csata dúlt, a sötét táblákon a SOCAR nagymesterei biztosan tartották az egyensúlyt, bíztak a világossal játszott partikban. Számításuk bevált, az orosz Alekszandr Griscsuk a spanyol megnyitás berlini változatában legyőzte az örmény Szergej Movszeszjant, visszavágott az isztambuli sakkolimpián elszenvedett vereségéért.

 

Értékes győzelmet aratott az izraeli Ashdod gárdája a 2010-es bajnok Ekonomiszt-SGSEU Szaratov együttesével szemben. Ukrán idegenlégiósaik, Vaszilij Ivancsuk, Andrej Volokityin és Pavel Eljanov ezúttal csak remiztek, de az izraeli Ilia Szmirin nem kis meglepetésre nyert az orosz Alekszandr Morozevics ellen.

A Tomszk – 400 nem kis meglepetésre az ukrán Ruszlan Ponomarjov vezetésével 4,5 -1,5-re győzte le az Ugra hatosát. A recept egyszerű volt, a sötét táblákon tartották az egált, a három világos partiban sorban hozták az egész pontot. 

A moszkvai SHSM-64 kihasználta kedvező párosítását, a svájci ellenfelét legyőzve feljött az ötödik helyre. Lékó Péter sötéttel nem bírt Yannick Pelletierrel.

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Szentpétervári Sakkszövetség (10, 372,5) – SOCAR Azerbajdzsán (8, 311,3) 2,5 – 3,5

Peter Szvidler (2747) – Tejmur Radzsabov (2792)  döntetlen

Leinier Dominguez Perez (2734) – Sahriyar Mamedgyarov (2748)  döntetlen

Nyikita Vitjugov (2691) – Veszelin Topalov (2751)  döntetlen 

Szergej Movszeszjan (2699) – Alekszandr Griscsuk (2752)  0 - 1

Zahar Efimenko (2689) – Gata Kamsky (2755)  döntetlen

Vagyim Zvjagincev (2678) – Emil Szutovszkij (2685)  döntetlen

 

Ekonomiszt-SGSEU Szaratov (8, 340) – Ashdod (8, 329)  2,5 – 3,5

Dmitrij Andrejkin (2718) – Vaszilij Ivancsuk (2771)  döntetlen

Jan Nepomnjacsij (2704) – Andrej Volokityin (2724)  döntetlen

Jevgenyij Alekszejev (2683) – Pavel Eljanov (2681)  döntetlen

Alekszandr Morozevics (2758) – Ilia Szmirin (2638)  0 - 1

Jevgenyij Tomasevszkij (2720) – Jevgenyij Romanov (2611)  döntetlen

Alekszander Mojszejenko (2700) – Borisz Avrukh (2585)  döntetlen

 

Ugra (8, 314,3) – Tomszk – 400 (8, 295,8) 1,5 – 4,5

Dmitrij Jakovenko (2732) – Ruszlan Ponomarjov (2735)  döntetlen

Alekszej Shirov (2718) – Alekszander Arescsenko (2710)  0 - 1

Vlagyimir Malahov (2713) – Viorel Bologan (2695) döntetlen

Anton Korobov (2705) – Erneszto Inarkijev (2683)  0 - 1

Szergej Rublevszkij (2693) – Igor Kurnoszov (2660)  döntetlen

Alekszej Drejev (2677) – Denisz Hiszmatullin (2638)  0 - 1

 

SHSM – 64 (7, 286,8) – Schachgesellschaft Zürich (6, 163,5)  5 - 1

(Borisz Gelfand (2736) – Artyom Tyimofejev (2631)  1 - 0

Lékó Péter (2734) – Yannick Pelletier (2601)  döntetlen)

 

G-Team Novy Bor (6, 297,5) – Hapoel Kfar Saba (6, 214,3)  5 - 1

Gros Xake Taldea (6, 248,5) – Beer Sheba (6, 242,8)  3,5 – 2,5

Vesnianka Gran (6, 271,5) – Eynatten (6, 218,8)  4 - 2

Team Viking (6, 236,5) – Siroki Brijeg (5, 200,5)  0,5 – 5,5

Gambit Aseko-See (5, 160,5) – OSG Baden-Baden (5, 280,5)  1,5 – 4,5

 

Az élcsoport állása a befejező játéknap előtt

 

Hely.

Rajtsz.

Csapat

+

=

-

TB1

TB2

TB3

1

4

Szentpétervári  Sakkszövetség

6

5

0

1

10

523.5

25.5

2

1

SOCAR Azerbajdzsán

6

5

0

1

10

465.0

27

3

7

Tomszk - 400

6

5

0

1

10

464.3

27

4

9

Ashdod

6

5

0

1

10

460.8

21

5

2

SHSM - 64

6

4

1

1

9

412.0

23.5

6

3

Ekonomiszt-SGSEU Szaratov

6

4

0

2

8

470.0

22

7

5

Ugra

6

4

0

2

8

443.0

20.5

8

8

G-Team Novy Bor

6

4

0

2

8

425.0

23

9

17

Vesnianka Gran

6

4

0

2

8

390.3

22.5

10

12

Gros Xake Taldea

6

4

0

2

8

346.3

18.5

11

6

OSG Baden-Baden

6

3

1

2

7

415.5

22.5

12

14

Siroki Brijeg

6

3

1

2

7

323.8

20

 

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Tomszk – 400 (10, 464,3, 27) – SOCAR Azerbajdzsán (10, 465, 27)

Ashdod (10, 460,8, 21) – Szentpétervári Sakkszövetség (10, 523,5, 25,5)

SHSM – 64 (9, 412, 23,5) – Gros Xake Taldea (8, 346,3, 18,5)

Ekonomiszt-SGSEU Szaratov (8, 470, 22) – Vesnianka Gran (8, 346,3, 22,5)

Ugra (8, 443, 20,5) – G – Team Novy Bor (8, 425, 23)

OSG Baden-Baden (7, 415,5, 22,5) – Tammer-Shakki (6, 212,3, 12)

Siroki Brijeg (7, 323,8, 20) – White Rose (6, 271,8, 18)

 

 

A nők versenyében az első helyre rangsorolt Cercle d’Echecs de Monte-Carlo világklasszisokat felvonultató együttese érvényesítette a papírformát, hatodik győzelmével megnyerte a viadalt. Az Ugra elszenvedte első vereségét, a negyedik táblán fölényes állást bukott el sakkozónőjük. A Mika esélyei megnőttek az ezüstérem megszerzésére. Elkésett a hajrával a címvédő AVS csapata.

 

A 6. forduló eredményei:

SHSM-Nashe Nasledie (4, 85, 10) -  Ugra (9, 105, 13) 3 - 1

Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (10, 140,5, 15) – Rishon Le-Zion (0, 39,5, 4)  4 - 0

AVS (3, 107,3, 10) – Csigorin Klub (3, 71, 8,5)  4 - 0

Mika (6, 109, 11,5) – Ashdod (5, 64,3, 8) 3,5 – 0,5

 

A verseny állása

 

Hely.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

TB1

TB2

TB3

1

Cercle d’Echecs Monte-Carlo

 *

4

4

12

184.8

19

2

Ugra

*

1

2

9

137.8

14

3

Mika

*

3

3

8

165.3

15

4

SHSM-Nashe Nasledie

3

1

*

2

2

6

144.5

13

5

AVS

2

*

4

5

161.8

14

6

Ashdod

0

2

½

½

*

3

5

75.8

8.5

7

Csigorin Klub

½

2

0

*

3

3

81.3

8.5

8

Rishon Le-Zion

0

½

1

½

1

1

*

0

45.5

4

 

Az utolsó forduló párosítása:

Ashdod – SHSM-Nashe Nasledie

Csigorin Klub – Mika

Rishon Le-Zion – AVS

Ugra – Cercle d’Echecs de Monte-Carlo

 

Griscsuk,A (2752) - Movszeszjan,S (2699)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.d4 Hd6 6.Fxc6 dxc6 7.dxe5 Hf5 8.Vxd8+ Kxd8 9.Hc3 Ke8 10.h3 h5 11.He2 Fe7 12.Be1 Hh4 13.Hxh4 Fxh4 14.Ff4 Fe7 15.Hd4 g5 16.Fh2 Bh6 17.Bad1 Fd7

 

18.e6 Fxe6 19.Hxe6 Bxe6 20.Bxe6 fxe6 21.Fxc7 Bc8 22.Fe5 b5 23.Kf1 a5 24.Ke2 a4 25.g4 h4 26.Ke3 c5 27.c3 c4 28.a3 Fc5+ 29.Ke2 Ke7  

 

 

30.f4 Bf8 31.Bf1 Fd6? 32.Fxd6+ Kxd6 33.fxg5 Bg8 34.Bd1+ Ke7 35.Ke3 Bxg5 36.Kf4 Bg8 37.g5 Bf8+ 38.Kg4 Bf2 39.Kh5 Bxb2 40.g6 Kf6?

 

 

41.Bf1+ Kg7 42.Bf7+ Kg8 43.Kh6 Bd2 44.Bg7+ Kh8 45.Bh7+ Kg8 46.g7 Kf7 47.Bh8 és sötét feladta

 

Arescsenko,A (2710) - Shirov,A (2718)
Szicíliai védelem [B80]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe3 e6 7.f3 b5 8.Vd2 Hbd7 9.g4 Hb6 10.a4 Hc4 11.Fxc4 bxc4 12.g5

Lékó Péter a viadal 3. fordulójában a 12.a5 Fb7 13.Ha4 d5 14.g5 Hd7 15.0-0-0 dxe4 16.f4 Bb8 17.Vc3 Ve7 18.Hf5 folytatást választotta Alekszej Shirov ellen, pontatlan játékkal azonban hátrányba került, elvesztette a partit.

12...Hd7 13.f4 Fb7 14.f5 Hc5 15.Vg2 g6 16.fxe6 fxe6 17.Bf1 Vd7 18.Hde2 Fg7 19.0-0-0 Hxa4

 

20.Fd4 Fxd4?! 21.Bxd4 Hb6 22.Bfd1 d5 23.exd5 0-0-0 24.Vf2 Fxd5 25.Hf4 Bhf8 26.Ve3 Bfe8 27.Kb1 Vc7

 

28.Vh3 Kb7 29.Hcxd5 exd5 30.He6 Bxe6 31.Vxe6 Vxh2 32.Bf1 Vd6 33.Bf7+ Kc6 34.Ve1 Vc5 35.Bdf4 Kb5 36.B4f6 Bb8 37.Ve5 Vc8 38.Bxh7 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog