Help Sales ÁSZF

Dzagnidze remivel is megőrizte félpontos előnyét, Sztefanova legyőzte Koszincevát

Címkék: Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova

Az örményországi Dilijanban zajló Grand Prix-verseny harmadik fordulójában a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova megszerezte első győzelmét, a kétszeres orosz olimpiai bajnoknő Tatjana Koszincevát sötéttel kényszerítette megadásra. A grúz Nana Dzagnidze az örmény Elina Danieljan elleni remivel is megőrizte félpontos előnyét. Harmadszor is döntetlent játszott az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina, az indiai Humpy Koneruval osztozott meg a ponton. Még nyeretlen a GP-sorozat első versenyének győztese, a grúz Bela Hotenasvili, a szlovén Anna Muzicsukkal remizett. Az indiai Dronavalli Harika és az orosz Olga Girja sem bírt egymással. A forduló meglepetését a mongol Tuvshintugs Batchhimeg győzelme jelentette, a litván Viktorija Cmilyte fölöslegesen kockáztatott.

 

A harmadik játéknapon csak két játszma végződött döntéssel, a négy döntetlen kisebb-nagyobb küzdelem után született meg. Az orosz Tatjana Koszincevát a bolgár Antoaneta Sztefanova alaposan meglepte a spanyol megnyitás ritkább változatával. A kétszeres olimpiai bajnoknő rossz tervet választott, futóját „elásta”, az exvilágbajnoknő átvette a kezdeményezést. Könnyű nyerést is kihagyott, anyagi előnyt szerezve esélyt nyújtott ellenfelének. Koszinceva már az időkontroll után húzott vesztőt.

 

A mongol Tuvshintugs Batchimeg második győzelmének örülhetett. A litván Viktorija Cmilyte nem akart remizni, a vezércsere elmulasztása azonban nagy hiba volt, a mongol nagymesternő kitűnően vezette a támadást.

 

Harmadszor is remizett az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina, békés mederben zajlott az indiai Hampy Koneruval vívott partija. Kevés izgalmat hozott a grúz Bela Hotenasvili és a szlovén Anna Muzicsuk játszmája.

Az éllovas grúz Nana Dzagnidze remivel is megőrizte félpontos előnyét, kis előnyét nem tudta győzelemig fokozni az örmény Elina Danieljannal szemben. Az indiai Dronavalli Harika kezdeti előnyét eltékozolta, aktív játékkal ellensúlyozta gyaloghátrányát az orosz Olga Girja ellen.

 

A 3. forduló eredményei:

Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2316) - Viktorija Cmilyte (litván, 2511) 1 – 0 (Grünfeld védelem, 45)

Dronavalli Harika (indiai, 2492) - Olga Girja (orosz, 2436) döntetlen (Grünfeld védelem, 43)

Elina Danieljan (örmény, 2475) - Nana Dzagnidze (grúz, 2550) döntetlen (Királyindiai védelem, 41)

Anna Usenyina (ukrán, 2499) - Humpy Koneru (indiai, 2597) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 46)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2526) - Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 47)

Bela Hotenasvili (grúz, 2531) - Anna Muzicsuk (szlovén, 2593) döntetlen (Katalán megnyitás, 37)

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Perf.

1

GM

Nana   Dzagnidze

2550

GEO

*

1

½​

1

2½​

2701

2

GM

Anna   Muzicsuk

2593

SLO

*

½​

1

½​

2

2644

3

GM

Antoaneta   Stefanova

2531

BUL

*

½​

½​

1

2

2625

4

WGM

Tuvshintugs   Batchimeg

2316

MGL

0

*

1

1

2

2624

5

GM

Humpy   Koneru

2597

IND

*

½​

1

½​

2

2614

6

GM

Anna   Usenyina

2499

UKR

½​

½​

½​

*

1½​

2574

7

GM

Elina   Danieljan

2475

ARM

½​

½​

0

*

1

2434

8

GM

Tatjana   Koszinceva

2526

RUS

0

0

*

1

1

2427

9

IM

Bela   Hotenasvili

2531

GEO

½​

0

*

½​

1

2418

10

GM

Dronavalli   Harika

2492

IND

0

½​

*

½​

1

2403

11

WGM

Olga Girja  

2436

RUS

0

½​

*

½​

1

2315

12

GM

Viktorija   Cmilyte

2511

LTU

0

½​

½​

*

1

2303

 

 

A 4. forduló párosítása:

Viktorija Cmilyte – Anna Muzicsuk

Antoaneta Sztefanova – Bela Hotenasvili

Humpy Koneru – Tatjana Koszinceva

Nana Dzagnidze – Anna Usenyina

Olga Girja – Elina Danieljan

Tuvshintugs Batchimeg – Dronavalli Harika

Koszinceva,T (2526) - Sztefanova,A (2531)
Spanyol megnyitás [C70]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hge7 4.c3 a6 5.Fa4 g6 6.d4 exd4 7.cxd4 Fg7 8.d5 b5 9.Fc2 Hb4

A honi csapatbajnokság 2009/2010-es idényében az Aquaprofit-Honvéd meccsen Almási Zoltán keserves vereséget szenvedett Balogh Csabától: [9...Ha5 10.Hbd2 d6 11.Bb1 c5 12.b3 c4 13.bxc4 bxc4 14.Hf1 0-0 15.Fe3 Fg4 16.Fb6 Fc3+ 17.H1d2 Vc8 18.0-0 Bb8 19.Vc1 Fxf3 20.Hxf3 Hb7 21.Ve3 Fg7 22.Fa7 Ba8 23.Bfc1 Be8 24.Fa4 Hxd5 25.Vd2 Hf6 26.Fxe8 Bxa7 27.Fxf7+ Kxf7 28.e5 dxe5 29.Bxc4 Vb8 30.Vc2 és sötét feladta.

10.Fb3 a5 11.a3 Ha6 12.Hc3 b4 13.axb4 axb4 14.He2 d6 15.0-0 0-0 16.Hfd4

A másik huszárnak jobb helye lett volna centrális mező.

16...Fd7 17.Fg5 h6 18.Fh4?!

Az orosz olimpiai bajnoknő rossz tervet választott, futója játékon kívül került.

18...g5 19.Fg3 Hc5 20.Fc2 f5 21.exf5 Hxf5 22.Bb1 Vf6 23.Fxf5 Fxf5 24.Hxf5 Vxf5 25.h4 Bae8!?

Döntő előnyt adott a 25...gxh4 26.Fxh4 Ve4 27.Fg3 Bae8 folytatás.

26.hxg5 hxg5 27.Hd4 Vxd5 28.Hb5 Vxd1 29.Bfxd1 Bf7?!

Esélyt adott világosnak, hogy megmentse a partit.

 

30.Fxd6 cxd6 31.Hxd6 Be2 32.Hxf7 Kxf7 33.Bd5 He6 34.Bb5 Fd4 35.Bxb4 Fxf2+ 36.Kf1 Bc2 37.Ba1 Fc5 38.Bb7+ Kf6 39.b4 Bf2+ 40.Ke1 Bxg2 41.Ba6 Bb2 42.b5??

Vesztőlépés. 42.Bb5 Ff2+ 43.Kf1 g4 44.Bh5 Fe3 45.Bh8 Bxb4 46.Bxe6+ Kxe6 47.Be8+ remizett volna.

 

42...g4 43.Bc7 Fb4+ 44.Kf1 g3 45.Bc4 Kf5 46.Bac6 Bf2+ 47.Kg1 Hg5 és világos feladta

 

Usenyina,A (2499) - Koneru,H (2597)
Nimzoindiai védelem [E51]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 d5 5.Hf3 0-0 6.Fd3 c5 7.0-0 b6 8.dxc5 dxc4 9.Fxc4 Fxc5 10.b3 Hbd7 11.Fb2 Fb7 12.Ve2 Vb8 13.Fa6 Fe7 14.Fxb7 Vxb7 15.Bfd1 Bfd8 16.h3 a6 17.Bac1 h6 18.Hd4 Bac8 19.Vf3 Vxf3 20.Hxf3 Bc7 21.Kf1 Bdc8 22.He2 Kf8 23.Bxc7 Bxc7 24.Bc1 Bxc1+ 25.Hxc1 He4 26.Ke2 Ff6 27.Hd4 h5 28.Kf3 Hdc5 29.Ke2 Ke8 30.f3 Hg3+ 31.Kd2 Kd7 32.Fa3 Fxd4 33.exd4 Hb7 34.Hd3 Hf5 35.d5 exd5 36.Hf4 g6 37.Hxd5 b5 38.Fb2 Kd6 39.Hf4 h4 40.Hd3 Hd8 41.Fa3+ Kd5 42.Hb4+ Ke5 43.Hd3+ Kd5 44.Hb4+ Ke5 45.Hd3+ Kd5 46.Hb4+ Ke5 és döntetlen

 

Hotenasvili,B (2531) - Muzicsuk,A (2593)
Katalán megnyitás [E04]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.g3 dxc4 6.Fg2 b5 7.He5 a6

A főváltozathoz 7...Hd5 vezet és világos többek között 8.0-0, 8.e4 és 8.a4 eltérések között választhat.

8.0-0 Fb7 9.b3 cxb3 10.axb3 Fb4 11.Fb2 0-0 12.Hd3 Fe7 13.Hc5 Fxc5 14.dxc5 Vxd1 15.Bfxd1 Hbd7 16.b4 Bfd8 17.Bd6 He8 18.Bd4 Hdf6 19.Bad1 Bxd4 20.Bxd4 Kf8 21.g4 h6 22.h4 Ke7 23.g5 hxg5 24.hxg5 Hd5 25.Hxd5+ cxd5 26.Fc3 Bd8 27.Bh4 Bd7 28.Fd4 Fc6 29.Fh3 Bd8 30.Fc3 Bb8 31.f3 Bd8 32.Kf2 Bb8 33.Fe5 Ba8 34.Fc3 Bb8 35.Fe5 Ba8 36.Fc3 Bb8 37.Fe5 és döntetlen

 

Danieljan,E (2475) - Dzagnidze,N (2550)
Királyindiai védelem [E68]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hf3 Fg7 4.g3 0-0 5.Fg2 d6 6.0-0 Hbd7 7.Hc3 e5 8.e4 a6 9.Be1 Bb8 10.h3 exd4 11.Hxd4 He5 12.b3 c5 13.Hc2 Hc6 14.Bb1 b5 15.cxb5 axb5 16.b4 Hd7 17.Hd5 Hde5 18.f4 Hc4 19.Vd3 cxb4 20.Hcxb4 Hxb4 21.Hxb4 Vb6+ 22.Kh2 Vc5 23.Fe3 Hxe3 24.Bxe3 Be8 25.Be2 Fe6 26.Bd2 Vc4 27.Hd5 f5 28.Be1 Ff7 29.Bee2 Vxd3 30.Bxd3 Bbc8 31.He3 fxe4 32.Bxd6 Bc3 33.Hd5 Bd3 34.Bxe4 Bxe4 35.Fxe4 Bd2+ 36.Kh1 Bxa2 37.Bb6 Ba1+ 38.Kg2 Ba2+ 39.Kh1 Ba1+ 40.Kg2 Ba2+ 41.Kh1 Ba1+ és döntetlen

 

Batchimeg,T (2316) - Cmilyte,V (2511)
Grünfeld védelem [D93]

1.d4 Hf6 2.Hf3 g6 3.c4 Fg7 4.Hc3 d5 5.Ff4 0-0 6.e3 c5 7.dxc5 He4 8.Bc1 Hd7 9.cxd5 Hxc3 10.bxc3 Va5 11.Vb3 Hxc5 12.Vb4 Vb6 13.Fe5 Ff5 14.Fxg7 Kxg7 15.Fe2 Bfd8 16.Vd4+ f6 17.c4 e5 18.Vd1 Bd6 19.0-0 Va5 20.Ba1 Bb6 21.Hd2 Bb2 22.Hb3 Hxb3 23.axb3 Vc3 24.Bc1 Fc2 25.Ve1 Vxb3

A vezércsere sima remi lett volna.

26.Va5 Ff5 27.Vc7+ Kh6 28.Ff3 Vb6?!

29.Ve7 Fd3? 30.Bfd1 Fc2 31.c5 Vb5 32.Be1 e4 33.Fe2 Fd3 34.Fg4 f5 35.Fxf5! gxf5 36.Vf6+ Kh5 37.Vxf5+ Kh6 38.Vf6+ Kh5 39.h3 Bg8 40.g4+ Bxg4+ 41.hxg4+ Kxg4 42.Vf4+ Kh5 43.Vf5+ Kh6 44.Vf6+ Kh5 45.Kg2 és sötét feladta

 

Harika,D (2492) - Girja,O (2436)
Grünfeld védelem [D94]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 g6 5.Hf3 Fg7 6.Fe2 0-0 7.0-0 e6 8.b4 Hbd7 9.Vb3 b6 10.cxd5 Hxd5 11.Hxd5 cxd5 12.Fb2 Fb7 13.Bac1 Vb8 14.Va4 Bd8 15.Fb5 a5 16.bxa5 Bxa5 17.Vb3 Fa6 18.a4 Fxb5 19.axb5 Va7 20.Bc6 Hb8 21.Bc3 Vd7 22.Vc2 Vxb5 23.Fa3 Va6 24.Fe7 Be8 25.Bc7 Ba1 26.Bc1 Bxc1+ 27.Vxc1 Va4 28.h4 Hd7 29.Bc8 Hf6 30.He5 Bxc8 31.Vxc8+ Ve8 32.Vb7 h5 33.g3 Hg4 34.Hc6 Kh7 35.Fd6 b5 36.Kg2 Hh6 37.Fe5 Fxe5 38.Hxe5 Kg7 39.Hd7 Hg4 40.Hc5 Hf6 41.Vc7 Hg4 42.Vb7 Hf6 43.Vc7 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

(Fotók: http://dilijan2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog