Help Sales ÁSZF

Döntetlen a rangadón, a Szaratov megnyerte harmadik mérkőzését is

Címkék: Orosz csapatbajnokság 2012

Az orosz csapatbajnokság harmadik fordulójának rangadóját a címvédő „SSZM-64” – Moszkva és a négyszeres bajnok Tomszk-400 vívta. A találkozón hat döntetlen született, de érdekes küzdelmeket láttunk. Lékó Péter világossal remizett Erneszto Inarkijevvel. Harmadik győzelmét aratta a kétszeres Európa-kupa győztes Ekonomiszt-SGSEU Szaratov gárdája, míg a tavalyi első Szentpétervári Sakkszövetség csapata vereséget szenvedett a Jugra hatosától.              

Kiegyenlített erők küzdelmét láttuk a hétfordulós, svájci rendszerű viadal harmadik napjának rangadóján. Az „SSZM-64” – Moszkva és a Tomszk-400 mérkőzésen a döntetlenek sorozatát Ruszlan Ponomarjov és Wang Hao pontosztozkodása nyitotta meg, majd Lékó Péter remijével folytatódott. Nagymesterünk negyedszer mérkőzött meg Erneszto Inarkijevvel, először vezethette a világos bábukat. A korábbi három partijukat a Grand Prix-versenyeken játszották, Péter egyszer győzött, kétszer döntetlen született vetélkedéseikben. A spanyol megnyitású játszmában Péter 8.h3 lépéssel kikerülte a Marshall támadást, Inarkijev 9…d5-tel felkínálta  a gyalogáldozatot. A jól ismert változat elméleti ösvényen haladt, Inarkijev javította sötét játékát, kiegyenlített, a küzdelem lépésismétléssel fejeződött be.

 Az éltáblán az olasz Fabiano Caruana és az orosz Szergej Karjakin ütközete kissé hullámzott. Örökös sakkal ért véget Viorel Bologan és Alekszandr Rjazancev küzdelme. Vlagyimir Potkin és Denisz Hiszmatullin partija békés mederben zajlott, Jevgenyij Najer esélyes állását remire rontotta.

Harmadik győzelmét aratta az Ekonomiszt-SGSEU Szaratov együttese. Az éltáblán Alekszandr Morozevics sötéttel nyert az esélyeit túlbecsülő izraeli Emil Szutovszkij ellen. Dmitrij Andrejkin és Jevgenyij Alekszejev hozta a papírformát, Jevgenyij Tomasevszkijnek a remiért kellett küzdenie az indiai Krishnan Sasikirannal szemben.

A tavalyi Klubcsapatok Európa-kupáján győztes Szentpétervári Sakkszövetség együttes vereségét meglepetésként értékelhetjük. Éltáblásuk, Peter Szvidler szörnyű napot fogott ki, világossal 25 lépésben kapott ki az újdonsült Európa-bajnoktól, Dmitrij Jakovenkótól. A Jugra csapatában még Vlagyimir Malahov és Jevgenyij Alekszejev nyert, a szentpéterváriaknál a kubai Leinier Dominguez Perez volt eredményes.

 

A 3. forduló eredményei:

„SSZM – 64” – Moszkva (4, 8,5) – Tomszk – 400 (4, 10,5)  3 - 3

Fabiano Caruana (olasz, 2767) – Szergej Karjakin (2766)  döntetlen

Wang Hao (kínai, 2733) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2727)  döntetlen

Lékó Péter (magyar, 2720) – Erneszto Inarkijev (2695)  döntetlen

Alekszandr Rjazancev (2710) – Viorel Bologan (moldáviai, 2687)  döntetlen

Vlagyimir Potkin (2669) – Denisz Hiszmatullin (2656)  döntetlen

Jevgenyij Najer (2640) – Alekszandr Arescsenko (ukrán, 2688)  döntetlen

 

Navigator, Moszkva (4, 10,5) – Ekonomiszt-SGSEU, Szaratov (4, 8)  1,5 – 4,5

Emil Szutovszkij (izraeli, 2700) – Alekszandr Morozevics (2765) 0 – 1

Krishnan Sasikiran (indiai, 2703) – Jevgenyij Tomasevszkij (2736)  döntetlen

Daniil Dubov (2536) – Jan Nepomnjacsij (2718) döntetlen

Mihail Mozsarov (2474) – Pavel Eljanov (ukrán, 2704) döntetlen

Alekszandr Moszkalenko (2451) – Dmitrij Andrejkin (2689) 0 – 1

Mihail Demidov (2441) – Jevgenyij Alekszejev (2673)  0 - 1

 

Szentpétervári Sakkszövetség (4, 9,5) – Jugra Hanti-Manszijszk (2, 7,5)  2 - 4

Peter Szvidler (2744) – Dmitrij Jakovenko (2729)  0 - 1

Nyikita Vitjugov (2709) – Alekszej Shirov (lett, 2701)  döntetlen

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2730) – Alekszej Drejev (2698)  1 - 0

Szergej Movszeszjan (örmény, 2702) – Vlagyimir Malahov (2705)  0 - 1

Zahar Efimenko (ukrán, 2695) – Szergej Rublevszkij (2686)  döntetlen

Vagyim Zvjagincev (2683) – Anton Korobov (2679)  0 - 1

 

Zsiguli, Szamara (2, 4)  - Politechnik Nyizsnyij Tagil (2, 6)  2 - 4

Belorecsenszk Egyetem (2, 6) – Atom, Desznogorszk (2, 5)  5 - 1

DFU Vlagyivosztok (2, 5) – Csigorin Sakk-klub, Szentpétervár (2, 6,5)  2,5 – 3,5

Rakita Sakk-klub (1, 5) – Nyezsmetgyinov Sakk-klub, Kazany (0, 3)  3 - 3

Orienta, Moszkva (0, 3,5) – Regionális Sakkiskola, Kemerovo (1, 3,5) 1,5 – 4,5

Belogorenyje (0, 2,5) – EGU Perszpektiva, Lipeck (0, 3,5)  0 - 6

Az élcsoport állása:

1.Ekonomiszt-SGSEU, Szaratov 6 meccspont, 12,5 pont

2. Tomszk – 400   5, 13,5

3. „SSZM-64” – Moszkva  5, 11,5

4. Navigator, Moszkva 4, 12

5. Jugra, Hanti-Manszijszk 4, 11,5

6. Szentpétervári Sakkszövetség 4, 11,5

7. Belorecsenszk Egyetem 4, 11

8-9. Politechnik Nyizsnyij Tagil és Csigorin Sakk-klub 4, 10

 

A 4. forduló párosítása:

Ekonomiszt-SGSEU, Szaratov (6, 12,5) – „SSZM-64” – Moszkva (5, 11,5)

Tomszk – 400 (5, 13,5) – Szentpétervári Sakkszövetség (4, 11,5)

Jugra, Hanti-Manszijszk (4l, 11,5) – Belorecsenszk Egyetem (4, 11)

Politechnik Nyizsnyij Tagil (4, 10) – Navigator, Moszkva 4, 12)

Csigorin Sakk-klub, Szentpétervár (4, 10) – Regionális Sakkiskola, Kemerovo (3, 8)

EGU-Perszpektiva, Lipeck (2, 9,5) – Zsiguli, Szamara (2, 6)

Atom, Desznogorszk (2, 6) – Rakita Sakk-klub (2, 8)

DFU Vlagyivosztok (2, 7,5) – Orienta, Moszkva (0, 5)

Nyezsmetgyinov Sakk-klub, Kazany (1, 6) - Belogorenyje (0, 2,5)

 

Lékó,P (2720) - Inarkijev,E (2695)
Spanyol megnyitás [C88]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 0-0 8.h3 Fb7 9.d3 d5 10.exd5 Hxd5 11.Hbd2

A gyalogáldozat elfogadására, 11.Hxe5-re a legnépszerűbb a 11...Hd4 12.Hd2 c5 folytatás, Lékó Péter maga is játszotta Peter Szvidler ellen három éve.

11...f6

A 2009-es nankingi szuperversenyen nagymesterünk Veszelin Topalovval szemben a 11...Hf4 12.He4 Ha5 13.Fxf4 exf4 14.d4 Vd7 15.He5 Vf5 16.Vd3 Bad8 17.Hc5 Vxd3 18.Hexd3 Fxc5 19.dxc5 f3 20.gxf3 Fxf3 21.Be7 Bc8 folytatásban a remiért sikerrel küzdött meg.

12.c4 bxc4 13.Hxc4 Kh8 14.d4 Fb4

A SportAccord Világjátékon Almási Zoltán ellen a holland Anish Giri 14...exd4 15.Hxd4 Hxd4 16.Vxd4 c5 17.Ve4 Ba7 18.Fd2 Fa8 19.Bad1 változatban hátrányba került.

15.Fd2 Hxd4 16.Hxd4 exd4 17.Fxb4 Hxb4 18.Ha5 Bb8 19.Bc1

Számításba jött a 19.Hxb7 Bxb7 20.Bc1 c6 21.Bc4 d3 22.a3 d2 23.Be2 Hd5 24.Bxd2 folytatás.

19…Fa8 20.a3 Hd5 21.Vxd4

Bb5 22.Vd2 Hb6 23.Vc3 Hd5 24.Vd2

Péter a lépésismétléses remit választotta. 24.Hc6 Hxc3 (24...Fxc6 25.Vxc6 Bxb3 26.Bed1 Bxb2 27.Bxd5 Vb8 28.Bd7 Vb6 29.Vc5) 25.Hxd8 Bxb3 26.He6 Ha2 27.Hxf8 Hxc1 28.Bxc1 Fd5 29.Bc2 Kg8 is csak egyenlő esélyhez vezetett volna.

24...Hb6 25.Vc3 Hd5 26.Vd2 és döntetlen

 

Szvidler,P (2744) - Jakovenko,D (2729)
Vezércsel [D37]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Vc2 c5 6.dxc5 d4 7.Hb5 e5 8.e3

A Világkupa-győztest talán meglepte az Európa-bajnok választása, elkerülte a többször játszott 8.Hxe5 a6 9.Ha3 0-0 változatot.

8...Hc6 9.exd4 exd4 10.Ff4 0-0

 

11.Fc7?! Vd7 12.He5 Ve6 13.0-0-0 He8

Peter Szvidler elhibázott három lépésével hátrányba került.

14.f4 Vh6?!

Dmitrij Jakovenko a 14...a6 15.Hxc6 bxc6 16.Hxd4 Ve3+ 17.Kb1 Hxc7 18.Fd3 Fxc5 változatban megtartotta volna jelentős előnyét.

15.Hxc6 bxc6 16.Ve4 Fxc5 17.Fe5?

A futónak a5 felé kellett volna menekülnie. 

 

 

17...Fg4! 18.b4 Fxb4 19.Bxd4 f6

 Jakovenko válogathatott a nyerések között. 19...a6 20.c5 Fxc5 21.Bc4 Hf6 22.Fxf6 Vxf6 23.Fd3 Va1+ 24.Kd2 Vxa2+ 25.Bc2 Va5+ 26.Hc3 g6 is elég meggyőző volt.

20.Fd6 Hxd6 21.Hxd6 Fxd6 22.Bxd6

 

22...Bae8 23.Vd4 Be1+ 24.Kc2 Bd1 25.Vc5

 

25...Vxf4! és világos feladta, 26.Bxd1 Fxd1+ 27.Kxd1 Bd8+ 28.Kc2 Vd2+ 29.Kb3 Bb8+ matthoz vezetett volna.

 

Szutovszkij,E (2700) - Morozevics,A (2765)
Spanyol megnyitás [C91]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.d4 Fg4 10.Fe3 Fh5

Népszerű a 10...Ha5 11.Fc2 exd4 12.cxd4 Hc4 13.Fc1 c5 változat is.

11.h3 exd4

A calviai sakkolimpián, 2004-ben Alekszandr Morozevics a kubai Dominguez Perez ellen a 11...Fg6 12.Hbd2 exd4 13.cxd4 Hb4 14.Ve2 c5 15.a3 Hc6 16.Bac1 c4 folytatásra szavazott.

12.cxd4 Ha5

A másik jól ismert lehetőség 12...d5 13.e5 He4 14.Hc3 Hxc3 15.bxc3 Ha5 16.Fc2 Hc4 számos nagymester repertoárjában szerepel.

13.Fc2 Hc4

Az orosz nagymester világossal is megjátszotta a változatot, honfitársával, Vagyim Zvjagincevvel a 13...c5 14.g4 Fg6 15.Hbd2 Hc6 16.d5 Hb8 17.a4 Hbd7 18.b3 folytatásban csatázott.

14.Fc1 d5 15.Hc3 dxe4 16.Hxe4 Fg6

Figyelmet érdemelt a 16...Fb4 17.Hxf6+ Vxf6 18.Be4 Bfe8 változat is.

17.Hg3 Be8 18.Hf5 Fb4 19.Bxe8+ Vxe8 20.a3 Ff8 21.He3 Hd6 22.Fb3

Az izraeli sakkozó hű maradt a stílusához, a sötét királyt próbálja támadni. A „spanyolos” folytatás 22.a4 Fxc2 23.Vxc2 vagy 22.b4 Fxc2 23.Vxc2 lett volna.

22...Bd8 23.Hg4?!

Ez már hiba, Morozevics ellentámadását lebecsülte.

 

 

23...c5! 24.Fg5 Hde4! 25.Fxf6 gxf6! 26.Vc1 h5!

Morozevics remekül használta ki esélyét.

27.Hgh2 cxd4 28.Hh4 Kh7 29.Hxg6 fxg6 30.Vc7+ Vd7 31.Vf4

Vezércsere esetén sötét gond nélkül érvényesíthette volna gyalogelőnyét.

31...f5 32.Hf3

 

32...Fh6 33.Vh4 Bc8 34.Bd1

Morozevicsnek számolnia kellett a 34.g4 d3 35.gxf5 (35.Bd1 fxg4 36.hxg4 Vxg4+ 37.Vxg4 hxg4 38.He5 d2) 35...Vxf5 36.Ve7+ Kh8 változatot is.

34...d3 35.He5 Vg7

Kellemes gond volt, hogy hova lépjen a megtámadott vezér. 35...Va7 36.Bxd3 Fg5 is figyelmet érdemelt.

36.Hf7 Vxb2 37.Ve7 Fg7 38.Fd5 Vxf2+ 39.Kh1 Vc5 40.Ve6 Bf8 41.He5 Fxe5 42.Vxe5 Bd8 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog