Help Sales ÁSZF

Dilijanban Dzagnidze megnyerte második partiját is

Címkék: Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova

Az örmény üdülőhelyen, Dilijanban zajló Grand Prix-verseny második fordulójában négy parti is döntéssel végződött. Második játszmáját is megnyerte a grúz Nana Dzagnidze, az indiai Dronavalli Harika kényszerült feladásra. A szlovén Anna Muzicsuk a kétszeres olimpiai bajnoknőre, az orosz Tatjana Koszincevára mért vereséget. Az indiai Humpy Koneru az örmény Elina Danieljant győzte le. A mongol Tuvshintugs Batchhimeg sötéttel nyert az orosz Olga Girja ellen. Fordulatos, sok hibával tarkított partiban remizett a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova és az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina. A litván Viktorija Cmilyte és a grúz Bela Hotenasvili is megosztozott a ponton.

A forduló rangadóját a szlovén Anna Muzicsuk megnyerte az orosz Tatjana Koszinceva ellen. A szicíliai védelem schweningeni-változatában Muzicsuk érdekes gyalogáldozatot hozott, amit kétszeres olimpiai bajnok ellenfele nem fogadott el. Érdekes csata alakult ki, Muzicsuk a c szabadgyalogját szöktette, Koszinceva f2 gyalogjában bízhatott. Időzavarban az orosz bajnoknő hibázott, Muzicsuk nagyon értékes győzelmet szerzett.

Az első fordulóban nagy esélyt elpuskázó örmény Elina Danieljan nem tudott igazi ellenállást kifejteni az indiai Humpy Koneruval szemben. Nagy hibával megkönnyítette a rajtlistát vezető nagymesternő nyerését.

Szép stílusban győzte az indiai Droanavalli Harikát a grúz olimpiai bajnoknő Nana Dzagnidze. A Grünfeld védelmű partiban bástyájának aktivitása döntő szerepet játszott, huszárjának tetszetős manővere fejezte be a küzdelmet.

Tavaly Hanti-Manszijszkban a világbajnoki döntőt játszotta a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova és az ukrán Anna Usenyina. Két döntetlennel indult a párharcuk, majd Anna vezetést szerzett. A negyedik játszmában azonban nem tudta elérni az áhított döntetlent, Antoaneta kiegyenlített. A világbajnoki cím sorsát rájátszás döntötte el az ukrán nagymesternő javára és a női sakkozás 14. világbajnokaként ünnepelhették. Sztefanova nagyon készült a visszavágásra, és a nyitás után minden esélye adott volt. Az izgalmas, fordulatos csatában kölcsönösen pontatlankodtak, végül megosztoztak a ponton.

A litván Viktorija Cmilyte és a grúz Bela Hotenasvili összecsapása kiegyenlített erők küzdelmét hozta. A forduló meglepetését a mongol  Tuvshintugs Batchhimeg győzelme jelentette, az orosz Olga Girja már a nyitásban hibázott, a váratlanul kapott remieséllyel nem tudott élni.

 

A 2. forduló eredményei:

Viktorija Cmilyte (litván, 2511) - Bela Hotenasvili (grúz, 2531) döntetlen (Katalán megnyitás, 46)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2593) - Tatjana Koszinceva (orosz, 2526) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 45)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531) - Anna Usenyina (ukrán, 2499) döntetlen (Félszláv védelem, 49)

Humpy Koneru (indiai, 2597) - Elina Danieljan (örmény, 2475) 1 – 0 (Félszláv védelem, 35)

Nana Dzagnidze (grúz, 2550) - Dronavalli Harika (indiai, 2492) 1 – 0 (Grünfeld védelem, 48)

Olga Girja (orosz, 2436) - Tuvshintugs Batchhimeg (mongol, 2316) 0 – 1 (Elfogadott vezércsel, 36)

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

1

GM

Nana Dzagnidze  

2550

GEO

*

1

1

2

2

GM

Anna   Muzicsuk

2593

SLO

*

½​

1

1½​

GM

Humpy Koneru  

2597

IND

*

½​

1

1½​

4

WGM

Tuvshintugs   Batchimeg

2316

MGL

0

*

1

1

GM

Anna Usenyina  

2499

UKR

½​

*

½​

1

GM

Tatjana   Koszinceva

2526

RUS

0

*

1

1

GM

Antoaneta Sztefanova  

2531

BUL

½​

*

½​

1

GM

Viktorija Cmilyte  

2511

LTU

*

½​

½​

1

9

WGM

Olga Girja  

2436

RUS

0

½​

*

½​

GM

Dronavalli   Harika

2492

IND

0

½​

*

½​

GM

Elina   Danieljan

2475

ARM

0

½​

*

½​

IM

Bela   Hotenasvili

2531

GEO

0

½​

*

½​

 

 

A 3. forduló párosítása:

Tuvshintugs Batchhimeg - Viktorija Cmilyte

Dronavalli Harika - Olga Girja

Elina Danieljan - Nana Dzagnidze

Anna Usenyina - Humpy Koneru

Tatjana Koszinceva - Antoaneta Sztefanova

Bela Hotenasvili - Anna Muzicsuk

Muzicsuk,A (2593) - Koszinceva,T (2526)
Szicíliai védelem [B80]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e6 6.Fe3 Fe7 7.f3 Hc6 8.Vd2 0-0 9.g4 a6 10.0-0-0 Hxd4 11.Fxd4 b5 12.g5 Hd7 13.h4 Vc7 14.Kb1 b4 15.Ha4 Fb7

16.g6!?

Merész vállalkozás. A 2003-as linaresi szuperversenyen Lékó Péter a [16.b3 Fc6 17.Hb2 a5 18.h5 He5 19.Fe2 a4 20.Hc4 folytatást választotta Garri Kaszparov ellen.

16...e5

A gyalogáldozat korrektségét még bizonyítani kellett volna a 16...fxg6 17.Fh3 e5 18.Fxd7 Vxd7 19.Hb6 Vd8 20.Fe3 Bb8 21.Vg2 változatban.

17.Fe3 Fc6 18.gxf7+ Kh8 19.Fg5 Hf6 20.Fxf6 Fxf6 21.Vxb4 Bab8 22.Vc4 Vb7 23.b3 Fb5 24.Vb4 Fe7

25.Bd5 Fxf1 26.Vxb7 Bxb7 27.Bxf1 Fxh4 28.Bxd6 Bbxf7 29.c4 g5

 

 

30.c5 g4 31.c6 gxf3?! 32.Hb6 f2 33.Hd7 Bg8 34.Bdd1 Be7 35.c7 Bc8 36.Hb6 Bcxc7 37.Hd5 Kg7?

Jó remiesélyt adott a 37...Bg7 38.Hxc7 Bxc7 39.Bh1 Bf7 folytatás.

 

38.Bh1! Fg5 39.Bdf1 Bed7 40.Hxc7 Bxc7 41.Bxf2 Ff4 42.Bg2+ Kf6 43.Bc2 Ba7 44.Bc6+ Kg7 45.Bd1 és sötét feladta

 

Koneru,H (2597) - Danieljan,E (2475)
Félszláv védelem [D45]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 c6 5.e3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.g4 h6 8.Bg1 dxc4 9.Fxc4 b5 10.Fe2 Fb7 11.e4 e5 12.h4 g6

Új ötlet. 12...exd4 13.Hxd4 Fh2 14.Bg2 Fe5; 12...b4 13.Ha4 exd4 a korábban játszott eltérések.

13.g5 hxg5

Számításba jött a 13...exd4 14.Hxd4 hxg5 15.hxg5 b4 16.gxf6 bxc3 folytatás.

14.hxg5 Hh5?! 15.Fe3 Vc7?

16.0-0-0 a6 17.dxe5 Hxe5 18.Hd4 0-0-0 19.f4 Hc4 20.Fxc4 Fxf4 21.Fxf4 Vxf4+ 22.Kb1 bxc4 23.Ha4 Bhe8?

Az örmény nagymesternő nagyot hibázott.  

 

24.Hc5! Hg3 25.Vxc4 Hxe4 26.Hxb7 Kxb7 27.Vxc6+ Ka7 28.Hb5+! axb5 29.Bd7+ Bxd7 30.Vxd7+ Kb6 31.Vxe8 Hd2+ 32.Ka1 Vd4 33.Vb8+ Ka6 34.Vc8+ Kb6 35.Vg4 és sötét feladta

 

Dzagnidze,N (2550) - Harika,D (2492)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Fe3 c5 8.Bc1 Va5 9.Vd2 cxd4 10.cxd4 Vxd2+ 11.Fxd2 0-0 12.Hf3 e6 13.Fb5

Vlagyimir Kramnyik a holland Anish Giri ellen vetette be a 13.h4 lépést, 13...Hc6 14.e5 Fd7 15.Bb1 b6 16.h5 következett, az exvilágbajnok szép stílusban nyert.

13...Fd7 14.Fxd7 Hxd7

15.Bc7 Hf6 16.e5 He4 17.Ke2 b5 18.Bb1 Hxd2 19.Hxd2 Bfd8 20.Ke3 Bd5 21.f4 Bad8 22.Hf3 a5 23.Bb7 b4 24.Bc1 B5d7 25.Bxd7 Bxd7 26.Bc8+ Ff8 27.Ba8 Bc7 28.Bxa5 Bc3+ 29.Ke4 Bc2 30.g3 h6 31.Ba8 Kg7 32.Ba7 Kg8 33.g4 Be2+ 34.Kd3 Bg2

35.f5 Bxg4 36.f6 g5 37.Ba8 Bf4 38.Ke3 Bf5

 

39.He1 g4 40.Hd3 h5 41.Hc5 h4 42.Hd7 g3 43.hxg3 h3 44.Bxf8+ Kh7 45.Bxf7+ Kh8 46.Bf8+ Kh7 47.Bc8 Kg6 48.Bh8 és sötét feladta

 

Sztefanova,A (2531) - Usenyina,A (2499)
Félszláv védelem [D46]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 e6 5.Hf3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd3 0-0 8.0-0 e5

A tavalyi kieséses rendszerű világbajnokság döntőjének 4. partijában Anna Usenyinának a 8…dxc4 9.Fxc4 b5 10.Fd3 Fb7 11.a3 a5 (A rájátszás első partijában 11…Bc8 12.Hg5 h6 13.Hge4 Fe7 14.Hxf6+ Hxf6 15.b4 a5 16.Bb1 axb4 17.axb4 fordult elő.) 12.e5 e5 13.Bfd1 Vc7 14.h3 Bfe8 15.Fe3 változatban gondjai voltak, el is vesztette a partit, Antoaneta Sztefanova kiegyenlített.

9.cxd5 cxd5 10.e4 exd4 11.Hxd5 Hxd5 12.exd5 h6 13.Hxd4 Vh4 14.f4 Fc5

A világbajnoknő hosszas gondolkodás után húzta, a 14.f4 láthatóan meglepetéssel érte.

15.Fe3 Vf6 16.Bad1 Vb6

17.Kh1

Anna Usenyina bajban lehetett volna, ha az exvilágbajnoknő 17.b4 Vxb4 18.Kh1 Fb6 19.Bb1 Ve7 20.Hf5 Vd8 21.Bfe1-gyel folytatta volna.

17...Hf6 18.d6?! Fg4 19.Bd2 Bfd8 20.Bc1 Fb4? 21.Hf5 Va5 22.Bf2

Megőrizte volna az előnyt a 22.a3 Fxf5 (22...Fxd2 23.Fxd2 Vb6 24.Fe3 Va5 25.He7+ Kh8 26.Vc5) 23.axb4 Fxd3 24.bxa5 Fxc2 25.Bcxc2 He4 26.Bd4 Hxd6 27.Bd5 He4 28.Bxd8+ Bxd8 29.Fxa7 Bd1+ 30.Fg1 Ba1 31.Bc8+ Kh7 32.g3 folytatás.

22...Fxf5 23.Fxf5 Fxd6 24.a3 Hd5 25.Fd2 Vb6 26.Bf3 He7 27.Fh3 Hc6 28.Bd3 Fe7 29.Fe3 Vb5 30.Fd7 Ff6 31.b4 a5 32.bxa5 Vxa5 33.Fxc6 Bxd3 34.Vxd3 bxc6 35.Fc5 Fb2 36.Fb4 Vc7 37.Bc4 Bd8 38.Vc2 Bd4 39.g3 Bxc4 40.Vxc4 Vd7 41.Kg2 Fd4 42.Fc5 Fxc5 43.Vxc5 Vd2+ 44.Kg1 Ve1+ 45.Kg2 Ve2+ 46.Kg1 Ve1+ 47.Kg2 Ve2+ 48.Kg1 Ve1+ 49.Kg2 és döntetlen

 

Cmilyte,V (2511) - Hotenasvili,B (2531)
Katalán megnyitás [E04]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.g3 dxc4 5.Fg2 Fb4+ 6.Fd2 c5 7.a3 Fxd2+ 8.Hbxd2 cxd4 9.Hxc4 Hc6 10.0-0 0-0 11.b4 He4 12.Vd3 Hc3 13.e3 Vf6 14.exd4 Hxd4 15.Hxd4 Vxd4 16.Vxd4 He2+ 17.Kh1 Hxd4 18.Bfd1 Hf5 19.Hd6 e5 20.Bac1 Hxd6 21.Bxd6 g6 22.Bc7 Fe6 23.Bxb7 Bad8 24.Bxd8 Bxd8 25.h4 Bd1+ 26.Kh2 Bd2 27.Bxa7 Bxf2 28.Kg1 Bb2 29.Ba5 f6 30.Fc6 Fc4 31.g4 Bb1+ 32.Kf2 Bb2+ 33.Ke3 h5 34.gxh5 gxh5 35.Ke4 Kg7 36.Ba7+ Kh6 37.Fd7 Bh2 38.b5 Bxh4+ 39.Ke3 f5 40.Fxf5 Fxb5 41.Ba5 Ff1 42.Bxe5 Ba4 43.Kf2 Fa6 44.Fc2 Bxa3 45.Fd1 Fc4 46.Bxh5+ Kg6 és döntetlen

 

Girja,O (2436) - Batchimeg,T (2316)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.Hf3 e6 3.c4 dxc4 4.e4 b5 5.a4 c6 6.Hc3 Fb4 7.Fd2 a5 8.axb5 Fxc3 9.Fxc3 cxb5 10.d5 Hf6 11.dxe6 Vxd1+ 12.Bxd1 fxe6 13.Hd4 Fd7 14.f3 0-0 15.Fe2 Bc8 16.0-0 b4 17.Fe1 e5 18.Hf5 Fxf5 19.exf5 Hbd7 20.Ff2

20...c3

Gyorsabban nyert a 20...a4 21.g4 c3 22.bxc3 b3 23.g5 a3 24.gxf6 a2 folytatás.

21.bxc3 Bxc3 22.Fb5 Bc7 23.g4 Bb8 24.Fa4 Hc5 25.Fxc5 Bxc5 26.g5 Hh5 27.Fb3+ Kh8 28.Bd7 Hf4 29.Kf2 Bcc8 30.Bfd1 Bf8 31.Ke3?

Olga Girja a 31.f6 gxf6 32.Be7 Bfd8 33.Bxd8+ Bxd8 34.gxf6 Bf8 35.Ke3 Bxf6 36.Bxe5 Hg2+ 37.Ke2 változatban remizhetett volna.

31...Bxf5 32.Ke4 Bbf8 33.Bd8 Hh3 34.Bxf8+ Bxf8 35.Kxe5 Hxg5 36.f4 Hf3+ 37.Ke6 g6 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

(Fotók: http://dilijan2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog