Help Sales ÁSZF

A koszovói Gjakovaban zajló 17. Európa-bajnokság ötödik fordulójában mindhárom nagymesterünk remizett. Berkes Ferenc az orosz Makszim Matlakovval, Prohászka Péter a svéd Nils Grandeliussal sötéttel játszva osztozott meg a ponton, Antal Gergely világossal ért el döntetlent az orosz Alekszej Drejevvel szemben. A két éltáblán is békekötéseket láttunk, a lengyel Radoslaw Wojtaszek, az orosz Erneszto Inarkijev és a grúz Baadur Dzsobava mellé nyeréssel felzárkózott a cseh David Navara és  a horvát Ivan Saric, öten az élen 4,5 ponttal. Berkes Ferenc nyolc társával együtt 4 pontos, Prohászkának 3,5, Antalnak 3 pontja van. A hatodik játéknapon Berkes az orosz Nyikita Vityjugovval, Prohászka a fehérorosz Szergej Zsigalkoval világossal küzd meg.  Antal az angol David Howell ellen sötéttel játszik. A kontinensbajnokságról huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

Európa-bajnokság 2016

Az ötödik játéknapon az élcsoportban sok döntetlen született. Ez elsősorban köszönhető a párosításnak, kiegyensúlyozott küzdelmeket láttunk. Berkes Ferenc az orosz Makszim Matlakov ellen a királyindiai védelemre szavazott, pontos játékkal egyenlítette ki esélyeit. Kilences holtversenyben félpontos hátránnyal követi az élen álló ötöst, a rajtlistán harmadik orosz Nyikita Vityjugov lesz a következő ellenfele.

Európa-bajnokság 2016

Prohászka Péter ismét bizonyította, hogy a spanyol megnyitás 3…Hf6-os változata kitűnő fegyver a kezében. A svéd Nils Grandelius a berlini végjátékot elkerülte, de előnyt nem tudott elérni, sőt nagymesterünk átvette a kezdeményezést. Időzavarban Péter jó esélyt is elszalasztott, a sorozatos cserék végül pontosztozkodáshoz vezettek. A fehérorosz Szergej Zsigalko vár rá a keddi játéknapon.

A Caro-Kann védelem egyik ritkább változatára szavazott Antal Gergely az orosz Alekszej Drejev ellenében. A korai vezércserét követően Antalnak kellett kicsit vigyáznia, hogy elérje a célul kitűzött döntetlent. Az angol David Howell eddig az Eb-n a vártnál gyengébben muzsikál, sötéttel nagymesterünkre nagy kihívás vár.

Az éltáblán az orosz Erneszto Inarkijev minimális előnnyel játszhatott a lengyel Radoslaw Wojtaszekkel szemben. Nyikita Vityjugov a világos szín előnyét nem tudta érvényesíteni a grúz Baadur Dzsobava ellen.

Az élen álló trió remijeit ketten használták ki. A remek taktikus cseh David Navara kihasználta a fehérorosz Szergej Zsigalko megingását. A horvát Ivan Saric lépésről-lépésre fokozta előnyét, könnyen győzte le a fehérorosz Vladiszlav Kovalevet. A francia Laurent Fressinet az orosz reménységet, Daniil Dubovot győzte le. Visszazárkózott a bolgár Ivan Cseparinov. A címvédő orosz Jevgenyij Najer fatális hibát vétett, honfitársa, Alekszej Goganov bástyaáldozatára rosszul reagált, többé nem volt védelme.

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 4) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 4)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 3,5) – Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 4)  döntetlen

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 3,5) – David Navara (cseh, 2735, 3,5)  0 - 1

Makszim Matlakov (orosz, 2693, 3,5) – Berkes Ferenc (magyar, 2636, 3,5)  döntetlen

Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2562, 3,5) – Ivan Saric (horvát, 2650, 3,5)  0 - 1

Laurent Fressinet (francia, 2692, 3) – Daniil Dubov (orosz, 2644, 3)  1 - 0

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2609, 3) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 3)  döntetlen

Mustafa Yimaz (török, 2603, 3) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 3)  döntetlen

Zaven Andriaszjan (örmény, 2602, 3) – Markus Ragger (osztrák, 2696, 3)  döntetlen

Ivan Cseparinov (bolgár, 2685,3) – Levan Pantszulaja (grúz, 2613, 3)  1 - 0

Alekszej Goganov (orosz, 2600, 3) – Jevgenyij Najer (orosz, 2681, 3)  1 - 0

Anton Korobov (ukrán, 2674, 3) – Ante Saric (horvát, 2594, 3)  döntetlen

Mircea-Emilian Parligras (román, 2599, 3) – Viktor Laznicka (cseh, 2668, 3)  1 - 0

Zurab Sturua (grúz, 2548, 3) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2666, 3)  döntetlen

Hannes Stefansson (izlandi, 2581, 3) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2656, 3)  döntetlen

Mateusz Bartel (lengyel, 2653, 3) – Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 3) döntetlen

Nils Grandelius (svéd, 2649, 3) – Prohászka Péter (magyar, 2593, 3)  döntetlen

Antal Gergely (magyar, 2539, 2,5) – Alekszej Drejev (magyar, 2662, 2,5) döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

 Pont

 TB3 

 TB4 

Perf.

1

2

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2722

4,5

14,5

17,0

2964

12,0

2

26

GM

Baadur Dzsobava

GEO

2661

4,5

14,5

16,5

2913

13,5

3

12

GM

Erneszto Inarkijev

RUS

2686

4,5

14,5

16,5

2936

12,9

4

30

GM

Ivan Saric

CRO

2650

4,5

14,0

16,0

2872

11,4

5

1

GM

David Navara

CZE

2735

4,5

13,5

16,0

2932

9,2

6

3

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2721

4,0

14,5

17,5

2823

6,0

7

7

GM

Makszim Matlakov

RUS

2693

4,0

13,5

16,5

2822

7,8

8

42

GM

Berkes Ferenc

HUN

2636

4,0

13,5

15,5

2746

7,4

9

8

GM

Laurent Fressinet

FRA

2692

4,0

12,5

15,5

2815

7,3

10

13

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2685

4,0

12,5

15,0

2750

4,2

11

61

GM

Mircea-Emilian Parligras

ROU

2599

4,0

12,5

13,5

2714

8,3

12

60

GM

Alekszej Goganov

RUS

2600

4,0

12,0

13,5

2720

8,5

13

37

GM

Igor Kovalenko

LAT

2644

4,0

12,0

13,0

2717

4,9

14

49

GM

Tamir Nabaty

ISR

2619

4,0

11,5

13,0

2670

3,5

15

84

GM

Vladiszlav Kovalev

BLR

2562

3,5

14,5

16,5

2700

9,8

16

58

GM

Zaven Andriszjan

ARM

2602

3,5

14,5

15,0

2687

7,0

17

32

GM

Alexander Ipatov

TUR

2648

3,5

14,0

16,0

2700

2,6

18

55

GM

Alekszander Zubov

UKR

2612

3,5

14,0

16,0

2714

5,5

95

GM

Jiri Stocek

CZE

2534

3,5

14,0

16,0

2738

10,9

20

89

GM

Zurab Sturua

GEO

2548

3,5

14,0

15,0

2716

11,6

21

4

GM

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2715

3,5

13,5

16,5

2723

0,9

6

GM

Markus Ragger

AUT

2696

3,5

13,5

16,5

2701

0,5

23

5

GM

Francisco Vallejo Pons

ESP

2700

3,5

13,5

16,0

2713

1,1

..

45

66

GM

Prohászka Péter

HUN

2593

3,5

12,5

14,0

2679

7,1

103

92

GM

Antal Gergely

HUN

2539

3,0

11,0

12,5

2522

0,7

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 4,5) – David Navara (cseh, 2735, 4,5)

Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 4,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 4,5)

Ivan Saric (horvát, 2650, 4,5) – Makszim Matlakov (orosz, 2693, 4)

Berkes Ferenc (magyar, 2636, 4) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 4)

Tamir Nabaty (izraeli, 2619, 4) – Laurent Fressinet (francia, 2692, 4)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2685, 4) – Alekszej Goganov (orosz, 2600, 4)

Mircea-Emilian Parligras (román, 2599, 4) – Igor Kovalenko (lett, 2644, 4)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 3,5) – Mustafa Yilmaz (török, 2603, 3,5)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 3,5) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2609, 3,5)

Markus Ragger (osztrák, 2696, 3,5) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 3,5)

Kacper Piorun (lengyel, 2681, 3,5) – Zaven Andriszajan (örmény, 2602, 3,5)

Vitaly Kunin (né,et, 2595, 3,5) – Anton Korobov (ukrán, 2674, 3,5)

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2666, 3,5) – Anton Demcsenko (orosz, 2589, 3,5)

Dariusz Swiercz (lengyel, 2656, 3,5) – Mihail Antipov (orosz, 2576, 3,5)

Ante Saric (horvát, 2594, 3,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2653, 3,5)

Zdenko Kozul (horvát, 2591, 3,5) – Nils Grandelius (svéd, 2649, 3,5)

Alexander Ipatov (török, 2648, 3,5) – Hannes Stefansson (izlandi, 2581, 3,5)

Prohászka Péter (magyar, 2593, 3,5) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 3,5)

David Howell (angol, 2671, 3) – Antal Gergely (magyar, 2539, 3)

Matlakov,M (2693) - Berkes,F (2636)
Királyindiai védelem [E62]

1.Hf3 Hf6 2.g3 g6 3.Fg2 Fg7 4.0-0 0-0 5.d4 d6 6.c4 c6 7.Hc3 Ff5 8.b3 He4 9.Fb2 Hxc3 10.Fxc3 Fe4 11.Bc1 Hd7 12.e3 e6 13.Ve2 d5 14.Fh3

Európa-bajnokság 2016

14...Fxf3 15.Vxf3 a5 16.Bfd1 a4 17.Ff1 axb3 18.axb3 Ve7 19.Ba1 Ba3 20.Bdb1 Bfa8 21.Vd1 h5 22.Bxa3 Bxa3 23.Ba1 Hf6 24.Fe1 Vf8 25.Kg2 Va8 26.Bxa3 Vxa3 27.Fd3 Ff8 28.f3 dxc4 29.bxc4 

Európa-bajnokság 2016

29...b5 30.Ff2 bxc4 31.Fxc4 c5 32.e4 Vb4 33.Vb3 Vxb3 34.Fxb3 cxd4 35.Fxd4 Hd7 36.f4 Fc5 37.Fc3 Kf8 38.Kf3 Ke7 39.h3 Fd6 40.Fc2 és döntetlen

Grandelius,N (2649) - Prohászka,P (2593)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Fxc6 dxc6 6.0-0 Hd7 7.Fe3 Fd6 8.Hbd2 0-0 9.a3 Be8 10.b4 Hf8 11.c4 Fe7 12.Vc2 Hg6 13.Hb3 f5 14.He1 Fg5 15.Fxg5 Vxg5 16.Bd1 b6 17.Hd2

Európa-bajnokság 2016

17...Hf4 18.Kh1 Vg6

Számításba jött a 18...Vh5 19.c5 (19.f3 Be6) 19...bxc5 20.bxc5 Bb8 21.g3 He6 folytatás.

19.f3 a5 20.Bf2 axb4 21.axb4 He6 22.Vb2 Hd4 23.Ba1 Bxa1 24.Vxa1

Európa-bajnokság 2016

24...Vd6 25.Vb2 c5 26.b5 Vh6 27.Hf1 Bf8 28.Kg1 f4 29.Va1 Vd6 30.Ba2 g5 31.Ba8 h5 32.Bb8? 

Európa-bajnokság 2016

32...Hb3!?

Időzavarban Prohászka Péter nem vette észre a 32...c6! 33.Bxb6 (33.Va8 Vc7 34.Hd2 Kg7 35.Hb1 He6 36.bxc6 Fb7 37.Bxf8 Fxa8 38.Bxa8 Hd4; 33.Ba8 cxb5 34.cxb5 c4 35.dxc4 Vc5) 33...Vc7 34.Bxc6 Hxc6 35.bxc6 Bf6 lehetőséget.

33.Vb2 Hd4 34.Va1 Fe6

Másodszor is kimaradt a c6 lépés.

35.Bxf8+ Kxf8 36.Hd2 Vd8 37.h3 g4 38.fxg4 hxg4 39.hxg4 Fxg4 40.Hdf3 Fxf3 41.Hxf3 Hxf3+ 42.gxf3 Vg5+ és döntetlen

Antal,G (2539) - Drejev,A (2662)
Caro-Kann védelem [B18]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hd2 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Vf3

Antal Gergely a Caro-Kann védelem nagy specialistája, Alekszej Drejev ellen a főváltozatot elkerülte.

5...e6 6.He2 Hd7 7.H2g3 Fg6 8.h4 Hdf6 9.c3 h5 10.Hg5 Vd5 11.Fe2 Fd6 12.Hf1 Hg4 13.He3 Hxe3 14.Vxe3 Hf6 15.Fd2 Fc7

Európa-bajnokság 2016

16.Vf3 0-0 17.Vxd5 exd5 18.0-0 Ff5 19.Bfe1 g6 20.Ff1 Fd6 21.g3 a5 22.Fh3 Fg4 23.Kg2 a4 24.f3 Fd7 25.Fxd7 Hxd7 26.Hh3 Bfe8 27.Ff4 Ff8 28.Hf2 Hb6 29.Hd3 Hc4 30.Kf2 f6 31.Bxe8 Bxe8 

Európa-bajnokság 2016

32.b3 Ha3 33.Bc1 Ba8 34.b4 Be8 35.Hb2 Hb5 36.Fd2 Kf7 37.Be1 Ba8 38.Hd3 Fd6 39.Bc1 Be8 40.Be1 Bxe1 41.Fxe1 g5 42.Hb2 a3 43.Hd3 gxh4 44.gxh4 Kg6 45.Fd2 Kf5 46.Kg2 Fb8 47.Kf2 Fc7 48.Kg2 Fd6 49.Kf2 Ke6 50.Hc5+ Fxc5 51.bxc5 Kf5 52.Kg3 Hc7 és döntetlen

Goganov,A (2600) - Najer,E (2681)

Európa-bajnokság 2016

30.Bxa6! bxa6? 31.Fxc6 Bd7 32.Bxa6 Bb7

Európa-bajnokság 2016

33.Fxb7+ Kxb7 34.b5 Bxe5 35.c6+ Kb8 36.c7+ Kb7 37.Bc6 Be1+ 38.Kg2 f3+ 39.Kxf3 Be3+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Jan Nepomnjacsij a világbajnok-jelölti döntő győztese, Magnus Carlsen kihívója
2021. 04. 27.

A New in Chess Classic online rapid viadalon tíz forduló után Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 26.

A New in Chess Classic rapid online viadal első játéknapja után Radzsabov félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Nepomnjacsij és Giri is sötéttel győzött, az orosz bajnok félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog