Help Sales ÁSZF

Caruana vereségtől menekült meg, hetes holtverseny az élen, Berkes először nyert

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Man sziget fővárosában, Douglasban zajló FIDE Chess.com Grand Swiss viadal ötödik fordulója után hetes holtverseny az élen. Az angol Luke McShane nyerőesélyes állást remizett el az amerikai Fabiano Caruana ellen. Döntetlennel végződött a kínai Wang Hao és az iráni Parham Maghsoodloo játszmája is. Az üldöző bolyból az orosz Alekszandr Griscsuk és Vlagyimir Fedoszejev, valamint a spanyol Alekszej tudott nyerni. A világbajnok Magnus Carlsen megszerezte második győzelmét, az indiai Surya Gangulyt kényszerítette megadásra, fél pont a hátránya. Lékó Péter tanítványával, a német Vincent Keymerrel remizett. Berks Ferenc először nyert, az indiai Gukesht győzte le. Erdős Viktor ötödik döntetlenét könyvelte el, az orosz Grigorij Oparinnal osztozott meg a ponton.

 

A 11 fordulós svájci rendszerű viadal ötödik fordulójában a négyes holtversenyben vezetők egymás ellen csatáztak. Rendkívüli izgalmak után 85 lépésben lett döntetlen Luke McShane és Fabiano Caruana összecsapása. Az angol nagymester a középjátékban előnybe került, királyszárnyi támadása veszélyesen bontakozott ki, centrumgyalogjainak előrenyomulása is veszélyekkel fenyegette a világranglista második amerikai sakkozó állását. Carunát az időkontroll előtt McShane időzavara mentette meg, de a viharfelhők még nem múltak el. Az állás végül végjátékra egyszerűsödött, McShane minőségelőnyét nem tudta érvényesíteni, Caruana pontos védekezéssel mentette döntetlenre a partit.

 

Élvezetes csatát hozott Wang Hao és Parham Maghsoodloo küzdelme. A kínai nagymester minőséget áldozott, kecsegtető esélyű pozícióhoz jutott, de azt elpuskázta, a tavalyi junior világbajnok viszonozta a szívességet. A bonyodalmakban mindketten hibáztak, Wang Hao nyerőesélyt szalasztott el, Maghsoodloo jobb védekezési lehetőséget. A csata végül örökös sakkal lett döntetlen.

 

A forduló előtt tizenhat fős üldöző bolyból hárman tudtak nyerni, a trió beérte a vezető négyest. Alekszandr Griscsuk a grúz színekbe átigazolt Ivan Cseparinovra mért vereséget. Az orosz nagymester tetszetős stratégiát megvalósítva győzött.

 

Vlagyimir Fedoszejev az áprilisi világranglistán még 2702 Élő-ponttal tartozott az elithez, váratlan formaingadozásának köszönhetően alaposan visszaesett.  A címvédő lengyel Radoslaw Wojtaszek elleni győzelmével a holtversenyes éllovas lett és Caruanával küzd meg a hatodik fordulóban.

A holtversenyben vezetők között rangidős az 1972-ben született Alekszej Shirov. Az ismét spanyol színekben játszó sakkozó negyedik győzelmét aratta, a háromszoros olimpiai bajnok örmény Gabriel Szargiszjannal szemben diadalmaskodott.

 

A világbajnok Magnus Carlsen tegnapi szerencsés megmenekülése után az indiai Suría Gangulyt könnyen győzte le, fél pont a hátránya a vezetőkkel szemben. A három és félpontosok népes csoportjában az orosz Szergej Karjakin, az örmény Levon Aronjan és az izraeli Borisz Gelfand is.

 

A harmadik pontcsoportban Lékó Péter. Tanítványával, a német Vincent Keymerrel osztozott meg a ponton.

Megszerezte első győzelmét Berkes Ferenc. Az indiai Gikesh elleni győzelmével ötven százalékra jött fel. Nagymesterünk hosszú ideig hibátlanul jtszotta a partit, a vezérvégjáték becsúszott egy hiba, de szerencsére Gukesh nem használta ki a váratlan remiesélyét.

Erdős Viktor ötödször remizett, az orosz Grigorij Oparinnal 19 lépésben osztoztak meg a ponton.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Eredmény

Pont

Név

 

Élő

R.

1

34

Luke McShane (ENG)

2682

       ½ - ½

Fabiano Caruana (USA)

2812

2

2

15

Wang Hao (CHN)

2726

½ - ½

Parham Maghsoodloo (IRI)

2664

48

3

39

David Anton Guijarro (ESP)

2674

3

½ - ½

3

Szergej Karjakin (RUS)

2760

6

4

7

Alekszandr Griscsuk (RUS)

2759

3

1 - 0

3

Ivan Cseparinov (GEO)

2670

41

5

44

Jurij Krivorucsko (UKR)

2669

3

½ - ½

3

Levon Aronjan (ARM)

2758

8

6

47

Vlagyimir Fedoszejev (RUS)

2664

3

1 - 0

3

Radoslaw Wojtaszek (POL)

2748

10

7

13

Nyikita Vityjugov (RUS)

2732

3

½ - ½

3

Aleksandr Lenderman USA)

2648

64

8

49

Alekszej Shirov (ESP)

2664

3

1 - 0

3

Gabriel Szargiszjan (ARM)

2690

28

9

51

Alekszej Drejev (RUS)

2662

3

½ - ½

3

Borisz Gelfand (ISR)

2686

30

10

70

Matthias Bluebaum (GER)

2643

3

½ - ½

3

Kirill Alekszejenko (RUS)

2674

38

11

1

Magnus Carlsen (NOR)

2876

1 - 0

Surya Ganguly (IND)

2658

54

12

5

Yu Yangyi (CHN)

2763

½ - ½

Vladiszlav Kovalev (BLR)

2658

53

13

9

Pentala Harikrishna (IND)

2748

½ - ½

Alekszej Szarana RUS)

2655

58

14

11

Vladiszlav Artyemijev RUS)

2746

½ - ½

Rusztam Kaszimdzsanov (UZB)

2657

56

15

66

Ionnais Papaioannis (GRE)

2645

½ - ½

Hikaru Nakamura (USA)

2745

12

16

65

Rauf Mamedov (AZE)

2545

½ - ½

Peter Szvidler (RUS)

2729

14

17

71

Constantin Lupulescu (ROM)

2643

½ - ½

Bu Xiangzhi (CHN)

2721

16

18

17

Santosh Gujrathi Vidit (IND)

2718

½ - ½

Robert Hovhanniszjan (ARM)

2639

74

19

67

Alekszandr Rjazancev (RUS)

2645

½ - ½

Makszim Matlakov (RUS)

2716

18

20

73

Baskiran Adhiban (IND)

2639

1 - 0

David Howell (ENG)

2694

24

26

121

Vincent Keymer (GER)

2506

½ - ½

Lékó Péter (HUN)

2670

42

42

108

Erdős Viktor (HUN)

2604

½ - ½

Grigorij Oparin (RUS)

2654

60

57

45

Berkes Ferenc (HUN)

2645

1 - 0

Gukesh D (IND)

2520

119

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

15

Wang Hao

CHN

2726

4,0

2711

14,0

16,5

2

2

Fabiano Caruana

USA

2812

4,0

2682

15,0

17,5

3

34

Luke McShane

ENG

2682

4,0

2673

12,5

15,0

4

47

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2664

4,0

2670

12,5

14,5

5

7

Alekszandr Griscsuk

RUS

2759

4,0

2657

12,0

14,5

6

49

Alekszej Shirov

ESP

2664

4,0

2651

11,0

12,5

7

48

Parham Maghsoodloo

IRI

2664

4,0

2639

11,5

13,0

8

73

Baskiran Adhiban

IND

2639

3,5

2708

12,5

13,0

9

70

Matthias Bluebaum

GER

2643

3,5

2702

12,0

13,5

10

106

Nodirbek Abduszattorov

UZB

2608

3,5

2669

11,5

13,5

11

39

David Anton Guijarro

ESP

2674

3,5

2667

11,5

13,0

12

1

Magnus Carlsen

NOR

2876

3,5

2658

12,0

14,5

13

38

Kirill Alekszejenko

RUS

2674

3,5

2655

12,0

14,0

14

13

Nyikita Vityjugov

RUS

2732

3,5

2655

11,5

14,0

15

6

Szergej Karjakin

RUS

2760

3,5

2648

12,5

15,5

16

8

Levon Aronjan

ARM

2758

3,5

2646

11,5

13,5

17

30

Borisz Gelfand

ISR

2686

3,5

2637

11,5

13,5

18

75

Vlagyimir Akopjan

ARM

2638

3,5

2612

9,5

10,0

19

44

Jurij Krivorucsko

UKR

2669

3,5

2601

11,0

12,5

20

51

Alekszej Drejev

RUS

2662

3,5

2596

10,5

12,5

21

64

Aleksandr Lenderman

USA

2648

3,5

2581

9,5

10,5

59

42

Lékó Péter

HUN

2670

3,0

2555

10,0

11,5

75

108

Erdős Viktor

HUN

2604

2,5

2679

10,0

12,5

103

45

Berkes Ferenc

HUN

2667

2,5

2534

9,0

10,5

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Eredmény

Pont

Név

Élő

R.

1

2

Fabiano Caruana (USA)

2812

4

4

Vlagyimir Fedoszejev (RUS)

2664

47

2

48

Parham Maghsoodloo (IRI)

2664

4

4

Alekszandr Griscsuk (RUS)

2759

7

3

15

Wang Hao (CHN)

2726

4

4

Luke McShane (ENG)

2682

34

4

1

Magnus Carlsen (NOR)

2876

4

Alekszej Shirov (ESP)

2664

49

5

6

Szergej Karjakin (RUS)

2760

Jurij Krivorucsko (UKR)

2669

44

6

8

Levon Aronjan (ARM)

2758

Alekszej Drejev (RUS)

2662

51

7

13

Nyikita Vityjugov (RUS)

2732

Matthias Bluebaum (GER)

2643

70

8

30

Borisz Gelfand (ISR)

2686

Baskaran Adhiban (IND)

2639

73

9

38

Kirill Alekszejenko (RUS)

2674

Vlagyimir Akopjan (ARM)

2638

75

10

64

Aleksandr Lenderman (USA)

2648

David Anton Guijarro (ESP)

2674

39

11

4

Viswanathan Anand (IND)

2765

3

Nodirbek Aduszattorov (UZB)

2608

106

12

52

Szanan Szjugirov (RUS)

2662

3

3

Wesley So (USA)

2767

3

13

55

Tamir Nabaty (ISR)

2658

3

3

Yu Yangyi (CHN)

2763

5

14

53

Vladiszlav Kovalev (BLR)

2661

3

3

Pentala Harikrishna (IND)

2748

9

15

10

Radoslaw Wojtaszek (POL)

2748

3

3

Anton Demcsenko (RUS)

2655

57

16

65

Rauf Mamedov (AZE)

2645

3

3

Vladiszlav Artyemijev (RUS)

2746

11

17

12

Hikaru Nakamura (USA)

2745

3

3

Alekszandr Rjazancev (RUS)

2645

67

18

14

Peter Szvidler (RUS)

2729

3

3

Constantin Lupulescu (ROM)

2643

71

19

16

Bu Xiangzhi (CHN)

2721

3

3

Zhang Zhong (CHN)

2636

79

20

56

Rusztam Kaszimdzsanov (UZB)

2657

3

3

Santosh Gujrathi Vidit (IND)

2718

17

29

42

Lékó Péter

2670

3

3

Raunak Sadhwani (IND)

2479

129

41

104

Narayanan S. L.

2611

2,5

2,5

Berkes Ferenc (HUN)

2667

48

68

Makszim Matlakov (RUS)

2644

2,5

2,5

Erdős Viktor (HUN)

2604

108

Verőci Zsuzsa

Fotók: Maria Emalianova http://iominternationalchess.com.

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog