Help Sales ÁSZF

Caruana remizett Griscsukkal, Aronjan nyert Wang Hao ellen, holtversenyben az élen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Man sziget fővárosában, Douglasban zajló FIDE Chess.com Grand Swiss viadal hetedik fordulója után az amerikai Fabiano Caruana és az örmény  Levon Aronjan holtversenyben vezet. Caruana sötéttel remizett az orosz Alekszandr Griscsukkal, míg Aronjan világossal nyert a kínai Wang Hao ellen, a győzelemmel helyet cserélt vele, megfosztotta veretlenségétől. Az éllovas duót heten követik félpontos hátránnyal A világbajnok Magnus Carlsen csak remizett a 22 esztendős orosz Kirill Alekszejenkóval. Húszfős a 4,5 pontosok csoportja, Lékó Péter gyalogelőnyös bástyavégjátékát nem tudta megnyerni az orosz Jevgenyij Najer ellen, 4 pontja van. Erdős Viktor nyerőesélyt szalasztott el az izraeli Tamir Nabatyval szemben, hetedszer remizett, 3,5 pontja van, ahogy Berkes Ferencnek is, aki a holland Erwin L’Amival osztozott meg a ponton.

 

Az esztendő egyik csúcsversenyén a pihenőnap után folytatódott a pontvadászat, egyre éleződik a csata annak ellenére, hogy az élcsoportban a hetedik játéknapon sok döntetlen született, de az összecsapásokban érdekes csatákat láttunk.

A háromszoros olimpiai bajnok Levon Aronjan két döntetlennel rajtolt, majd két győzelemmel folytatta, remizett az ötödik játéknapon, majd újabb két győzelemmel holtversenyben már az élre állt. Világossal félpontos hátránnyal ült sakkasztalhoz Wang Hao ellen, és a nyeréssel megfosztotta veretlenségétől a várakozáson felül szereplő kínai sakkozót. Aronjan gyalogelőnyös bástyavégjátékot játszhatott, Wang Hao jobban is védekezhetett volna, de időzavarban elvesztette a kontrollt az állás felett.

Az éltáblán  Fabiano Caruana sötéttel küzdött meg a félpontos hátrányban levő Alekszandr Griscsukkal. Az orosz nagymester királyszárnyi akciót kezdeményezett, de a jó folytatással adós maradt. Caruana átvette a kezdeményezést, minimális előnye csak döntetlenhez volt elegendő.  

 

 

A következő tíz párharcban sorban döntetlenek születtek. A világbajnok Magnus Carlsen nem bírt a 22 éves Kirill Alekszejenkóval. A szicíliai védelmű partiban az orosz sakkozó kis megingás után rendezte sorait, 55 lépést követően eddigi pályafutása legértékesebb döntetlenét érte el.

A spanyol David Anton Guijarro is őrzi veretlenségét, az orosz Nyikita Vityjugov sem talált még legyőzőre.

Kedvező esélyeit nem tudta kihasználni a kínai Yu Yangyi, az iráni  Parham Maghsoodloo nehéz perceket élt át.

A 4 pontosok csoportjában valamennyi játszma pontosztozkodással fejeződött be, az amerikai Wesley So, az örmény Hrant Melkumjan és a kínai Zhang Zhong győzelemmel csatlakozott az immár húszfős bolyhoz.

Nagymestereink három döntetlennel folytatták szereplésüket. Lékó Péter kedvező esélyt szalasztott el gyalogelőnyös bástyavégjátékban a 2015-ös Európa-bajnok orosz Jevgenyij Najerrel szemben.

Erdős Viktor közel állt a lehetőséghez, hogy hat döntetlen után megszerezze első győzelmét, de időzavarban eltékozolta előnyét az izraeli Tamir Nabaty ellen.

Jól megjátszott nyitás után Berkes Ferenc fokozatosan rontott a holland Erwin L’Amival vívott partijában. L’Ami előnyét nem tudta kihasználni, nagymesterünk örülhetett a döntetlennek.

 

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Eredmény

Pont

Név

Élő

R.

1

7

Alekszandr Griscsuk (RUS)

2759

½ - ½

5

Fabiano Caruana (USA)

2812

2

2

8

Levon Aronjan (ARM)

2758

1 - 0

5

Wang Hao (CHN)

2726

15

3

38

Kirill Alekszejenko (RUS)

2674

½ - ½

Magnus Carlsen (NOR)

2876

1

4

39

David Anton Guijarro (ESP)

2674

½ - ½

Nyikita Vityjugov (RUS

2732

13

5

5

Yu Yangyi (CHN)

2763

4

½ - ½

Parham Maghsoodloo (IRI)

2664

48

6

44

Jurij Krivorucsko (UKR)

2669

4

½ - ½

4

Viswanathan Anand (IND)

2765

4

7

47

Vlagyimir Fedoszejev (RUS)

2664

4

½ - ½

4

Szergej Karjakin (RUS)

2760

6

8

49

Alekszej Shirov (ESP)

2664

4

½ - ½

4

Radoslaw Wojtaszek (POL)

2748

10

9

73

Baskaran Adhiban (IND)

2639

4

½ - ½

4

Hikaru Nakamura (USA)

2745

12

10

84

Rinat Jumabajev (KAZ)

2630

4

½ - ½

4

Borisz Gelfand (ISR)

2686

30

11

34

Luke McShane (ENG)

2682

4

½ - ½

4

Vladiszlav Kovalev (BLR)

2661

53

12

11

Vladiszlav Artyemijev (RUS)

2746

½ - ½

4

Robert Hovhanniszjan (ARM)

2639

74

13

3

Wesley So (USA)

2767

1 - 0

Surya Ganguly (IND)

2658

54

14

56

Rusztam Kaszimdzsanov (UZB)

2657

½ - ½

Peter Szvidler (RUS)

2729

14

15

63

Hrant Melkumjan (ARM)

2650

1 - 0

Bu Xiangzhi (CHN)

2721

16

16

17

Santosh Gujrathi Vidit (IND)

2718

½ - ½

Alekszej Szarana (RUS)

2655

58

17

75

Vlagyimir Akopjan (ARM)

2638

½ - ½

Maxim Matlakov (RUS)

2716

18

18

66

Ioannis Papaioannou (GRE)

2645

½ - ½

Le Quang Liem (VIE)

2708

19

19

70

Matthias Bluebaum (GER)

2643

½ - ½

Jeffery Xiong (USA)

2708

20

20

79

Zhanh Zhong (CHN)

2636

1 - 0

Bassem Amin (EGY)

2699

22

27

81

Jevgenyij Najer (RUS)

2635

Lékó Péter (HUN)

2670

42

41

45

Berkes Ferenc (HUN)

2667

3,0

3,0

Erwin L’Ami (NED)

2619

98

42

108

Erdős Viktor (HUN)

2604

3,0

½ - ½

3,0

Tamir Nabaty (ISR)

2658

55

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

2

Fabiano Caruana

USA

2812

5,5

2692

28,0

31,5

2

8

Levon Aronjan

ARM

2758

5,5

2662

25,5

29,0

3

15

Wang Hao

CHN

2726

5,0

2714

28,0

31,5

4

38

Kirill Alekszejenko

RUS

2674

5,0

2689

25,0

28,0

5

7

Alekszandr Griscsuk

RUS

2759

5,0

2684

27,5

31,0

6

48

Parham Maghsoodloo

IRI

2664

5,0

2680

24,0

26,5

7

39

David Anton Guijarro

ESP

2674

5,0

2675

25,0

28,5

8

1

Magnus Carlsen

NOR

2876

5,0

2662

25,5

29,0

9

13

Nyikita Vityjugov

RUS

2732

5,0

2656

25,0

28,5

10

73

Baskiran Adhiban

IND

2639

4,5

2711

26,0

27,0

11

47

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2664

4,5

2709

26,5

28,5

12

49

Alekszej Shirov

ESP

2664

4,5

2704

25,5

28,5

13

85

Aryan Tari

NOR

2630

4,5

2702

25,0

27,5

14

63

Hrant Melkumjan

ARM

2650

4,5

2691

24,0

25,5

15

84

Rinat Jumabajev

KAZ

2630

4,5

2686

25,0

27,0

16

34

Luke McShane

ENG

2682

4,5

2680

27,0

30,5

17

53

Vladiszlav Kovalev

BLR

2661

4,5

2668

22,0

24,0

18

5

Yu Yangyi

CHN

2763

4,5

2658

24,5

28,0

19

44

Jurij Krivorucsko

UKR

2669

4,5

2655

25,0

27,5

20

6

Szergej Karjakin

RUS

2760

4,5

2654

26,5

29,5

21

10

Radoslaw Wojtaszek

POL

2748

4,5

2650

25,0

27,5

22

12

Hikaru Nakamura

USA

2745

4,5

2643

21,5

24,0

23

3

Wesley So

USA

2767

4,5

2640

23,0

26,5

24

30

Borisz Gelfand

ISR

2686

4,5

2636

24,0

26,5

25

4

Viswanathan Anand

IND

2765

4,5

2634

22,5

25,0

26

51

Alekszej Drejev

RUS

2662

4,5

2626

23,5

26,0

27

79

Zhang Zhong

CHN

2636

4,5

2616

20,5

22,5

28

74

Robert Hovhanniszjan

ARM

2639

4,5

2595

21,5

23,5

29

43

Ray Robson

USA

2670

4,5

2576

22,0

24,5

61

42

Lékó Péter

HUN

2670

4,0

2560

21,5

24,0

69

108

Erdős Viktor

HUN

2604

3,5

2671

22,5

26,0

106

45

Berkes Ferenc

HUN

2667

3,5

2561

21,5

23,5

 

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Eredmény

Pont

Név

Élő

R.

1

2

Fabiano Caruana (USA)

2812

Levon Aronjan (ARM)

2758

8

2

15

Wang Hao (CHN)

2726

5

5

Magnus Carlsen (NOR)

2876

1

3

39

David Anton Guijarro (ESP)

2674

5

5

Alekszandr Griscsuk (RUS)

2759

7

4

48

Parham Maghsoodloo (IRI)

2664

5

5

Nyikita Vityjugov (RUS)

2732

13

5

3

Wesley So (USA)

2767

5

Kirill Alekszejenko (RUS)

2674

38

6

4

Viswanathan Anand (IND)

2765

Vlagyimir Fedoszejev (RUS)

2664

47

7

49

Alekszej Shirov (ESP)

2664

Yu Yangyi (CHN)

2763

5

8

6

Szergej Karjakin (RUS)

2760

Alekszej Drejev (RUS)

2662

51

9

10

Radoslaw Wojtaszek (POL)

2748

Vladuszlav Kovalev (BLR)

2661

53

10

12

Hikaru Nakamura (USA)

2745

Hrant Melkumjan (ARM)

2650

63

11

30

Borisz Gelfand (ISR)

2686

Zhanh Zhong (CHN)

2636

79

12

74

Robert Hovhanniszjan (ARM)

2639

Éuke McShane (ENG)

2682

34

13

73

Baskiran Adhiban (IND)

2639

Ray Robson (USA)

2670

43

14

85

Aryan Tari (NOR)

2630

Jurij Krivorucsko (UKR)

2669

44

15

14

Peter Szvidler (RUS)

2729

4

Rinat Jumabajev (KAZ)

2630

84

16

64

Aleksandr Lenderman (USA)

2648

4

4

Vladiszlav Artyemijev (RUS)

2746

11

17

65

Rauf Mamedov (AZE)

2645

4

4

Santosh Gujrathi Vidit (IND)

2718

17

18

18

Makszim Matlakov (RUS)

2716

4

4

Jevgenyij Najer (EUS)

2635

81

19

58

Alekszej Szarana (RUS)

2655

4

4

Le Quang Liem (VIE)

2708

19

20

20

Jeffery Xiong (USA)

2708

4

4

Ioannis Papaioannou (GRE)

2645

66

27

42

Lékó Péter (HUN)

2670

4

4

Vlagyimir Akopjan (ARM)

2638

75

42

112

Eltaj Safarli (AZE)

2593

Berkes Ferenc (HUN)

2667

45

51

78

Jurij Kuzbov

2636

Erdős Viktor (HUN)

2604

108

Verőci Zsuzsa

Fotók: John Saunders http://iominternationalchess.com.

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog