Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

Caruana és Aronjan rangadója döntetlen lett, Anton Guijarro  legyőzte Griscsukot, hárman az élen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Man sziget fővárosában, Douglasban zajló FIDE Chess.com Grand Chess viadal nyolcadik fordulója után hármas holtversenyben az élen az amerikai Fabiano Caruana, az örmény Levon Aronjan és a spanyol David Anton Guijarro. A játéknap rangadója, Caruana és Aronjan derbije döntetlennel fejeződött be. A rajtlistán 39. Anton Guijarro 24 lépésben nyert a könnyelműen játszó, dirva hibát elkövető orosz Alekszandr Griscsuk ellen. A kínai Wang Hao remizett a világbajnok Magnus Carlsennel, az exvilágbajnok Viswanathan Anand, az orosz Szergej Karjakin, az amerikai Hikaru Nakamura és az izraeli Borisz Gelfand győzelmeikkel csatlakoztak a három éllovast félpontos hátránnyal követő tízfős üldöző bolyhoz. Nagymestereink ismét csak döntetleneket értek el. Lékó Péter világossal az örmény Vlagyimir Akopjannal, Berkes Ferenc sötéttel az azerbajdzsáni Eltaj Safarlival. Erdős Viktor sötéttel az ukrán Jurij Kuzubovval osztozott meg a ponton. Lékó 4,5, Berkes és Erdős 4 pontos. A kilencedik fordulóban Aronjan-Anton Guijarro és Carlsen-Caruana összecsapások lesznek.

 

A hetedik forduló után holtversenyben vezető Fabiano Caruana és Levon Aronjan negyvennegyedszer nézett farkasszemet. Először 2008-ban, a drezdai sakkolimpián mérkőztek meg, az örmény nagymester győzelemmel kezdte a versengésüket az akkor 16 esztendős, olasz színekben játszó ellenfelével szemben. Azóta még 42 klasszikus  játszmában mérték össze erejüket, az amerikai színekbe 2015-ben „visszaigazolt” Caruana 23 döntetlen mellett 12-8-ra vezetett. Idén már ötödször csatáztak, az amerikai nagymester a stavangeri és a St. Louis-i tornán győzött, Baden-Badenben és Zágrábban megosztoztak a ponton.

A 7. Sinquefield Cup viadalon Caruana spanyol megnyitású ütközetben nyert időzavarba került riválisával szemben. Ezúttal az amerikai sakkozó az angol megnyitást választotta, Aronjan pontos játékkal egyenlítette ki esélyeit, egyikük sem vállalt kockázatot.

 

A játéknap óriási szenzációja, hogy a rajtlistán 39. spanyol David Anton Guijarro 24 lépésben győzte le a könnyelműen játszó orosz Alekszandr Griscsukot. A kétszeres olimpiai bajnok, többszörös világbajnokjelölt „öngyilkos” terve büntetést érdemelt, a világos haderő akciója döntő erővel bontakozott ki sötét királyával szemben.

 

Ötödik döntetlenét könyvelhette el a világbajnok Magnus Carlsen. A norvég világelső a Rauser védelemben kis előnyt elért a kínai Wang Hao ellen, de ez kevésnek bizonyult.

Az iráni Parham Maghsoodloo folytatta sikeres szereplését, az orosz Nyikita Vityjugovval remizett, sorozatban negyedik döntetlenével is őrzi előkelő helyezését.

Wesley So világossal nem tudta megtörni a 22 esztendős orosz Kirill Alekszejenko ellenállását, csak a harmadik pontcsoportban a rajtlistán harmadik amerikai olimpiai bajnok.

 

A tornát vereséggel kezdő, majd fokozatosan előretörő exvilágbajnok Viswanathan Anand az orosz Vlagyimir Fedoszejevre mért vereséget. Anand kihagyott erősebb folytatást is, aligha lehetett teljesen elégedett a játékával.

 

A 2016-os világbajnoki döntős orosz Szergej Karjakin is bekapcsolódott a világbajnok-jelölti címért folyó versengésbe, kalandos játszmát nyert honfitársa, Alekszej Drejevvel szemben. A parti érdekessége, hogy a 19. lépésig küzdelmük megegyezett a szomszédos táblán folyó Shirov-Yu Yangyiéval és mindkét játszmában sötét 18…Vh4 lépéssel hibázott!

Az amerikai Hikaru Nakamura és az izraeli Borisz Gelfand is győzelmeikkel beléptek a reménykedők táborába.

Meglepő statisztika, hogy az első tizenhárom helyezettből csak Wang Hao és Viswanathan Anand vesztett egy-egy játszmát, a nagy taktikázás közepette sok pontosztozkodás született.

Nagymestereink három döntetlennel folytatták szereplésüket. Lékó Péter az örmény Vlagyimir Akopjan Caro-Kann védelmén nem talált fogást. Berkes Ferenc játszmája az azerbajdzsáni Eltaj Safarli ellen csak 18 lépésig tartott. Erdős Viktor biztató állásban eltékozolta kedvező esélyeit az ukrán Jurik Kuzubovval vívott ütközetében. Olimpikonjaink az eddig lejátszott 24 partijukból csak kettőt tudtak megnyerni, Berkes egy játszmát vesztett, Erdős jóval erősebb ellenfelekkel szemben nyolc reminél tart.

 

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Eredmény

Pont

Név

Élő

R.

1

2

Fabiano Caruana (USA)

2812

½ - ½

Levon Aronjan (ARM)

2758

8

2

15

Wang Hao (CHN)

2726

5

½ - ½

5

Magnus Carlsen (NOR)

2876

1

3

39

David Anton Guijarro (ESP)

2674

5

1 - 0

5

Alekszandr Griscsuk (RUS)

2759

7

4

48

Parham Maghsoodloo (IRI)

2664

5

½ - ½

5

Nyikita Vityjugov (RUS)

2732

13

5

3

Wesley So (USA)

2767

½ - ½

5

Kirill Alekszejenko (RUS)

2674

38

6

4

Viswanathan Anand (IND)

2765

1 - 0

Vlagyimir Fedoszejev (RUS)

2664

47

7

49

Alekszej Shirov (ESP)

2664

½ - ½

Yu Yangyi (CHN)

2763

5

8

6

Szergej Karjakin (RUS)

2760

1 - 0

Alekszej Drejev (RUS)

2662

51

9

10

Radoslaw Wojtaszek (POL)

2748

0 - 1

Vladiszlav Kovalev (BLR)

2661

53

10

12

Hikaru Nakamura (USA)

2745

1 - 0

Hrant Melkumjan (ARM)

2650

63

11

30

Borisz Gelfand (ISR)

2686

1 - 0

Zhanh Zhong (CHN)

2636

79

12

74

Robert Hovhanniszjan (ARM)

2639

½ - ½

Luke McShane (ENG)

2682

34

13

73

Baskiran Adhiban (IND)

2639

½ - ½

Ray Robson (USA)

2670

43

14

85

Aryan Tari (NOR)

2630

½ - ½

Jurij Krivorucsko (UKR)

2669

44

15

14

Peter Szvidler (RUS)

2729

4

1 - 0

Rinat Jumabajev (KAZ)

2630

84

16

64

Aleksandr Lenderman (USA)

2648

4

½ - ½

4

Vladiszlav Artyemijev (RUS)

2746

11

17

65

Rauf Mamedov (AZE)

2645

4

½ - ½

4

Santosh Gujrathi Vidit (IND)

2718

17

18

18

Makszim Matlakov (RUS)

2716

4

1 - 0

4

Jevgenyij Najer (EUS)

2635

81

19

58

Alekszej Szarana (RUS)

2655

4

0 - 1

4

Le Quang Liem (VIE)

2708

19

20

20

Jeffery Xiong (USA)

2708

4

1 - 0

4

Ioannis Papaioannou (GRE)

2645

66

27

42

Lékó Péter (HUN)

2670

4

½ - ½

4

Vlagyimir Akopjan (ARM)

2638

75

42

112

Eltaj Safarli (AZE)

2593

½ - ½

Berkes Ferenc (HUN)

2667

45

51

78

Jurij Kuzbov

2636

½ - ½

Erdős Viktor (HUN)

2604

108

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

2

Fabiano Caruana

USA

2812

6,0

2701

35,5

40,0

2

39

David Anton Guijarro

ESP

2674

6,0

2687

33,5

37,0

3

8

Levon Aronjan

ARM

2758

6,0

2684

34,5

38,5

4

15

Wang Hao

CHN

2726

5,5

2737

36,5

40,5

5

38

Kirill Alekszejenko

RUS

2674

5,5

2700

32,0

35,5

6

48

Parham Maghsoodloo

IRI

2664

5,5

2687

32,5

35,5

7

53

Vladiszlav Kovalev

BLR

2661

5,5

2679

30,0

32,5

8

1

Magnus Carlsen

NOR

2876

5,5

2671

34,5

38,5

9

13

Nyikita Vityjugov

RUS

2732

5,5

2657

33,0

37,0

10

6

Szergej Karjakin

RUS

2760

5,5

2655

33,0

36,5

11

12

Hikaru Nakamura

USA

2745

5,5

2644

28,5

32,0

12

4

Viswanathan Anand

IND

2765

5,5

2638

30,5

34,0

13

30

Borisz Gelfand

ISR

2686

5,5

2636

30,5

33,5

14

49

Alekszej Shirov

ESP

2664

5,0

2713

32,5

36,0

15

73

Baskaran Adhiban

IND

2639

5,0

2705

35,5

36,5

16

85

Aryan Tari

NOR

2630

5,0

2698

33,0

36,0

17

56

Rusztam Kaszimdzsanov

UZB

2657

5,0

2694

30,5

33,5

18

7

Alekszandr Griscsuk

RUS

2759

5,0

2683

36,0

40,0

19

95

Alekszandr Rahmanov

RUS

2621

5,0

2683

29,0

31,5

20

34

Luke McShane

ENG

2682

5,0

2674

35,5

39,5

21

5

Yu Yangyi

CHN

2763

5,0

2659

33,5

37,5

22

44

Jurij Krivorucsko

UKR

2669

5,0

2651

33,5

36,0

23

3

Wesley So

USA

2767

5,0

2645

31,5

35,5

24

14

Peter Szvidler

RUS

2729

5,0

2642

29,5

33,0

25

18

Makszim Matlakov

RUS

2716

5,0

2639

29,5

33,0

26

20

Jeffery Xiong

USA

2708

5,0

2634

28,0

31,5

27

24

David Howell

ENG

2694

5,0

2632

29,5

33,0

28

19

Le Quang Liem

VIE

2708

5,0

2630

29,0

32,5

29

32

Markus Ragger

AUT

2684

5,0

2614

28,5

31,5

30

74

Robert Hovhanniszjan

ARM

2639

5,0

2607

29,0

31,5

31

43

Ray Robson

USA

2670

5,0

2585

29,0

32,5

63

42

Lékó Péter

HUN

2670

4,5

2571

28,0

30,5

76

108

Erdős Viktor

HUN

2604

4,0

2667

30,5

34,5

101

45

Berkes Ferenc

HUN

2667

4,0

2565

28,5

31,5

 

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Eredmény

Pont

Név

Élő

R.

1

8

Levon Aronjan (ARM)

2758

6

6

David Anton Guijarro (ESP)

2674

39

2

1

Magnus Carlsen (NOR)

2876

6

Fabianao Caruana (USA)

2812

2

3

38

Kirill Alekszejenko (RUS)

2674

Viswanathan Anand (IND)

2765

4

4

48

Parham Maghsoodloo (IRI)

2664

Szergej Karjakin (RUS)

2760

6

5

53

Vladiszlav Kovalev (BLR)

2661

Hikaru Nakamura (USA)

2745

12

6

13

Nyikita Vityjugov (RUS)

2732

Wang Hao (CHN)

2726

15

7

18

Makszim Matlakov (RUS)

2716

5

Borisz Gelfand (ISR)

2686

30

8

34

Luke McShane (ENG)

2682

5

5

Wesley So (USA)

2767

3

9

5

Yu Yangyi (CHN)

2763

5

5

Baskaran Adhiban (IND)

2639

73

10

7

Alekszandr Griscsuk (RUS)

2759

5

5

Alekszej Shirov (ESP)

2664

49

11

43

Eay Robson (USA)

2670

5

5

Peter Szvidler (RUS)

2729

14

12

19

Le Quang Liem (VIE)

2708

5

5

Robert Hovhanniszjan (ARM)

2639

74

13

44

Jurij Krivorucsko (UKR)

2669

5

5

Jeffery Xiong (USA)

2708

20

14

56

Rusztam Kaszimdzsanov (UZB)

2657

5

5

David Howell (ENG)

2694

24

15

95

Alekszandr Rahmanov (RUS)

2621

5

5

Markus Ragger (AUT)

2684

32

16

17

Santosh Gujrathi Vidit (IND)

2718

5

Aryan Tari (NOR)

2630

85

25

80

Alekszander Mojszejenko (UKR)

2635

Lékó Péter (HUN)

2638

76

40

45

Berkes Ferenc (HUN)

2667

4

4

Jorden Van Foreest (NED)

2621

96

43

108

Erdős Viktor (HUN)

2604

4

4

Alekszej Szarana (RUS)

2655

58

Verőci Zsuzsa

Fotók: John Saunders http://iominternationalchess.com.

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világbajnoki döntő kilencedik játszmájában Nepomnjacsij tisztet nézett el, Carlsen már 6-3-ra vezet
2021. 12. 08.

Négy döntetlen a férfi bajnokságon, a női viadalon kettős győzelmet értek el a Terbe testvérek
2021. 12. 08.

Kedden kezdődik a női és a férfi sakkbajnokság, Gaál Zsóka és Berkes Ferenc vezeti a rajtlistát
2021. 12. 06.

A Szuperligában három forduló után már hat és fél pont a címvédő Tungsram ANSK előnye
2021. 12. 06.

Nepomnjacsij gyalogot nézett el a nyolcadik partiban, Carlsen könnyen nyert, 5-3-ra vezet
2021. 12. 05.

Döntetlen a hetedik játszma, a világbajnoki döntő félidejében Magnus Carlsen 4-3-ra vezet
2021. 12. 04.

Magnus Carlsen 136 lépésben nyerte meg a világbajnoki döntő hatodik játszmáját
2021. 12. 04.

A világbajnoki döntő ötödik játszmája, a harmadik spanyol megnyitású parti is döntetlen lett
2021. 12. 02.

A 18 éves Alireza Firouzja az új világranglista második helyettje, Magnus Carlsen előnye 52 pont
2021. 12. 01.

Magnus Carlsen 31. születésnapján 33 lépésben lett döntetlen a világbajnoki döntő negyedik játszmája
2021. 12. 01.

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog