Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Carlsen félpontos előnnyel vezet, a női világbajnokságon hármas holtverseny az élen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az Almatiban zajló rapid világbajnokság második játéknapja, kilenc forduló után a norvég világelső Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezet az orosz Vlagyimir Fedoszejev és a két 18 éves tinédzser, az üzbég Nodirbek Abduszattorov és a német Vincent Keymer előtt. Hatfős a 6,5 pontosok csoportja, tizennyolcan 6 ponttal várják a befejező négy fordulót.  A női viadalon hármas holtverseny az élen, a kínai Tan Zhongyi, az orosz Alekszandra Gorjacskina és a 15 éves indiai Shri B Savathi gyűjtött 6,5 pontot nyolc játszmájukból,  három kör vár még a sakkozónőkre.

A második hátéknapot Magnus Carlsen holtversenyes társa, Jorden Van Foreest elleni győzelemmel kezdte. A riválisok partijaiban még javában dúltak a csaták, amikor a norvég világelső már nyert állást játszhatott.

Vlagyimir Fedoszejev ellen Arjun Erigaisi egyenlő esélyű pozícióban hibázott, a hetedik sorra betört bástya és huszár összjátéka eldöntötte a partit.

A címvédő Nodirbek Abduszattorov és Jan-Krzysztof Duda összecsapásában az üzbég sakkozó technikai nehézségeket leküzdve érvényesítette tisztelőnyét. Sorozatban születtek a döntetlenek, amelyet megszakított a 18 éves Vincent Keymer sikere, a világbajnokság egyik kommentátora, Lékó Péter tanítványa győzelmének örülhetett, Fabiano Caruanát győzte le.

Carlsen és Fedoszekev 5,5 ponttal állt az élen, Abduszattorov félpontos hátránnyal követte a duót, majd tizenhárman 4,5 ponttal következtek. Rapport Richárd újabb döntetlenével a 4 pontosok népes csoportjának tagja volt.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2834, 4,5) – Jorden Van Foreest =holland, 2693, 4,5) 1 - 0

Vlagyimir Fedoszekev (ID, 2741, 4,5) – Arjun Erigaisi (indiai, 2628, 4,5) 1 - 0

Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2676, 4) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2791 4) 1 - 0

Sarin Nihal (indiai, 2628, 4) – Jan Nepomnjacsij (FID, 2766 4) döntetlen

Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2756, 4) – Alekszej zarana (FID, 2629, 4) döntetlen

Giga Quparadze (grúz, 2538, 4) – Yu yangyi (kínai, 2743, 4) döntetlen

Anish Giri (holland, 2708, 4) – Volodar Murzin (FID, 2534, 4) döntetlen

Alexander Donchenko (német, 2597, 3,5) – Rapport Richárd (román, 2802, 3,5) döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2795, 3,5) – Alekszandr Predke (FID, 2584, 3,5) döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2777, 3,5) – Nodirbek Jakubbojev (üzbég, 2573, 3,5) döntetlen

Alekszandr Griscsuk (FID, 2759, 3,5) – Sant Szargszjan (örmény, 2561, 3,5) döntetlen

Vincent Keymer (német, 2590, 3,5) – Fabiano Caruana (amerikai, 2747, 3,5) 1 – 0

A hetedik fordulóban a holtversenyben vezető duó játszmája pontosztozkodással végződött, a címvédő Nodirbek Abduszattorov újabb győzelemmel beérte az éllovasokat.

Értékes nyeréssel folytatta Vincent Keymer, előző fordulóbeli veresége után javított Arjun Erigaisi. Meglepetésre Rapport Richárd világossal gyorsan vesztett az amerikai „fenegyerek”, Hans Moke Nielamm ellen.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Vlagyimir Fedoszejev (FID, 2741, 5,5) – Magnus Carlsen (norvég, 2834, 5,5) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (FID, 2766, 4,5) – Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2676, 5) 0 - 1

Volodar Murzin (FID, 2534, 4,5) – Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2746, 4,5) döntetlen

Yu Yangyi (kínai. 2743, 4,5) – Vincent Keymer (német, 2590, 4,5) 0 - 1

Danyil Dubov (FID, 2712, 4,5) – Sarin Nihal (indiai, 2628, 4,5) 1 - 0

Arjun Erigaisi (indiai, 2628, 4,5) – Anish Giri (holland, 2708, 4,5) 1 - 0

Jorden Van Foreest (holland, 2693, 4,5) – Timur Garayev (amerikai, 2617, 4,5) döntetlen

Alekszej Szarana (FID, 2629, 4,5)- Giga Quparadze (grúz, 2538, 4,5) döntetlen

Rapport Richárd (román, 2802, 4) – Hans Moke Niemann (amerikai, 2592, 4) 0 - 1

Borisz Szavcsenko (FID, 2692, 4) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2795, 4) döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2791, 4) – Haik M. Martiroszjan (örmény, 2575, 4) 1 - 0

Sebastien Maze (francia, 2574, 4) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2777, 4) döntetlen

űA nyolcadik körben az éltáblákon döntetlenek születtek, Voncent Keymer mesterhármasával befogta a vezető triót. A középmezőnyben sok volt az eldőlt parti, új nevek jelentek meg az élcsoportban. Rapport Richárd nyeréssel javított pozícióján.

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2834, 6) – Danyil Dubov (FID, 2712, 5,5) döntetlen

Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2676, 6) – Vlagyimir Fedoszejev (FID, 2741, 6) döntetlen

Vincent Keymer (német, 2590, 5,5) – Arjun Erigaisi (indiai, 2628, 5,5) 1 - 0

Alekszej Szarana (FID, 2629, 5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2791, 5) döntetlen

Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2746, 5) – Tigran T. Petroszjan (örmény, 2623, 5) döntetlen

Timur Garayev (amerikai, 2617, 5) – Vladiszlav Artyemijev (FID, 2727, 5) döntetlen

Jorden Van Foreest (holland, 2693, 5) – Giga Qupazade (grúz, 2538, 5) 0 - 1

Hans Moke Niemann (amerikai, 2592, 5) – Parham Maghsoodloo (iráni, 2656, 5) döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2795, 4,5) – Volodar Murzin (FID, 2534, 4,5) döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2777, 4,5) – David Paravjan (FID, 2609, 4,5) 1 - 0

Alekszandr Simanov (FID, 2616, 4,5) – Jan Nepomnjacsij (FID, 2766, 4,5) 0 - 1

Alekszandr Griscsuk (FID, 2759, 4,5)Alexander Donchenko (német, 2597, 4,5) 1 - 0

Borisz Szavcsenko (FID, 2592, 4,5) – Fabiano Caruana (amerikai, 2747, 4,5) 0 - 1

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2631, 4,5) – Rappport Richárd (román, 2802, 4) 0 - 1

Magnus Carlsen nem panaszkodhatott a párosításra, a 35 éves Giga Quparadze a végjátékban nem találhatott védelmet. A győzelemmel Carlsen félpontos előnnyel zárta a második játéknapot.

A 19 éves Arjun Erigaisi megfosztotta veretlenségétől Maxime achier-Lagravet, másodszor reagált vesztésre azonnali győzelemmel. Felzárkózott Fabiano Caruana, a befejező négy forduló izgalmas küzdelmeket ígér.

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Giga Quparadze (grúz, 2538, 6) – Magnus Carlsen (norvég, 2834, 6,5) 0 – 1

Vlagyimir Fedoszejev (FID, 2741, 6,5) – Vincent Keymer (német, 2590, 6,5) döntetlen

Danyil Dubov (FID, 2712, 6) – Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2676, 6,5) döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2791, 5,5) – Dmitrij Andrejkin (FID, 2631, 5,5) döntetlen

Arjun Erigaisi (indiai, 2628, 5,5) – Maxime Vachier-Lagrabe (francia, 2777, 5,5) 1 – 0

Jan Nepomnjacsij (FID, 2766, 5,5) – Alekszej Szarana (FID, 2629, 5,5) döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (FID, 2628, 5,5) – Alekszandr Griscsuk (FID, 2759, 5,5) döntetlen

Fabiano Caruana (amerikai, 2747, 5,5) – Timur Garayev (amerikai, 2617, 5,5) 1 - 0

Manuel Petroszjan (örmény, 2539, 5,5) – Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2746, 5,5) döntetlen

Yu Yangyi (kínai, 2743, 5,5) – Hans Moke Niemann (amerikai, 2592, 5,5) 1 – 0

Volodar Murzin (FID, 2534, 5,5) – Anish Giri (holland, 2708, 5,5) 0 – 1

Rapport Richárd (román 2802, 5) – Nodirbek Jakobbujev (üzbég, 2573, 5) döntetlen

A rapid világbajnokság élcsoportjának állása:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

1

GM

Magnus Carlsen

NOR

2834

7,5

49

54

2649

0

2

11

GM

Vlagyimir Fedoszejev

FID

2741

7

48

51

2636

0

3

20

GM

Nodirbek Abduszattorov

UZB

2676

7

47

51

2688

0

4

54

GM

Vincent Keymer

GER

2590

7

47

50,5

2643

0

5

14

GM

Danyil Dubov

FID

2712

6,5

50

54

2628

0

6

37

GM

Arjun Erigaisi

IND

2628

6,5

49

51,5

2691

0

7

12

GM

Vladiszlav Artyemijev

FID

2727

6,5

46,5

50,5

2589

0

8

15

GM

Anish Giri

NED

2708

6,5

45,5

50,5

2634

0

9

10

GM

Yu Yangyi

CHN

2743

6,5

44,5

48

2592

0

10

8

GM

Fabiano Caruana

USA

2747

6,5

42,5

46,5

2596

0

11

38

GM

Sarin Nihal

IND

2628

6

48

53

2639

0

12

4

GM

Jan-Krzysztof Duda

POL

2791

6

48

53

2638

0

13

81

GM

Giga Quparadze

GEO

2538

6

47,5

49,5

2682

0

14

62

GM

Haik M. Martiriszja

ARM

2575

6

46

49

2610

0

15

6

GM

Jan Nepomnjacsuj

FID

2766

6

45

49

2633

0

16

36

GM

Alekszej Szarana

FID

2629

6

43,5

47,5

2605

0

17

39

GM

Jevgenyij Tomasevszkij

FID

2628

6

43,5

47,5

2573

0

18

60

GM

Rauf Mamedov

AZE

2578

6

43,5

46,5

2610

0

19

7

GM

Alekszandr Griscsuk

FID

2759

6

43

47

2564

0

20

9

GM

Sahrijar Mamedgyarov

AZE

2746

6

42

46

2572

0

39

2

GM

Rapport Richárd

ROU

2802

5,5

40,5

44,5

2581

0

A 10. forduló párosítása:

A női világbajnokság ötödik fordulójában az olimpiai bajnoknők csatájában Tan Zhongyi sötéttel győzte le a mesternégyessel rajtoló Valentyina Gunyinát, letaszította az orosz nagymesternőt az első helyről. Elina Danieljan tetszetős kiskombinációval mért vereséget Humpy Konerura. Meglepetés volt Nana Dzagnidze vesztése, megkezdte felzárkózását Alekszandr Gorjacsikina.

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Valentyina Gunyina (FID, 2389, 4) – Tan Zhongyi (kínai, 2502, 3,5) 0 - 1

Elina Danieljan (örmény, 2331, 3,5) – Humpy Koneru (indiai, 2468, 3,5) 1 - 0

Leja Garitfullina (FID, 2316, 3,5) – Gunaj Mammadzadova (azerbajdzsáni, 2383, 3,5) 1 - 0

Elisabeth Paehtz (német, 2369, 3) – Alekszandra Kosztenjuk (FID, 2537, 3) döntetlen

Olga Girja (FID, 2328, 3) – Alekszandra Gorjacskina (FID, 2484, 3) 0 - 1

Darja Voit (FID, 2312, 3) – Nana Dzagnidze (grúz, 2475, 3) 1 - 0

A hatodik fordulót követőem négyen osztoztak az első helyen 5 ponttal, Gunyina elszenvedte második vereségét.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Tan Zhongyi (kínai, 2502, 4,5) – Elina Danieljan (örmény, 2331, 4,5) döntetlen

Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2448, 4) – Leja Garifullina (FID, 2316, 4,5) 1 – 0

Nino Bacsiasvili (grúz, 2370, 4) – Alekszandra Gorjacskina (FID, 2484, 4) döntetlen

Bela Hotenasvili (grúz, 2405, 4) – Valentyina Gunyina (FID, 2389, 4) 1 - 0

Humpy Koneru (indiai, 2468, 3,5) – Darja Voit (FID, 2312, 4) döntetlen

Alekszandra Kosztenjuk (FID, 2537, 3,5) – Qianyun Gong (szingapúri, 2315, 3,5) 0 – 1

Az élen álló négyes összecsapásaiban pontosztozkodások születtek, a 4,5 pontosok küzdelmei sorban döntéssel értek véget, nyolcan is 5,5 ponttal várták a második játéknap befejező fordulóját.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Bela Hotenasvili (grúz, 2405, 5) Tan Zhongyi (kínai, 2502, 5) döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2331, 5) – Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2448, 5) döntetlen

Alekszandra Gorjacskina (FID, 2484, 4,5) – Qianyun Gong (szingapúri, 2315, 4,5) 1 – 0

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2399, 4,5) – Savitha Shri B (indiai, 2311, 4,5) 0 – 1

Darja Voit (FID, 2312, 4,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2370, 4,5) 0 – 1

Elisabeth Paehtz (német, 2369, 4,5) – Alina Bivol (FID, 2179, 4,5) 0 – 1

A nyolcadik  fordulóban Tan Zhongyi könnyű győzelmet aratott, Alekszandra Gorjacskina fontos rangadót nyert meg. a két rutinos, világbajnoki döntőt is játszott nagymesternőkkel a 15 éves Shri B Savitha tudott lépést tartani, szenzációs eddigi eredménye, egyetlen vereségét Tan Zhongyitól szenvedte el.

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Tan Zhongyi (kínai, 2502, 5,5) – Alina Bivot (FID, 2179) 1 – 0

Alekszandra Gorjacskina (FID, 2484, 5,5) – Elina Danieljan (örmény, 2331, 5,5) 1 –

0

Nino Bacsiasvili (grúz, 2370, 5,5) – Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2448, 5,5) döntetlen

Shri B Savitha (indiai, 2311, 5,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2405, 5,5) 1 – 0

Humpy Koneru (indiai, 2468, 5) – Polina Suvalova (FID, 2384, 5) 1 – 0

Dinara Szaduakasszova (kazah, 2435, 5) – Leja Garifullina (FID, 2316, 5) 1 – 0

Zeinab Szultanbek (kazah, 1834, 5) – Valentyina Gunyina (FID, 2389, 5) 0 - 1

A női rapid világbajnokság élcsoportjának állása:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

3

GM

Tan Zhongyi

CHN

2502

6,5

38,5

42

2329

0

2

4

GM

Alekszandra Gorjacskina

FID

2484

6,5

34,5

38,5

2315

0

3

36

WIM

Shri B Savitha

IND

2311

6,5

34

36

2325

0

4

19

GM

Nino Bacsiasvili

GEO

2370

6

39

43

2337

0

5

14

GM

Valentyina Gunyina

FID

2389

6

35,5

38,5

2337

0

6

57

WIM

Turmunkh Munkhazul

MGL

2192

6

34

38,5

2373

0

7

7

GM

Humpy Koneru

IND

2468

6

34

37,5

2313

0

8

8

GM

Zsanszaja Abdumalik

KAZ

2448

6

33,5

36,5

2289

0

9

9

IM

Dinara Szaduakasszova

KAZ

2435

6

31,5

33,5

2243

0

10

26

GM

Elina Danieljan

ARM

2331

5,5

39

42

2369

0

11

60

IM

Alina Bivot

FID

2179

5,5

38,5

42

2397

0

12

11

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2405

5,5

35,5

37,5

2312

0

13

34

WGM

Qianyun Gong

SGP

2315

5,5

33,5

36

2347

0

14

35

WGM

Voit Daria

FID

2312

5,5

33,5

35

2333

0

15

12

GM

Anroaneta Sztefanova

BUL

2399

5,5

32,5

35,5

2268

0

16

1

GM

Alekszandra Kosztenjuk

FID

2537

5,5

31

33

2310

0

A 9. forduló párosítása:

Verőci Zsuzsa

Fotó: chess24.cim

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Carlsen az Armageddon játszmában legyőzte a címvédő Nakamurát, Vaishali 3 pontos nyeréssel vezet
2024. 05. 29.

A stavangeri viadal első fordulójában az Armageddon játszmák döntöttek
2024. 05. 28.

A Norway Chess 2024 viadalon Nakamura játszik címvédőként, Carlsen vezeti a rajtlistát 
2024. 05. 26.

A Tuxera Aquaprofit NSK tizenhatodik, sorozatban tizenötödik bajnoki címét ünnepli
2024. 05. 14.

Varsóban Magernus Carlsen győzött a GCT Superbet rapid és villámversenyen
2024. 05. 13.

Wei Yi újabb ötös nyerősorozatával két és fél ponttal előzi meg a világelső Magnus Carlsent
2024. 05. 12.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog