Carlsen 56 pontos előnnyel vezeti a világranglistát, Rapport a 23. a legjobbak rangsorában

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Nemzetközi Sakkszövetség 2019. július 1-től érvényes világranglistáján a négyszeres világbajnok norvég Magnus Carlsen 56 ponttal előzi meg az amerikai Fabiano Caruanát. A világelső a stavangeri Altibox Nortway Chess viadalon elsősége ellenére vesztett három pontot. A legjobbak rangsorát az Altibox torna és a hagyományos Karpov-verseny eredménye befolyásolta. Rapport Richárd legjobb magyarként a 23., Almási Zoltán az 51., Berkes Ferenc az 59., Lékó Péter a 71., Gledura Benjámin a 99. a top százas listán. A női világranglistán a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan 64 ponttal vezet honfitársnője, a világbajnoknő Ju Wenjun előtt.

 

Az új világranglistán a legjobbak rangsorát az Altibox Norway Chess viadal végeredménye befolyásolta. A négyszeres világbajnok Magnus Carlsen idén sorozatban hatodik versenyét nyerte meg, Stavangerben is diadalmaskodott, három pontot azonban vesztett. Előnye 56 pontra csökkent az amerikai Fabiano Casruana előtt, de így is tekintélyes az elsősége. Az amerikai Wesley So ismét a top tízben.

A legjobbak rangsorában a legfiatalabb a 21 éves orosz Vladiszlav Artyemijev, gyengébb kezdés után megnyerte a Karpov-versenyt, folytatta idei sikerszériáját.  

Rapport Richárd  huszonharmadik helyezettként várhatja az új kihívásokat, Danzhouban ma kezdte meg szereplését, majd a dortmundi Sparkassen Chess Meeting tornán szerepel. Hat orosz, négy amerikai, három kínai, két azerbajdzsáni és indiai nagymester mellett egy-egy norvég, holland, francia, örmény, bolgár, lengyel, magyar és cseh sakkozó a top 25-ben.

A férfi világranglista élcsoportja:                 

név

nemzet

0519

0619

0719

 J.

 Sz.

 

1.

Carlsen,M

norvég

2861

2875

2872

9

1990

 

2.

Caruana,F

amerikai

2816

2819

2819

9

1992

 

3.

Ding Liren

kínai

2805

2805

2812

9

1992

 

4.

Giri,A

holland

2797

2787

2779

0

1994

 

            5.

Vachier-Lagrave,M

francia

2779

2779

2779

0

1992

 

6.

Nepomnjacsij,J

orosz

2773

2775

2775

0

1990

7.

Griscsuk,A

orosz

2772

2775

2766

9

1983

 

8.

Mamedgyarov,S

azeri

2781

2774

2765

9

1985

 

9.

Anand,V

indiai

2774

2767

2764

9

1969

 

10.

So,W

amerikai

2762

2754

2763

9

1993

 

11.

Artyemijev,V

orosz

2761

2761

2761

9

1998

 

12.

Dominguez Perez,L

amerikai

2750

2760

2760

0

1983

 

13.

Radzsabov,T

azeri

2756

2759

2759

0

1987

 

14.

Aronjan,L

örmény

2762

2752

2756

9

1982

 

15.

Nakamura,H

amerikai

2761

2754

2754

0

1987

 

16.

Kramnyik,V

orosz

2753

2753

2753

0

1975

 

17.

Karjakin,S

orosz

2752

2748

2748

0

1990

 

18.

Topalov,V

bolgár

2740

2740

2740

0

1975

 

19.

Wei Yi

kínai

  2736

2741

2737

8

1999

 

20.

Szvidler,P

orosz

2739

2737

2737

0

1976

 

21.

Wojtaszek,R

lengyel

  2724

2737

2737

0

1987

 

22.

Yu Yangyi

kínai

2739

2738

2736

18

1994

 

23.

Rapport,R

magyar

 2736

2735

2735

0

1996

 

24.

Harikrishna,P

            indiai

 2730

2734

2734

0

1986

 

25.

Navara,D

            cseh

 2728

2734

2734

0

1985

 

51.

Almási,Z

magyar

2687

2687

2687

0

1976

 

59.

Berkes,F

magyar

2677

2675

2681

9

1985

 

71.

       Lékó,P

magyar

2674

2674

2674

0

1979

 

99.

     Gledura,B

magyar

2645

2654

2654      

0

1999

 

Az országok rangsorát a legjobb tíz sakkozó Élő-átlaga alapján számolják ki. Az orosz sakkozók 28 ponttal vezetnek a második amerikaiak előtt. Legjobbjaink a nyolcadikok.

1.Oroszország 2741 (254 nemzetközi nagymester, 538 nemzetközi mester, 2615 címviselő)

2. Egyesült Államok 2716 (+ 3, 100, 162, 811)

3. Kína 2708 (- 2, 46, 38, 173)

4. India 2668 (- 1, 60, 105, 388)

5. Ukrajna 2667 (+ 2, 92, 205, 576)

6. Örményország 2650 (- 1, 43, 29, 129)

7. Azerbajdzsán 2648 (- 9, 24, 32, 157)

8. Magyarország 2646 (57, 121, 494)

9. Lengyelország 2641 (+ 2, 44, 108, 437)

10. Franciaország 2633 (- 5, 50, 113, 456)

A honi rangsort Rapport Richárd jelentős előnnyel vezeti Almási Zoltán előtt. Legjobbjaink rangsorában nincs változás.

A honi ranglista élcsoportja:

Rapport Richárd 2735 (- 1), Almási Zoltán 2687, Berkes Ferenc 2681 (+ 6), Lékó Péter  2674, Gledura Benjámin 2654, Bánusz Tamás 2626 (- 3), Héra Imre 2610,  Erdős Viktor 2603, Prohászka Péter 2598, Balogh Csaba 2587, Papp Gábor 2587, Ács Péter 2586

A női világranglistán az Oxfordban egyetemi tanulmányokat folytató exvilágbajnoknő Hou Ji-fan 64 ponttal előzi meg honfitársnőjét, a regnáló világbajnoknőt, Ju Wenjunt. A további sorrendet a világbajnok-jelölti döntő végeredménye átrendezte. Elsőségével az orosz Alekszandra Gorjacskina a harmadik helyre lépett előre. Humpy Koneru is megelőzte Marija Muzicsukot. A legnagyobb vesztes az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk, két hónap alatt 29 pontot vesztett.

A női világranglista élcsoportja:

1.Hou Ji-fan (kínai) 2659

2. Ju Wenjun (kínai) 2595 (+ 3, 1)

3. Alekszandra Gorjacskina (orosz) 2564 (+ 27, 14)

4. Humpy Koneru (indiai) 2558

5. Marija Muzicsuk (ukrán) 2551 (- 12, 14)

6. Katyerina Lahno (orosz) 2549 (- 5, 14)

7. Anna Muzicsuk (ukrán) 2547 (+ 8, 14)

8. Viktorija Cmilyte (litván) 2538

9. Alekszandra Kosztenjuk (orosz)  2517 (- 13, 14)

10. Nana Dzagnidze 2511 (14)

52. Hoang Thanh Trang (magyar) 2414

97. Gara Anita (magyar) 2366

Az országok rangsorában változatlanul Kína az élen. A mieink a kilencedikek.

1. Kína 2489 (- 7)

2. Oroszország 2484

3. Grúzia 2410 (+ 5)

4. India 2406 (- 4)

5. Ukrajna 2405 ( - 1)

6. Lengyelország 2345 (- 1)

7. Egyesült Államok 2338 (+ 5)

8. Németország 2332 (- 1)

9. Magyarország 2326 (- 12)

10. Azerbajdzsán 2321

A magyar ranglistán egyetlen változás, hogy Medvegy Nóra egy esztendeje nem játszott partit, ezért inaktív versenyzővé vált.

A magyar ranglista élcsoportja:

Hoang Thanh Trang 2414, Gara Anita 2366, Lázárné Vajda Szidónia 2353, Marjanovics Annamária 2343, Papp Petra 2341, Gara Tícia 2322, Mádl Ildikó 2309, Terbe Julianna 2298, Havanecz Bianka 2271 (+ 8)

A juniorok világranglistáján a kínai Wei Yi fölényesen vezet, az amerikai Jeffery Xiong előtt Gledura Benjámin változatlanul a hatodik.

 

A  juniorok világranglistájának élcsoportja:

1.Wei Yi (kínai) 2737 (- 4, 8) 1999

2. Jeffery Xiong (amerikai) 2691 (+ 7, 10)  2000

3. Alireza Firouzja (iráni) 2685 (+ 3. 9) 2003

4. Samuel Sevian (amerikai) 2667 (- 10, 10) 2000

5. Parham Maghsoodlou (iráni) 2656 (- 9, 9)  2000

6. Gledura Benjamin (magyar) 2654 1999

55. Kántor Gergely (magyar) 2519 (+ 3, 9) 1999

A legjobb 20 éven aluli lányoknál a kazah Zsanszaja Abdumalik megőrizte első helyét. Marjanovics Annamária tizennyolcadik a rangsorban.

A legjobb 20 éven aluli lányok:

1.Zsanszaja Abdumalik (kazah) 2458 (- 6, 18)  2000

2.Zhu Jiner (kínai) 2454 2002

3.Gunay Mammadzada (azerbajdzsáni) 2427 2000

4. Stavroula Tsolakidou (görög) 2423 (- 3, 1) 2000

5. Gulruhbegim Tohirjonova (üzbég) 2422 1999

18. Marjanovics Annamária (magyar) 2343 2001

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Mamedgyarov 34 lépéses győzelemmel kezdte So elleni elődöntőjét, Vachier-Lagrave és Griscsuk remizett
2019. 07. 18.

Négy döntetlen a negyedik fordulóban, Dominguez Perez félpontos előnnyel vezet
2019. 07. 17.

Rigában Griscsuk, So és Mamedgyarov nyert a rájátszáson, csütörtökön kezdődnek az elődöntők
2019. 07. 17.

Rapport remizett Radzsabovval, Nepomnjacsij fejjel ment a falnak, 25 lépésben kapott ki Domingueztől
2019. 07. 16.

Vachier-Lagrave elődöntős, három párharc a rájátszásban dől el
2019. 07. 16.

A rigai GP negyeddöntőjében Vachier-Lagrave sötéttel nyert Topalov ellen
2019. 07. 15.

Rigában Karjakin és Yu Yangyi a "hirtelen halál" partiban biztosította továbbjutását
2019. 07. 15.

Rapport második partijában remizett az amerikai Dominguez Perezzel
2019. 07. 15.

Mamedgyarov és Vachier-Lagrave már negyeddöntős, hat továbbjutó hely sorsa a rájátszáson dől el
2019. 07. 13.

Rapport Richárd a címvédő orosz Jan Nepomnjacsij elleni győzelemmel rajtolt a dortmundi tornán
2019. 07. 13.

Rigában Vachier-Lagrave rajtolt győzelemmel, hét párharcban döntetlen az első játszma
2019. 07. 12.

Dortmundban Rapport a címvédő Nepomnjacsijjal játssza első partiját
2019. 07. 12.

Rigában rendezik meg a Grand Prix 2019 második tornáját, Karjakin-Giri párharc az első fordulóban
2019. 07. 12.

Magnus Carlsen idén sorozatban hetedik versenyét nyerte meg, Zágrábban egypontos előnnyel győzött
2019. 07. 07.

Danzhouban Rapport Richárd nagyszerű sikerként veretlenül nyerte meg a szuperversenyt
2019. 07. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog