Help Sales ÁSZF

Bu Xiangzhi döntetlennel is megőrizte első helyét

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Danzhouban zajló szuperverseny negyedik fordulójában a kínai Bu Xiangzhi remizett a címvédő honfitársával, Wei Yi-vel. Félpontos előnnyel vezet az indiai Santosh Gujrathi Vidit ellen győztes Yu Yangyi előtt. Az amerikai olimpiai bajnok Samuel Shankland a lengyel Jan-Krzysztof Dudát fosztotta meg veretlenségétől. A vietnami Le Quang Liem az orosz Vlagyimir Fedoszejevvel osztozott meg a ponton. A pihenőnap után szerdán játsszák az ötödik fordulót.

 

A kilencedszer megrendezett szuperverseny negyedik játéknapján a 32 évével korelnök kínai Bu Xiangzhi nagymesteri szalonremivel folytatta szereplését. A 19 esztendős címvédővel, Wei Yi-vel a Ragozin védelem jól ismert változatában osztozott meg a ponton, s őrizte meg félpontos előnyét. A kínai nagymester tavaly Tbilisziben a Világkupán a nyolcaddöntőben óriási meglepetésre sötéttel győzte le Mgnus Carlsent, s jutott tovább.

A rajtlistát vezető Yu Xangyi az indiai Santosh Gujrathi Vidit ellen megszerezte második győzelmét. A Grünfeld védelmű partiban jó technikával használta ki jobb gyalogszerkezetét, tisztjeinek aktivitását.

Az amerikai olimpiai bajnok, az idei bajnokságon Fabiano Caruanát megelőzve győztes Samuel Shankland megfosztotta veretlenségétől a lengyel Jan-Krzysztof Dudát, aki meglepően kevés ellenállást fejtett ki, 34 lépésben szenvedett vereséget. A korai vezércserével Shankland elkerülte a szicíliai védelemre jellemző bonyodalmakat, aktív bástyái eldöntötték a partit.

Az éllovas Bu Xiangzhi mellett csak az orosz Vlagyimir Fedoszejev veretlen, ezt köszönheti Dudának, aki a harmadik játéknapon mentőövet dobott neki. Fedoszejev a vietnami Le Quang Liemmel remizett, a skót megnyitású játszmában pontosan játszva szerezte meg negyedik fél opontját.

 

A 4. forduló eredményei:

Le Quang Liem (vietnami, 2728) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2707) döntetlen (Skót megnyitás, 36)

Samuel Shankland (amerikai, 2727) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2737) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 34)

Yu Yangyi (kínai, 2762) – Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2718) 1 – 0 (Grünfeld védelem, 62)

Bu Xiangzhi (kínai, 2712) – Wei Yi (kínai, 2729) döntetlen (Ragozin védelem, 22)

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

Pont

 TB2 

 TB3 

1

Bu Xiangzhi

2712

CHN

*

1

½

½

1

3,0

2

5,75

2

Yu Yangyi

2762

CHN

0

*

1

1

½

2,5

2

3,75

3

Samuel Shankland

2727

USA

½

*

1

0

½

2,0

1

4,25

4

Jan-Krzysztof Duda

2737

POL

0

*

½

1

½

2,0

1

3,25

5

Vlagyimir Fedoszejev

2707

RUS

½

*

½

½

½

2,0

0

3,25

6

Santosh Gujrathi Vidit

2718

IND

0

1

0

½

*

1,5

1

3,00

7

Wei Yi

2729

CHN

½

0

½

½

*

1,5

0

3,50

8

Le Quang Liem

2728

VIE

0

½

½

½

*

1,5

0

3,25

Az 5. forduló párosítása:

Wei Yi – Le Quang Liem

Santosh Gujrathi Vidit – Bu Xiangzhi

Jan-Krzysztof Duda – Yu Yangyi

Vlagyimir Fedoszejev – Samuel Shankland

Shankland,S (2727) - Duda,J (2737)
Szicíliai védelem [B80]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 d6 6.Fe3 Fe7 7.f3 0-0 8.Vd2 Hc6 9.0-0-0 d5 10.Fe2 dxe4 11.Hxc6 bxc6 12.Vxd8 Fxd8 13.Hxe4 Hxe4 14.fxe4 Fb6 15.Fxb6 axb6

 

16.Kb1 Fa6 17.Fxa6 Bxa6 18.Bd6 Bfa8 19.Bhd1

 

19...g5 20.Bxc6 Bxa2 21.c4! B2a4 22.Bd7 g4 23.h3

Számításba jött a 23.Kc2 Bb8 24.Bcc7 Bf8 25.Kc3 folytatás.

23...h5 24.hxg4 hxg4 25.Bd3 Kf8 26.Kc2

 

26...b5?! 27.cxb5 Bxe4 28.b6 Bb8 29.Bb3 Ke8

 

30.Kd3! Ba4? 31.Bc7! Ba6 32.b7 Bd6+ 33.Kc4 Bdd8 34.Bd3 és sötét feladta

Yu Yangyi (2762) - Vidit,S (2718)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Hf3 c5 8.Fe3 Va5 9.Vd2 0-0 10.Bc1 Hd7 11.Fd3 e5 12.d5 f5 13.Ve2 fxe4 14.Fxe4 Hf6

 

15.d6 Hxe4 16.Vc4+ Kh8 17.Vxe4 Ff5 18.Vd5 Va4 19.Hg5 h6 20.He6 Fxe6 21.Vxe6 Vc6 22.Vxg6 Bf6 23.Vg4 Bxd6 24.0-0 c4 25.Bfd1 Bd3 26.Bxd3 cxd3 27.f3 Bd8 28.Ve4

 

28...d2?

Santosh Gujrathi Vidit rossz döntést hozott. 28...Va6 29.Bd1 Vxa2 30.Bd2 Va1+ 31.Kf2 Vxc3 32.Vxb7 egyenlő álláshoz vezetett volna.

29.Bd1 Vxc3 30.Kf2 b6 31.a4 Va5 32.g4

Számításba jött a 32.Vc6 Vb4 33.Ke2 e4 34.Vxe4 Vxe4 35.fxe4 folytatás.

32...b5 33.axb5! Vxb5 34.Bxd2 Bxd2+ 35.Fxd2 Vb2 36.Ke2 Vb5+ 37.Vd3 Vb6 38.h4 a6 39.h5 Ve6 40.Fc3 Kg8

41.Ve4 Va2+ 42.Ke3 Ve6 43.Vb7 Vc4

 

44.Vb4! Vc6 45.Va5 Vf6 46.Vd5+ Kh8 47.Ke4 Vf4+ 48.Kd3 Vf6 49.Fa5 Vf8?

 

50.Vd8! Vxd8+ 51.Fxd8 Kg8 52.Ke4 Ff8 53.Fa5 Fd6 54.Kd5 Fb8 55.Fc3 Fa7 56.Kxe5 Fb6 57.Kf6 Fe3 58.Kg6 Ff4 59.Fb4 Fc1 60.Fd6 a5 61.f4 a4 62.f5 és sötét feladta

Bu Xiangzhi (2712) – Wei Yi (2729)
Ragozin védelem [D39]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Hf3 d5 5.Fg5 dxc4 6.e4 c5 7.Fxc4 cxd4 8.Hxd4 Fxc3+ 9.bxc3 Va5 10.Fb5+ Fd7 11.Fxf6 gxf6 12.Vb3 a6 13.Fxd7+ Hxd7 14.Hxe6 Bc8 15.0-0 Bxc3 16.Hg7+ Kf8

17.Vxb7

 Jól ismert a 17.Vd1 Kxg7 18.Vg4+ Vg5 19.Vxd7 Vb5 20.Vg4+ Vg5 21.Vd7 Vb5 22.Vxb5 axb5 23.Bfb1 Ba8 remiváltozat.

17...Bc7 18.Vb3 Kxg7 19.Vg3+ Kf8 20.Vd6+ Kg7 21.Vg3+ Kf8 22.Vd6+ Kg7 és döntetlen

Le Quang Liem (2728) - Fedoszejev,V (2707)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fc5 5.Hb3 Fb6 6.Hc3 Hf6 7.Ve2 0-0 8.Fg5 h6 9.Fh4 Hd4 10.Vd3 Hxb3 11.cxb3 g5 12.Fg3 d5 13.0-0-0 c6 14.exd5 Hxd5 15.h4 Fg4 16.Fe2 Fxe2 17.Vxe2 Hxc3! 18.bxc3 Vf6 19.Bd3 Bfe8 20.Vd2 g4 21.Bd6 Be6 22.Bxe6 fxe6 23.Be1 Bd8 24.Vc2 Bd5 25.Kb1 h5 26.Be2

 

26...Vf5 27.Kc1 Fc5 28.Vxf5 Bxf5 29.b4 Fb6 30.Bd2 Kf7 31.c4 Ke8 32.Kc2 Fd8 33.Be2 Kf7 34.Bd2 Ke8 35.Be2 Kf7 36.Bd2 Ke8 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotók a hivatalos honlapról

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog