Help Sales ÁSZF

Bilbaóban az azeri SOCAR és a grúz Batumi megnyerte negyedik mérkőzését is

Címkék: 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura

A Bilbaóban zajló 30. Klubcsapatok Európa-kupa negyedik fordulójában a rajtlistát vezető SOCAR Azerbajdzsán 4-2-re legyőzte a címvédő G-Team Novy Bor együttesét. Az azeri csapat visszavágott tavalyi vereségéért. Az orosz derbin a bajnokcsapat Malahit is 4-2-re nyert a Szentpétervár ellen, Alekszandr Griscsuk és Vlagyimir Malahov sötéttel győzött, Lékó Péter világossal remizett. Az olasz Obiettivo Risarcimento az izraeli Beer Sheva együttesét győzte le 4,5-1,5-re, az ötödik játéknapon a SOCAR lesz az ellenfelük. A Haladás csapata szép győzelmet aratott, a norvég hatos elleni nyeréssel a tízedik helyre jött fel a szombathelyi gárda. A női együttesek versenyében a grúz Batumi Chess Club „Nona” fordulatokban gazdag találkozón nyert az orosz Ugra ellen, két pont az előnyük az orosz Lagyja előtt, az első hely sorsát is eldöntheti az ötödik fordulóbeli csatározásuk.

Fontos rangadókat is játszottak a viadal negyedik fordulójában. A két 3-3 nyeréssel induló SOCAR Azerbajdzsán és a címvédő cseh G-Team Noy Bor együttesek összecsapásán a rajtlistát vezető azeri csapatban a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov és a következő Grand Prix-sorozatban FIDE elnöki szabadkártyával játszó holland Anish Giri is sötéttel volt eredményes. A tavalyi óriási hullámvölgye után Tejmur Radzsabov is egyre jobb formában játszik, a kínai Wang Hao vereségéz meglepetésként könyvelhetjük el.

Az olasz Obiettivo Risarcimento csapatában a két nagy sztár, Fabiano Caruana és az amerikai Hikaru Nakamura mellett a francia Etienne Bacrot volt még eredményes, meggyőző volt sikerük. Az ötödik játéknapon sok minden eldőlhet az olasz-azeri derbin.

Minden versenyen érdekes színfolt, amikor az orosz éljátékosok összecsapnak, egymás esélyeit is rontják a találkozók eredményei. Így volt ez a Malahit és a Szentpétervár meccsen is, a bajnokcsapat meggyőző győzelmet aratott. A 4-2-es sikerben oroszlánrészt vállalt Alekszandr Griscsuk és Vlagyimir Malahov, mindketten sötéttel győztek. Lékó Péter világossal játszva küzdelmes partiban remizett Nyikita Vityjugovval.

Szép sikerként könyvelhetjük el a Haladás VSE harmadik győzelmét. A norvég Oslo Schakselskap első két tábláján olimpikonok játszottak, a szombathelyiek az utolsó két táblán fontos nyeréssel szerezték meg a két meccspontot. A szintén 6 pontos izlandi csapat a következő ellenfél.

 

Az élmezőnyben a 4. forduló eredményei:

SOCAR Azerbajdzsán (azeri, 6, 38, 15) – G-Team Novy Bor (cseh, 6, 39, 16,5)  4 - 2

Sahriyar Mamedgyarov (2756) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2736)  döntetlen

Veszelin Topalov (bolgár, 2784) – David Navara (2722)  1 - 0

Michael Adams (angol, 2752) – Pentala Harikrishna (indiai, 2725)  döntetlen

Anish Giri (holland, 2758) – Viktor Laznicka (2675)  1 - 0

Tejmur Radzsabov (2717) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2680)  1 - 0

Wang Hao (kínai, 2730) – Mateusz Bartel (lengyel, 2636)  0 - 1

 

Obiettivo Risarcimento (olasz, 5, 27, 14) – Beer Sheva (izraeli, 5, 35, 13,5)  4,5 – 1,5

(Fabiano Caruana (2801) – Michael Roiz (2579)  1 - 0

Hikaru Nakamura (amerikai, 2782) – Maxim Rodhstein (2678) 1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2768) – Evgeny Postny (2641)  döntetlen)

 

Malahit (orosz, 5, 35, 12) – Szentpétervár (orosz, 5, 31, 11)  4 - 2

(Szergej Karjakin (2777) – Peter Szvidler (2732)  döntetlen

Alekszandr Griscsuk (2789) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2755)  1 - 0

Lékó Péter (magyar, 2734) – Nyikita Vityjugov (2742)  döntetlen

Vlagyimir Malahov (2696) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2663)  1 - 0

Igor Liszij (2684) – Zahar Efimenko (ukrán, 2641) döntetlen

Viorel Bologan (moldáviai, 2648) – Ildar Hairullin (2638)  döntetlen)

 

Lagyja (orosz, 5, 26, 12) – SG Solingen (német, 5, 37, 13)  3,5 – 2,5

Gros Xake Taldea (spanyol, 4, 34,5, 12,5) – Odlar Yourdu (azeri, 5, 33, 13)  2 - 4

SHSM (orosz, 4, 19,5, 10,5) – Solvay (spanyol, 4, 16, 11,5)  5 - 1

 

Oslo Schakselskap (norvég, 4, 16, 10,5) – Haladás VSE (magyar, 4, 20, 11)  2,5 – 3,5

(Jon Ludvig Hammer (2630) – Ruck Róbert (2572)  1 - 0

Simen Agdestein (2622) – Németh Miklós (2494)  döntetlen

Ornulf Stubberud (2342) – Kovács Gábor (2463) döntetlen

Lars Oskar Hauge (2322) – Nagy Gábor (2414)  döntetlen

Sebastian Mihajlov (2257) – Csonka Attila István (2339)  0 - 1

Mats Persson (svéd, 2239) - Pergel László (2241)  0 - 1

 

SK Hohenems (osztrák, 4, 27, 11) – En Passant (holland, 4, 12, 10) 4 - 2

Schachgesellschaft Zürich (svájci, 4, 13, 12) – Minszk (fehérorosz, 4, 23,5, 12,5)  2 - 4

KSK47-Eynatten (4, 17,5, 11) – Royal Salzburg (osztrák, 4, 19, 12)  3 - 3

 

Az élmezőny állása:

1.SOCAR Azerbajdzsán (azeri) 8 MP, 81,5 SB, 19 pont

2. Obiettivo Risarcimento (olasz) 7, 61,5, 18,5

3. Malahit (orosz) 7, 59, 16

4. Odlar Yourdu (azeri) 7, 53,5, 17

5. Lagyja (orosz) 7, 49,5, 15,5

6. G-Team Novy Bor (cseh) 6, 74, 18,5

7. SHSM (orosz) 6, 50,5, 15,5

8. SK Hohenems (osztrák) 6, 49, 15

9. Huginn Chessclub (izlandi) 6, 43, 17

10. Haladás VSE (magyar) 6, 43, 14,5

11. Minszk (fehérorosz) 6, 39,5, 16,5

12. SK Rockaden (svéd) 6, 39, 13,5

 

Az élmezőnyben az 5. forduló párosítása:

Obiettivo Risarcimento (olasz) 7, 61,5, 18,5 – SOCAR Azerbajdzsán (azeri) 8, 81,5 19

Lagyja (orosz) 7, 49,5, 15,5 - Malahit (orosz) 7, 59, 16

Odlar Yourdu (azeri) 7, 53,5, 17 - G-Team Novy Bor (cseh) 6, 74, 18,5

SK Rockaden (svéd) 6, 39, 13,5 - SK Hohenems (osztrák) 6, 49, 15

Haladás VSE (magyar) 6, 43, 14,5 - Huginn Chessclub (izlandi) 6, 43, 17

Minszk (fehérorosz) 6, 39,5, 16,5 - SK Hohenems (osztrák) 6, 49, 15

Szentpétervár (orosz) 5, 59, 13 – SV Muelheim Nord (német) 5, 34, 16

Royal Salzburg (osztrák) 5, 34, 15 – Beer Sheva (izraeli) 5, 51,5, 15

SG Solingen (német) 5, 60,5, 15,5 – SK Team Viking (svéd) 5, 23,5, 12

Schachfreunde Berlin (német) 5, 39, 14,5 – KSK47 – Eynatten (belga) 5, 45,5, 14

 

A női csapatok versenyében negyedszer is győzött a grúz Batumi Chess Club „Nona” együttese. Az éltáblájukon Nana Dzagnidze megőrizte az olimpián mutatott remek formáját. A két pont sorsa a második táblán dőlt el. Natalija Pogonyina többször is remizhetett volna, sőt egy kritikus pillanatban rámutathatott volna Bela Hotenasvili királyának szorongatott helyzetére. Az esélyt elszalasztotta, Hotenasvili megnyerte a partit, csapata pedig a meccset.

Az orosz olimpiai bajnokcsapat tagjai a várakozáson alul szerepelnek, az SHSM csak remizett német ellenfelével. A címvédő monacói Cercle d'Echecs de Monte-Carlo simán nyert, ahogy az orosz Lagyja is érvényesítette a papírformát.

 

A 4. forduló eredményei:

SHSM (orosz, 4, 16,5, 6,5) – SC Bad Königshofen (német, 2, 16, 6,5)  2 - 2

(Valentyina Gunyina (2540) – Elisabeth Paehtz (2467)  döntetlen

Alekszandra Kosztenjuk (2543) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2457)  döntetlen

Olga Girja (2476) – Anasztazia Szavina (orosz, 2373)  0 - 1

Jekatyerina Kovalevszkaja (2431) – Maria Schoene (2261)  1 – 0)

 

Herzliya Chess Club (izraeli, 0, 0, 1,5) - Cercle d'Echecs de Monte-Carlo (monacói, 2, 15, 5,5)  0 - 4

 

Ugra (orosz, 4, 16, 8) – Batumi Chess Club „Nona” (grúz, 6, 10, 13,5)  1,5 – 2,5

(Anna Usenyina (ukrán, 2481) – Nana Dzagnidze (2566)  0 - 1

Natalija Pogonyina (2482) – Bela Hotenasvili (2507)  0 - 1

Bajra Kovanova (2399) – Salome Melia (2464)  1 - 0

Marina Guszeva (2352) – Nino Bacsiasvili (2426)  döntetlen)

 

Lagyja (orosz, 4, 16, 8) – Rishon Letzion (izraeli, 2, 1, 3)  3,5 – 0,5

 

A verseny állása:

1.Batumi Chess Club „Nona” (grúz) 8, 27,5, 11,5

2. Lagyja (orosz) 6, 25,5, 11,5

3. SHSM (orosz) 5, 29, 8,5

4. Ugra (orosz) 4, 34,5, 9,5

5. Cercle d'Echecs de Monte-Carlo (monacói) 4, 27, 9,5

6. SC Bad Königshofen (német) 3, 28, 8,5

7. Rishon Letzion (izraeli) 2, 4,5, 3,5

8. Herzliya Chess Club (izraeli) 0, 0, 1,5

 

Az 5. forduló párosítása:

Rishon Letzion – SHSM

Batumi Chess Club Batumi „Nona” – Lagyja

Cercle d'Echecs de Monte-Carlo – Ugra

SC Bad Königshofen – Herzliya Chess Club

 

Lékó,P (2734) - Vityjugov,N (2742)
Szicíliai védelem [B35]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 g6 6.Fe3 Fg7 7.Fc4 0-0 8.Fb3 Be8 9.f3 e6 10.0-0 d5 11.exd5 Hxd5 12.Hxd5 exd5 13.Ff2 Vg5 14.Kh1 Vh5 15.c3 Fe5 16.Fg1 Hxd4 17.cxd4 Ff4 18.Be1 Fd7 19.Bxe8+ Bxe8 20.Vf1 Kg7 21.Be1 Bc8 22.Vf2 a5 23.Fc2 Vg5 24.Fd3 Ff5 25.Fb5 h5 26.g3 Fd6 27.Ve3 Vf6 28.Ff2 Fb4 29.Be2 Fh3 30.Kg1 Bc7 31.a3 Fd6 32.Fe1 b6 33.Fd2 Be7

34.Vh6+ Kg8 35.Bxe7 Vxe7 36.Kf2 Vc7 37.Fd3 Ff8 38.Vf4 Vd6 39.Ve5 Fd7 40.Ff4 Vxe5 41.Fxe5 b5 42.Fc7 a4 43.Fb6 Fd6 44.Fc5 Fc7 45.f4 f5 46.Ke3 Kf7 47.Fb4 Fd8 48.h4 Fb6 49.Fc2 Ke6 50.Kd3 Fc6 51.Kc3 Fd7 52.b3 Fc6 53.Fd1 Fc7 54.Fe2 Fb6 55.Fd1 Fc7 56.Fc5 Fa5+ 57.Fb4 és döntetlen

 

Caruana,F (2801) - Roiz,M (2579)
Spanyol megnyitás [C95]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Hb8 10.d4 Hbd7 11.Hbd2 Fb7 12.Fc2 Be8 13.Hf1 Ff8 14.Hg3 g6 15.a4 Hb6 16.a5 Hbd7 17.b4 Fg7 18.d5 Vb8 19.Fb3 Hf8 20.Ba2 c6 21.dxc6 Fxc6 22.Bd2 Bd8 23.Bd3 Bd7

24.Hg5 Vc7 25.Fe3 h6

26.Hxf7! Bxf7 27.Bxd6 Fe8 28.Fb6 Vb7 29.f4 H6d7 30.f5 Hxb6 31.axb6 Kh7 32.Fd5 Vb8 33.Fxa8 Vxa8 34.Bf1 gxf5 35.Bxf5 Vb8 36.Bxf7 Fxf7 37.Hf5 és sötét feladta

 

Dominguez Perez,L (2755) - Griscsuk,A (2789)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e5 6.Hdb5 d6 7.Fg5 a6 8.Ha3 b5 9.Hd5 Fe7 10.Fxf6 Fxf6 11.c3 Bb8 12.Hc2 Fg5 13.a4 bxa4 14.Hcb4 Hxb4 15.cxb4 0-0 16.Bxa4 a5 17.b5 Fd7 18.Hc3

 

18...d5 19.Hxd5 Fe7 20.Vb3 Fb4+ 21.Hxb4 axb4 22.Fc4 Fxb5 23.Fxb5 Bxb5 24.0-0 Vd4 25.Be1 g6 26.g3 Bc8 27.Baa1 Kg7 28.Bad1 Vc4 29.Vxc4 Bxc4 30.Bd7?!

30...Bc2 31.b3 Bb2 32.Be3 Bb6 33.Bf3 Bf6 34.Bdd3 h5 35.h3 Be2 36.Bxf6 Kxf6 37.Be3 Bb2 38.Bf3+ Ke6 39.g4 Bb1+ 40.Kg2 h4 41.Bd3 f6 42.Kf3

42...f5! 43.exf5+ gxf5 44.gxf5+ Kxf5 45.Ke2 Bb2+ 46.Kf1 Ke4 47.Be3+ Kd4 48.Bf3 e4 49.Bf4 Bxb3 50.Bxh4 Bd3 51.Bh8 b3 és világos feladta

 

Hotenasvili,B (2507) - Pogonyina,N (2482)

79.Kd8?

A grúz nagymesternő az időzavaros kapkodásban kihagyta a 79.Ke6 Vb7 80.Vd6 Vf7+ 81.Ke5 Vg7+ 82.Kd5 Vb7+ 83.Vc6 Vb3+ 84.Ke5 Vxe3 85.Vxg6+ Kf8 86.Vxf5+ Ke7 87.Vf6+ lehetőséget.

79...Vd5+ 80.Kc7 Va5+ 81.Kd6 Vb6+ 82.Ke7 Vb7+ 83.Kf6 Vg7+ 84.Kg5 Kh7 85.Vb8??

 

85...Vh6+?

A kétszeres orosz olimpiai bajnoknő nyerést hagyott ki, a világos király szorongatott helyzetét a 85...f4!! fantasztikus lépés használta volna ki, 86.Kxf4-re mattol 86...Vf6+ 87.Kxe4 Vf5. 86.Vxf4-re 86… Vh6+ 87.Kf6 g5 nyer. 86.gxf4-re 86… Ve7 mattol, 86.Vc8-ra pedig robog az f gyalog: 86…f3 87.Kf4 f2 88.Vh3 f1V+ 89.Vxf1 Vf6+ nyer.

 86.Kf6 g5+? 87.Kxf5 Vg6+ 88.Ke5 gxh4 89.Va7+? Kh6 90.gxh4 Vf5+ 91.Kd6 Vf6+ 92.Kd5

 

92...Vxh4?

Remi a 92...Vf7+ lépés.

93.Vb6+ Kg7? 94.Vc7+ Kg6 95.Ve5 Vd8+? 96.Kxe4 h4 97.Kf4 Kh6 98.Kg4 Vd7+ 99.Kxh4 Vd8+ 100.Kg4 Vd7+ 101.Vf5 Vg7+ 102.Kf3 Vb7+ 103.d5 Vb5 104.e4 Vd3+ 105.Kf4 Vd2+ 106.Ke5 Vc3+ 107.Ke6 Vc8+ 108.Ke7 Vc7+ 109.Vd7 Va5 110.e5 Ve1 111.Ve6+ Kh7 112.d6 Vb4 113.Vf5+ Kg7 114.Vg5+ Kh7 115.e6 Vb7+ 116.d7 Vb4+ 117.Kf7 Vf8+ 118.Kxf8 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog