Help Sales ÁSZF

Bilbaóban a SOCAR és a Batumi valamennyi mérkőzését megnyerve győzött

Címkék: 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura

Bilbaóban a SOCAR Azerbajdzsán és a Batumi Chess Club „Nona” együtteseinek fölényes győzelmével fejeződött be a 30. Klubcsapatok Európa-kupája. A két győztes csapat kitűnő egyéni teljesítményekkel valamennyi mérkőzését megnyerte, elsősorban mentálisan múlták felül riválisaikat. A címvédők, a G-Team Noví Bor és a Cercle d’Echecs de   Monte-Carlo a második helyen végeztek, a cseh csapatnak ez szép siker, az idegenlégiósokat szerepeltető monacóiaknak nagy csalódás. Az orosz bajnokcsapat, a Malahit fontos rangadót nyert a befejező fordulóban, Lékó Péter sötéttel a francia Maxime Vachier-Lagrave ellen győzött, harmadik lett a gárda. A nőknél az olimpiai bajnoknőkkel felálló SHSM a bronzérmes. A Haladás VSE elvesztette utolsó találkozóját, a 19.helyen zárt a szombathelyi együttes.

 

Az utolsó fordulóban a már bajnok SOCAR Azerbajdzsán együttesében nem játszott éltáblásuk, Sahriyar Mamedgyarov és a friss igazolásként sikeresen bemutatkozó angol Michael Adams sem. A nyerőszéria azonban folytatódott, a döntetlenek mellett a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov legyőzte a hétszeres orosz bajnok Peter Szvidlert, a Szentpétervár csapata vereségnek köszönhetően csak a kilencedik helyen végzett. A SOCAR két év után nyert bajnoki címet, fölényes elsőségük meglepő, de elsősorban mentálisan múlták felül riválisaikat.

 

A cseh G-Team Novy Bor csapata az SHSM elleni nagy arányú győzelemmel ezüstérmet szerzett. Óriási meglepetés volt tavalyi elsőségük, a második helyezés ennek tükrében is nagy siker, egyetlen vereségüket az azeriektől szenvedték el.

 

Az orosz bajnokcsapat, a Malahit végül bronzérmes lett. Az olasz  Obiettivo Risarcimento együttesével vívott csatában Lékó Péter sötéttel, Alekszej Shirov világossal játszva korán előnyt szerzett, s ez megnyugtatóan hatott a társakra. Szergej Karjakinnak nagyot kellett küzdenie a remiért Fabiano Caruanával szemben, Alekszandr Griscsuk kecsegtető esélyét nem tudta kihasználni Hikaru Nakamura ellen.

A rangadók eredményei az azeri Odlar Yourdu gárdájának kedveztek, a hetediknek rangsorolt csapat negyedikként zárta szereplését, jól használták ki a párosítás nyújtotta esélyt.

A Haladás VSE vereséggel zárt, sakkozóik láthatóan elfáradtak a sordöntő küzdelemre. Az SG Solingen ötödik helyezése szép siker, a rajtlistán 13. szombathelyiek végül a 19. helyen végeztek.

A 12. helyen zárt 9 meccsponttal a szlovák SK Dunajska Streda, az együttesben három sakkozónk is játszott. Varga Zoltán és Czebe Attila 3,5, Bokros Albert 2,5 pontot gyűjtött hat-hat partjukból

 

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

SOCAR Azerbajdzsán (azeri, 12, 205, 27,5) – Szentpétervár (orosz, 9, 136,5, 23) 3.5 – 2,5

(Veszelin Topalov (bolgár, 2784) – Peter Szvidler (2732)  1 - 0

Anish Giri (holland, 2758) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2755) döntetlen

Tejmur Radzsabov (2717) – Nyikita Vityjugov (2742) döntetlen

Wang Hao (kínai, 2730) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2663)  döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2673) – Makszim Matlakov (2694)  döntetlen

Eltaj Safarli (2655) – Zahar Efimenko (ukrán, 2641)  döntetlen)

 

G-Team Novy Bor (cseh, 10, 167, 27,5) – SHSM (orosz, 10, 139, 26) 4,5 – 1,5

(Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2736) – Jan Nepomnjacsij (2710)  döntetlen

David Navara (2722) – Alekszandr Morozevics (2731)  1 - 0

Pentala Harikrishna (indiai, 2725) – Alekszej Drejev (2662)  1 - 0

Viktor Laznicka (2675) – Borisz Gracsev (2673)  döntetlen

Krishnan Sasikiran (2680) – Jevgenyij Najer (2646)  1 - 0

Zbynek Hracek (2638) – Daniil Dubov (2614)  döntetlen)

 

Obiettivo Risarcimento (olasz, 9, 140,5, 25) – Malahit (orosz, 9, 152, 132,5) 1,5 – 4,5

(Fabiano Caruana (2801) – Szergej Karjakin (2777)  döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2782) – Alekszandr Griscsuk (2789)  döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2768) – Lékó Péter (magyar, 2734)  0 - 1

Etienne Bacrot (francia, 2729) – Alekszej Shirov (spanyol, 2701)  0 - 1

Laurent Fressinet (francia, 2712) – Alekszandr Motiljev (2686)  döntetlen

Kiril Georgijev (bolgár, 2626) – Igor Liszij (2684)  0 – 1)

 

En Passant (holland, 8, 84, 20) – Odlar Yourdu (azeri, 8, 136,5, 22,5) 0,5 – 5,5

 

SG Solingen (német, 8, 120, 22,5) – Haladás VSE (magyar, 8, 96, 21,5) 4,5 – 1,5

Markus Ragger (osztrák, 2657) – Ruck Róbert (2572)  1 - 0

Erwin L’Ami (holland, 2630) – Németh Miklós (2494)  döntetlen

Chanda Sandipan (indiai, 2619) – Kovács Gábor (2463)  döntetlen

Mads Andersen (2470) – Nagy Gábor (2414)  1 - 0

Joerg Wegerle (2435) – Csonka Attila István (2339)  döntetlen

Markus Schaefer (2401) – Pergel László (2241)  1 - 0

 

Lagyja (orosz, 8, 119, 20,5) - Sestao Naturgas Energia (spanyol, 8, 116, 24)  3,5 – 2,5

Huginn Chessclub (izlandi, 8, 91, 21) – Minszk (fehérorosz, 8, 128,5, 22)  2 - 4

Beer Sheva (izraeli, 7, 115, 20,5) – Gros Xake Taldea (spanyol, 8, 111, 21,5)  3,5 – 2,5

 

A 30. Klubcsapatok Európa-kupa végeredménye:

Hely.

FED

Csapat

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 

1

AZE

SOCAR   Azerbajdzsán

7

7

0

0

14

265,5

31.0

 

2

CZE

G-Team   Novy Bor

7

6

0

1

12

  233.0

32.0

 

3

RUS

Malahit

7

5

1

1

11

197.5

25.5

 

4

AZE

Odlar   Yourdu

7

4

2

1

10

206.5

  28.0

 

5

GER

SG   Solingen

7

4

2

1

10

181.0

27.0

 

6

RUS

SHSM Nase   Naszledije

7

5

0

2

10

178.0

27.5

 

7

BLR

Minszk

7

5

0

2

10

176.5

26.0

 

8

RUS

Lagyja

7

4

2

1

10

164.0

24.0

 

9

RUS

Szentpétervár

7

4

1

2

9

203.0

23.5

 

10

ITA  

Obievitto Risarcimento

7

4

1

2

9

191.0

26.5

 

19

HUN

Haladás VSE

7

4

0

3

8

119.0

23.0

 

 

SOCAR Azerbajdzsán: Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2756) 3/5, Veszelin Topalov (bolgár, 2784) 4,5/6, Michael Adams (angol, 2752) 3,5/5, Anish Giri (holland, 2758) 5,5/7, Tejmur Radzsabov (azeri, 2717) 4,5/6, Wang Hao (kínai, 2730) 4/6, Anton Korobov (ukrán, 2673) 3,5/4, Eltaj Safarli (azeri, 2655) 2,5/3

G-Team Novy Bor: Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2736) 4.5/6, David Navara (cseh, 2722) 5/7, Pentala Harikrishna (indiai, 2725) 6/7, Viktor Laznicka (cseh, 2675) 2,5/5, Krishnan Sasikiran (indiai, 2680) 4,5/6, Mateusz Bartel (lengyel, 4/5, Zbynek Hracek (cseh, 2638) 5,5/7

Malahit (orosz): Szergej Karjakin (orosz, 2777) 2/5, Alekszandr Griscsuk (orosz, 2789) 4,5/6, Lékó Péter (magyar, 2734) 3,5/6, Alekszej Shirov (lett, 2701) 3/6, Vlagyimir Malahov (orosz, 2696) 3,5/5, Alekszandr Motiljev (orosz, 2686) 2,5/4, Igor Liszij (orosz, 2684) 4,5/6, Viorel Bologan (moldáviai, 2648) 2/4

Haladás VSE: Ruck Róbert (2572) 3,5/7, Németh Miklós (2494) 4/7, Kovács Gábor (2463) 5/7, Nagy Gábor (2414) 4/7, Csonka Attila István (2339) 3,5/7, Pergel László (2241) 3,5/7

 

A virtuális világranglista élcsoportját jelentősen megváltoztatta a 2. Sinquefield Cup szuperverseny és a Klubcsapatok Európa-kupájának eredményei.

Az élcsoport:

1.Magnus Carlsen (norvég) 2862,8 (- 7,2)

2. Fabiano Caruana (olasz) 2843,5 (+ 42,5)

3. Veszelin Topalov (bolgár) 2799,5 (+ 15,5)

4. Levon Aronjan (örmény) 2797,6 (- 6,4)

5. Alekszandr Griscsuk (orosz) 2796,6 (+ 7,6)

6. Viswanathan Anand (indiai) 2791,8 (+ 6,8)

7. Anish Giri (holland) 2768,1 (+ 10,1)

8. Szergej Karjakin (orosz) 2767,3 (- 9,7)

9. Hikaru Nakamura (amerikai) 2764,3 (- 17,7)

10. Sahriyar Mamedgyarov (azeri) 2763,7 (+ 7,7)

11. Vlagyimir Kramnyik (orosz) 2760

12. Michael Adams (angol) 2757,6 (+ 5,6)

13. Maxime Vachier-Lagrave (francia) 2757,2 (- 10,8)

14. Wesley So (Fülőp-szigeteki) 2755

15. Leinier Dominguez Perez (kubai) 2750,9 (- 4,1)

16. Borisz Gelfand (izraeli) 2748

17. Dmitrij Jakovenko (orosz) 2747

18. Radoslaw Wojtaszek (lengyel) 2742,3 (+ 6,3)

19. Nyikita Vityjugov (orosz) 2738,1 (- 3.9)

20. Peter Szvidler (orosz) 2731,8 (- 0,1)

21. Lékó Péter (magyar) 2730,5 (- 3,5)

28. Rapport Richárd (magyar) 2720,2 (+ 7,2)

 

A női csapatok versenyében hibátlan teljesítménnyel győzött a grúz Batumi Chess Club „Nona” együttese. A grúz sakkozás legendája, az ötszörös világbajnok Nona Gaprindasvili büszke lehet honfitársnőire, az aranyérem egyúttal némi vigaszt is jelenthet az olimpiai szereplésért, nagy hajrával csak negyedik lett a válogatott. Az orosz SHSM elleni rangadó presztízscsata is volt, a győzelemmel megfosztották az olimpiai bajnoknőkkel felvonuló együttest az ezüstéremtől, amelyet a kettős vereséggel kezdő, címvédőként játszó monacói Cercle d'Echecs de Monte-Carlo csapata szerzett meg. Az éltáblán a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan folytatta remek szériáját, újabb Élő-pontokat szerzett, a világranglistán két pontra megközelítette Polgár Juditot.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Batumi Chess Club „Nona” (grúz, 12, 70,5, 18) – SHSM (orosz, 9, 62, 16,5) 2,5 – 1,5

(Nana Dzagnidze (2566) – Valentyina Gunyina (2540)  1 - 0

Bela Hotenasvili (2507) – Alekszandra Kosztenjuk (2543) döntetlen

Salome Melia (2464) – Olga Girja (2476) 1 - 0

Nino Bacsiasvili (2426) – Alina Kaslinszkaja (2433) 0 – 1)

 

Cercle d’Echecs de   Monte-Carlo (monacói, 8, 83, 16) – Rishon Letzion (izraeli, 2, 5,5, 3,5)  3 - 1

SC Bad Königshofen (német, 5, 61, 12,5) – Lagyja (orosz, 6, 64,5, 14) 2,5 – 1,5

Herzliya Chess Club (izraeli, 0, 0, 1,5) – Ugra (orosz, 6, 65,5, 13) 0 – 4

 

A 19. Női Klubcsapatok Európa-kupa végeredménye:

Hely.

FED

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

GEO

Batumi   Chess Club „Nona”

7

7

0

0

14

108.0

20.5

2

MNC

Cercle   d’Echecs de   Monte-Carlo

7

5

0

2

10

104.0

19.0

3

RUS

SHSM     Nase Naszledije

7

4

1

2

9

97.0

18.0

4

RUS

Ugra

7

4

0

3

8

89.5

17.0

5

GER

SC Bad   Königshofen

7

3

1

3

7

84.0

16.0

6

RUS

Lagyja

7

3

0

4

6

83.0

15.5

7

ISR 

Rishon   Letzion

7

1

0

6

2

16.5

4.5

8

ISR

Herzliya   Chess Club

7

0

0

7

0

1.5

0

 

Batumi Chess Club „Nona”: Nana Dzagnidze (grúz, 2566) 4/5, Bela Hotenasvili (grúz, 2507) 5/7, Salome Melia (2464) 5/7, Nino Bacsiasvili (grúz, 2426) 4,5/7, Miranda Mikadze (grúz, 2242) 2/2

Cercle d’Echecs de   Monte-Carlo: Hou Ji-fan (kínai, 2663) 5/6, Anna Muzicsuk (ukrán, 2551) 3,5/6, Katyarina Lahno (orosz, 2540) 3,5/6, Pia Cramling (svéd, 2516) 4/6, Almira Szkripcsenko (francia, 2430) 3/4

SHSM – Nase Naszledije: Valentyina Gunyina (orosz, 2540) 2,5/6, Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2543) 3,5/6, Olga Girja (orosz, 2476) 4/7, Alina Kaslinszkaja (orosz, 2433) 4/5, Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2431) 4/4

 

Vachier-Lagrave,M (2768) - Lékó,P (2734)
Angol megnyitás [A34]

1.c4 c5 2.Hf3 Hf6 3.Hc3 Hc6 4.g3 d5 5.cxd5 Hxd5 6.Fg2 g6 7.h4 Fg7 8.h5 Ff5 9.Vb3 Hdb4 10.Kf1 Hc2 11.hxg6

Jobb volt a 11.Hg5 He5 12.Bb1 Hd4 folytatás.

11...hxg6 12.Bxh8+ Fxh8 13.Bb1 Vb6 14.d3 Vxb3 15.axb3 Bc8 16.Ff4 Fe6 17.Hb5

17...Kd7 18.Bc1 H2b4 19.Hg5 b6 20.Hxe6 Kxe6 21.Fd2 Fxb2 22.Bb1

 

22...a6

Nagymesterünk egyre nagyobb előnybe került.

23.Bxb2 axb5 24.Bb1 Kd6 25.f4 Bc7 26.Ba1 Ha5 27.Ba3

 

 

27...Hbc6 28.Fxc6 Hxc6 29.Ba6 Bb7 30.b4 cxb4 31.Ke1 Kc7 32.Ba8 Bb8 33.Bxb8 Kxb8 34.Kd1 b3 35.e3 Kb7 36.Kc1 b4 37.Kb2 Ka6 38.Kxb3 Kb5 39.Fc1 Ha5+ 40.Kc2 f5 41.Fb2 Hb7 42.Fg7 Hc5 43.Ff8 e6 44.Fg7 b3+ 45.Kd2 Kb4 46.Fb2 Ha4 47.Kc1 Hxb2 48.Kxb2 Ka4 49.Kb1 Ka3 50.e4 b2 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotó: Bilbao Chess

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog