Help Sales ÁSZF

Bilbaóban meglepetésekkel kezdődött a Klubcsapatok Európa-kupája

Címkék: 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura

Bilbaóban négy együttes rajtolt 6-0-s győzelemmel a 30. Klubcsapatok Európa-kupáján. A rajtlistát vezető azeri SOCAR Azerbajdzsán gárdájában az angol Michael Adams remizett, a második olasz Obiettivo Ricarsemento nagymesterei nem hibáztak, az orosz bajnokcsapatban játszó Lékó Péter óriási meglepetésre vereséggel kezdett, a holland Manuel Bosboom meglepte nagymesterünket. A magyar színeket képviselő Haladás VSE 5-1-re nyert a hétfordulós, svájci rendszerű viadala első játéknapján. A női csapatok versenyében a grúz Batumi Chess Club „Nona” együttese remek rajtot vett, a címvédő monacói Cercle d'Echecs de Monte-Carlo csapatát győzte le.

A sakkvilág elitjének csúcstalálkozója a bilbaói Chess Masters Final és a Klubcsapatok Európa-kupája. A top tízből csak a norvég világbajnok Magnus Carlsent nem látjuk versenyezni, megkezdte a november 7-én Szocsiban rajtoló világbajnoki döntőjére a felkészülés utolsó fázisát, míg kihívója, az indiai  exvilágbajnok Viswanathan Anand főpróbának tekinti a VII. Grand Slam-döntőt. Az 1999-ben megnyitott Euskalduna Jauregia 2003-ban nagy elismerést kapott, a világ legjobb Kongresszusi Centrumának választották meg, mindkét viadal méltó helyszíne. A rendezőknek a nyitó forduló délelőttjén váratlan gondot okozott, hogy a hivatalos honlap nem bírta a nagy látogatottságot, a facebook és a twitter „dobott” mentőövet a rendkívül kínos helyzetben.

A legerősebb klubcsapatok versenyén az olasz Fabiano Caruana a legmagasabban jegyzett nagymester, ne felejtsük, hogy 2801 Élő-pontjához még 35(!) pontot gyűjtött St. Louisban szenzációs elsőségével.

 

A legjobbak rangsora:

Fabiano Caruana (Obiettivo Risarcimento, olasz) 2801, Alekszandr Griscsuk (Malahit, orosz) 2789, Veszelin Topalov (bolgár, SOCAR Azerbajdzsán, azeri) 2784, Hikaru Nakamura (amerikai, Obiettivo Risarcimento, olasz) 2782, Szergej Karjakin (Malahit, orosz) 2777, Maxime Vachier-Lagrave (francia, Obietto Risarcime, olasz) 2768, Anish Giri (holland, SOCAR Azerbajdzsán, azeri) 2758, Sahriyar Mamedgyarov (SOCAR Azerbajdzsán, azeri) 2756, Leinier Dominguez Perez (kubai, Szentpétervár) 2755, Michael Adams (angol,  SOCAR Azerbajdzsán, azeri) 2752, Nyikita Vityjugov (Szentpétervár, orosz) 2742, Radoslaw Wojtaszek (lengyel, G-Team Novy Bor, cseh) 2736, Lékó Péter (magyar, Malahit, orosz) 2734, Peter Szvidler (Szentpétervár, orosz) 2732, Alekszandr Morozevics (SHSM, orosz( 2731, Wang Hao (kínai, SOCAR Azerbajdzsán, azeri) 2730, Etienne Bacrot (francia, Obiettivo Risarcimento, olasz) 2729, Pentala Harikrishna (indiai, G-Team Novy Bor, cseh) 2725, David Navara (G-Team Novy Bor, cseh) 2725, Tejmur Radzsabov (SOCAR Azerbajdzsán, azeri) 2717, Arkadij Naiditsch (német, Gros Xake Taldea, spanyol) 2715, Laurent Fressinet (francia, Obiettivo Risarcimento, olasz) 2712, Jan Nepomnjacsij (SHSM, orosz) 2710, Alekszej Shirov (spanyol, Malahit, orosz) 2701

 

Négy együttes kezdett hibátlan teljesítménnyel, a legjobbak közül az olasz Obiettivo Risarcimento két nagy sztárjuk, Fabiano Caruana és Hikaru Nakamura nélkül is biztosan vette az első akadályt. A rajtlistát vezető azeri SOCAR együttesében az angol Michael Adams hullajtott el fél pontot. A nyitány legnagyobb meglepetését első számú sakkozónk, Lékó Péter veresége jelentette, az orosz bajnokcsapatban ezúttal a második táblán játszó nagymesterünk a holland Manuel Boosbomtól kapott ki. A Szentpétervár hatosában két döntetlen mellett az örmény Szergej Movszeszjan kényszerült kapitulációra. A címvédő cseh G-Team Novy Bor csapatában Viktor Laznicka remizett.

A rajtlistán 13. Haladás VSE csapatában az előzetes nevezés ellenére sem játszik Rapport Richárd. Kéthónapos erőltetett menetelés után legfiatalabb nagymesterünk a pihenést választotta. Aligha kétséges, hogy lemondása jelentősen csökkentette a szombathelyi csapat esélyeit. Ricsi nélkül is a  vasi gárda a papírformának megfelelően győzelemmel rajtolt.

 

Az első forduló érdekesebb eredményei:

SOCAR Azerbajdzsán (azeri) – SK Team Viking (svéd) 5,5 – 0,5

KSK Rochade Eupen-Kelmis (belga) – Obiettivo Risarcimento (olasz)  0 - 6

 

Malahit (orosz) – En Passant (holland)  5 - 1

(Alekszandr Griscsuk (2789) – Friso Nijboer (2528)  1 - 0

Lékó Péter (2734) – Manuel Bosboom (2424)  0 – 1)

 

Royal Salzbug (osztrák) – Szentpétervár (orosz)  2 - 4

G-Team Novy Bor (cseh) – HMC Calder (holland) 5,5 – 0,5

Schachfreunde Berlin (német) – SHSM (orosz) 1,5 – 4.5

Odlar Yourdu (azeri) – Gambit Asseco SEE (macedón)  5,5 – 0,5

Asker (norvég) - Beer Sheva (izraeli)  0,5 – 5,5

Haladás VSE (magyar) – Matinkylan (finn)  5 - 1

Ruck Róbert (2572) – Petri Kekki (2342)  1 - 0

Németh Miklós (2494) – Asko Hentunen (2299)  1 - 0

Kovács Gábor (2463) – Petri Lehtivaara (2285)  1 - 0

Nagy Gábor (2414) – Kari Pulkkinen (2266)  1 - 0

Csonka Attila István (2339) – Panu Laine (2117)  döntetlen

Pergel László (2241) – Mikko Tolonen (2195)  döntetlen

 

Az élcsoportban a 2. forduló párosítása:

SHSM (orosz, 2, 4,5) – SOCAR Azerbajdzsán (azeri, 2, 5,5)

Obiettivo Risarcimento (olasz, 2, 6)  - Grantham Sharks (angol, 2, 3,5)

Malahit (orosz, 2, 5) – Huginn Chessclub (izlandi, 2, 5,5)

Szentpétervár (orosz, 2, 4) – Minszk (fehérorosz, 2, 6)

SK Dunajska Streda (szlovák, 2, 5) – G-Team Novy Bor (cseh, 2, 5,5)

KSK47-Eynatten (belga, 2, 5) – Odlar Yourdu (azeri, 2, 5,5)

Ber Sheva (izraeli, 2, 5,5) – Solvay (spanyol, 2, 5)

SG Solingen (német, 2, 4,5) - Cercle d'Echecs de Bois Colombes (francia, 2, 6)

SK Hohenems (osztrák, 2, 5) – Lagyja (orosz, 2, 5,5)

Schachgesellschaft Zürich (svájci, 2, 6) - Gros Xake Taldea (spanyol, 2, 4,5)

Haladás VSE (magyar, 2, 5) – SK Rockaden (svéd, 2, 5,5)

 

A női csapatok versenyében végül nyolc együttes vesz részt, így körmérkőzéses rendszerben bonyolítják le a viadalt. A sorsolás szeszélye folytán már a nyitó fordulóban két rangadóra is sor került, a grúz Batumi Chess Club „Nona” négyese, a címvédő, ötszörös győztes, négy ország idegenlégiósaival felálló monacói  Cercle d'Echecs de Monte-Carlo  együttesével mérkőzött meg. Két orosz csapat is összecsapott, az Ugra és az SHSM. A két derbin világbajnoknő, exvilágbajnoknők, olimpiai bajnoknők, kontinensbajnokok csatáztak, a női sakkozás elitje viaskodott.

A viadal meglepetéssel kezdődött meg, a grúz Batumi Chess Club „Nona” csapata három döntetlen mellett az olimpián szerény teljesítményt nyújtó Salome Melia győzelmével legyőzte a címvédő monacói együttest. Az orosz háziderbin Valentyina Gunyina és Alekszandra Kosztenjuk remekelt.

 

Az első forduló eredményei:

Ugra (orosz) – SHSM (orosz)  1,5 – 2,5

Anna Usenyina (ukrán, 2481) – Valentyina Gunyina (2540)  0 - 1

Natalija Pogonyina (2482) – Alekszandra Kosztenjuk (2543)  0 - 1

Bajra Kovanova (2399) – Olga Girja (2476)  döntetlen

Marina Guszeva (2352) – Alina Kaslinszkaja (2433)  1 - 0

 

Batumi Chess Club  „Nona” (grúz) - Cercle d'Echecs de Monte-Carlo (monacói)  2,5 – 1,5

Nana Dzagnidze (2566) – Hou Ji-fan (kínai, 2663)  döntetlen

Bela Hotenasvili (2507) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2551)  döntetlen

Salome Melia (2464) – Katyerina Lahno (orosz, 2540)  1 - 0

Nino Bacsiasvili (2426) – Pia Cramling (svéd, 2516)  döntetlen

 

Lagyja (orosz) – Herzlya Chess Club (izraeli)  4 - 0

Rishon Letzion (izraeli) – SC Bad Königshofen (német)  0,5 – 3,5

 

A 2. forduló párosítása:

SHSM - Cercle d'Echecs de Monte-Carlo

SC Bad Königshofen – Batumi Chess Club „Nona”

Herzliya Chess Club – Rishon Letzion

Ugra – Lagyja

Bosboom,M (2424) - Lékó,P (2734)
Angol megnyitás [A14]

1.c4 Hf6 2.Hf3 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fe7 5.0-0 0-0 6.Vc2 b6 7.cxd5 Hxd5 8.a3 Fb7 9.d4 Hf6 10.Hc3 c5 11.dxc5 bxc5 12.Bd1 Vb6 13.Fg5 Bc8 14.Bac1 Ha6?!

15.e4!

A holland nagymester nagy előnyt ért el.

15...Ff8 16.Fxf6

Számításba jött a 16.He5 Hb8 17.Ve2 folytatás.

16...gxf6 17.e5 Fg7?

Az egyetlen esélyt a 17...f5 18.g4 c4 19.gxf5 Hc5 folytatás jelentette volna.

18.Bd6 Vc7 19.Bcd1 Bd8 20.Hb5 Va5?!

21.Hg5! Bxd6 22.Vxh7+ Kf8 23.Hxd6 fxg5 24.Fxb7 Bd8 25.Vh5 Bd7 26.Hc4 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: Bilbao Chess Manu de Alba

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog