Help Sales ÁSZF

Bielben három döntetlen született a 3. fordulóban, Rapport a kínai Ding Lirennel remizett

Címkék: Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport

A Bieli Sakkfesztivál szuperversenyének harmadik fordulójában Rapport Richárd sötéttel remizett a kínai Ding Lirennel. A Benoni védelmű partiban Ricsi jó esélyt szalasztott el, majd szerencséjére a kínai sakkozó nem használta ki nagy bakiját, örökös sakkal ért véget az összecsapás. A francia rangadón Maxime Vachier-Lagrave fölényes pozícióját remire rontotta Etienne Bacrot ellen. Gyors döntetlen született az ukrán Alekszander Mojszejenko és az orosz Jan Nepomnjacsij játszmájában. Rapport negyedik partiját világossal Napomnjacsijjal játssza.

 

A harmadik játéknapon az első fordulóhoz hasonlóan három döntetlen született. Rapport Richárd „élesre töltött”, hiszen a kínai Ding Liren ellen a modern Benoni védelmet játszotta meg. Az előző napon mindketten vereséget szenvedtek, mindkettőjüket fűtötte a gyors javítás reménye. A kínai nagymester korán gyalogrohammal próbálkozott, elképzelését Ricsi ügyes riposzttal hatástalanította, és előnybe került. A bonyolult állásban mindketten hibáztak, nagymesterünk növelhette volna előnyét, nagyot bakizott, de szerencsére Ding Liren a felkínált esélyt nem használta ki, örökös sakkal ért véget a küzdelem.

A francia háziderbi után Maxime Vachier-Lagrave joggal bosszankodhatott. Fölényes állását lépésről-lépésre rontotta el, Etienne Bacrot kómában levő hadereje feléledt, a sorozatos cserék könnyítették helyzetét, pontosztozkodás született.

Gyorsan remizett az ukrán Alekszander Mojszekjenko és az orosz Jan Nepomnjacsij, mindketten elégedettek voltak a lépésismétléses döntetlennel.

A 3. forduló eredményei:

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2719) – Etienne Bacrot (francia, 2714) döntetlen (Angol megnyitás, 40)

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2699) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2717)  döntetlen (Grünfeld védelem, 27)

Ding Liren (kínai, 2714) – Rapport Richárd (magyar, 2693) döntetlen (Benoni védelem, 40)

A verseny állása:

1-3. Alekszander Mojszejenko, Maxime Vachier-Lagrave és Etienne Bacrot 5 pont

4-6. Ding Liren, Rapport Richárd és Jan Nepomnjacsij 2

A 4. forduló párosítása:

Alekszander Mojszejenko – Etienne Bacrot

Ding Liren – Maxime Vachier-Lagrave

Rapport Richárd – Jan Nepomnjacsij

Ding Liren (2714) - Rapport,R (2693)
Benoni védelem [A68]

1.d4 Hf6 2.c4 c5 3.d5 g6 4.Hc3 Fg7 5.e4 0-0 6.f4 d6 7.Hf3 e6 8.Fe2 exd5 9.cxd5 Fg4 10.0-0 Hbd7 11.h3 Fxf3 12.Fxf3 Be8 13.g4 h6 14.h4?!

A kínai nagymester meggyengítette királyállásának gyalogszerkezetét, amit Ricsi kihasznált.

 

14...h5! 15.g5 Hg4 16.Fxg4 hxg4 17.Vxg4?! Fd4+ 18.Kh2 Fxc3 19.bxc3 Bxe4 20.Fd2 Ve7 21.Bae1 Hb6 22.f5 Be8 23.Vg3?

23...Hxd5?!

Kimaradt a 23...gxf5 24.Bxe4 Vxe4 25.g6 Hxd5 lehetőség.

24.fxg6 fxg6 25.c4?

Egyenlő esélyekhez vezetett a 25.Bxe4 Vxe4 26.Be1 Va4 27.c4 Bxe1 28.Vxe1 Vxc4 29.Ve8+ Kg7 30.h5 gxh5 31.Vd7+ Kf8 32.Vd8+ folytatás.

25...Be2+ 26.Kg1

 

26...Ve4??

Nagy hiba, de szerencsére Ding Liren nem "büntetett". 26...Ve5 27.Vxe5 B8xe5 28.Bxe2 Bxe2 29.Ff4 Hxf4 30.Bxf4 Kg7 31.Bf6 Bd2 volt az esélyt nyújtó folytatás.

27.Bxe2 Vxe2

 

28.cxd5??

Ricsi bajban lett volna a 28.Be1 Vxd2 29.Bxe8+ Kf7 30.Be1 változatban.

28...Vxd2 29.Vf3 Vd4+ 30.Kg2 Vg7 31.Vf6

31...c4 32.Vxd6 Be2+ 33.Bf2 Bxf2+ 34.Kxf2 Vd4+ 35.Kf3 Vd3+ 36.Kf2 Vd2+ 37.Kf3 Vd3+ 38.Kf2 Vd4+ 39.Kf3 Vd3+ 40.Kf2 Vd4+ és döntetlen

Vachier-Lagrave,M (2719) - Bacrot,E (2714)
Angol megnyitás [A26]

1.c4 e5 2.Hc3 Hf6 3.Hf3 Hc6 4.g3 g6 5.Fg2 Fg7 6.0-0 0-0 7.d3 d6 8.b3 Hh5 9.Fa3 f5 10.Bc1 f4 11.b4 Fh6 12.b5 He7 13.d4 fxg3 14.hxg3 Fxc1 15.Vxc1 exd4 16.Hxd4 Hg7?

 

17.c5

Joggal vártuk, hogy sötét állása kártyavárként omlik össze.

17...Bf7 18.Bd1 dxc5 19.Fxc5

Maxime kevesellte a 19.Hf5 Fxf5 20.Bxd8+ Bxd8 21.Fxb7 változat kínálta esélyt.

19...Ve8 20.He4 Kh8 21.Hg5 Bf6

22.Ve3?!

Nem lett volna mentsége Etiennek a 22.Fa3 Hg8 23.Vxc7 h6 24.He4 Bf7 25.Vc2 folytatásban.

22...Hg8 23.Vxe8 Hxe8 24.Fd5!?

Jóval erősebb volt a 24.e4 h6 25.e5 hxg5 26.exf6 Hgxf6 27.Hf3 folytatás.

24...Hd6 25.e4?!

Fokozatosan fogyott el világos előnye. 25.a4 h6 26.Hge6 c6 27.bxc6 bxc6 28.Fxc6 Hb7 29.Hc7 Hxc5 30.Fxa8 Hxa4 31.Ba1 Bf7 32.Hcb5 még mindig bíztató volt.

25...h6

26.e5 hxg5 27.exf6 Hxf6 28.Fg2 Hfe4 29.Fxd6 Hxd6 30.Bc1 a6 31.Bxc7 Hxb5 32.Hxb5 axb5 33.Fd5 Ff5 34.Bxb7 Ba5 35.f3 Fb1 36.g4 Fxa2 37.Fxa2 Bxa2 38.Bxb5 Kg7 39.Bxg5 Kf6 40.Bd5 Bb2 és döntetlen

Mojszejenko,A (2699) - Nepomnjacsij,J (2717)
Grünfeld védelem [D94]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Hf3 Fg7 5.e3 0-0 6.b4 Hc6 7.b5 Ha5 8.cxd5 Hxd5 9.Hxd5 Vxd5 10.Fd2 Hc4 11.Bc1 Hxd2 12.Vxd2 Vd6 13.Fe2 Fd7 14.0-0 c6 15.a4 Bfc8 16.Bfd1 cxb5 17.axb5 Bxc1 18.Bxc1 Bc8 19.Bxc8+ Fxc8 20.Va5 a6 21.h3 axb5 22.Vxb5 e6 23.Hd2 Vc7 24.Ff3 Vc1+ 25.Hf1 Vc7 26.Hd2 Vc1+ 27.Hf1 Vc7 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

A csapat Európa-bajnokságon a címvédő orosz válogatottak vezetik a rajtlistákat
2021. 11. 11.

Az ukrán Sevcsenko győzött a "rigai varázsló", Mihail Tal emlékére rendezett villámversenyen
2021. 11. 10.

Firouzja szenzációs sikere, tornagyőztesként, Caruana ezüstérmesként lett világbajnokjelölt
2021. 11. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog