Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Berlinben nyolcan küzdenek a világbajnoki kihívói címért: Sahriyar Mamedgyarov pályafutása

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Berlinben március 10. és 28. között rendezik meg  a nyolc résztvevős, kétfordulós világbajnok-jelölti döntőt. A nagy érdeklődéssel várt viadalon  a rajtlistát az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov vezeti az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik előtt. Még két orosz résztvevője van a mezőnynek, Szergej Karjakin és Alekszandr Griscsuk,   ketten az amerikai sakkozást képviselik, Wesley So és Fabiano Caruana. Az örmény Levon Aronjan és a kínai Ding Liren játszik még a tornán. A 420 ezer eurós összdíjazású verseny győztese lesz a norvég világbajnok Magnus Carlsen kihívója, a világbajnoki döntőt novemberben Londonban játsszák. A résztvevőket bemutató sorozatban utolsókét a háromszoros világbajnokjelölt, Grand Prix-győztes Sahriyar Mamedgyarov pályafutását, legfontosabb eredményeit idézzük fel. A sorsoláson Mamedgyarov a 7-es rajtszámot kapta, sötéttel Szergej Karjakinnal játszik az első fordulóban.

 

A 2018-os esztendő egyik legnagyobb érdeklődéssel várt versenye a nyolc résztvevős, kétfordulós világbajnok-jelölti döntő. A 420 ezer eurós díjalapból a győztes 95 ezret kap, s egyúttal a norvég világbajnok Magnus Carlsen kihívója lesz. Esetleges holtverseny esetén az egymás elleni eredmény, második kritériumként a több nyerés dönt, majd a Berger-Sonneborn pontszám.

A tornán az orosz Szergej Karjakin a két évvel ezelőtti világbajnoki döntő veszteseként játszhat. Az örmény Levon Aronjan és a kínai Ding Liren a Tbilisziben megrendezett Világkupa első két helyezettjeként biztosították részvételi jogukat. Az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov és az orosz Alekszandr Griscsuk a Grand Prix 2017-es sorozatáról jutottak tovább. Az amerikai Fabiano Caruana és Wesley So Élő-pontszámuk alapján kaptak meghívást. Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik szabadkártyával játszik. A két évvel ezelőtti mezőnyből csak Aronjan, Caruana és Karjakin indulhat csatába a kihívó jogáért, Wesley So és Ding Liren először játszik világbajnok-jelölti döntőben.

A FIDE athéni irodájában február 9-én már megtartották a viadal irányított sorsolását,  az orosz háziderbiket és az amerikai rangadót az első és a második kör első három fordulójában lejátsszák. Az első fordulóban Kramnyik-Griscsuk és Caruna-So párharcok  lesznek.

A résztvevők az Élő-pontszámok sorrendjében:

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2809)

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2800)

Wesley So (amerikai, 2799)

Levon Aronjan (örmény, 2794)

Fabiano Caruana (amerikai, 2784)

Ding Liren (kínai, 2769)

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767)

Szergej Karjakin (orosz, 2763)

Az első forduló párosítása:

Vlagyimir Kramnyik- Alekszandr Griscsuk

Szergej Karjakin – Sahriyar Mamedgyarov

Levon Aronjan – Ding Liren

Fabiano Caruana – Wesley So

Az első fordulót március 10-én játsszák, minden harmadik játéknapot pihenőnap követ, a befejező fordulóra március 27-én kerül sor. Játszmánként a gondolkodási idő 100-100 perc az első 40 lépésre, majd 50-50 a következő 20 lépésre, végül 15-15 perc a parti befejezéséig, az első lépéstől kezdve 30-30 másodperc bónuszidővel.

Sahriyar Mamedgyarov pályafutása

Az azeriek háromszoros világbajnok-jelöltje, a kétszeres junior világbajnok, csapattal háromszoros Európa-bajnok, rapid világbajnok, a világbajnok-jelölti döntő rajtlistáját vezető Sahriyar Mamedgyarov 1985. április 12-én Szumgajitben született. Hazai versenyeken elért sikerei után 2002-ben a korcsoportos Európa-bajnokságon Berkes Ferenc mögött lett második. Egy év múlva az U18-as vb-t és a junior világbajnokságot is megnyerte.  Tripoliban, a kieséses rendszerű vb-n a legjobb 32 között búcsúzott, a román Liviu-Dieter Nisipeanutól kapott ki. Bemutatkozott a válogatottban, a sakkolimpián ötven százalékkal debütált. 2005-ben meghívták Wijk aan Zee-be a nagymesterversenyre, harmadikként végzett, a tornát Szergej Karjakin nyerte meg. A junior vb-n Berkes Ferencet megelőzve lett első. A Világkupán a 64 között rájátszásban, a „hirtelen halál” partit elveszítve búcsúzott az orosz Jevgenyij Najerrel szemben. 2006-banholtversenyben első  az Aeroflot nyílt versenyén,  Hoogevenben Polgár Judittal osztotta a dicsőséget, a Tal emlékversenyen ötvenszázalékos.

Az Európa-bajnok azerbajdzsáni válogatott legjobb pontszerzője

Egy év múlva Szófiában második, Dortmundban ötven százalékkal debütál, Hoogeveenben ismét tornagyőztes, a csapat Európa-bajnokságon a bronzérmes válogatott tagja. A Világkupán a bolgár Ivan Cseparinovval nem bírt a legjobb 32 között. A Corus-tornán -1-gyel végez, a bakui Grand Prix-versenyen holtversenyben negyedik, Dortmundban második. A drezdai sakkolimpián 10 partiból 6 pontot szerez, az elisztai Grand Prix-tornán ötvenszázalékos. 2009-ben az Európa-bajnoki címet szerzett azeri válogatott legjobb pontszerzője volt, igaz a negyedik táblán játszott. A Világkupán a negyeddöntőben Szergej Karjakintól szenvedett vereséget.

Bursában a csapat-világbajnokságon taktikai okokból ismét a negyedik táblán játszott, kilenc játszmából 8 pontot gyűjtött, de a taktikázás nem hozta meg a kívánt eredményt, leszorultak a dobogóról. A Grand Prix-sorozaton az összesítésben nyolcadikként zárt, de a sakkdiplomáciában erős azeriek végül kiharcolták számára a világbajnok-jelöltséget biztosító szabadkártyát annak ellenére, hogy nem Baku lett a meccsek házigazdája. Hanti-Manszijszkban a sakkolimpián nagy csalódás a 12. helyezés. Jól zárta az esztendőt, hármas holtversenyben első volt a Tal emlékversenyen.

Világbajnok-jelölti páros mérkőzésen kikapott Borisz Gelfandtól

Sahriyar Mamedgyarov nagy reményekkel készülődött a kazanyi a világbajnok-jelölti páros mérkőzésekre, de az izraeli Borisz Gelfand keresztülhúzta számításait. A viadal doyenje a harmadik partiban látott bravúros játékával, nagyszerű győzelmével és három remivel jutott a legjobb négy közé. A csapat-világbajnokságon az azeri együttes csak hetedikként végzett, ő sem remekelt, 5 pontja lett a 9 partiból.

A 2011-es Világkupán harmadik kiemeltként meglepetésre a harmadik körben kikapott az ukrán Jaroszlav Zserubuhtól. A csapat Európa-bajnokságon ezüstérmes együttes legjobb pontszerzője 9-ből 7 ponttal.

2012-ben Gibraltáron látjuk először versenyezni, holtversenyben harmadik. A plovdivi Eb-n gyengélkedett, hat remivel indított, majd végre nyert a hetedikben, amikor a nyolcadik partiban egyperces késés miatt vesztesnek nyilvánították. Következő játszmájában 40 lépés előtti remi miatt büntették meg, visszalépett a további küzdelmektől, 26 Élő-pontot veszítve a világranglistán a 22. helyre csúszott vissza. Asztanában a rapid vb-n negyedik volt. Az isztambuli sakkolimpián 10-ből 8,5 pontja is kevés volt a jó eredményhez, a dobogós helyezésben reménykedő azeriek csak a tízedik helyen zárták szereplésüket.

 

Londonban és Pekingben remekelt, a GP összetett versenyben második lett, világbajnokjelölt

Londonban kezdődött meg a 2012/13-as Grand Prix-sorozat, Mamedgyarov Topalovval és Gelfanddal az első helyet osztotta. Taskentben holtversenyben negyedikként zárt. 2013-ban a zugi Grand Prix-versenyen csődöt mondott, 11. lett. Hanti-Manszijszkban a rapid vb megnyerésével vigasztalódott. Hosszú idő óta először látjuk meghívásos szuperversenyen, a Tal-emlékversenyen a harmadik díjat vehette át.  A genfi rapidtornán a döntőben Vlagyimir Kramnyikot győzte le. Remek formáját átmentette a pekingi GP tornára is, első lett, és a pontversenyben a második helyre lépett előre.

A Világkupán nyolcadik kiemeltként a nyolcaddöntőben Gata Kamskytól szenvedett vereséget. A Grand Slam döntőn nyeretlen maradt. A csapat Európa-bajnokságon immár éltáblásként vezette diadalra a válogatottat, 8-ból 4,5 pontot gyűjtött. A pekingi SportAccord Szellemi Világjátékokon a villámversenyen negyedik, rapidban az ötödik, a „Basque” műfajban ezüstérmes.

 

Hanti-Manszijszkban ötven százalékkal hárma holtversenyben harmadik, gyenge kezdés után javított.

A világbajnok-jelölti döntő végeredménye:

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

Pont

Res.

Gy.

SB

1

Viswanathan Anand

2770

IND

* *

½ ½

½ ½

1 ½

½ ½

1 ½

½ ½

½ 1

0

3

57,25

2

Szergej Karjakin

2766

RUS

½ ½

* *

0 1

½ ½

½ ½

0 1

½ 1

½ ½

0

3

51,75

3

Vlagyimir Kramnyik

2787

RUS

½ ½

1 0

* *

1 ½

½ ½

½ ½

½ 0

0 1

7

3

49,25

4

Sahriyar Mamedgyarov

2757

AZE

0 ½

½ ½

0 ½

* *

1 ½

0 1

1 ½

½ ½

7

2

3

48,00

5

Dmitrij Andrejkin

2709

RUS

½ ½

½ ½

½ ½

0 ½

* *

½ 1

0 ½

1 ½

7

2

48,50

6

Levon Aronjan

2830

ARM

0 ½

1 0

½ ½

1 0

½ 0

* *

1 ½

½ ½

3

45,00

7

Peter Szvidler

2758

RUS

½ ½

½ 0

½ 1

0 ½

1 ½

0 ½

* *

1 0

½

3

46,00

8

Veszelin Topalov

2785

BUL

½ 0

½ ½

1 0

½ ½

0 ½

½ ½

0 1

* *

6

0

2

42,25

 

A fiatalon elhunyt Vugar Gasimov emlékére először rendeztek szuperversenyt. A hat résztvevős, kétfordulós viadalon – 4-gyel lett utolsó. Bakuban játszották a 2014/15-ös GP-sorozat első tornáját, csak kilencedik lett, Taskentben más harmadik. Szocsiban megnyerte a Tal emlékére rendezett villámversenyt. A sakkolimpián ötödik lett az a válogatott. Tbilisziben zárta a GP ciklust, az összetett pontversenyben hatodikként végzett. A Gasimov emlékversenyen nyeretlenül utolsó. A bakui Világkupán csak a 19. kiemelt volt, a nyolcaddöntőben Fabiano Caruanát győzte le, a nyolc között a későbbi győztes Szergej Karjakintól kapott ki, búcsút inthetett világbajnok-jelölti álmainak.

Reykjavíkban a csapat Európa-bajnokság nyolcadik fordulójában a címvédő azerbajdzsáni csapat 0,5-3,5 arányú kiütéses vereséget szenvedett válogatottunktól. A játéknap előtt még a harmadik helyen álló együttes hat helyezést rontott, végül hetedik lett.

 

Rájátszás után megnyerte a 3. Gasimov emlékversenyt

A 2016-os évet Wijk aan Zee-ben kezdte, ötven százalékot ért el. Samkirban Sahriyar Mamedgyarov sikerével ért véget a 3. Vugar Gasimov emlékverseny. A torna utolsó fordulójában Mamedgyarov legyőzte a holland Anish Girit, az amerikai Fabiano Caruana remizett az orosz Szergej Karjakinnal. Az első helyen előállt holtversenyt rájátszás döntötte el, Mamedgyarov volt a szerencsésebb, 2,5-1,5-re nyert Caruana ellen.

Nagy reményeket tápláltak a hazai rendezésű sakkolimpián. A túlzott elvárással nem tudtak megbirkózni, a válogatott három vereséget is elszenvedett, végül a 12. helyen végzett. A Tal-emlékversenyen megnyerte a villámversenyt, a klasszikus tornán ötven százalékkal holtversenyben ötödik. Dohában a rapid vb-n holtversenyben negyedik.

 

Holtversenyben első Sardzsában, Samkirban címvédőként is remekelt

Mamedgyarov a 2017 januári világranglistán 2766 Élő-ponttal a 13. helyen állt, a júniusi rangsorban 2800 ponttal már ötödik volt. Sardzsában a Grand Pric 2017 sorozat nyitó versenyén hármas holtversenyben az élen végzett. Samkirban pályafutása újabb nagy sikerét érte el, címvédőként megnyerte a 4. Vugar Gasimov emlékversenyt. Rajt-cél győzelmet aratott, az első fordulóban a legnagyobb esélyesnek számító Wesley So elleni nyeréssel indított, megszakította az amerikai bajnok 67 játszmás veretlenségi sorozatát. Mamedgyarov stílusára jellemző, hogy nem kerüli el a bonyodalmakat, kockáztat, ha erre az állás lehetőséget ad. Végül a nyolcadik játéknapon a lengyel Radoslaw Wojtaszek elleni veresége nem veszélyeztette elsőségét, a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalovval békés partiban remizett.

A Grand Prix 2017 sorozat győztese, világbajnokjelölt

Moszkvában Ding Lirennel vívott versenyfutása a kínai sakkozó javára dőlt el, Sahriyar Mamedgyarobv másodikként is értékes pontokat gyűjtött. Az azeri nagymester meghívták a Grand Chess Tour párizsi rapid-és villámversenyére, összesítésben ötödik lett. A GP genfi tornáján holtversenyes negyedik helye is a végelszámoláskor az összesített pontverseny első helyét, világbajnok-jelöltséget jelentett.

A Világkupán hatodik kiemelt volt, de a 64 között az ukrán Jurij Kuzubovtól a rájátszásban kikapott. A Klubcsapatok Európa-kupáján a győztes Globusz csapatában játszott, 5-ből 4 pontot szerzett.

 

Azerbajdzsán harmadszor győzött a csapat Európa-bajnokságon

Nyolc éven belül harmadszor lett kontinensbajnok Azerbajdzsán. A krétai viadal rajtlistáján második azeriek az olaszoktól elszenvedett vereséggel rajtoltak, a harmadik körben a spanyolokkal szemben pontot vesztettek, „külső körön” törtek előre. Első derbijüket csak a hatodik fordulóban játszották, az örményeket legyőzve a harmadik helyre léptek előre, a magyar csapat elleni rangadó megnyerésével már másodikak voltak. Az aranyéremért folyó csatában a címvédő orosz együttest 3-1-re legyőzve az élre álltak, Ukrajna elleni 2-2 is számukra a bajnoki címet jelentette Sahriyar Mamedgyarov remekelt az éltáblán.

Wijk aan Zee-i holtversenyes harmadik helye önbizalmat adhat, mindössze fél ponttal gyűjtött Vlagyimir Kramnyikkal együtt, mint Anish Giri és Magnus Carlsen, a rájátszást a norvég világbajnok nyerte meg.

A világbajnok-jelölti döntőben Sahriyar Mamedgyarov 2809 Élő-ponttal vezeti a rajtlistát!

 

Kiemelkedő eredményei:

2003 Junior világbajnok

2005 Junior világbajnok

2006 Hoogoven I.

2007 Hoogoven I.

2008 Korzika rapid I.

2009 Mainz Ordix Open I.

2010 Korzika rapid I., Tal-emlékverseny hv. I.

2012 GP London hv. I.

2013 Rapid világbajnokság I.

2014 Tal emlékverseny (villám) I.

2016 Gasimov emlékverseny I.

2017 GP Sardzsa hv. I, Gasimov emlékverseny I., GP Moszkva II., Grand Prix összetett verseny I.

2018 Tata Steel Chess hv. III.

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Budapest 12 napig a sakkozás fővárosa, kezdődik a 45. Sakkpépmpia7
2024. 09. 11.

Fabiano Caruana a GCT SuperUnited Croatia rapidverseny győzteae, 3 pont az előnye 
2024. 07. 13.

Zágrábban ma kezdődik a Grand Chess Tour 2024 harmadik versenye, a SuperUnited Croatia
2024. 07. 10.

Fabiano Caruana a bukaresti Superbet Chess Classic győztese, rapid rájátszádban legyőzte ruválisait
2024. 07. 06.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 30 pontos  előnnyel vezet Hikaru Nakamura előtt 
2024. 07. 02.

A bukaresti Superbet Chess Classsic viadalon Fabiano Caruana játszik címvédőként
2024. 06. 26.

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog